Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tsyl

    aktív tag

    Sziasztok!

    A következő a problémám:

    Adott egy kis falusi ház Tokajtól pár km-re egy nagyon idős mamával és két szobával amikben két hagyományos tv van. Egyik helyiségbe egy Telefunken TTR 280c vevő a másikban egy Alcor HD-2800-as vevőegység lett vásárolva. A tetőtérbe egy hagyományos lepke antenna van(semmi adatot, azonosítót nem találtam rajta).
    Az antennától kb. másfél méter koax kábelmegy egy elosztóig (semmi azonosítója, azaz lehet volt rajta matrica anno, de most semmi) és ebből a dobozkából(splitterből?) mennek a kábelek kétfelé a szobákba.Ez a rövidke kábel szemmel láthatóan vékonyabb mint a másik kettő és kézbe fogva mállik le a müa. borítása, agyon van repedezve.
    A gond az, hogy ha mindkét vevő és tv be van kapcsolva, akkor a Telefunkenes rész egyszerűen nem működik, mintha kihúzta volna az ember az antennát. Ha lekapcsoljuk az Alcort, abba a pillanatba visszajön normálisan a műsor.
    Voltak kint antennások azaz állítólag mindig tv-s szerelőnek tanulók és azt mondták érdemes lenne modernebbre cserélni a lepke antennát, mert az lesz a megoldás.
    Nos vettem egy ilyen speckó DVB-T antennát remélem be fog válni. Jövőhét végén tervezem a felszerelését (akkor utazunk le ) és arra lennék kíváncsi a jelenséget valóban ez okozhatja? A padláson levő elosztó (splitter?) nem lehet ludas? Esetleg érdemes lenne vennem hozzá egy újat? Ha igen milyen paraméterekkel rendelkezőt? A töredezett kábelt gondolom ajánlott cserélni, bár furcsállom, hogy ezt a szerelők nem tették meg. Mivel egyáltalán nem vagyok szakmabeli, még megszeretném kérdezni, hogy a felcsavarozós féle koax csatlakozókhoz kell célszerszám vagy teljesen szerelhetőek házilagosan is?

    17 éve a PH-n....

Új hozzászólás Aktív témák