Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz HSM #6121 üzenetére

    Igen, az intel megteheti hogy gyárt olcsón Core i3-at. De a fogyasztok nagy része azt veszi ami árban is elérhető. Tegnap néztem havernek processzor hogy mit kap manapság olcsón elérhető árban. i3-10100F 27-30E között kapható, és átlag embernek jelenleg ez ami megfizethető és jól teljesít.

    Zen 3 12 NM
    Igen nyilván valamennyi órajelet be kéne áldozni, de szerintem 3800-4000 mhz elérhető lenne minden magon. És szerintem az emberen nagy része megvenné, mert lehet 400-500 mhz-es kevesebbet megy mint a 5600X de ha tudja hogy féláron megapja akkor mondhatni jobb vétel volna.
    Bár keresgéltem, de nem találtam ilyen információkat hogy a piros oldal tervezne hasonlokat... Szóval szerintem nem dobnak piacra ilyen backportot.
    Talán ha az intel valóban nagy piaci részt vesz el tőlük akkár talán feljőhet mint opció.

    Hát majd meglátjuk, egyenlőre a 3D V-Cache ami az AMD különlegesége lesz.
    A 12-16 magos processzorok biztos megkapják ezt, a kisebbekből talán kimarad 6/8mag.

    Januárba bejelentés, már nem kell sokat várni és kiderül nekik mi a tervük. :)

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Petykemano

    veterán

    válasz HSM #6121 üzenetére

    Egyébként van még egy érdekes fejlesztésük, a Van Gogh, arra is azért kíváncsi lennék, pl. mekkora fizikai méretből sikerült kihozni (4mag Zen2 + RDNA GPU, Steam Deck). Bár vélhetőleg az sem egy ideális olcsón gyártható tömegtermék alap.

    Azt mondják, hogy a Steam Deck (Van Gogh) eléggé megkésett. Steam Deck formában persze lehet, hogy nem vállalhatatlan, de a zen4 rajtjának küszöbén egy Zen2-es CPU-val szerelt APU kissé elavultnak tűnik. Ha a hibás PS5/Xbox chipekre gondolunk, akkor valószínűleg meg fog jelenni a piacon valamilyen formában, de azt nem hiszem, hogy a Steam Deck igényen túl gyártanák és értékesítenék.

    A korábbi (Kaveri&co) tapasztalatok legalábbis azt mutatják, hogy lehet akár 2-3x erősebb is az IGP, döntően akkor is a CPU ereje határozza mag az eladhatóságot.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák