Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lewisfm

    aktív tag

    válasz bzoley #319 üzenetére

    Nekem is egy Leadtek Dongle H hibrid USB-s tunerem van.
    A következő észrevételeim vannak vele kapcsolatban:

    1. Nagyon érzékeny az analóg része a jel minőségére, ezért ahol csak lehet célszerű F-csatlakozókat használni, még a konnektoroknál is. Apropó: tudja valaki, hogy hol lehet F-csatlakozós konnektort venni?

    2. Csak a hozzá adott lemezen lévő PVR2-vel működik helyesen, próbáltam már többféle verzióval is, de akkor a következő problémák léptek fel:

    - vagy nem tudott mpeg2-ben felvenni. pl. a gyártó oldaláról letölthető verziók idáig soha sem tudtak mpeg2-ben felvenni ezzel a kártyával, mindig hibaüzenetet dobott

    - a .12 végű béta változat nem csinálja meg a deinterlace-t és alacsony felbontásban van csak kép, de ettől a verziótól kezdve ismét tud mpeg2-ben felvenni

    - a .14 végű béta változat rendszeresen hibaüzenetet dob és elszáll. Hibaüzenet már induláskor van, s folyamatosan jönnek fel az üzenetek, hiába OK-zom le. Valószínűleg valami debug maradt benne. Végül annyira felszaporodnak ezek az ablakok, hogy a program már nem is tud válaszolni.

    - a Vista oldalsávhoz való minialkalmazás hibaüzeneteket dobál, ha nincs bedugva az USB-s tuner. Ezt a minialkalmazást legfeljebb nem használom :)
    - a hozzáadott lemezen lévő PVR2-nél néha elkezd zaj megjelenni a hangban. Ezt egy csatornaváltás oda-visszával meg lehet oldani ha csak TV nézésre használom a programot, de felvételnél már zavaró!

    BZoley ezúton hozzád is fordulok egy kéréssel, hátha tudod a kérést továbbítani a Leadtek számára úgy, hogy érdemben javuljon a helyzet, mert amúgy jó cucc lenne a kicsike.

    kíváncsi vagyok, hogy más kártyával mi a tapasztalat az egyes PVR2 verziók esetén.

    Ja és még egy: Az asztali gépemben van egy Terratec Cinergy 250 PCI tunerkártya. Az annak a rendje és módja szerint fel van telepítve (driver+Terratec Home Cinema). Nos amíg ennek a kártyának a drivere és a THC telepítve van, a PVR2 semelyik változat nem indítható el, mert az egy szép access violation-nal kiakad. Ha a fent említett driver és szoftver eltávolításra kerül (a kártya nem), akkor már működik a PVR2!
    Szóval szerintem többet kéne tesztelni!

Új hozzászólás Aktív témák