Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz samupapa #2193 üzenetére

    Elsőre bonyolultnak tűnik, de ha kiismered egy kicsit, akkor nem az.

    Amikor elindult, akkor addig kell nyomkodni a konfigurálni kívánt gombot, amíg a jele (pl. B1) meg nem jelenik a képernyőn (nálam nem ritkán 5-6 alkalommal is meg kell nyomni, mire észleli). Ha ez megtörtént, és azt szeretnénk, hogy a képernyő bal alsó sarkában viselkedjen úgy, mintha megérintenénk a képernyőt, akkor a kívánt helyre kell húzni és be kell jelölni a "Touch Screen" opciót.

    Az én kontrolleremen a bal sticket beállítottam "Move Mouse"-ra, az Y-t pedig "Click Mouse Button"-ra (az elnevezésekre nem biztos, hogy pontosan emlékszem), és ezzel a 2 gombbal már egy csomó játék irányítható.

    A D-Padnél a "Swipe"-ot választottam, így pl. az endless running típusú játékok irányíthatók vele, külön állítgatás nélkül.

    A jobb stick nálam a "Move Hybrid Pointer" (bizonyos játékokban csak ez használható a dolgok vonszolására), ill. amiket még gyakran használok, azok a kontroller elején lévő, LT és RT gombok, amik a képernyő bal és jobb alsó sarkába mutatnak és ezeknél természetesen a "Touch Screen" opciót választottam ki. Ezzel a 2 gombbal rengeteg autós játék kezelhető gond és külön állítgatás nélkül.

    A fenti az általános beállítás, de pl. az emulátorok esetében többet kellett molyolni és készítenem kellett külön-külön 1-1 kiosztást SNES-re és PPSSPP-re is, de ott is csak egyszer kellett beállítani a gombokat, azóta no problem, ill. néha 1-1 játék szintén nem vezérelhető a fent vázolt, általános beállítással, mert mondjuk be kell állítani az LB és az RT gombokat fékezésre és gázadásra, aztán a játékra szabott kiosztást el kell menteni.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák