Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • loszerafin

    senior tag

    Sziasztok

    Backup programot keresek, a következő követelményeknek kellene eleget tennie:

    1. Linux szerveren fut
    2. Általam választott könyvtárat (pl. '/work' ) ment el naponta egyszer, a következőképpen:
    a, A könyvtárat egy általam megadott könyvtárba menti le, pl '/backup'
    b, a '/backup' alá létrehoz egy könyvtárat, aminek a mentés dátuma a neve,
    /backup/2006-10-13/
    c, ebben a könyvtárban elérhetem az összes fájlomat, ami 2006-10-13-án a /work könyvtárban volt:
    /backup/2006-10-13/work/...

    (eddig nem volt semmi szokatlan, de)
    Most jön a lényeg:

    Helytakarékossági okokból úgy szeretném, hogy azok a fájlok, amik nem változtak, azok szimbólikus linkek lennének.
    Pl. Minden hétfőn egy teljes mentés menne, de keddtől vasárnapig csak a változott fájlok kerülnének be a /backup/ könyvtárba, a nem változott fájlok pedig symlinkek, amik a fájl utolsó verziójára mutatnának. Tehát nem feltétlenül a hétfői mentésre, oda csak akkor, ha hétfő óta nem változott a fájl.

    Az értelme az lenne, hogy a windowsos klienseket menteném így, a mentést felkínálnám sambával, és így még a legkevésbé hozzáértő windows user is visszaállíthatná a fájljának a kívánt verzióját.

    Persze megírhatnám a scriptet, de ha esetleg van ilyen vagy ehhez hasonló készen, jó lenne.

    Nézegettem pár backup programot (amanda, bacula, mondo, rsync) de ugye a mondo másra való, az amanda-ból meg a baculából visszanyerni a fájlokat nem menne ilyen egyszerűen, mint egy az általam leírt backup programmal.

    Az rsync nagyon ígéretes, mert tud csak fájllistát készíteni a változásról.
    Úgyhogy azt csinálnám, hogy
    Hétfő: leszedem a teljes könyvátrat
    Kedd, Szerda,...:
    1. fájllistát készítek a változott/új fájlokról
    2. az előző napi mentés minden fájljára linket készítek a backup könyvtárban
    3. ezt felülírom a fájllistában levő fájlokkal

    Némi problémát fog okozni, hogy a törölt fájlok nem fognak eltűnni, de ez legyen a legnagyobb gond. Majd beadom, hogy ez feature és nem bug :)

    (Most hogy így átgondoltam, azt hiszem, megírom. Azért ha vki javasolna valami programot vagy módosítást ehhez a leíráshoz, örömmel venném)

    Előre is köszönöm
    KL

Új hozzászólás Aktív témák