- HDD probléma (nem adatmentés)
- Szenzorosan védett 12V-2x6 kábel jött az ASRock berkeiből
- Külső SSD operatőröknek: Aiffro P10 bemutató
- Vezetékes FEJhallgatók
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen monitort vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Egérpad topik
- Leégett az első Radeon a hírhedt 12V-2x6 tápkonnektorral
- Milyen SSD-t vegyek?
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
haddent #29713 üzenetére
Na ez nagyon jó, a vasamon most egy QEMU/KVM van az XFCE Virtual Machine Manager-e szerint, úgy pár hónapos Debian rendszer, ezt kezdem belakni. Nem gondoltam volna, hogy egy cégben is használt vSphere-el szemben ez labdába rúghat, az azért elég durvi cucc, ahogy láttam, csak itthon nem szórakoztam még el vele.
A tervem az, hogy a host-ot és annak fizikai hálókártyáját ugyan az ASUS router-em LAN portjára kötöm, de lesz egy VM, ami egy teljes saját alhálónak (a többi VM-nek) lenne a tűzfala, router-e, VPN koncentrátora, mindene (egy OPNSense, én most azt tanulgatom, iptables kézzel írás után elég nyakatekert, de szokható). És pár egyéb VM egy kicsivel nagyobb projektecske környezeteinek, amibe végre belevágok.
Amúgy eredetileg nem ezért jöttem ide, csak már reflektálok és köszi a visszajelzést.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
És akkor amiért jöttem: a jövőben szeretném a gépet Pendrive-ról boot-olni.
Van 3 teljesen új, teljesen egyforma, síkugyanolyan, egyszerre vettem.1. Mindegyikre tegyem ki a /boot-ot és a végén dd-vel másoljam át 1-es tartalmát 2-3-ra
VAGY
2. MD RAID1-ezzem be őket ? Egyedülállóan is boot-olnak ilyenkor nyilván. De szerintem ez csak komplikálja a dolgokat, mert minek.Nyilván ha a rendszeren upgrade-et ill. full-upgrade-et tervezek letolni, feltétlen beteszem az egyik pendrive-ot és mount-olom a /boot-ba, majd upgrade lefut, frissebb kernel a boot-on (a pendrive-on), a pendrive-ot ismét átmásolom a másik kettőre, frissítve így őket is aktuális boot-olóra és kész, kivehetem (a /boot-ot meg umounttal egyidőben egy HDD alapú kamu /boot-al helyettesítem - vagy nem kell egyáltalán, full tökelvan a gép apt upgrade-et nem cseszegetve /boot nélkül ? Mert akkor ha umount-olom a pendrive-os /boot-ot és kihúzom a kütyüt, nem is tökölnék a helyettesítésével amúgy. Ha minek).
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- LG 32GS94UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- Eladó karcmentes Honor 20e 4/64GB / kék / 12 hó jótállással
- AKCIÓ! Apple Mac Studio M1 MAX 2022 32GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest