Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wesen

    csendes tag

    Sziasztok.

    A következő problémám volna (de ahogy olvastam külföldi fórumokon, nem vagyok egyedül) tehát van egy 5850es kártyám, minden csuda szép csuda jó vele. Ami a problémám az a monitorok felbontása. A kártyára két monitor van rákötve mindkettő 15pines átalakítóval. Egyik egy ACER TFT (X223W, wide) a másik egy HP (P1120) CRT monitor. Jelenleg WIN7 x64 van fent. XP alatt 32/64 biten is működött minden tökéletesen a TFT 1680x1050@60Hz és a CRT 1600x1200@85Hz. Sajnos WIN7 alatt hiába állítom át a CCC-ben a dolgokat tudomást sem vesz róla.

    A TFT monitor most 1400x900ban megy, de persze kicsit homályos a kép, látszik hogy nem ez az optimális. Ha átváltok 1680x1050-be akkor "NOT SUPPORTED". Azt már kiderítettem, hogy ezt valószínűleg azért dobja mert 1680x1050@30Hz-en akar csak működni. (gépkönyvébe: 1680x1050@60Hz)

    A CRT most 1600x1200ban megy de csak 60Hz ami baromira villog, átállítani itt sem tudok semmit érdemben.

    Ha esetleg valaki tudna segíteni, vagy van valamilyen ötletek akkor kérlek ne foglyátok vissza magatokat.

    telepített driver: CCC 9.12
    kártya: ASUS (HD5850)

    (A monitorok kábele adott, nem tudom lecserélni)

    [ Szerkesztve ]

  • wesen

    csendes tag

    válasz speed3456 #7016 üzenetére

    Okulásul írom le :C

    Cettem egy 5850es kártyát, be is szereletem és a ccc 9.12 feltettem. Monitorjaim egy ACER TFT (1680x1050@60Hz) és egy P1120 CRT (1600x1200@85Hz). Operációs rendszer windows 7 x64.

    A probléma az volt, hogy a két monitor D-SUB kábellel volt szerelve, és amikor elindult a win7 gyakorlatilag a TFT csak 1400x900 vagy egyéb más felbontásba volt hajlandó működni, ha sikerült is ráerőltetni az 1650x1050es felbontást akkor: "Not supperted" üzenetet kaptam. A CRT- minden felbontásba lehetett használni de csak 60Hz-en.

    Itt is kérdezgettem volt egy ötlet hogy esetleg az ehet hogy a két monitor közül ez egyiknek DVI-nek kell lennie a másik lehet VGA. Miután úgyis aktuális volt egy monitor vásárlás más okok miatt, így beruháztam egy SAMSUNG P2450H-ra.

    Mikor hazavittem rádugtam a kártyára, azt kellett tapasztalnom, hogy igazából semmi sem változott. A Samsung hozta a felbontást ahogy kell, de a két másik monitornál továbbra is fennállt a hiba. Ami érdekes volt hogy ha win7 futása közben megcseréltem a két monitor csatit akkor, működött rendesen minden, de amint újraindítottam megint jelentkezett a probléma. Így hát elindultam a keresgélés útján.

    ATI kártyára gyanakodtam első körben, de lassan sok-sok fórum olvasgatása után rá kellett jönnöm, hogy NVIDIA tualjdonosok is ugyanebben a cipőben járnak. Nos ez engedte azt a következtetést levonni hogy itt a windows 7-tel lesz probléma.

    A gyanúm beigazolódott, a windows 7 erősen támaszkodik a monitor EDID információjára és az XP-vel ellentétben, ha nem tudja kiolvasni egyszerűen nem vesz tudomást a monitorról. Erre megoldásként találtam olyanokat hogy eprom flashelés, meg registy key átírások, de igazából egyik sem volt meggyőző számomra.

    Aztán jött a nagy áttörés, egész véletlenül a kereséseim pont vissza vezettek a prohardver fórumra. A megoldás ott rejlik hogy a DSUB kábelek nagytöbsége 15tű helyett csak 14et (vagy kevesebbet használ). A lényeg a 9-es tű megléte mert ez hajtja meg az EDIDes áramkört. Tehát gondoltam teszek egy próbát szereztem egy olyan DSUB kábelt amin megvan mind a 15tű és láss csodát a monitorok életre keltek.

    :DD :DD :DD

Új hozzászólás Aktív témák