Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elmör

    senior tag

    válasz Achill3uS #12 üzenetére

    Nekem tetszik ez a topik. :R

    Eddig én is max úgy tuningoltam, hogy a VGA-t a Rivaban, ami nem nagy ördöngősség a procit meg a gyári progival (Coretemp volt nekem is AMD-hez, de most Inteles lettem C2D).

    Rögtön első kérdésem: tegnap megjött a CoolerMaster Hyper TX-em, de csak ma üzemeltem be a gépbe (és magát a gépet is), azaz a C2D 6320-as proci is új, pár órát járt. Mennyi az az idő amit várni kell mielőtt meghúzom?
    Egyelőre nem akarom drasztikusan, de azért mondjuk 600-700 Mhz jól jönne neki. (1,86-on jár alapon).

    Másik: megvannak az Orthos meg a Clockgen progik. Kell még valami a kis procituninghoz? Ja, CPU-z is van. Az Asus (P5B-e lap) gyári hőmérséklet mérője jó vagy mit használjak? :F

    Köszi előre is a válaszokat! :R

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz barnam_ #43 üzenetére

    Köszi az infót! :R
    Nagyon nézegettem én is ezt a táblázatot, mert ahogy emeltem az FSB-t úgy ment egyre lejjebb a RAM Mhz. Alapon a DDR2 800-asok nekem 400Mhz-en mentek a CPU-z szerint. Most már csak kétszáz valamennyin. Ez így jó vagy valamit állítanom kellene?

    Azért is kérdezem ezt, mert a szorzót 7-esen hagytam és a jelenlegi 2590Mhz-et bírta a proci az Orthos szerint (több, mint 1 órát futattam) viszont 2610-en már hibát észlelt pár másodperc után és nem vagyok benne biztos, hogy nem a RAM miatt. Lehet, hogy annyira lecsökkent a Mhz, hogy nem bírta a RAM? Mire kell ilyenkor állítani vagy mit? :F

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz barnam_ #45 üzenetére

    Bocsi, elírtam, nem ment kétszázon. 369.8-on megy. Memória szorzóján nem állítottam,de lecsekkolom. :U

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    Sziasztok!

    Mondjátok már meg légyszi, hogy mi lehet a probléma a gépemmel!
    Az utóbbi időben romlott a játékok alatt a teljesítmény! Először persze a VGA-ra gondoltam. Nem működött az Anti-aliasing teljesen meg néha beszaggatott a game, pl Test Drive Unlimited, FEAR Perseus Mandate. Nem értettem mi van, a VGA nem melegszik túl és 3DMark alatt meg jót megy. Feljebb tekertem a ventifordulatot is!

    Aztán rájöttem, hogy visszaállítom a proci feszültségét alapra (1,35V) és kicsit jobb lett a dolog. Nem tudom miért ezt léptem, ne kérdezzétek. Nem volt sokkal megemelve, mert 1,365-ön ment!

    Aztán tegnap meg elővettem a Virtua Tennis 3-at és az átvezető videók megint belassultak, akárcsak a Race2007-ben, ahol még a töltésen is látszott, hogy valami nem okés. Mostanában az XP is lassabban jön be. Ekkor teljesen alapra vettem a BIOS-ban mindent és láss csodát megy rendesen minden! Nem értem.Pedig a tuning után az Orthos 4 órát ment és nem jelzett hibát! Direkt nem csak a CPU-t "stresszeltem" hanem a RAM-okat is! Memtest is simán lement. :U

    Miért van, hogy jobban műkszik alapon, mint tuninggal? Nekem így alapon nem lesz elég a proci, főleg mert nagyobb monitorom lesz!

    Még gondolkoztam, hogy esetleg a tápom nem képes kiszolgálni a cuccot és emiatt nem megy rendesen tuning alatt, de azért az 500-as Coolink csak elég neki?!
    Vagy a lapom korlátoz valamiért?

    A gép úgy ment, hogy a RAM-okat visszavettem 533-asra a jobb időzítésért, a procit felhúztam 7-es szorzóval 425FSB-re (2975Mhz), ekkor a RAM 850-en megy (2:1). A procinak beállítottam 1,35V-ot, a RAM-ét viszont hagytam automatán. Ez is lehet gond?

    A proci alapon 36-37 fok. Orthos terhelése alatt max 56-57 fok volt. RAM-okat nem tudom. Alaplap az stabilan 30-32 fok.

    Everestben nézegettem, hogy hátha kibukik a táp a V leadásokkal, de nincs nagy eltérés vagy ingadozás. :(

    Mi lehet a megoldás? Cseréljek konfigot? :DDD

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    Köszi a válaszokat!

    Az XP-t kb 4 hónapja raktam fel, nem netezek rajta és semmi mást nem is rakok fel szinte, csak játékot, abból is max 2 van fent! Azért megpróbálom a tisztogatást!

    A másik, hogy pont nem értetted meg subaruwrc barátom a lényeget, hogy 1,86-on a játékok jobban mentek, mint közel 3,0GHz-en! Na ez zavar! Ugyanaz a beállítás van mindkét esetben! :K

    Egyébként nem lőhetek be ennél magasabb FSB-t, mert 430-nál már Orthos szerint pár másodperc alatt hiba van, ezért nyomattam meg 425-ön, ott stabil volt, bár lehet a RAM-okat jobban be kellene lőni. Eddig 4-4-4-10-en mentek frankón, csak a feszt nem tudom mennyire állítsam.

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    Helló-belló!

    Ide le merem írni a lámaságomat: szóval új procim van (Q9400) és elkezdtem tuningolni. Most 3400Mhz-nél járok (8X425) 1,25V-ot adtam neki, de ugye ledroppol 1,22-ig. A problémám az, hogy tudok vele netezni, szövegszerkeszteni, de nem tudok vele játszani és a 3DMark06 is fagy pár másodperc után, de az Everest stabilitás teszt hiba nélkül lefutott, elég sokáig ment. Nem értem a dolgot. 57fokra melegedett max és a lap is 50-nél megállt. Próbáltam kisebb fesszel, de nem indult, ugyanakkor 1,21V-al 3200-on nincs semmi gond, megy minden.

    Próbáltam, hogy a memóriáknak adok egy kis fesz, BIOS-ban 2,15V-ot adtam nekik (gyári 2,1) és így is kékhalált kapok, bejön a kékség, ahol számolja a fizikai memória nemtudomén milyét az oldal alján, aztán restart.
    Tehát ez akkor most a mem hibája lehet? Vagy miket pöckölgessek még? 2,2V-ot már nem mertem adni nekik. Északi hídnak adjak egy kicsit?
    Lehet megpróbálom még, hogy a procinak kicsit többet adok.

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz pgeri #8232 üzenetére

    A memóriák órajele 1067Mhz, miért lenne magas? 1066-osokat vettem. :D
    Azért köszi, hogy próbáltál segíteni. :R
    A végén úgy néz ki mégis a procinak kellett kicsit több fesz, azóta nem volt kékhalálom (lekopogom). ;)

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz Oxy.kiraly #8364 üzenetére

    Nem is tudtam, hogy lehet külön méretni a magokat! :F
    Nekem logikusan az jön le ezekből a számokból, hogy a CPU2 lenne az, hogy mindkét magot dolgoztatja, a CPU 1 meg amikor csak az egyiket, ezért fele akkora az eredmény kb. Lehetséges? :U

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    Sziasztok!
    A következő problémát figyeltem meg: Gigabyte EP45-DS3 lapban a Q9400-em ugyanúgy megy 3,6GHz-et, mint az Asus P5K Premiumban, de valamiért sokkal instabilabb, azaz valamikor elmegy órákon keresztül gond nélkül, máskor már induláskor kékhalált dob. Ennyivel rosszabb lenne a Giga? Eddig mindenki csak dícsérte, hogy micsoda tuning lap, de nekem nem igazán ez jött le. Mondjuk az Asus esetében a tuningot úgy oldottam meg, hogy manuálisra állítottam, de a fesz értékeket hagytam auto-n. Ez a Gigánál nem működik, mert túl keveset akar adni neki, de ha beállítom manuálisan akkor sem annyira stabil. :F
    Amiért meg plusszban nem értem, hogy a hőmérsékletek jobbak, tehát 2-3 fokkal hűsebb a ram és a proci is. :K

    Mach5: attól még a BIOS lehet régi. A lapodat ki tudja mikor gyártották le, melyik BIOS került rá, szóval érdemes legalább megnézni, hogy lehet-e frissíteni. :K

    [ Szerkesztve ]

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz KaraDani #10074 üzenetére

    Erre gondoltam én is, de ha agyonfeszeli, akkor nem droppol duplán ugye? Amikor IDLE-ben volt akkor nekem 1,34V-ot mutatott (szerintem plusz 0,1V még nem sok, a gyári 1,24) és terhelés alatt ment le 1,33-ra 1,32-re. Szóval BIOSban azért még adhat neki 1,4-et?
    Manuál beállításnál annyi szokott lenni IDLE-ben mint amennyit megadok, ezért kérdezem, hogy tényleg nem jó az automata? :F

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz KaraDani #10078 üzenetére

    Okés, lehet droppol 0,05-öt, de az szinte semmi, én durvaságokra gondoltam 0,1-0,2V környékén. ;)
    Köszi a segítséget, megnézem full manualban, bár azokat az értékeket nem merem piszkálni amik a Vcore alatt vannak (pl. PLL voltage meg ilyesmik). :B

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    Hellosztok,

    Kezdő kérdésre szeretnék választ kapni, legalábbis nem értem miért nem tudok tuningolni helyesen, korábban a core2duo-tól kezdve core2Quad-on át i7-3770K-ig sohasem akadtam meg ennyire, ezért kérnék segítséget.

    A gép:

    Tavaly májusban lett újonnan véve:
    Asus Maximus VIII Ranger lap
    i7-6700K proci
    2X4GB DDR4 Corsair Ven. 3000MHz ramok
    Corsair RM650x táp
    Ezek pedig 3 évesek múltak picivel:
    Scythe Mugen 3 (i7-3770K-t is ez hűtötte tuningolva, gond nélkül)
    Thermaltake Overseer RX-I ház 4 ventivel

    A gondom a következő: Mivel annyira túl van már bonyolítva a BIOS egy ilyen konfignál, hogy nem mertem belekezdeni (meg lusta is voltam), inkább az Asus gyári programjával tuningoltam, ahol is 4.6GHz-re lőtte be a procit, de majdnem 1.5V-on, ami eléggé sok és néhány játéknál instabil lett a gép, kifagyott vagy akár maga a Win10 dobott egy resetet, úgyhogy elkezdtem magam a BIOS-ban youtube-os segítséggel beállítani a dolgokat, hogy legalább 4.5GHz-en stabil legyen, de egyszerűen hiába adok mondjuk 1.240V-ot a procinak, a CPU-Z szerint terhelve 1.4V-on megy, igaz ott nem Core Voltage van nekem, hanem Core VID, de valószínűleg ugyanaz lesz, mert ugyanazon verziószámú CPU-Z volt a videóban is. Próbáltam a DIGI+Vrm-ben is a Level 5 line-t, próbáltam kevesebb feszt adni, akkor volt, hogy el sem indult a gép, többel megy, de Prime95 alatt is hibázik, magok közül van, hogy eléri valamelyik a 100fokot. Amit végképp nem értek, hogy tuning nélkül nincs gondom, nyúztam több órát a prime-mal is, 77 fok volt a max Real Tempben úgy, hogy a ventik még nem mentek maxon 23 fokos szobában, de akkor is magasabb a fesz, mint kellene, 1.296V alap helyzetben.

    Mit kellene még állítanom, hogy megmaradjon, ne feszeljen túl? Gondolom ez megoldaná a problémámat és stabil lenne a cucc.

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz Kean_Sorbo #45318 üzenetére

    Köszönöm, szerintem meg is van a hiba, a Vcore-t nem offset módba tettem, a többi az okés. :R
    Holnap kipróbálom, ma már hagyom nyugodni.

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Új hozzászólás Aktív témák