Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Vélemény: más cég lenne az Intel, ha korábban nevezik ki Lip-Bu Tant
- Hővezető paszták
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- Hardvergyülekezet a Pilvax előtt
- OLED TV topic
- Mini-ITX
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Apple asztali gépek
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Leon77
őstag
válasz
LamaForce #10277 üzenetére
Szerintem itt ez elég egyszerű.
Állítsad be biosban a cpu feszültséget manuálisan 1,35 voltra. A szorzót manuálisan 38-ra. Kezdésnek ennyi, szerintem menni is fog elsőre, aztán jöhetnek a stabilitási tesztek prime 95, ibt esetleg aida stress test (bár szerintem az nem sokat ér). IBT nél mind a három kört futtassad le, standard, high és very high. Ellenőrizd a cpu hőmérsékletét folyamatosan, ezt Hwinfo val célszerű. Ha sok lenne stressz teszt alatt mondjuk 75 fok fölé megy, akkor vegyél vissza a szorzóból biosban és újra.
Kezdésnek ennyi. Esetleg soc feszültséget is kell állítani 1,1 vagy 1,15 volt környékére. Ha stabil a rendszer a kívánt órajelen, akkor apró lépcsőkben kezd el csökkenteni a biosban a cpu feszültséget 1,35 voltról és teszteld folyamatosan , így meg találod azt a minimum feszültséget, amin a rendszer még stabil (értelem szerűen, ha nem stabil, akkor pedig plusz feszültséget kell adni neki ,de ez növeli a hőtermelést, a hűtőd lesz a szűk keresztmetszet) , így kevésbé melegszik majd a cpu ugyanazon teljesítmény mellett.
-
HavocS
senior tag
válasz
LamaForce #7840 üzenetére
A lap általános felhasználásra kicsit overkill, bőven elég lett volna egy B350-es, igazából én azt mondom, hogy vegyél most nyugodtan 1600-ast, PS-nek meg Lightroomnak jellemzően tökmindegy lesz hogy 12 vagy 16 szálad lesz. Aztán ha lesz Zen2 esetleg magasabb órajellel meg IPC-vel akkor eladod az 1600-ast használtan, és veszel egy 2600-ast vagy valami
Én legalábbis ezt tervezem. Refhűtő bőven elég, ugyanis 3.8-3.9 fölött brutálisan megugrik az étvágyuk és 4.0-4.1-nél fentebb a legjobb példányok se mennek jellemzően (ugye 3.2-3.8-at meg mennek alapból is). Sima 3.2 GHz-es 1600-ast jó eséllyel tudod alapfeszen 3700-en járatni a gyári hűtővel, nekem így 28 fokos szobában is 45-50 fok játék alatt, 55-65 renderrel, de nem járatom maxon a gyári hűtőt se, úgy van beállítva a smart fan, hogy 40°C-30%, 50°C-50%, 60°C-70%, 75°C-100%.
-
Tengo
aktív tag
válasz
LamaForce #5026 üzenetére
Ha nem riadsz vissza egy minimális bios turkálástól, akkor jobb vétel az 1600 mint az 1600x. Semmi komolyra nem kell gondolni, és a legtöbb fórumon segítségedre lesznek. Kb 2-3 beállítás ami ha jól megy 30 perc és megvagy. RX480/580 és az 1600 elég jó kombónak tűnik nekem.
+1 (#5042) Ishikoro
Ha nem sürget a konfig váltás, várj ki 2-3 hónapot.
-
.Ishi.
aktív tag
válasz
LamaForce #5026 üzenetére
Szia!
A szakik biztos jobban kisegítenek ez ügyben, de először írd meg, mennyi a kereted rá, milyen felbontáson játszol, szeretnél-e tuningolni és mit jelent a "kis" játék.
Szerintem az R5 1600 jelenleg jó vétel (szépen is lehet tuningolni), de ha van időd, és nem sürgős, akkor várd meg, amíg normalizálódik az ára.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- ASUS routerek
- Meggyi001: Vegán? Nem vegán?
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Futás, futópályák
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Óra topik
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- További aktív témák...
- ÚJ Dell Latitude 15 5550 - 15.6"FullHD IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - 3 év garancia
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- Csere- Beszámítás! Olcsó Számítógép játékra! I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 480 8GB / 128SSD + 2TB HDD
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X270 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest