- Üvegben nem szűköldködő GameMax mikrotorony, "lopakodó" alaplapokhoz is
- 14 GB/s-mal olvasó, DRAM-os SSD az ADATA palettájáról
- A készülő legújabb node-ján is kerüli a legmodernebb EUV berendezéseket a TSMC
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- Kapott egy gyorsjavítást a hibajavításoktól duzzadó GeForce driver gyorsjavítása
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Fujifilm X
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házimozi belépő szinten
- E-book olvasók
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- RAM topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
-
PROHARDVER!
GYAKORI KÉRDÉSEK ÉS ALKALMAZÁS AJÁNLÓ
MacBook Air
13 és 15 colos hordozható Mac, szinte bármilyen napi feladatra, legyen az munka, szórakozás, vagy tanulás. Minden pillanatban rendelkezésedre áll, a hosszú akkuidővel pedig egész nap hűséges társad lesz.
További részletek az Apple magyar nyelvű oldalánMacBook Pro
Erőtől duzzadó 14 és 16 colos, retina kijelzős Mac komoly munkára, számtalan konfigurációban, azoknak, akiknek a mobilitás mellett a teljesítmény is fontos.
További részletek az Apple magyar nyelvű oldalánGYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK
Mennyi és milyen garancia van a gépekre?
Jelenleg egy év világ garancia van Magyarországon az Apple termékeire, amit az Apple Care Protection Plan megvásárlásával (gép típusonként eltérő az ára) három évre bővítheted. Magyarországon vásárolt termékekre, a magyar törvények szerint a jótállás időtartama fogyasztók részére:
- 10 000 forintot elérő, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,
- 250 000 forint eladási ár felett három év.
Fogyasztónak nem minősülő cégek, vállalkozások, intézmények, egy éves jótállással vásárolhatnak.Mennyire könnyű megszokni a macOS-t és mennyire kompatibilis?
Ez emberfüggő, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy rendkívül könnyen át lehet rá szokni. A platformok közötti kompatibilitással napjainkban nem sok probléma van már, kiválóan lehet akár Windows környezetben is használni egy Mac-et.
Magyar nyelvű a macOS?
Igen van benne magyar lokalizáció, amelyet az első beállítás alkalmával és már használat közben is módosíthatsz.
Szükségem van vírusirtóra?
Nincs. A rendszer jól védett, azonban az emberi tényezőt nem szabad figyelmen kívül hagyni, szóval ne dőlj be a trükkös e-maileknek, hamis átverős oldalaknak, ahol az adataidat próbálják megszerezni.
Tudom írni-olvasni az NTFS fájlerendszerű külső meghajtómat?
Olvasni bármikor tudod, viszont az íráshoz külső megoldásra van szükség. A két legelterjedtebb megoldás a Microsoft NTFS for Mac by Paragon Software és a Microsoft NTFS for Mac by Tuxera, de említést érdemel még az iBoysoft NTFS for Mac és a Kingshiper NTFS for Mac is. Utóbbi kettő talán kevésbé elterjedt, cserébe viszont költségkímélőbb az előbbieknél. Ugyan mindhárom fizetős, azonban komolyan támogatott, profi megoldások, így ha stabil fájlátvitelre van szükség, erősen ajánlott a használatuk. Ha az NTFS meghajtók írását inkább pénz nélkül oldanád meg, elérhető a Mounty is, amely nem olyan nagy múltú, mint két profi nagy testvére, de a kommentek alapján biztató, így egy próbát megér. És természetesen ingyenes.
Mennyi helyet foglal a rendszer, azaz mennyi szabad tárhelyem van egy új Mac-en?
Alapvetően tárhelytől (SSD) és a készülékben levő memóriától (RAM) méretétől függ. A rendszer kb. 25 GB-ot foglal az előre telepített alkalmazásokkal (böngésző, levelező, stb.) együtt, de figyelembe kell venni a memóriához tartozó lapozófájlt is, amely a memória méretével megegyező részt foglal a tárterületből, így nagyjából az alábbiak szerint alakul a szabad tárhely:
SSD mérete: 256 GB
Memória: 16 GB RAM
25 GB rendszer + 16 GB lapozófájl = 41 GB
Szabad tárterület kb. 215 GBA fenti példa alapján magad is ki tudod számolni, hogy mennyi szabad hellyel gazdálkodhatsz majd, amikor kiválasztod az új Mac géped. Vannak gyárilag előtelepített alkalmazások, mint például a Garage Band, az iMovie, vagy az iWork csomag (Pages, Numbers, Keynote), amelyekre ha nincs szükséged, letörlésükkel kb. 4-5 GB-ot nyerhetsz. Egyébként újratelepítéskor (amennyiben előtte törölsz mindent a meghajtóról), ezek már nem települnek, tehát ennyivel kevesebbet foglal a rendszer.
Utólag mivel tudom bővíteni a gépemet?
Az idők folyamán a unibody kialakításból és az akkumulátor beépítéséből fakadóan egyre nehézkesebbé vált az alkatrészek cseréje, ezt pedig fokozta az egyre vékonyabb kialakítás. Régebbi gépekben még csak-csak, de az újabb modellekben hivatalosan semmi nem cserélhető. Amennyiben mégis rászánod magad, kiváló leírások találhatóak az iFixit weboldalán.
Hogyan óvjam az akkumulátort?
Az új hordozható Mac-ekben már nagyon jó akkumulátor van, így különösebb karbantartást nem igényelnek, tehát használd bátran vegyesen, akkuról és tápegységről is. Nem kell félni a ciklusok számától (teljes feltöltés és lemerítés), hiszen a folyamatos töltöttség sem tesz jót az akkumulátornak, így ha mindig töltőről hajtod (mert pl. asztali gépként használod több monitorral), időnként húzd ki a tápegységet és merítsd le. Ezt követően használd ahogy megszoktad. Nyilván, ha hozod-viszed, ez nem játszik, de – hogy a cellák kondíciója is szinten legyen tartva – érdemes a fentiekre odafigyelni. Egyébként az akkumulátor nagyjából 1.000 ciklust könnyedén kiszolgál, így ha vegyesen töltőről és akkuról is – tehát normál módon – használod a Mac-ed, nem nagyon kell félni az akkumulátor idő előtt cseréjétől.
Milyen külső kijelzőt válasszak?
Minél nagyobb a felbontás, annál több részlet jelenik meg, tehát szebb lesz a kép. A PPI ennek a mértékegysége. Megmutatja, hogy adott területen belül (négyzethüvelykenként) hány képpontot találunk, ami a képpontok sűrűsége lesz. Angolul pixels per inch, azaz PPI. A macOS már jó ideje retina kijelzőkre optimalizált, igazán akkor néz ki jól, ha a PPI értéke 220 környékén van. Ha teheted, ilyen monitort válassz, de 110 PPI alá lehetőleg ne menj, mert nem lesz szép. Példaként vegyünk egy ma átlagosnak mondható kijelzőt, amelynek 23 colon 1920x1080-as felbontása. A kapott eredmény 95.78 PPI, ami nem túl sok. Mivel a Windows egész másként rajzolja ki a tartalmat, ott ez az érték teljesen megszokott, gyakorlatilag átlagos szemnek bőven elegendő, azonban a macOS jóval magasabb PPI-t kíván és ez a monitorra kivetített tartalom kritikán aluli megjelenését eredményezheti. Itt ellenőrizheted, hogy a kiszemelt monitorod mit tud: PPI kalkulátor A csatlakoztathatóság szintén fontos, ha teheted, Thunderbolt, vagy Type-C port-os megjelenítőt válassz. Ha ez nem megy, találsz rengeteg átalakítót az Apple kínálatában. A panel típusa sem elhanyagolható, ezért érdemes, IPS kijelzőt választani, amely jelenleg a legjobb minőségű képet eredményezi. Matt, vagy fényes, már inkább csak megszokás kérdése, de a matt nem tükröződik, így jobban ajánlott, azonban a fényes típusoknak teltebb a színe, ezért az sem rossz választás. Monitorválasztáshoz kapcsolódó cikk: link (angol).
Hogyan tisztítsam a billentyűzetet?
Az Apple hivatalos leírása szerint így: A MacBook és a MacBook Pro billentyűzetének tisztítása.
Hogy tudom újratelepíteni a rendszert?
A Rendszerbeállításokban az Átvitel, vagy alaphelyzetbe állítás menüben kattints az összes tartalom és beállítás törlése gombra. A megjelenő lépéseket követve törölheted a géped tartalmát és telepítheted újra a rendszert. Az Apple hivatalos magyar nyelvű leírása a visszaállításról.
Van különbség a gyári telepítés és az utólagos újratelepítés között?
Gyárilag telepített állapotában, alapértelmezetten van néhány alkalmazás, amelyek egyébként fizetősek, ha nem új eszközt vásárolsz. Pl.: iWork csomag, Garage Band, stb. Ha újratelepíted, ezek nem lesznek ott az alkalmazásaid között, de ha megvásároltad, (vagy megkaptad az új eszközzel együtt) az App Store-ba bejelentkezve természetesen letöltheted valamennyit. Ezt leszámítva nincs különbség.
Visszaállítás billentyűparancsok
A géphez elérhető legfrissebb macOS telepítése: ALT+CMD+R
Eredeti, vagy ahhoz legközelebbi elérhető macOS verzió telepítése: SHIF+ALT+CMD+RHogy tudok USB telepítőt készíteni?
Az App Store-ból, a megvásárolt fül alól töltsd le a legfrissebb (vagy amelyikre éppen szükséged van) telepítőt, helyezz be egy pendrájvot, formázd a macOS saját formátumára MyVolume néven, majd terminálba beírva a createinstallmedia parancs segítségével el is készítheted. Enter, beírod a jelszavad és már készül is az USB installer. Ezt követően indítsd újra a gépet ALT nyomvatartása mellett, bootolj az USB meghajtóról, majd a Lemezkezelőben formázd a meghajtót és már mehet is a telepítés. Mivel az eltérő rendszerekhez más-más terminál parancs tartozik, az alábbi linkekre kattintva megtalálod a neked megfelelő leírást: Apple magyar nyelvű leírás, Apple angol nyelvű leírás. Ha nem akarsz parancsokkal küzdeni, ez az eszköz segít a pendrájv elkészítésében: Install Disk Creator. Windows alól is megy, ehhez telepíts egy VMware Workstation-t, majd azon belül egy macOS-t és már készítheted a bootolható pendrive-ot. Részletes angol nyelvű leírás.
Ha "téglásítod" az M1 chippel szerelt MacBook-od...
Amikor már nem működik a rendszer beépített recovery eszköze, azaz a géped maximum nehezéknek jó. Ez a videó a barátod, részletes ismertető lépésről-lépésre: How To FIX BRICKED Apple M1 MacBook Pro - Fast and Easy Way.
Mivel tartsam karban a rendszert?
Alapvetően semmivel, mert a rendszer karban tartja saját magát, de ha mégis szeretnél kicsit beletúrni, akkor az OnyX rendszer karbantartó szoftver lehet megoldás. Egyébként bőven elegendő, ha néha újraindítod a géped.
Mi az az NVRAM reset, mire jó és hogy kell elvégezni?
A rendszer egyes alapvető információit tárolja. Ha nem indul, gond van a hanggal vagy egyéb eszközzel, az NVRAM-ban tárolt egy vagy több beállítás nem működik megfelelően egy Intel-alapú Macen, akkor az NVRAM visszaállítása segíthet. A módja, az indítást követően legalább 3 újraindításig (kb. 20 másodperc, 3 gong) nyomva tartott ALT + CMD + P + R. Az NVRAM visszaállítására vonatkozó lépések nem vonatkoznak az Apple chippel működő Mac számítógépekre, ezeken nem szükséges elvégezni ezt a műveletet. Apple hivatalos magyar nyelvű leírás: NVRAM reset.
Mi az az SMC reset, mire jó és hogy kell elvégezni?
Az SMC felel az akkumulátor vezérléséért, a környezeti fényviszonyok érzékeléséért, a billentyűzet háttérvilágításáért, stb. Ha bármi teljesítménnyel, akkumulátorral, hűtéssel, stb. kapcsolatos gond jelentkezik, akkor érdemes elvégezni az SMC reset-et. Ennek módja Apple notebookokon a következő: állítsd le a számítógépet, minden csatlakoztatott eszközt és a tápegység csatlakozót is válassz le, majd nyomd le egyszerre a SHIFT + CTRL + ALT gombokat és a bekapcsoló gombot 10 másodpercig. Ezt követően normál módon indítható a Mac számítógép. Apple chippel rendelkező Macek esetében elegendő az újraindítás. Apple hivatalos magyar nyelvű leírás: SMC reset.
Mit takar az „Egyéb” és „Kiüríthető” kategória A Mac névjegye ablakban?
A Mac névjegye ablakban található Tároló lapon megtekintheted, hogy bizonyos fájlok körülbelül mekkora területet foglalnak el a csatlakoztatott meghajtókon. A macOS Sierra rendszerben a „Kiüríthető” kategória akkor jelenik meg, ha a Mac tárhelyének optimalizálása funkció be van kapcsolva. Ez esetben olyan tárhelyről van szó, amelyet a Mac automatikusan elérhetővé tud tenni, ha több területre van szükség. A kiüríthetőként megjelölt fájlok bármikor letölthetők ismét szükség esetén. Apple hivatalos magyar nyelvű leírás: Mit takar az „Egyéb” és „Kiüríthető” kategória A Mac névjegye ablakban?
Hardverteszt indítása
Ha valami nem tűnik rendben lévőnek, a hardverteszt futtatásával magunk is ellenőrizhetjük Apple notebookunk állapotát. Válasszunk le minden perifériát és töltőt, majd bekapcsoláskor tartsuk lenyomva a D billentyűt, amíg meg nem jelenik a diagnosztikai állapotjelző. Apple hivatalos magyar nyelvű leírás: Apple Hardware Test Mac-en.
Milyen használt gépet érdemes venni?
Nagy a választék, de az alaptézis az, hogy az éppen elérhető macOS kiadás minimum konfiguráció igényeinél régebbi (és Intel processzorral szerelt) gépet már nem érdemes vásárolni.
Külföldön szeretnék gépet vásárolni. Mire kell figyelni?
Ha sokat gépelsz magyarul, akkor érdemes nemzetközi angol kiosztással vásárolni, így minden szükséges gomb meglesz rajta. A töltők feje könnyedén cserélhető és 110 illetve 230V-on egyaránt üzemel. Nem kell átalakítóval bajlódni.
Mennyit ér a gépem? Hogy árazzam be a MacBook-om, ha el akarom adni?
Saját készülék beárazása a beárazós topikba való. Legyetek szívesek itt megírni a készülék paramétereit, valamint feltenni a kérdést. Sajnos, a minden adattal feltett, ilyen jellegű hozzászólás legtöbb esetben hirdetésnek minősül. Ha szeretnétek a többieknek is megmutatni, hogy mit akartok eladni, adjátok fel saját hirdetésként az apróra és úgy linkeljétek be ide a topikba. Ez megengedett, ahogy írja is az ÁSZF kiegészítése: Változás a hirdetésre engedélyezett topikokban.
Mit tegyek, mielőtt eladom a gépem?
A lényeg, hogy az adataid, dokumentumaid, képeid, stb. ne maradjanak a gépen, plusz jelentkezz ki az iCloudból és végül a készüléked is töröld a saját Apple fiókodból. Ezen lépéseknek két fő oka van: egyrészt saját adataid ne kerüljenek illetéktelenek kezébe, másrészt az eladott készüléket is függetleníteni kell a te Apple fiókodtól, hogy majd az új tulajdonosa is tudja használni. Szerencsére erre az Apple-nek kész megoldása van, néhány kattintással könnyedén megcsinálhatod. Mentsd le az adataidat, jelentkezz ki iCloud-ból, iMessage-ből és a Face Time-ból, iTunes-ból és navigálj a Rendszerbeállításokban az Átvitel, vagy alaphelyzetbe állítás menüponthoz, kattints az összes tartalom és beállítás törlése gombra, majd megjelenő lépéseket követve törölheted a géped tartalmát és állíthatod alaphelyzetbe a rendszert. Az Apple magyar nyelvű leírása: Mac törlése és a gyári beállítások visszaállítása.
Van lehetőség Windows vagy Linux disztribúciók futtatására?
Igen van. Régebbi Inteles gépeken az Apple által támogatott megoldás neve Boot Camp, amivel létrehozhatsz egy partíciót a Windows számára, majd oda telepítve azt natívan tudod futtatni. Az Apple a Boot Camp-pel a drivereket is mellékeli. Amennyiben Linux disztribúciót futtatnál, úgy a legegyszerűbb megoldás a rEFIt bootloader használata. Ha nincs szükség natív rendszerre (nem szükséges nagy számítási kapacitás, vagy grafikus erő), úgy lehetőséged van virtuális gépként is futtatni ezen rendszereket macOS-en. Erre a célra a legelterjedtebb megoldások a Parallels Desktop for Mac és az ingyenes VirtualBox. Az első megoldás fizetős, ám némileg hatékonyabb 3D-s támogatással szolgál.
Hogy állítsam be a routert?
Szerencsére az Apple erre is gondolt, így az alábbi linkre kattintva minden információt megtudhatsz a WiFi routerek és hozzáférési pontok ajánlott beállításaival kapcsolatban: Wi-Fi-routerek és -hozzáférési pontok ajánlott beállításai.
Ha a HDMI monitorod nem megy 60Hz-en
Amennyiben HDMI-n alapból nem megy a 60Hz (LG monitor esetében) és tudja mind a monitor, mind a kábel, akkor a monitor beállításaiban az adott porton engedélyezni kell az ultradeepcolor-t és menni fog.
Magyar helyesírás-ellenőrzés macOS alatt
A Catalina érkezésével végre ez a probléma is a múlté, hiszen megkaptuk a magyar helyesírás-ellenőrzést. Azonban, ha ez nem lenne elég, a Dictionaries for macOS is jó alternatíva a rendszeresen frissülő, karbantartott helyesírás ellenőrzésre. Igaz fizetős, de relatíve nem drága és a Libre Office rendszeresen frissített adatbázisával dolgozik, így talán egész jó megoldás. Természetesen angol-magyar fordítás is menni fog a Spotlight-ban, a Szótár alkalmazásban és 3-ujjas tappantással is. Letölthető ide kattintva: Dictionaries for macOS Ugyanez a Libre Office-ban is használt adatbázis teljesen ingyen, manuális módszerrel is telepíthető a GitHub-ról. Töltsd le a fájlokat innen, majd tömörítsd ki és a hu_HU mappából a hu_HU.aff és hu_HU.dic fájlokat másold a ~/Library/Spelling mappába (ha nincs ilyen akkor létrehozod). Ezt követően Rendszerbeállítások, Billentyűzet alatt kiválasztod a Szöveg fület és a Helyesírás alatt már választható lesz a magyar.
Billentyűzettípus módosítása (felcserélődik a 0 és az í)
Rendszerbeálítások - Billentyűzet menü: Módosítás, vagy ha nem megy, töröld ezt a fájlt:
/Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist
Ha kész vagy, indítsd újra a gépet.Mojave és a nem retina kijelzők
High Sierra után a megjelenítésen is változtatott az Apple, így könnyen lehet, hogy kicsit elmosottabbnak, vaskosabbnak tűnik a képernyőn megjelenő szöveg. A megszokott rendereléshez írd be az alábbi sort a terminálba, majd indítsd újra a gépet:
defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool NOKijelző kopás probléma
Akinek aktuális a Retina MacBook Pro kijelző kopás, annak jó hír, hogy a visszahívási program a gép 3 éves koráig él, tehát érdemes bevinni egy hivatalos szervizbe...
Mac számítógépek összehasonlítása
A különböző Mac típusokat itt tudod összehasonlítani: EveryMac.com, vagy töltsd le az App Store-ból a Mactracker alkalmazást, amely a valaha volt összes Apple terméket és szoftvert tartalmazza. Elérhető iPhone-ra is.
Kötetlenebbül beszélgetnél?
AJÁNLOTT ALKALMAZÁSOK GYŰJTEMÉNYE
ForkLift, Commander One Pro, Nimble Commander, Marta
Klasszikus kétablakos fájlkezelők, FTP és felhő tárhely támogatással, csoportos átnevezéssel, tömörítés és kicsomagolás funkciókkal, gyorsbillentyű beállításokkal és szinte teljes billentyűzet vezérléssel.VLC, IINA
Videó és média lejátszó programok elképesztően sokféle fájlformátum támogatással, felirat kezeléssel, testre szabható gyorsbillentyűkkel. Bármelyiket választod, nem kell több.VOX, Pine Player, Audirvana, Ionica, Flacbox
Hi-Res audio lejátszó programok, különböző veszteségmentes fájlformátumok támogatásával, opcionális felhőtárhellyel, gyorsbillentyű támogatással, helyi és hálózati lejátszással. A rendszer részét képező Zene app is megér egy próbát, főleg, hogy elképesztő mennyiségű dalhoz férhetsz hozzá, ha előfizetsz az Apple Musicra. És ez is elég jól szól.FlowVision, Hot Viewer, qView, PicArrange, LilyView
Képnézegető alkalmazások galéria nézettel, rendszerezéssel, vagy ha csak az kell, könnyed navigációval a képek között.Pixelmator Pro, Canva, Affinity Photo, Figma, Photoshop
Képszerkesztés felsőfokon! Itt mindent megtalálsz, akár csak hobbi projekthez kell, de komoly munkákra is befoghatod valamennyit. Mac-en igazán élmény lesz a fotók szerkesztése.Linearity, Affinity Designer, Corel Draw, Amadine, Sketch, Illustrator
Rajzolj, akár egy profi, a legismertebb vektorgrafikus alkalmazásokkal. Ingyenes és fizetős verziókat is találsz.Képernyőfotó, Shottr
Készíts profi képernyőfotókat az egész ablakról, vagy csak egy kijelölt területről, szerkeszd, jegyzetelj bele, jelöld meg amit szeretnél és küldd azonnal, oszd meg, vagy mentsd el. Mindig kéznél lesznek...HandBrake
A videós formátumok konvertálásának svájci bicskája, a HandBrake videó konvertáló. Szinte valamennyi formátummal elboldogul, kezeli a feliratfájlokat és a metaadatokat is.MediaHuman Audio Converter
Konvertálj bármilyen audio fájlt bármilyen formátumba, akár tömegesen, előre beállított minőségben, teljesen ingyenesen.Meta, Mp3Tag
Zenék rendszerezése, metaadatok tömeges szerkesztése, albumborítók beállítása. Érdemes kipróbálni a beépített Zene alkalmazást, amely az információk gombra kattintva ezt is tudja...Microsoft Office, LibreOffice, iWork, Google Workspace, OnlyOffice, FreeOffice
Irodai alkalmazások klasszikus szövegszerkesztő, táblázatkezelő és prezentációs programokkal és sok-sok hasznos funkcióval.Megtekintő
Rendszerbe beépített szinte mindent megmutatni képes alkalmazás PDF szerkesztéssel, képkezeléssel, méretezés funkcióval, konvertálási lehetőségekkel, szóval egy olyan eszköz, amit nap mint nap használni fogsz.PDF Gear
PDF-fájlok olvasása, szerkesztése, átalakítása, konvertálása, egyesítése, szétválasztása és aláírása, mindezt teljesen ingyenesen.ImageOptim
Képadatok eltávolítása, képek optimalizálása, méret csökkentése egy kattintással. Természetesen több fájlt is kezel egyszerre.Safari, Chrome, Firefox, Brave, Orion, Opera, Edge, Vivaldi
Böngészők a teljesség igénye nélkül. A rendszer beépített böngészője a Safari is elég jó, adj neki egy esélyt, de ha már megszoktál, vagy belaktál egy másikat, azt is gond nélkül használhatod.Mail app, Thunderbird, eM Client, Microsoft Outlook
Könnyen használható levelező alkalmazások Gmail, iCloud, Yahoo, Office 365 és Exchange fiókokhoz, hogy ne a böngészőben kelljen vesződni a levelekkel.Mimestream
Letisztult felületű Gmail alkalmazás Mac-re. Sajnos fizetős, de nagyon jó. Aki nem tud Gmail nélkül élni, annak erősen ajánlott alkalmazás.Skype, Messenger, Viber, Signal, WhatsApp, Telegram
A legismertebb azonnali üzenetküldő alkalmazások Mac-es verziói, chat, hang és videohívás funkciókkal, fájlküldési lehetőségekkel.Transmission, qBittorrent, uTorrent (web), Folx (fizetős)
Torrent kliensek Mac-re.JDownloader
Sokak által használt letöltő program linkfigyelővel, automatikus kicsomagolással, felhasználói fiók kezeléssel és természetesen többszörös linkek hozzáadásának lehetőségével.Better Rename, Transnomino
Csoportos átnevezés, sorszámozás, taggelés, metaadatok kezelése, fájlkiterjesztések vagy csak fájlnév részletek átnevezése, részletekbe menően, de mégis villámgyorsan.The Unarchiver (kitömörítéshez), Keka (ki-, és betömörítéshez)
Mindent kitömörítő alkalmazások jelszó kezeléssel, karakterkódolás felismeréssel, kitömörítés után opcionálisan automatikus kukába helyezéssel. ZIP, TAR, RAR, 7ZIP, GZIP, stb. formátumok kezelése villámgyorsan.Balena Etcher
Letöltött ISO lemezkép fájlok adathordozóra írása, biztonságosan és egyszerűen. Csak kattints és már kész is van.BetterTouchTool
Trackpad-en, Magic Mouse-on egyedi gesztusokat, parancsokat állíthatsz be, de működik hagyományos egerek extra gombjaival is. Hasznos, praktikus, munkát jelentősen felgyorsító alkalmazás. Plusz szinte mindent beállíthatsz, legyen az gyors indítás, ablakok elrendezése, egyedi gyorsbillentyűk, vágólap kezelés, lebegő menük, alkalmazásvezérlés, stb. Elképesztően hasznos eszköz amit mindenképpen érdemes kipróbálni.KeyboardCleanTool
Ha szeretnéd letisztítani a billentyűzeted, csak indítsd el ezt az alkalmazást és tiltsd le a takarítás idejére. Így véletlenül sem fogsz rossz helyre gépelni, vagy elállítani valamit a rendszeredben. Nem tűnik annak, de hasznos eszköz.Bartender, Vanilla, Hidden Bar, Ice
Menüsor ikonok elrejtése és testre szabása. Segítségükkel elkerülheted, hogy a millió kis ikon elfoglalja a menüsorod, így szebb, letisztultabb megjelenésű lesz a rendszered.Itsycal
Könnyen elérhető naptár a menüsoron, akár kéthavi nézettel, rendszer naptár támogatással, testre szabható megjelenéssel, értesítésekkel.PasteBot
Igaz fizetős, de talán az egyik legjobb vágólap eszköz. Nincs több ide-oda ugrálás másolás és beillesztés között! Gyorsbillentyűk támogatása, iCloud szinkronizálás más eszközökkel, rögzített és előre definiált beillesztések, formázás eltávolítása beillesztés előtt, átalakítások kezelése, egymás utáni beillesztés, stb.PopClip
Igazán praktikus, okos és sokfunkciós helyi menü kijelöléskor, amely a tetszés szerint hozzáadható kiegészítőknek köszönhetően, jócskán megnöveli a hatékonyságot.TinkerTool
Extra beállításokhoz jól jöhet (szövegkijelölés a megtekintőben, videók automatikus lejátszása Quick Time-ban, bővített mentés ablakok, karakterismétlés lenyomott billentyűvel, font smoothing, stb.) Rengeteg dolgot ki-, és bekapcsolhatsz a rendszerben, érdemes átnézni...AppCleaner
Alkalmazások és azokhoz tartozó fájljainak törléséhez nélkülözhetetlen app.Coconut Battery
Részletes információk az akkumulátor állapotáról, használt Mac vásárlásakor érdemes ezzel ellenőrizni a kiszemelt készüléket.AlDente
Segítségével megakadályozhatod a 100%-os töltöttséget, vagy akár egyedi töltési százalékot is megadhatsz.Amphetamine, Caffeine, KeepingYouAwake
Menüsoron nyugvó alkalmazás, amely megakadályozza, hogy a géped alvó állapotba kerüljön. Terminálból is megoldható, csak add ki a caffeinate parancsot és amíg az ablakot nem zárod be, a géped nem fog elaludni.AltTab
Ingyenes, Windows-on megszokott ablak előnézettel rendelkező alkalmazás váltó, amely kezeli a több ablakos és a Dokkra lecsukott alkalmazásokat is.BetterSnapTool, Magnet, Moom, Rectangle, Loop
Rendezd és igazítsd az ablakokat egyetlen kattintással, vagy gyorsbillentyűvel, ments el szabadon elhelyezett ablakokat és állítsd vissza egyetlen pillanat alatt. Kifejezetten hasznos és ügyes alkalmazások, főleg nagy kijelzőkön. A rendszer is képes alap dolgokra, de ezekkel az alkalmazásokkal sokat lendíthetsz a munkád hatékonyságán. A BetterTouchTool tartalmazza a BetterSnapTool összes funkcióját, szóval ha azt telepítetted, másra már nem is lesz szükséged...TopNotch
Fekete menüsor, ami elrejti a notch-ot. Több kijelzőt is kezel és teljesen ingyenes. Ha zavar, csak töltsd le és volt notch, nincs notch.iStatistica, Stats
Menüsorra kirakható többfunkciós erőforrás figyelő alkalmazás, amely kijelzi a processzor-, memória-, és lemezhasználatot, valamint hálózati információkat.SmoothScroll, Linear Mouse, MOS, Mac Mouse Fix, Smooze Pro
Egér görgetés kisimítása, kurzor mozgásának testre szabása, gyorsítás kikapcsolása, extra gombok beállítása, egy szóval minden, amit csak ki lehet hozni egy egérből.Scroll Reverser
A Trackpad-en beállított görgetési irányhoz képest ellentétes irányú görgetés az egér görgőjével. Vízszintesen és függőlegesen is.SensibleSideButtons
Segítségével az egér extra gombjait tudod használatba venni, vagy teljesen az egyéni igényeidre szabni.Paragon NTFS, Tuxera NTFS, iBoysoft NTFS, Kingshiper NTFS for Mac, Mounty
NTFS fájlrendszerű külső meghajtók írásához szükséges alkalmazások. Ha csak olvasni szeretnéd a rajta tárolt adatot, ahhoz nem kell külön app, csak az írásukhoz.Favman
Safari új lap oldalán levegő kedvencek (touch) ikonok cseréjét tudod elvégezni vele, akár szabadon választott ikonokra, így nem csak szürke üres négyzetek jelennek meg a hiányzó ikonok helyén.Speedtest
A mindenki által ismert webes sebességmérő Mac-es verziója ping-, letöltési és feltöltési sebességadatokkal, megosztási lehetőségekkel, korábbi mérési eredmények megjelenítésével.Bandwidth+
Hálózati forgalom monitorozására alkalmas, a menüsorra költöző alkalmazás, amely megmutatja, mekkora adatforgalmat generál a géped, amikor Wi-Fi hotspotként használod a telefonod és annak adatforgalmát meríted.Mactracker
Részletes információk az Apple termékekről kezdetektől-napjainkig. Hordozható és asztali Mac-ek, monitorok, telefonok, kiegészítők, egyszóval minden, amit az Apple valaha is kiadott. Plusz az operációs rendszerekről is rengeteg infót találsz. Mindez szépen kategorizálva és időrendben. Töltsd le, érdemes.És ha ez mind nem lenne elég, itt is érdemes körülnézni:
Awesome Mac alkalmazásgyűjtemény
Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Xbox tulajok OFF topicja
- Bitcoin topic
- Fujifilm X
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- LEGO klub
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- További aktív témák...
- X1 Carbon 10th 14" 3K OLED i7-1260P 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- Dell Latitude 5300 üzleti laptop BAZÁR - ÁFÁS számlával!
- EXCLUSIVE AJÁNLAT! Dobozos új HP Omen 17 /Ryzen 9-8945HS/32GB/512SSD/RTX 4060 8 GB/144Hz/
- ThinkPad T14 Gen2 14" FHD IPS érintő Ryzen 5 PRO 5650U 16GB 512GB NVMe ujjolv IR kam gar
- ÚJ kipróbálásra felbontott MacBook Pro 16 M4 Pro 14CPU/20GPU 24GB/512GB SSD Magyar billentyűzet Azon
- Apple Macbook Pro 16" 2023 - 1TB - 38c GPU - 12c CPU - 32GB - M2 Max Sonoma
- Acer Swift 3 - 14.0" FHD IPS / Ryzen 7 5700U / 16Gb DDR4 / 512Gb PCIe 4.0 / HUN / 2.5 ÉV GARANCIA
- Eladó egy Lenovo notebook-hoz tartozó gyári laptoptöltő
- Acer Aspire A315 laptop
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i5-G8 I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Samsung Galaxy A14 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Referencia Weboldallal Világítós bill+laptop bill magyarítás. Rania 3M -is! Touchpadok is.Posta ok
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO alaplap garanciával hibátlan működéssel