- Öngyilkossághoz adott útmutatókat a ChatGPT, perelik az OpenAI-t és Altmant
- Panorámás, E-ATX-es toronyház a Thermaltake-től, akár "lopakodó" alaplapokhoz is
- Sokrétű segédkijelzővel gyarapodott a Corsair portfóliója
- Többféle belsővel jönnek a Kysona 50 gramm alatti, akciós egerei
- Világelső, 321 cellarétegű QLC-s 3D NAND-ot hozott az SK Hynix
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
sh4d0w #29976 üzenetére
Én is ezt várnám, de .. kissé lassan tölt be a Debian-KDE, ahhoz képest, amit host-on tudna. (Bár ott XFCE fut, nem összehasonlítási alap, de volt KDE-m is korábban, nem sokáig ugyan, de sokkal pattogósabb, mint a VM tesó).
Lomha menük, egy Konsole megnyitása is kattintás után 1-1.5 mp, Chrome , Firefox indítása 10+ mp (!!) - közben se a diszkek nincsenek terhelve, se a CPU, se semmi. Úgy kellemesen elvan a gép, mintha üdülne, kiment volna a napra kicsit sétálni, fagyizni, holott vCPU-nak eléggé tekernie kellene (mint minden normális esetben) akár csak pár pillanatra is, a host CPU-nak meg minimum feléig, ha nem tovább (6mag12szál, vCPU 4 magot kapott, ami a host-on vagy 4 fizikai magra fordítódik le, vagy kevesebb fizikaira és a maradék az HT-ból megy a VM-nek, hiszen host-on ezek csak processzek igazából - lehet ütemezőt érintő kérdés, mennyire pattog egy VM ?).
Na, de pont fentebb nevezett HT miatt lehet, hogy ki kéne kapcsolnom host-on a HT-t és akkor más lenne a szitu, mert amit odaad a Hypervisor a VM-nek, az fizikai mag is lesz így egyúttal, legalábbis nem egy prociban-"virtualizált" HT szál. Ugyanakkor azt is tudom, hogy a Linux kernel elég okosan osztja be az erőforrásokat, milyen processznek miből mit ad, de nem jöttem még olyanra rá például, hogy CPU pinning, azaz hogy a pékbe paraméterezem be a KVM host-ot, hogy a 4 vCPU-t dedikáltan rendelje hozzá 4 host-béli maghoz (legyen az akár virtuális mag, tehát HT szál, akár HT nélküli tényleges mag) és ezt hogyan építem be a GUI Launcher-be.
Nem tudom. Lehet video-ra kéne vennem amúgy. Sőt, meg is teszem délután, munka után.
#29975 sonar: köszi a hsz-t. Ezek szerint normális, ha lejön "néhány" CPU feature flag.
Intelen Neked nemigen fog mutatni AMD-s virt CPU opciókat, nálam a választható CPU modellek között van az EPYC és pár egyéb AMD-s is. "host" = "Copy host CPU configuration", ezt csak én rövidítettem le "host"-ra, mert mire kiírom többször is, hogy "Copy host CPU configuration", megszülökSzóval a host így értendő e kontextusban, hogy a host-on kiválasztom a menüben a "Copy host CPU configuration"-t (na, mégsem úsztam meg, amit akartam)
Tudom haladó Linux topic-ban vagyunk, de nincs esetleg kéznél azon a host-odon egy Windows ? (Ami támogatja a CPU-dat fullba). Nézz hülyének nyugodtan, de akár egy aktiválatlan, külső USB-s SSD-re leszedett Windows Server 2019, amolyan trial-ba feltéve is lefuttatja szépen.
Amiért kérdezem: a Pass Mark CPU listában nincs benne a Te CPU-d, semmilyen mérésük, adatuk nincs róla. Senki nem küldött be még CPU-ra vonatkozó sebességteszt eredményt az ő sebességtesztelő tool-jukból, magyarul 0 minta. Ha megtennél 1-2 mérést és beküldenéd az eredményt hozzájuk, igencsak megjelenne a listában mint 1 minta, a Te procid (elég különleges darab). Poén lenne látni
+ hátha másnak is hasznára válik a közösségben. Persze nem kötelező, csak bedobtam, megértem, ha nem szórakozol ilyenekkel, mert ... (n+1 ok).
Lista: [link]
Progi: [link] (Server 2012-2016-2019-en is fut)
Új hozzászólás Aktív témák
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B550M R9 5900X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3080TI 12GB ZALMAN I3 NEO GIGABYTE 850W
- Apple iPhone 11 Pro 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL WD19S dokkoló + 130W töltő
- Eladó karcmentes Realme 8 4/64GB / 12 hó jótállással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest