Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paramparya

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem is a VirtulDub-bal van bajom:
    Már a fáj megnyitásánál közli a VBR detected, rövidebb lesz a hang 6 másodperccel, ha nem tetszik, mentsd le wav-ba, majd tömörítsd... dolgot. Ez nem segít. Egy angol leírásban olvastam, hogy Video -> Duplicate, Audio -> Full processing (compression: No comp.,) beállításokkal ''Save as AVI...'' megoldja a problémát, de így is csúszik a hang. Próbáltam sokmindennel, és végül találtam egy ''Smart Video Converter'' nevű progit, ami képes volt tökéletes hosszúságúra kimenteni a hangot, csak az a baj, hogy 11khz-ben, ami nem túl jó minőség...
    Tud valaki valami hasonló progit, ami jobb minőségben mentené ki?

  • paramparya

    őstag

    Próbáltam Goldwave-vel is, de az sem hozott nagy áttörést. Pl. az egyik Feket Vipera ( :) ) résznél a hang kb. másfél-két másodperccel később indul, mint a kép. A lejátszónak ez tényleg nem gond, de ha exportálni akarok audiót, akkor az már nem jó, mert az elején lévő szünetet kihagyja. Az említett Smart Video Converter ezt is lekezeli, tehát ha audió exportálok, akkor abban az elején levő szünet is benne lesz, csak sajnos 11khz-ben. Egyelőre azt a megoldást alkalmazom, hogy a SVC-rel átkonvertálom egy másik avi-vá (vagy mpg, ez mindegy), PCM hanformátummal, abból már VirtualDub-bal tudom exportálni a hangot, majd a VD-bal készítek egy új avit az eredeti aviból és az új wav-ból. Ezt az új avit megnézem, hogy csúszik-e benne a hang, és ha nem, akkor ebből lesz az mpg.
    Kicsit bizarr, de eddig működni látszik. Még nem biztos, mert a jelek-et már háromszor konvertáltam sikertelenül (kb. 4 óra/konvert), most épp' fut a negyedik nekifutás... :Y
    Bár kíváncsi lennék erre a VBR-ből CBR-be megoldásra is, hogy kell csinálni, mert a fentinél biztos, hogy rövidebb...
    Ha valaki leírná röviden, akkor megköszönném...

Új hozzászólás Aktív témák