Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Caldera
senior tag
válasz
razorbenke92 #8299 üzenetére
Esetleg azt is megnézheti, hogy a földelés be van-e kötve, mivel azon van az anód is.
-
Az anód nem a vízkő miatt van, így sem a hőmérséklet*, sem a vízkeménység nem befolyásoló tényező.
Az anód a vízben lévő ionokat csalja el alacsony elektrokémiai potenciálja miatt, így azok nem a tartályt korrodálják, hanem egy könnyen cserélhető "áldozati" elemet.
Fogyása a tartályon belül található oldott oxigén mennyiségével hozható összefüggésbe.
*Ilyen tekintetben a hőmérséklet kicsit mégis hatással lehet rá, ugyanis a vízben oldott oxigén mennyisége függ a víz hőmérsékletétől (80 fokon kb. fele, mint mondjuk 40-en) és függ a víznyomástól (nagyobb nyomáson több oxigén marad a vízben oldva).
Tehát, ha kevés a melegvízfogyasztás (nem jön friss oldott oxigénnel dús víz a tartályba), magas a hőmérséklet, és alacsony a nyomás, akkor jóval kevésbé fogy az anód.Amit még esetleg ellenőrizhetsz, ha ennyire gyanúsan épp maradt:
Nézd meg, hogy az anód galvanikusan kapcsolódik e az alaplaphoz, és ezáltal a bojlertesthez.
Szerk.:
Életvédelmi relé (vagy áramvédő relé, vagy fí relé, ki hogy ismeri) legyen, mert a kismegszakító nem fog lemenni ha felnyílik a fűtőszál szigetelése, vagy ha kompletten megszakad a fűtőszál.
Nálunk a 120L-es bojlerben egyébként 2 év alatt majdnem teljesen elfogy az anód. -
vargalex
félisten
Én novemberben vízkövetlenítettem egy előtte utoljára több, mint 11 éve karbantartott 120L-es Hajdú bojlert, ami napi használatban volt (5 fős család). A youtube-on található elrettentő videókhoz képest egyáltalán nem volt durván vízköves (persze volt benne rendesen), az anódból is volt még, de azért már rendesen "szét volt rágva". Így szerintem 2,5 év használat után akár normálisnak is mondható, amit tapasztaltál. Nekünk sincs 80 °C-ra tekerve, helyileg Budapest.
-
Caldera
senior tag
-
CragON
aktív tag
Nekem is van most felrakva nyomáscsökkentő az óra után az aknában. Korábban bent a házban volt egy olcsóbb, meg egy drága Honeywell, amik mind tönkrementek. Azt javasolták jobb, ha az aknában van (biztonságosabb).
Ami most van, az sem tökétes, mert megemelkedett a nyomás.
Mint megtudtam, úgy kellene felszerelni, hogy előtte legyen bekötve egy szűrő ami megvédi a nyomáscsökkentőt a szennyeződésektől.Elvileg a szolgáltatónak van komolyabb nyomáscsökkentője ami 6 bar-ig szabályozza le.
Egyébként az miért van, hogy zárt állapotban az órán kb 2x annyi a nyomás mint nyitott állapotban (kinyitott csap)?
-
asdf_
veterán
Villanybojler, felszerelés után 5-6 évet vízzel feltöltve állt. Utána víz le, új víz bele, majd azóta napi szinten használatban van. Kis késéssel, de 2,5 év után szétszedtem egy vízkőtlenítésre (egy évvel korábban kellett volna a vízkő mennyiségéből ítélve). Pedánsan felkészültem egy új anóddal és egy új tömítéssel is. 2,5 év használat ellenére gyakorlatilag szűz az anód, még egy egérharapásnyi nyom sincs rajta. Ez létezik? Jó, nincs 80 fokra tekerve, de riogatják itt az embert, hogy évente ellenőrizze, meg 2-3-4 évente anódcsere, ez meg olyan, mint ami most jött ki a gyárból, egy évtized múlvára tippelném, mire cserélni kell. Van ennek valami magyarázata? (Pest megye, net szerint kemény víz)
A másik kérdésem, hogy nem bántam kellően finoman a fűtőszállal és sikerült megkarcolnom (elsősörban középen az ívben). Emiatt készüljek jövőre automatikuan egy új fűtőszállal, vagy no para és majd csak ha leveri a kismegszakítót?
-
CragON
aktív tag
Sziasztok!
Ma felhívtam a DMRV-t, hogy egy nyomáscsökkentőt tetessek fel velük, mert a bejövő víznyomás 10-12 bar között mozog.
Erre azt közölték, hogy nekem kell bizonyítanom a saját költségemen, egy hiteles igazolással, hogy tényleg magas a víznyomás.
Ez tényleg így működik, vagy csak az ügyintéző nem volt képben?
-
beers
addikt
Sziasztok!
Esedékes lenne egy lemezes hőcserélő karbantartása!
Mivel érdemes nekifogni?
Sósav szétszedi tudtommal.. -
-cobra-
aktív tag
Sziasztok!
Van egy tizenéves Grundfos UPS 25-60 180 keringető szivattyúm padlófűtésben. Minap vettem észre, hogy alig melegszik a padló, de a hidrováltóban már 60 fokos a víz és emiatt a kazán is modulál minimumra.
Szerintem a váltóból nem lép ki megfelelő mennyiségű víz, és mivel a keverőszelep fix (nem motoros, és évek óta hozzá se nyúltunk), így azt gondolnám hogy a keringető gyengélkedik.
Kicsit mintha hallanám a hangján is hogy ingadozik a fordulata, kérdés, hogy egy kondenzátor csere segíthet-e rajta vagy cseréljem inkább a keringetőt.
Amennyiben csere, fapados Wilo Atmos vállalható-e vagy Grundfos Alpha1 felé vegyem az irányt? (bár a közel 70e ftos ára kicsit riasztó azért.)
(Csak padlófűtés van, nem okos, kazán+hidoováltó+keverő+keringető semmi más)
-
4D4M
senior tag
válasz
Babetta-X #8286 üzenetére
Nincs összefüggés a kazán technologiájaes es a nyitott vagy zárt rendszer között.
Nincs akadálya zárt rendszer kialakitasanak. Méretezni kell a rendszer urtartalma és magassága alapján, és beszerelni a kazánhoz legközelebb kizárási lehetőség nélkül egy biztonsági szeleppel kiegészítve.Az elmondottak arra az esetre vonatkoznak, ha nincs szilárd tüzelésű hőtermelő a rendszerben.
-
Babetta-X
senior tag
Sziasztok! Adott egy régi ház, 80-as évek 2 emelet magas. . A pincében van egy ezer éves fég C30 kazán. Nem igazán értem miért, de a lépcső fordulóban két emelet közt van egy wc tartály méretű kiegyenlítő vagy egyéb tartály. Hogy tudnám némileg modernizálni ezt a rendszert, illetve kiváltható-e ez a tartály valahogyan? Azt gondoltam tágulási tartályt a pincébe a kazán mellé is lehet tenni, főleg ha ilyen membrános. Esetleg ha tudtok jó szakirodalmat, weboldalt linkelni azt megköszönöm. Tudom a szabványos modern megoldás egy kondenzációs kazán lenne, de mivel ez egy ikerház a kéményhez nem szívesen nyúlnék hozzá. Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm!
-
B_I_G
tag
a legegyszerűbb talán ha a meglévő sarokszelepre teszel egy y elosztót
-
Met
nagyúr
Sziasztok,
A mosogató alá, a mosógép mellé jönne egy mosogató gép is.
Most egy kombinált sarokszeleppel van megoldva, jól látom hogy ebből nincs olyan aminek két kivezetése van (mosó és mosogatógéphez)?
Ilyesmi csapokat kellene sorba kötnöm? [link]
Feltéve ha azonos a csatlakozó rajtuk -
kkp900
senior tag
Sziasztok! Adott lenne egy Siemens RDH-100 ami egy RDH-10 váltott. Ez van a leírásában kérhetnék egy kis segítséget ,hogy mit jelent ez pontosan a programoknál?
P01 Szabályozási viselkedés: 2 állású 1K / 2 állású 0.5 K / PID gyors / PID lassú (gyári beállítás) .
Előre is köszönöm a segítő válaszokat. És azt is ,hogy lenne a legideálisabb beállítani. -
donbig
tag
Üdv! Házközponti fűtésnél tegnap azt vettem észre, hogy nem kapcsol le. Csak a radiátorszelepek lezárásával tudtam leállítani a fűtést. Először a termosztátra gyanakodtam, de aztán a gépészethez benézve gyanús lett ez, az alján egy fehér kupak és egy rugó is van, elképzelhető, hogy ide tartozik. A kérdésem az lenne, hogy mi ennek az alkatrésznek a neve, és okozhatja-e a fenti hibát. Köszönöm!
-
ozark
csendes tag
válasz
csabika0001 #8269 üzenetére
Genust nem vennék, bár elvileg javították a hibáit (én egy 4 éves ariston cares premiummal 24-el fűtök 180m2).
A közép-kelet európába készülő olcsó boschok sajnos gagyik, immergas, westen jó választás, pláne ha van szervíz háttered arrafelé.
Viszont, ha kéményesről kondenzációs (zárt rendszerű) kazán csere van, vagy teljesítmény növelés, ne adj isten gázvezetékbe bele nyúlás akkor az mindhárom tervköteles!
Tervező-kivitelező átadás-átvétel + majd a készülék szakszervíz beüzemelés!
Előtte tervező és kivitelező jogosultságokat ellenőrizd a kamara oldalán! Csak jó tanács... -
pjen
félisten
válasz
csabika0001 #8269 üzenetére
Nekem Ariston van a 130 négyzetmetert röhögve befűti.
-
MM
őstag
válasz
csabika0001 #8269 üzenetére
Nálunk Remeha Tzerra 24 fűt (nagyjából, a pontos típus nincs meg fejből), szintén 150 nm össz földszint + emelet, külső falakon 10cm hőszig, igaz, nálunk padlófűtés + radiátor van vegyesen.
Az éves fogyasztás 1000-1200 m3 között van (gáztűzhellyel és HMV-vel együtt) mindig, kb. 21 fok belső hőmérséklettel. Ez azt is jelenti, hogy a leghidegebb hónapokban 200-250 m3 között van a fogyasztás, de a 15 fok 300 m3-hez képest ez így is jóval kevesebb. -
válasz
csabika0001 #8269 üzenetére
2300i-t szereltettünk fel lakásfelújításkor, teljesen meg vagyunk vele elégedve... egy 55nm-es lakásban. Nem tudom, 150nm-en hogyan teljesítene.
-
VIPowER
őstag
válasz
csabika0001 #8269 üzenetére
Szerintem ott más gond is lesz mint a kazán. Persze egy kondenzációs kazán valamivel kevesebbet fog enni, de talán nem annyival mint amennyit te gondolsz.
-
csabika0001
senior tag
Sziasztok. gázkazánt akarok beszereltetni a házamba. Sajnos ahogyan vettem a házat egy elavult hőterm 25 ESB kazán van jelenleg ami zabálja a gázt. Földszint és emelet kb 150nm, a ház 10cm szigeteléssel van. Normál radiátoros fűtés lemezradiátorokkal.
A gázkazán szerelő a következő típusokat ajánlotta mit gondoltok?
Immergas Victrix Tera V2 28EU
Bosch Condens 2300iW
Ariston Genus One -
vargalex
félisten
válasz
molnartibor #8265 üzenetére
Valóban nem tétel az alaplap, de nálam az teljesen hibátlan volt, így csak felesleges pénzkidobás lett volna. Valójában még csavarokat is rendeltem, de azokat sem cseréltem.
Szerk.: Ha te alaplapot is cseréltél, akkor sikerült Z-s alaplapot és K-s fűtőbetétet rendelned? Mert, ha mindent cserélsz, akkor a régi Z helyére mehet egy komplett K típus is.
-
-
vargalex
félisten
válasz
Zsmester89 #8262 üzenetére
Szia!
Konkrétan ezt a típust 2 féle szerelékkel gyártották. Ha leveszed az alsó műanyag burkolatot és megméred a fűtőbetét saruinak távolságát saruközéptől saruközépig (természetesen áramtalanítsd), akkor kiderül, hogy a tiéd pontosan melyik. A távolság 2 féle lehet: 24 mm, vagy 30 mm.
A 30 mm-es (ez a "Z" típus) esetében ezek kellenek:
- anód + tömítés
- fűtőbetét
- alaplap Z tömítés
- fűtőbetét tömítésTermészetesen van utángyártott anód, fűtőbetét, tömítés is.
A 24 mm-eshez ("K" típus) értelemszerűen:
- fűtőbetét
- alaplap K tömítés
- fűtőbetét tömítésÉs természetesen ezekből is van utángyártott.
Az anód elvileg egyforma. Esetlegesen kellhet még záró alaplap is, de ha nem lyukas, akkor nem valószínű. Az enyém a 30mm-es verzió, én novemberben tisztítottam, cseréltem és cseréltem ki a felsorolt dolgokat. Természetesen lehet, hogy fűtőbetét nem kell, de az enyém kb. 10 éve volt tisztítva, így nem bíztam a véletlenre. Nem is baj, mert a vízkő már elkezdte szétfeszíteni a benne lévő betétet.
-
Watt25
veterán
válasz
molnartibor #8260 üzenetére
Oké, köszi, így lesz!
-
Zsmester89
őstag
Itt is sistereg már, ezért az alábbi bojlert (kép1, kép2) kipucolnám a hétvégén, de még szétszedés előtt meg szeretném hozzá rendelni az alkatrészeket. Az alkatrészek bőségében viszont teljesen elvesztem. Esetleg fűtőszál-tömítés-anód cikkszámot tud valaki adni hozzá? Köszönöm
modflow:
Az enyém is tönkrement... alapesetben egy patron csere elég lett volna benne, de fogyasztói társadalom révén már csak egyben lehet kapni. -
ozark
csendes tag
A vízkő darabkák elkezdenek összegyűlni és felhalmozódni a bojler aljában, mígnem teljesen beborítja a fűtőszálat. Amikor ez bekövetkezik, már sistergő, zúgó hangot hallat bojlerünk a felfűtéskor.
Szerintem egy ARISTON Velis Tech, vagy egy Electrolux EWH SMART INVERTER vízmelegítő jó választás lehet, de az ARISTON Lydos Hybrid hőszivattyús villanybojler szerintem a jelenlegi csúcs, kb. ebben a sorrendben. Előnye a kevés fogyasztás, hátránya a max. 100L űrtartalom és a magas ára. Ki kellene számolni mennyi idő alatt térül meg (akár 2 év alatt - azt írják)...
Viszont mindezekben (is) az évenkénti anód csere kötelező! Méghozzá a legtöbb "lapos" bojlerben 2db van!
-
Watt25
veterán
Villanybojler felszerelését tervezzük. Szempont, hogy ne legyen hangos. Máshol tapasztaltam olyat, hogy furcsa sziszegő hangot ad, amikor fűt. Ez mitől függ? Bojler minősége? Víz hőfoka? Bojler kora? Mire figyeljek vásárláskor, ha azt szeretném, hogy ne legyen hangja?
-
Gézengúz
addikt
Automata légtelenítőket cseréltem ma délelőtt központi fűtés rendszeremen.
Már 32 évesek voltak, nagyon ramatyul néztek ki, nem akartam tisztítgatni..gumikarika is szakadt volt benne. Csepegtek mikor engedték ki a levegőt, stb.Az újak amiket vettem, hosszúkás alakúak, beteflonoztam, beraktam és semmi hangjukat nem hallottam rendszer feltöltés után.
Direkt nyomtam bele 3 bart, hogyha távozik a levegő akkor ne csökkenjen nagyon le a nyomás, na meg utólag mindig könnyebb kiengedni a felesleget.
Viszont szuszogást se nagyon hallottam, meg a rendszer is tök kussban van, légyzümmögést is előbb hallom meg.Szóval az új légtelenítők ennyire csendesek lennének és már meg is oldották volna?
Régi rendszer, kerti szivattyúról nyomtam meg, tutti került bele levegő is.
-
Siriusb
veterán
Srácok, ez mi? Kondenzvíz szifon?
-
ozark
csendes tag
Egyébként igen. Létezik ilyen szabály, ill. a flexicső sem mehet el mőgötte, bár a mostaniak fémből vannak (gebo) és ennek nem a főzőlapnál, hanem az álló tűzhelynél van jelentősége. Amúgy minden gázüzemű készülék elzàróra érvényes ez, ahogy pl. gipszkartonba sem mehet a vezeték (meg a homlokzati szigetelésre is van technológia, de nem a szellőzők beépítése amúgy)....viszont, ha így van az engedélyes terven, hogy rejtett akkor nem lehet gond. Mondjuk ilyet még nem láttam a több száz kivitelezés alkalmával...
-
modflow
veterán
válasz
Zsöti90 #8252 üzenetére
Ez hihetetlen, most még a vegyes tüzelésű kazánban is elromlott a huzatszabályozó.
Nem zárja le a kis ajtót, ahogy eddig.
Ebben mi romlik el? -
Zsöti90
tag
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy westen kombikazánom ami napi használatban van és most amikor bekapcsolt a fűtés égett "por" és "haj" szagot éreztem, ki is kapcsoltam a kazánt, ez mitől lehet?
-
maglew
aktív tag
Sziasztok!
Beépített konyhába GÁZ főzőlapot szeretnék szereltetni.
Az áruházban azt mondták, hogy probléma lehet az, hogy a szekrény mögött lévő gázelzáró nem érhető el azonnal, és lehet hogy így be sem szerelik.Létezik ilyen szabály, hogy elérhetőnek kell lennie a gázcsapnak?
(Kb 20 méterre van a gázóra tehát ha nagyon kell, el tudom ott zárni)
Mi a szabály erre?Melyik márkájú gázfőzőlap lehet a jó és megbízható?
Köszi ha segítsz. -
Sanyacrew
újonc
Sziasztok!
Építkezni kezdünk hamarosan, és érdekelne a véleményetek a gépészettel kapcsolatban. A ház garázzsal együtt 255nm: alsó szint 160 nm emelet 55nm garázs 40nm
Padlófűtés, Mennyezet hűtés-fűtés, szellőztető rendszer.
A jelenlegi elgondolás szerint levegő víz hőszivattyú a fűtés hűtésre, Vaillant szellőztető rendszer, 2 fan coilal kiegészítve (nyári pára miatt) melegvíz jó kérdés de lehet a talekre bevezetett termalviz által. Mindez szereléssel berendezésekkel 21 millaNekem viszont nagyon tetszik a Nilan Compact P Air XL berendezés ami szinte egy egységként biztosítja az összes gépészeti funkciókat. Az ára szinte azonos a tervezett gépészeti berendezések összességével. A leírás szerint a nyári párával is megbirkózik.
Van valakinek tapasztalata Nilan-nel kapcsolatban ? Interneten szinte semmi véleményt nem találtam, semmi tapasztalatot... Se magyar se angol nyelv
en. -
elessar
tag
válasz
modflow #8228 üzenetére
Újrapárosítást próbáltad?
7.2 A vevõegység üzembehelyezése
Kapcsolja be a vevõegység áramellátását. Néhány perc elteltével a
rádiófrekvenciás rendszerek (termosztát és vevõegység) beállnak a megszabott
frekvenciára. Próbaképpen nyomja meg többször a + gombot, mindaddig míg a
beállított hõmérséklet 2-3 °C-kal magasabb nem lesz a helyiség hõmérsékletélnél.
A termosztát kijelzõjén ekkor meg kell jelennie a bekapcsolt állapotot jelölõ ikonnak.
Ugyanekkor a vevõegységen be kell kapcsolódnia a vörös LED-nek, jelezve,
hogy a vevõegység fogadta az adó (termosztát) parancsát.
Ha ez nem következik be, újra kell hangolni a rendszert. Ehhez nyomja meg és
tartsa nyomva a vevõegység "M/A" gombját mindaddig (kb. 10 másodperc), amíg
a zöld LED villogni nem kezd. Ezután nyomja meg és tartsa nyomva a "SET" és
"DAY" gombokat egyszerre mindaddig (kb. 10 másodperc), amíg a zöld LED villogása
meg nem szûnik és kialszik, hogy a vevõegység "megtanulja" az adó (termosztát)
biztonsági kódját. A biztonsági kód áramszünet esetén sem vész el, azt
a rendszer automatikusan megjegyzi.
Figyelem: A "SET" és "DAY" gombok 10 másodpercig egyszerre történõ nyomva
tartása a termosztátnak új biztonsági kódot generál, melyet a vevõ csak ismételt
összehangolás után fog felismerni. Ezért a két egység sikeres összehangolását
követõen indok nélkül ne tartsa nyomva se a termosztát "SET" és "DAY" gombjait
egyszerre, se a vevõegység "M/A" gombját. -
arcitec
addikt
válasz
sonny007 #8123 üzenetére
Nekünk is ilyen van már több mint 10 éves és eleddig hibátlan. Elem max akkor van cserélve ha jelzi, hogy vége. Szerelő annyit mondott anno, hogy pl emeletes házban, ahol van wifi nem javasolja, mert zavart okozhat. Nálunk is van wifi, de nincs távol a kazántól.
Igaz falon 2-3 méter. Esetleg vigyed közelebb a kazánhoz és úgy teszteld.
Amit a működésében kifogásolnék, hogy a beállított hőmérsékletre +- 2 fokot ad.
Tehát ha 21 fokra van állítva, hogy ekkortól kapcsoljon be, az a valóságban 20.8 fok és
21,2-nél kapcsol ki. És így lesz akár 21,6-21,7 fok felfele. Miért nem lehetett ezt pontosra
szerelni?Amúgy ha tálálnál jobbat, az érdekelne ....
U.I: Ahogy nézem kapható külön termosztát 9eft-tól, még mindig olcsóbb mint egy komplett új .. (Illetve hátha gyengusz az elem, előfordulhat) -
VIPowER
őstag
válasz
modflow #8235 üzenetére
Ezt kell kideríteni. Ellenőrizni kell a kondi értékét a dobozban.
Ha az a rossz (ilyesmi lehet), akkor csere. A lényeg hogy ugyanolyan értékű kell bele mint ami benne van.
Ha nem akarod cserélni a kondit, akkor nyilván lehet új vevőt venni, de ahogy elnézem nem túl olcsó. -
Power17
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Sajnos nem tudunk beköltözni a házunkba, igaz más miatt de a vízműnek sajnos van köze hozzá. Egy nagyon idegesítő problémánk van, hogy a wc-kből random eltűnik a víz. Családi ház, pince ott megy ki a szennyvíz. A közelben van egy szennyvíz átemelő nagy teljesítményű szivattyúkkal. Többen is jelezték hogy az utcából eltűnik a víz a wc-ből. Vízmű felé jeleztük, hogy ez nem az ő problémájuk hanem rossz szerelés. Közöltük, hogy teljesen új szerelés. Raktunk be egy 110 es légbeszívót a rendszerbe, de nem oldotta meg a gondot. Kint a tisztító nyílás nyitottra csináltam, hogy tudjon onnan szívni a szivattyú, ne a házat. Egy darabig jó volt most ismét kezdte. Sajnos nem lakunk ott, de néha kimegyünk, és szarszag van. Lassan jön a baba és minden cuccunk ott van és ez a bűz van bent. Ha esik az eső vagy kinyitunk egy ablakot vagy fúj a szél kint egyszerűen elmegy a víz lecsökken szép lassan, nem értem ez hogy lehet. Már nem tudunk mit csinálni. Az agyhalott vízművesek támadnak, de el lesz indítva feljelentés is.
Sajnos az átemelő elavult, de ígérik felujítják, de nem tudom mit tudunk csinálni.
Nem tudom miért tud eltűnni a víz, mit lehet még csinálni, ilyen problémával nem találkoztunk és a víz szerelő sem. Az egész ház 0-ról csinálva. Mi szívja ki, vagy hogy? Rakjunk be visszacsapó szelepet vagy mit lehetne?
Köszönöm! -
-
erdey_a
addikt
válasz
modflow #8235 üzenetére
valami termosztát vírus söpörhetett végig az országon, mert nálam is betegeskedik ugyanez a típus. ugyanakkor nekem bekapcsol, viszont nem kapcsol le. többször ébredtem arra hajnalban, hogy túl van fűtve a ház.
legutóbb tegnap este egy szellőztetés alkalmával nyomtam le a termosztátot, de a vevő, így a kazán nem kapcsolt le.
évekig nem volt ilyen gondom.
2015 szeptemberi a termosztát... vegyek újat? -
Rayyy
senior tag
Az szerintetek mennyire egészséges, ha egy lakás fürdőszobájában két gázkazán van? Elvileg az egyik a fűtés, a másik a melegvíz. Ez egy általános megoldás?
-
modflow
veterán
Sziasztok!
Van egy Computherm Q7RF termosztátom, ami egy Bosch Condens 2300i-t vezérel.
Vagyis vezérelne, ha nem lenne egy kalap sz@r.A termosztát azt jelzi, hogy fűt, de közben egyáltalán nem kap jelet a vevője, így a kazán se kapcsol be.
Ma elmentünk otthonról, 20 fokon volt, most este 18 fok volt. Szerintem egész nap nem kapcsolt be a kazán.Nem jelzi, hogy le lenne merülve az elem benne. Sőt ha a vevő mellé teszem 1 cm-re se kapcsol be ez a hulladék vevője.
Újraindítottam a kazánt, az a vevőt is kapcsolgatta, most éppen fűt, csak éppen az egész napos kiesést, nem bírja nyilván 1 óra alatt behozni.
Mi a jó égért nem kapcsolja a termosztát a vevőjét, miért nem ad neki jelet?
Tudnátok segíteni?
-
skosko
csendes tag
Köszönöm a válaszokat!
Készítettem gy másik videót, amin jobban látszik a környezet:
[link]
Nem tudom, hogy a bútor kibontása nélkül mennyire lehetne hozzáférni a bal oldali műanyag csőhöz a press géppel, de szerintetek elvetemült ötlet lenne Gebo csőre cserélni ezt a szakaszt?Ezt meg tudnám oldani házilag is, és a bútort sem kellene mozgatni.
-
4D4M
senior tag
A perlatornak az a funkciója, hogy az egy nagy fröcskölő vízsugár helyett több kicsire bontja az áramlást és levegőt kever az áramló vízhez. Ennek egy megnyilvánulását látod szerintem. Lehetséges, hogy nagyobb térfogatáramhoz van méretezve ez a perlator. Nem hiszem, hogy kívül van az üzemszerűség határán, de egy kérdést megérhet a gyártó felé.
-
RWD
tag
Sziasztok.
Van egy frissen beüzemelt "Grohe Minta" (32168000) típusú konyai mosogatócsaptelepünk. A gyárilag benne található vízáramlás korlátozóját nem piszkáltam, összeraktam, működik. Viszont a videón látható jelenséget produkálja, és tipikusan akkor ha és/csak melegvizet is engedek vele. Teljesen hideg állásnál nem tolja ezeket a buborékokat. Olyan mintha levegős lenne, de nem igazán értem a jelenséget, pl csőtörés utáni levegősödés nem így néz ki, és annak hamar vége is van.
A csap 2db flexi toldóval lett bekötve, annyi érdekesség van a dologban hogy az egyik toldó belső átmérője mintha kisebb lenne, de nem hiszem hogy az ilyen gondot okoz. Boltos ilyet adott, otthon vettem csak észre.
2 szintes családi ház, Duval kazán csinálja a HMV-t is, van egy 100 literes HMV tartály a rendszerben, hátha érdekes infók. Ez a csap a földszinten van, a kazán és a tartály az emeleten. A többi csap nem csinál ilyet, vagy legalábbis nem igen vettem észre.
Láttatok már ilyet? Rohadt idegesítő, mert amikor kidolgozza a bubit, mindig plöccsen egy jó nagyot a vízáram a mosogató alján.
KösziVideó:
[link] -
istnag
addikt
Sziasztok,
Tudnátok segíteni, hogy mekkora a szállítási különbség egy Grundfos 15-50 -es és egy 15-60 -as keringető szivattyú között? Nagyobb szivattyút kell vennem, de a kazánhoz a 15-60-as elérhető, nekem most 15-50 van benne és nem tudom merre induljak. Köszönöm. -
Gézengúz
addikt
Nincs véletlenül valakinek tapasztalata a Lidl-ben jövő héttől kapható 1100W-os szivattyúval?
Mondjuk 4-5m mélységből mekkora mennyiséget tud kiemelni /perc.
Ha meglenne az 50L/perc, csípném. -
elbandi2
tag
válasz
molnartibor #8214 üzenetére
Meglett a cső, be volt burkolva a szigetelőhabbal.
A kazánhoz nem volt szonda csomagolva, de így már tudom, hogy mit kell vennem.
Nagyon szépen köszönöm! -
elbandi2
tag
válasz
molnartibor #8214 üzenetére
Köszi, néztem már ezt a leírást. A tárolón nem találtam még meg ezt a 8-as jelölésű pontot. Eléggé ki van fújva habbal a teteje. Ma kicsit megvizsgálom alaposabban. A kazán csomagolásában nem emlékszem szondára, de azt is átforgatom.
-
elbandi2
tag
Sziasztok!
Pár hónapja újítok fel egy házrészt, a lányomék számára.
Többek között teljes gépészet csere volt, víz-villany-fűtés.
Egy Bosch Condens 2300-as fűtő kazán lett beépítve, ez már december óta megy hibátlanul. A melegvízre, egy Concept Kwadro 120l-es álló tároló lett vásárolva. Ez anno nem lett beüzemelve, a kiállások le vannak dugózva, mert még nem volt meg a padló burkolása, és nem tudtam fizikailag berakni.
Most pár héten belül viszont már el kéne indítani.
A kérdésem lényege: levettem a tároló felső burkolatát, és nincs benne hőmérséklet érzékelő. Gondoltam hogy elé megyek a dolognak, és veszek hozzá, hogy beüzemeléskor ne ezen múljon a siker. A gépész boltban, ahol a készülékeket vettem, kértem hozzávaló érzékelőt, és amit mutattak Bosch szondát, csak egy sima lebegő, kb. 6mm átmérőjű fémhengerben végződött. Azt jól gondolom, hogy ez csak a tartály, és a szigetelőhab közé van betuszkolva? Valamiért azt gondoltam, hogy ez a víztér belsejébe kell beszerelni.
Köszi ha valaki válaszol a laikusnak tűnő kérdésemre -
benfolds
őstag
Ok, köszi. Azt írják, hogy előtte a nyomáscsökkentőt el kell zárni, csak azt nem, hogy hol.
Kipróbáltam, nyitottam-zártam többször egymás után a bojler biztonsági szelepet. Meg nem javult, viszont az volt a furcsa, hogyha elzártam alatta a csapot, akkor a biztonsági szelep megnyitásakor nem kezdett el folyni a víz a bojlerből a szelepen keresztül. Akkor még csak nem is csöpögött.
-
4D4M
senior tag
válasz
benfolds #8208 üzenetére
mennyire bonyolult kitisztítani?
~
Ha van a szűrőház alján egy 1/4-es csap, akkor még leszedni se feltétlen kell, lehetséges, hogy elég nyomás alatt kinyitni a csapot, ami visszamossa és leűríti a csapon keresztül a felhalmozódott koszt vagy annak egy részét. Ha nincs rajta csap, akkor szét kell szedni és a szűrő állapotától függően csere vagy tisztítás.ez biztonsági szelep csere lesz, vagy lehet más probléma is?
~
Én speciel a tágulási tartályos megoldást jobban preferálom, mint elfolyatni a vizet és nézegetni a cseppköveket. Ami a biztonsági szelepet illeti lehet szennyeződés is. Meg lehet próbálni, párszor elkattintani a tekerőt, de egyébként valószínű, hogy már deformálódott a szelepülék/tányér is. -
benfolds
őstag
sziasztok! van nálunk a pincében egy vízszűrős caleffi nyomáscsökkentő, amit alapvetően azért rakott fel a szerelő, mert a villanybojler alatti nyomáscsökkentő 3-4 év után mindig tönkrement. így legalább az egész rendszerben 4 bar van, jobb a csapoknak, kötéseknek stb. is. 4-5 éves a nyomáscsökkentő, és most vettem észre, hogy a szűrője elég szépen tele van kosszal. mennyire bonyolult kitisztítani? elég, ha elzárom a főcsapot, ami a nyomáscsökkentő előtt van, majd amennyire lehet egy csaptelepen keresztül leengedem a vizet? van ezután még valami teendő, mielőtt letekerem azt a műanyag bizbaszt?
a másik, hogy most vettem észre, hogy folyamatosan csöpög a víz a biztonsági szelepen keresztül, akkor is, amikor éppen nem fűt a bojler. hideg víz folyik belőle. ez biztonsági szelep csere lesz, vagy lehet más probléma is?
köszi. -
skosko
csendes tag
Sziasztok!
[link]
Van egy fali "csonk" amibe egy idom bele van tekerve. A csatlakozásnál szivárog a víz.
A műanyag cső préselt idoma elvileg forgatható, nem? Szerintetek ha kulccsal ráhúzok az idomra a szivárgásnál , akkor van remény a megoldásra, vagy mindenképp újra kell tömíteni az egészet? -
flegga92
senior tag
-
Tigerclaw
nagyúr
Ha két keringető szivattyú párhuzamosan van beépítve, de a két Y elágazás között nincs se csap, se visszacsapó szelep, elképzelhető hogy ha csak az egyik megy, a másik járókerekén egyszerűen csak körbe körbe kering a víz?
Tehát jön a visszafolyó ág, kettéágazik, mindkettőben van 1-1 keringető, de csak redundancia miatt, szóval egyszerre csak az egyik üzemel. A két keringető után a két ágból újra egy lesz. Viszont az alsó és felső Y között csak a két keringető található, elzárási pont, vagy visszacsapó nincs.
Ez a cégnél van ahol dolgozok villanyszerelőként és mikor az egyiket bekapcsolom, mindkettőből hallom hogy a levegő vagy a kazánvízben lévő kosz egyformán mozog, mintha a keringő víz nagyobb része helyben járna.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- IPhone 16 256GB!!! Bontatlan! One függő! Jótállás: 2028.04.04.-ig
- Csere-Beszámítás! XFX Quicksilver Magnetic Air RX 9070 XT 16GB GDDR6 Videokártya!
- Xiaomi Redmi Note 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG K61 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest