Értékesítené a nemrég felvásárolt ZT Systems gyárát az AMD?

Állítólag két komoly érdeklődő is van, ráadásul az üzlet létrejöttének kedvez a kialakult politikai helyzet.

A Bloomberg riportja szerint az AMD értékesítené a nemrég felvásárolt ZT Systems, USA-ban található gyárát. A vállalat a szóban forgó céget 4,9 milliárd dollárért szerezte meg, és megtartják a szabadalmakat, illetve a mérnöki gárdát, de úgy hírlik, hogy a gyártól megválnának, mivel nem szeretnének közvetlen konkurenciát állítani a partnereiknek.

A híresztelések értelmében két komoly vevő lehet, konkrétan a Compal és a Wiwynn, az üzlet értéke pedig 3-4 milliárd dollár közé eshet. Az AMD-nek van némi szerencséje a kialakult politikai helyzettel, mivel a Trump-adminisztráció vámstratégiája miatt több keleti cég érdeklődik a gyártás USA-ba telepítésén, és a szóban forgó üzem egy gyorsan használatba vehető alternatívának számít.

Hirdetés

Azóta történt

Elviszi a ZT Systems AMD-hez került gyárát a Sanmina

Ezzel a lépéssel az AMD nem válik a saját partnereinek konkurenciájává.

Előzmények

Nem tetszik a szervergyártóknak a sok egyedi dizájn

Eddig az Intel és az AMD meglehetősen finoman bánt a partnereivel, de most nem túl nagy az elégedettség a formálódó változásokkal.

Az AMD tulajdonába kerül az egyedi szervereiről ismert ZT Systems

Az akvizíció mögött a legnagyobb felhőszolgáltatók közvetlen kiszolgálása állhat.

Komoly erődemonstrációnak számít az AMD ötödik Zenje

A Ryzen 9000 sorozat gyakorlatilag letarolja az asztali processzorpiac felsőházát.