Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz Petykemano #4877 üzenetére

    Hát a Ryzen 1600 előtt egy I5-3470 volt, amit főként azért cseréltem mert az újabb játékok alatt már sokszor láttam 100%-os processzor kihasználtságot. Micro laggok is voltak a magas kihasználtság miatt.

    Aztán meg lett a Ryzen 5 1600 és most minden tükör simán fút, ahol az i5 100%-on járt ott a 12 szál 35/40% produkál maximum.

    Az i5-3470 5-6 évig mindenre jó volt, talán Mafia 3 és társai voltak amik meg tudták izzasztani, Meg a Crysis 3 CPU gyilkos pályája.
    Welcome The Jungle ott 44 fps-t tudott de attól nem voltam vele elégedettlen.

    Most a Ryzen 5-ös 30-40% között pörög átlagosan játékok alatt.
    De a legtöbb amit láttam 65/70%, szóval én még úgy látom a jövőben jól jön az a 12 szál.

    Hát nyilván mindig van egy jobb befektetés, a kérdés a jövőben mire fogja jobban megéri fejleszteni?

    Most úgy vagyok az egésszel, egy Ryzen 3600/5600 majd biztos kitart 2025-ig. Után tény lehet hogy a platform váltással fogok jobban járni főként az erősebb IPC és a új Ficsörök miatt.

    És akkor talán újra lesz verseny, az intel már javában 7 nanométeren fog gyártani, és AMD-ből is lesz Zen 5 szóval biztos megéri új platformra építeni. :)
    De lehet már 2023_2024 körül beruházok az új AMD-re Am5 foglalaton, vagy a új Meteor Lake-S 7 nanométeren se tünik majd rossznak.

    Új platform mellet meg ott áll erős érvnek az a garancia is!
    Mert az 1155 foglalatba még volt lehetőség I7-3770-re és 8 gb ramról 16 gigára bővíteni. De az egész ugrade annyiba fájt volna mint ha építenék egy új Am4-es Konfigot. ( Alaplap, CPU, Memoria)
    A régi kombót elpaszoltam és +35E forintból meg is épült a Ryzen konfiguráció. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák