Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz Spec #67923 üzenetére

    „Amúgy meg akár fél percet, vagy többet is nyerhetsz vele bootnál, és semmi egyéb hátránya nincs.” —> Dehogynem, amennyivel hamarabb tölt be induláskor a rendszer, annyival tovább tart neki kikapcsoláskor a leállás.
    De mindenki eldöntheti, mit részesít előnyben. Engem pl. rohadtul idegesít, ha kikapcsoláskor még sokáig piszmog a gép.

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • ScomComputer

    veterán

    válasz Spec #67923 üzenetére

    Ezt most jó hogy felhoztad,mert nekem nincs is ilyen..... eltünt ez a funkció,ezt mivel lehet kikapcsolni..illetve eltüntetni?

    :F :R

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Spec #67923 üzenetére

    Nézd, attól hogy kavarsz, még nem leszel jobb ember.
    Annyiban nem hibernálás, hogy nem egy adott munkamenet lefagyasztására irányuló felhasználó által direkten kért parancs. Meg annyiban, hogy nem kell neki áram. Minden más technikai paraméterében az.
    A rendszer nem áll le, ha valamit módosítasz a filerendszerén kívülről akkor jöhet a checkdisk meg az error, valamint egy speciális indításhoz is először gépházból kell speciális újraindítást csinálni.

    Én ellene vagyok ennek, mert ki tudom várni, mert ha mindig 0-ról indul akkor stabilabb a gép és biztosan nincs memóriaszivárgás. És mert a quick boot off kombinálva a bcdedit legacy beállításával visszahozza az F8 bootmenut. Én már láttam olyat a fórumon, hogy nem indult be a laptop, user kereste a csökkentett módot. Ja az nincs, csak ha el tud indulni az OS.

    Mindenki azt csinál amit akar, de attól még a quick boot a felhasználó tulajdonképpeni átverése lesz egy gyorsabbnak tűnő indítás reményében. Hogy ennek van-e mellékhatása az az adott hardverkonfiguráción és a felhasználás módján múlik. Általános esetekben új gépeken nincs hátránya. Abban a pillanatban, hogy baj van, akkor már nem a legjobb, akár át kell rakni a vinyót másik gépbe adatot menteni, akár rendszerhiba van. Ha meg valaki hardcore infós az meg tudja hol kell kikapcsolni.

    Ha vitatkozol azzal, hogy miért átverés, itt egy eshetőség.
    Telepítesz valamit, ami újraindítást igényel a befejezés után. Rányomsz hogy majd máskor. Kikapcsolod a gépet. (eltelik idő értelemszerűen) Bekapcsolod a gépet. Ja hogy nem is kapcsolt ki... Persze az újraindítás már tényleg újraindít, de ha valaminek megváltozik a funkcionalitása át is kéne nevezni.

    1709-em nincs, bár nem látom hogy kivették volna. Innen le lehet szedni egy bat filet hozzá: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák