Hirdetés
- Óriási ugrás: teszten az ASUS Zenbook A16 és a Snapdragon X2
- Bőven 50 gramm alá fogyott a Keychron kétféle borítással kérhető, "karmos" egere
- Ön vezető vagy önvezető? Az Uber az utóbbi mellett voksol
- QHD OLED és extrém frissítés: bemutatkozott a Sony INZONE M10S II
- Bekebelezi az Amazon az Apple műholdas partnerét
- Milyen TV-t vegyek?
- Videós, mozgóképes topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Apple MacBook
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Hisense LCD és LED TV-k
- OLED monitor topic
- Gyorsabb processzort igen, memóriát alig kapott a Xiaomi új HD tévéokosítója
Új hozzászólás Aktív témák
-
thon73
tag
válasz
shinodas
#655
üzenetére
Én lényegesen leegyszerűsíteném ezt a problémát. Készítenék egy speciális View-t, mely egy ilyen joystick-et mutat be. Ebből aztán kettő is elhelyezhető egy layoutban.
A joystick mindig középen áll. Ha megérintem valahol máshol a View-t (vagy a View belül egy kört is kijelölhetek erre), akkor a joystick/kör oda ugrik (és persze ezt az értéket kérdezhetem le). Ha elengedem, akkor visszaugrik középre.
Ez persze nem túl szép, mert a joysticknem ugrál, hanem szépen mozog. Ennek a szimulálására viszont el kell indítani a háttérszálon egy "ütem-adót", ami időnként jelzi a View-nak, hogy mozdítania kell egy kicsit a joystickon. Így úszhat a kör az érintés felé, vagy elengedésnél vissza középre. Az ütemadó nélkül nincs olyan esemény, ami a kör mozgását kiváltaná.
A másik lehetőség, hogy a kör csak akkor mozdul, ha az érintés a középpontjához megfelelően közel következett be. Ilyenkor nem kell ütem-adó, hiszen az "ugrás" megfelelően kicsi. Ez azt is szimulálja, hogy a joystick nem ugrik magától a kezembe, ha nem a tetejét fogom meg. Persze a "visszaúthoz" elengedés után még mindig szükséges az előző módszer.
((Nem dolgoztam még két külön View-val az érintéssel kapcsolatban, de nagy a gyanúm, hogy nem kell törődni, csak az elsődleges érintéssel, mert mindkettő azt kapja meg. Ezt ki kellene próbálnom.))
Ez persze csak az én ötletem, lehet, hogy más tud ennél jobbat is. Külön-külön már minden részét elkészítettem a folyamatnak, csak nem ilyen összefüggésben - ennek alapján szerintem azért el lehet vele játszani, mire összeáll, de megvalósítható. ((Ha nem sürgős, a konkrét megvalósításban is szívesen segítek, a grafika és az időzítés most nálam is pont napirenden van.))
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gitáros topic
- Yettel topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Fotók, videók mobillal
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen okostelefont vegyek?
- Motorola Edge 70 Fusion – stílusosan főznek
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Z Fold6 12/256GB Silver Shadow használt, karcmentes 6 hónap garancia
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol extra fejhallgatóval garanciával
- Prémium! Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Rog C VIII / R9 3950X / RTX 3080 / 1TB SSD / 32GB
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

