Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lanszelot

    addikt

    válasz bandi0000 #5042 üzenetére

    Hello,
    Amikor kezdem az új project-et akkor meg kell adnom melyik android verzió.
    Ott nekem csak Android 10+ volt, míg a videón 4.1-et kellett kiválasztani.
    Az, hogy ott nekem legyen 4.1 ahhoz a beállításokban le kellett tölteni.
    Az emulátor rész az máshol van, ott telefont is lehet választani, és annak a rendszerét, vagy android verziókat /azt mutatta a videóban, megcsináltam, de nem érdekel az emulátor/
    Ezért írtam nem AVD, hanem AS

    Activity/Fragment, nem tudom az mi. Ha arra gondolsz, hogy amit látok, és amit nem látok program kódok, akkor értem, de nem tudtam, hogy így hívják.

    TextView -részt nem értem. Csak annyit tudok, amit elmondott, az se biztos, hogy mindent felfogtam mi az amit épp mond.
    Mivel az elején sok mindent csak említ, és mondja, majd később elmagyarázza, nem álltam le háttért keresni, hogy pontosan mi az. Pl elmondta, a függvényket, amit értettem amit mond, de hogy ha vissza kellene mondanom egy betűt se találnék a fejemben, tehát értem, de nem tiszta...egyáltalán nem /viszont csak felsorolta, és később fogja elmagyarázni, ezért nem kezdtem kapálódzni/
    Teljesen az elejéről indulok, fogalmam sincs semmiről, így minden új nekem.
    /C64 basic: ebben programoztam a 80-as évek végefelé, és itt megszakadt, tehát nagyon lemaradtam :D /

    Ablakos: res/layout -ban egy üres lap van, ott sincs Hello World /gondolom string kellene legyen print("Hello World") ilyet kellene keresnem, vagy nem? Mivel középre rakja, így még koordináta is kell, hogy legyen ott. Én ezeket nem találom.
    Tudom hol kell átírni, illetve pozicionálni, át méretezni stb, de a kódban nem találom, ott hol van?

Új hozzászólás Aktív témák