Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hzcs

    senior tag

    Helló!

    Segítsetek légyszi, mert már hetek óta nem tudom mi a fene van a tartományvezérlőkkel.
    Felállás: virtuális környezetben fut 2 darab tartományvezérlő, dhcp-t, dns-t is ők osztják. Mivel replikált tartományvezérlőről van szó, ezért van a \\cégnév.hu\sysvol mappa is, ami elvileg mindegyik szerverre felváltva mutat. Van olyan csoportházirend, ami meghajtó betűjeleket ad, ebből látom, hogy nem működik flottul a rendszer.
    Kb 60 gépünk van, de csak közben csinálja egyeseknél. Most nálam csinálta, úgyhogy tudok vele kísérletezni.
    A gpupdate parancsra az alábbi hibaüzenetet kapom:

    Updating policy...

    Computer policy could not be updated successfully. The following errors were encountered:

    A csoportházirend feldolgozása sikertelen. A Windows megpróbálta beolvasni a(z) \\intra.eszterhaza.hu\SysVol\intra.eszterhaza.hu\Policies\{17B05395-9816-4A7F-AA31-99FB16A061CF}\gpt.ini fájlt egy tartományvezérlőről, de nem járt sikerrel. Az esemény okának megszüntetéséig nem alkalmazhatók a csoportházirend-beállítások. Lehet, hogy átmeneti a probléma, és a következők okozhatják:
    a) Névfeloldási/hálózati kapcsolódási probléma a jelenlegi tartományvezérlővel.
    b) A fájlreplikációs szolgáltatásból eredő késés (egy másik tartományvezérlőn létrehozott fájl még nem replikálódott az aktuális tartományvezérlőre).
    c) Le van tiltva az elosztott fájlrendszer (DFS) ügyfele.
    User Policy could not be updated successfully. The following errors were encountered:

    A csoportházirend feldolgozása sikertelen. A Windows megpróbálta beolvasni a(z) \\intra.eszterhaza.hu\SysVol\intra.eszterhaza.hu\Policies\{E92915C6-FC50-4315-91B1-2B09F263BCBE}\gpt.ini fájlt egy tartományvezérlőről, de nem járt sikerrel. Az esemény okának megszüntetéséig nem alkalmazhatók a csoportházirend-beállítások. Lehet, hogy átmeneti a probléma, és a következők okozhatják:
    a) Névfeloldási/hálózati kapcsolódási probléma a jelenlegi tartományvezérlővel.
    b) A fájlreplikációs szolgáltatásból eredő késés (egy másik tartományvezérlőn létrehozott fájl még nem replikálódott az aktuális tartományvezérlőre).
    c) Le van tiltva az elosztott fájlrendszer (DFS) ügyfele.

    To diagnose the failure, review the event log or run GPRESULT /H GPReport.html from the command line to access information about Group Policy results.

    Az a hiba nem áll fenn, a névfeloldás működik.
    A b hiba sem állhat fent, mert nem változott már napok óta semmi.
    A c hiba sem áll fenn, mert az egyik tartományvezérlőre feltettem a DFS managert, és futtatva a diagnosztikát, mindent rendben talál.
    Ilyenkor egy szerverújraindítás (mindegyik) segíteni szokott, de ha van ötletetek, mit próbáljak előtte ki, szívesen venném, mert a googlet már végigtúrtam, de semmi.
    A szerver oprendszer mindegyik esetben 2012 r2, angol, a kliensek 1-2 kivételtől eltekintve Win10 1607, minden frissítéssel.
    ui: ha kézzel írom be a \\cégnév.hu\sysvol-t, akkor felhasználónév jelszó párost kér, és természetesen nem fogadja el az AD-ben lévő kombinációt.

    Ui2: most, amíg írtam ezt a hozzászólást, magától megjavult, tudtam tallózni a sysvolt, és a gpupdate hatására megjöttek a meghajtók. De azért a kérdés továbbra is fennáll.

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák