Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Simid #795 üzenetére

    Nem mostanában néztem a videot, ezért nem tudom felidézni, hogy a Ryzen 3k vonatkozásában a saját táblázatán kívül volt-e még más lényeges felderítése. De azon én is gondolkodtam, hogy ha néhányszáz Mhz vagy 5-15% árváltozás úgymond "belefér" abba, hogy egy valamikori valós kiszivárogtatott anyaghoz képest az AMD tervei változtak, igazodtak a közeledő realitáshoz (kihozatal, ténylegesen elérhető frekvencia, azt értelmes mennyiségben elérni képes lapkák száma, stb) szóval hogy akkor mi tekinthető olyan fix pontnak a leakben, ami utólag mégiscsak igazolhatja, hogy valószínűleg nem kitaláció volt.

    Az egyik videoban is elmondta, hogy az nvidia leak sem jött be tökéletesen, nem volt 5GB-os 2060, hanem a 2060 végül vágott TU106, stb. De aki direkt akar összeállítani hamis anyagot, az valószínűleg kínosan ügyelt volna arra, hogy GK, GM, GP után GT1XX kódneveket használjon.

    Ami azt illeti meg is kérdeztem AdoredTV-t, hogy mit gondol:
    "If the fastest SKUs aren't 5GHz+ then it's been bs, simple as that really. I won't even accept 4.9GHz.

    Obviously if stuff like R3 being 6-cores and R7 being 12-cores is false, even with 5GHz then you'd have to say that part was just luck. We'll need the whole picture though."

    Az 5Ghz legalább annyira lehet vágyálom, mint 2018 decemberében tudott tény, hogy az design azon a node-on el tudja érni és akár abból az okból is lehet 12 maga a teteje, hogy rosszabb a kihozatal a vártnál és/vagy nagyobb a kereslet a rome-ra.

    Azt gondolom, hogy ezek nem annyira jó mankók.

    Arra a kérdésre, hogy miért felejtett el elemezni és korábbi nyilatkozatokat is figyelembe venni hát csak tippelni tudnék. Az AMD folyamatosan olyan jeleket adott, hogy a 7nm-es fejlesztései a vártnál jobban haladnak, novemberben tartott az AMD egy előadást erről az egészről. És erre kapta ő elvileg a szivárogtatott anyagot (+ a levelezgetéseket a szivárogtatókkal)
    Ha innen nézed, akkor a szolidra sikeredett CES keynote még elmegy, de felmerülhet a kérdés, az azt megelőző novemberi előadásra mi szükség volt, ha közben valójában termék 2019Q3-ban lesz?

    Aztán persze lehet, hogy amiket mutogatott, hogy TBA és CES ezek valami belsős iránymutatások.
    Mindenesetre szerintem elragadtatta magát. Ha átverték, azért valljuk be, az is profi volt.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák