Új hozzászólás Aktív témák
-
wesen
csendes tag
válasz
speed3456
#7016
üzenetére
Okulásul írom le

Cettem egy 5850es kártyát, be is szereletem és a ccc 9.12 feltettem. Monitorjaim egy ACER TFT (1680x1050@60Hz) és egy P1120 CRT (1600x1200@85Hz). Operációs rendszer windows 7 x64.
A probléma az volt, hogy a két monitor D-SUB kábellel volt szerelve, és amikor elindult a win7 gyakorlatilag a TFT csak 1400x900 vagy egyéb más felbontásba volt hajlandó működni, ha sikerült is ráerőltetni az 1650x1050es felbontást akkor: "Not supperted" üzenetet kaptam. A CRT- minden felbontásba lehetett használni de csak 60Hz-en.
Itt is kérdezgettem volt egy ötlet hogy esetleg az ehet hogy a két monitor közül ez egyiknek DVI-nek kell lennie a másik lehet VGA. Miután úgyis aktuális volt egy monitor vásárlás más okok miatt, így beruháztam egy SAMSUNG P2450H-ra.
Mikor hazavittem rádugtam a kártyára, azt kellett tapasztalnom, hogy igazából semmi sem változott. A Samsung hozta a felbontást ahogy kell, de a két másik monitornál továbbra is fennállt a hiba. Ami érdekes volt hogy ha win7 futása közben megcseréltem a két monitor csatit akkor, működött rendesen minden, de amint újraindítottam megint jelentkezett a probléma. Így hát elindultam a keresgélés útján.
ATI kártyára gyanakodtam első körben, de lassan sok-sok fórum olvasgatása után rá kellett jönnöm, hogy NVIDIA tualjdonosok is ugyanebben a cipőben járnak. Nos ez engedte azt a következtetést levonni hogy itt a windows 7-tel lesz probléma.
A gyanúm beigazolódott, a windows 7 erősen támaszkodik a monitor EDID információjára és az XP-vel ellentétben, ha nem tudja kiolvasni egyszerűen nem vesz tudomást a monitorról. Erre megoldásként találtam olyanokat hogy eprom flashelés, meg registy key átírások, de igazából egyik sem volt meggyőző számomra.
Aztán jött a nagy áttörés, egész véletlenül a kereséseim pont vissza vezettek a prohardver fórumra. A megoldás ott rejlik hogy a DSUB kábelek nagytöbsége 15tű helyett csak 14et (vagy kevesebbet használ). A lényeg a 9-es tű megléte mert ez hajtja meg az EDIDes áramkört. Tehát gondoltam teszek egy próbát szereztem egy olyan DSUB kábelt amin megvan mind a 15tű és láss csodát a monitorok életre keltek.

Új hozzászólás Aktív témák
- EVGA FTW3 ULTRA RTX 3080 Ti 12GB GDDR6X Videokártya!
- PowerColor HellHound AMD Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6
- ASUS RTX 5090 32GB GDDR7 ROG ASTRAL OC - Új, Bontatlan, 3 év garancia - Eladó!
- EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 ULTRA GAMING 12GB - Garancia
- MSI Radeon RX 6950 XT GAMING X 16GB DDR6 Videokártya! BeszámítOK
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen,MS3489, 100% Akksi
- WYBOT C2 Vision AI vezérelt medenceporszívó
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő




