Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #473 üzenetére

    Én igen, nagyon jó mindkettő. Még a realitásuk is rendben van, ahogy erősödnek az embereid, úgy céloznak jobban...
    Sőt azt mondtanám, impossible-t el sem érdemes kezdeni nélkülük. Még iron man nélkül sem.

    Hát ebben nem értünk egyet, de ugye ki hogyan szeret játszani, kinek a pap kinek a paplan...
    a problémám a not created equaly-val az, hogy egy nagyon primitív játékmechanikát erőltet: készíts minél több újoncot és válaszd ki közülük azt az 1-2-t amelynek a legmagasabb az aim-je. Ezt pedig nem szeretem (de jól ismerem, mert már tizenéve a Medieval: Total War-ban így készítettem tömegével a sokcsillagos hadvezéreket).

    Én nem kedvelem ezt a típusú játékmechanikát, de természetesen erős tud lenni, amikor 120+ az embered aim-je, double tap-pal. Számomra egyértelműen szabályok kijátszása szaga van a dolognak, hiszen így lehetőség nyílik szuperkatonák létrehozására.

    Tehát nem azt mondom, hogy nem erős, hanem azt, hogy aki érzékeny erre, annak tönkreteheti a szórakozását. Ezért ajánlom én pld. annak az opciónak a bekapcsolását, hogy psi és gén mod ne lehessen egyszerre emberen. Sokszínűbb lesz a játék.

    Sőt azt mondtanám, impossible-t el sem érdemes kezdeni nélkülük

    Én kezdő játékosoknak akartam tanácsot adni, hogy minél több élményt szedjenek ki a játékból, nem azoknak ahol már felmerül az, hogy megpróbálják az impossible-t, mert ők már kb mindent tudnak amit én feljebb leírtam. Egy kezdő, de jó taktikai érzékkel megáldott játékosnak én mindenképpen normal+self imposed ironman-t ajánlanám, game changer second wave opciók nélkül (vagy egyáltalán second wave nélkül). Alacsony nehézségi fokon a not created equaly szerintem nevetségesen könnyűvé tenné a játékot.

    BTW:

    MASSZÍV SPOILER JÖN
    Nekem ez volt az első EW végigjátszásom, előtte már 2x lenyomtam az alapjátékot. Az első sokk akkor ért, amikor a norvég (?) halászfalut kellett átvizsgálni. Na ott volt egy squad-wipe, nagyon nehéz volt utána talpraállni :) Az EXALT sem volt az elején egyszerű, vesztettem ellenük pár jó embert. És a hab a tortán az volt, amikor:
    betámadták a bázisomat az idegenek és nekem egy-két kivételtől eltekintve az embereim jó részén akiket erősítésnek beküldött alappáncél és alappuska volt, mivel általában misszió után leszedem a katonákról a fejlesztett cuccot. Nah, az nem volt semmi :)

Új hozzászólás Aktív témák