Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz maestro87 #10395 üzenetére

    Új akkuk egyszer sem voltak még tesztelve.

    A kijelző értékeit tudom, hogy melyik a töltőáram. Az nem szokott ennyit ingadozni. Viszont a frissítésnél nem tudtam, hogy nem a betöltöttet írja. Nem nagyon szoktam fejesítgetni.

    A teszt eredménye két akkuval 1015mAh az egyiken, a másikat véletlen kirántottam, de az is kb ennyin állt amikor ránéztem.
    Kollégám nem örült neki, hogy ilyen alacsony.

  • And

    veterán

    válasz maestro87 #10395 üzenetére

    "Amúgy meg mit szóljak akkor én a GP 2600mAh-ás aksikkal (nem LSD): 1Ampert kb. 25-30 percig bír szolgáltatni, a többit számold ki!"
    A hivatalos kapacitásérték C/10 áramra vonatkozik, az ezen értéket jelentősen meghaladó kisütőáram esetén a mért kapacitás akár drasztikusan is csökkenhet. Vagyis például 5*C kisütőáramot nem fogja tudni 1/5 órán keresztül szolgáltatni, csak jóval rövidebb ideig. Ez kb. az összes akkutípusra igaz, még akkor is, ha esetedben az az 1 amper még a C/2 áramértéket sem éri el. Állandó áramú méréshez az egy kicsit sok.
    "Amúgy meddig is szabad ezeket kisütni, hány voltig? Vagy bírják a mély kisütést?"
    Minden Ni-xx kémiájú akkut 1V-os kisütési végfeszültségre terveznek, adatlapon is eddig a pontig adják meg a kivehető töltésmennyiséget. Ez alatt a kapocsfeszültség rohamosan csökken, energia szinte nem is tárolódik már a cellában. Ez jól megfigyelhető a kisütésre képes, kapocsfeszültséget is kijelző töltőknél: 1V alatt töltés már alig vehető ki belőle, olyankor nagyon hamar eléri a töltő által megszabott alsó határt (IPC-1x töltőknél ez ugye 0,9V). A mélykisütést hosszú távon egyik sem bírja, a soros pakkban esetlegesen előforduló átpolarizálódásról nem is beszélve.
    "Leakarom őket tesztelni és az elképzelésem az lenne, hogy ismert ellenállás értéken sütöm ki őket és közben PIC-kel mérem az aksin a feszültséget és az adatokat soros porton küldeném a számítógépbe mondjuk 5mp gyakorisággal. Egy adott feszültségnél meg megszakítanám a kisütést. Jó az elképzelésem?"
    Ezzel annyi a probléma, hogy állandó értékű ellenállással terhelve a kapocsfeszültség és ezzel az áram sem lesz állandó a folyamat során. Tehát vagy méred az áramot is, és rövid időközönként összegzed (integrálva a kisütött töltés mennyiségét), vagy állandó (átlag-) értéken tartod, mint a normálisabb, kapac. mérésre képes töltők. Ha ezt nem teszed meg, nem tudsz pontos töltésmennyiséget avagy kapacitást mérni.

Új hozzászólás Aktív témák