Az utóbbi pár évben az ASUS rendesen belehúzott az egérkészítésbe, és egyre több olyan modellel büszkélkedhet, ami a legmagasabb szinten játszók igényeit is simán kielégítheti. Ennek legfőbb oka, hogy a cég érdemben nyitott az ultrakönnyű eszközök szegmense felé, és a 2,4 GHz-es ROG SpeedNova rádiós technológia bevezetésével már a vezetékmentes reszponzivitás tekintetében sem panaszkodhatunk, még versenyzői múlttal sem.
(forrás: EloShapes) [+]
A vonatkozó termékpaletta legérdekesebbje talán a ROG Harpe széria, ami háromféle típust foglal magába, és amelynek első képviselőjét – a ROG Harpe Ace Aim Lab Editiont – még 2023 márciusában teszteltük, és ajánlott díjjal honoráltuk.
A 127,5 mm hosszú, 63,7 mm széles, illetve 39,6 mm magas, ötgombos rágcsáló szimmetrikus – ám a jobbkezeseket részesíti előnyben –, és elsősorban (nagyobb kézzel) karmos fogásokhoz való, de kisebb kacsókkal a tenyeres kezelés sem elképzelhetetlen vele. A 4+1 profilos fedélzeti memóriával ellátott megoldás tömege 54 gramm, és finoman szemcsézett, oldalán "bordázott" nejlonburkolatának mélyén egy 100-tól 36 000 cpi-ig skálázódó, 650 ips-os/50 g-s ROG AimPoint érzékelő teljesít szolgálatot, amely egy egyedi SROM-ot használó PixArt PAW 3395 egység lehet.
A középen kimagasodó tenyértámaszról leválasztott főklikkek alá "70 millió kattintásos" ROG 70M (mechanikus) kapcsolók kerültek, míg az USB mintavételezés plafonja 1000 Hz, és a célgéppel történő kommunikáció a fentebb már említett, 2,4 GHz-es ROG SpeedNova rádióval, háromeszközös Bluetooth 5.1-gyel vagy a 70-98,5 órás üzemidővel kecsegtető akkumulátor feltankolásához kapott, 2 méteres USB Type-C/Type-A paracorddal valósulhat meg.
A feketében vagy fehérben választható, Aura Sync-es fényekben úszó – gumírozott – görgővel érkező apparátus érdekessége, hogy mindenféle gombkombinációkkal plug and play konfigurálható, tehát nem feltétlenül kell hozzá az Armoury Crate szoftvert telepíteni, arról nem beszélve, hogy Aim Lab integrációt (és beállítás-optimalizációt) kínál, ami egy jópofa, készségfejlesztő (célzás) játék – erről bővebben korábbi cikkünkben értekeztünk.
A hason virgin grade PTFE tappancsok tanyáznak a cpi-deviációt csökkentő szenzorgyűrűn, a cpi-váltón, a módváltón, a Bluetooth párosításért felelős gombon, no meg a kéteszközös, potenciálisan ROG billentyűzetünkhöz is társítható ROG Omni Receiver vevőegység tárolórekeszén kívül, és a dobozból egy bónusz talpkészlet, egy grip tape szett, egy egérpadra felcsíptethető toldóadapter, egy szövet hordtok, valamint négy ROG/Aim Lab matrica hullik az ölünkbe extraként. Apró részlet, hogy a bal oldal front felé eső részén egy UV-aktív Aim Lab logót helyeztek el.
Amennyiben szerényebb méretű – és valamivel könnyebb – kurzorterelőt szeretnénk vásárolni, akkor sincs okunk keseregni, hiszen a szintén feketében és fehérben kapható ROG Harpe Ace Mini megfelelhet az elvárásainknak.
A 117 mm hosszú, 63 mm széles és 37 mm magas periféria csupán 49 grammos, és noha számottevően kisebb a szimpla ROG Harpe Ace-nél, az alapvető vonalvezetését megtartotta, bár a fara picit csapottabb. A karmos, de terebélyesebb kéz birtokában ujjbegyes fogásokhoz is passzoló konstrukció burkolata 100-tól 42 000 cpi-ig állítható, 750 ips-os/50 g-s ROG AimPoint Pro szenzort rejt (PixArt PAW 3950 iteráció), és főklikkjei "100 millió kattintást" ígérő, optomechanikus ROG Optical switch-eket aktuálnak. A kapcsolódási metódusok nem különböznek a korábban bemutatott rokonnál leírtaktól, viszont a polling rate maximuma itt már 8000 Hz, igaz, ehhez a külön megvásárolható ROG Polling Rate Boosterre is szükségünk lesz.
Alul annyi az eltérés, hogy a 100 százalékos PTFE csúszkák ezúttal univerzális bemélyedésekben telepedtek le, és a ROG Omni Receiver dongle számára odarakott rekesz előrébb vándorolt. A szoftveres hátországot a kifejezetten ehhez a modellhez fejlesztett Armoury Crate Gear biztosítja (de a plug and play testreszabás sem hiányzik), és az akku – felhasználástól függően, 1 kHz-cel – 79-139 órára elegendő energiát tud elraktározni.
A harmadik, ROG Harpe Ace Extreme-ként jegyzett rágcsáló a maximalistákat vette célba, mivel a külső borítása nyolclépcsős eljárással gyártott szénszálas kompozitból készül, és ugyan fizikai kiterjedését, illetve formáját tekintve azonos a ROG Harpe Ace Aim Lab Editionnel, 54 helyett csak 47 gramm a tömege. A cég egér-zászlóshajójaként feszítő, 12 mm-es TTC Gold encoderrel szerelt termék hardveresen a ROG Harpe Ace Minit másolja (ergo kompatibilis az ominózus Armoury Crate Gear applikációval), de már kábellel is tudja a 8 kHz-et, és aksija 53-98 óráig bírhatja szuflával (1000 Hz mellett).
Tartozék gyanánt két garnitúra tappancsot (egy virgin grade PTFE, egy Corning Gorilla Glass üveg), egy ROG Polling Rate Boostert, egy toldóadaptert, egy négydarabos grip tape szettet, egy tárolótokot, egy kis állványt (ha kiállítanánk a polcra), egy tisztítókészletet és egy ROG matricát mellékelnek a csomaghoz, persze mindezt a kötelező ROG Paracordon és a ROG Omni Receiver vevőn felül.