Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Vezetékes FEJhallgatók
- Projektor topic
- Az AI-piac kivégezte a Micronhoz tartozó Crucialt
- Pánik a memóriapiacon
Új hozzászólás Aktív témák
-
joker1220
őstag
válasz
BRIKLY
#27605
üzenetére
Nekem is giga alaplapom van én 12.500 ért vettem 1 hónapja, nem is akartam kifejezetten tuningolni, szóval nem is arra vettem

Egyébként sokan szidják a giga lapokat hogy sz@rok , de nekem az előző is giga volt amit 3 évig használtam és csak azért cseréltem le mert nem támogatta az e6700 as procimat

Szóval én meg vagyok velük elégedve, 12 rogyért meg nem is vártam egy luxus lapot

-
gabo9201
senior tag
válasz
BRIKLY
#27533
üzenetére
Egyik havernak van egy 4600+ os procija és az például lóf@szt sem bír. Igaz a lapja sem egy kimondottan tuning lap (ASUS M2V). 2600MHz-n már fagyogat 1,45V mellett

Viszont én meg egy rokonnak most rakok össze gépet és abba egy 3800+ került ami simán megy 2,6-on alapfeszen (ASRock N68C-S UCC-ben).Igaz ezek Windsor magosak.
-
PH-User
addikt
-
BRIKLY
veterán
válasz
BRIKLY
#27523
üzenetére
eldöntöttem. mindjárt nekiállok,és kihúzom a maxot az én lapomból/procimból. elvileg kedden itt a giga,akkor kihúzom abból is. amelyik jobban teljesít,azt tartom meg

(#27524) qamu74: AMD Core Unlock / Mag feloldása
(#27526) ETOM: én is kíváncsi vagyok!
arra is hogy az enyémben mit bír a procim. -
eight
senior tag
válasz
BRIKLY
#27509
üzenetére
OK, bocs hogy ritán válaszolok, de csak néha tudok leülni a gép elé

Sima google-ös keresés eredménye elsőre!, de szvsz egy kis erölködéssel simán találnék sokkal jobbat is.
Biost mindjárt nézem:
MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)
- HT Link Width
- HT Link Frequency
- CPU Clock Ratio
- CPU NorthBridge Freq.
- CPU Frequency(MHz)
- PCIE Clock(MHz)
- VGA Core Clock(Mhz)
- Set Memory Clock
- Memory Clock
- DRAM Configuration (szokásos finomhangolós almenübe visz)
- DDR2 Voltage Control
- CPU Voltage Control -
eight
senior tag
-
eight
senior tag
válasz
BRIKLY
#27499
üzenetére
Nekem nem tetszik,
A HD2100-ban csak UVD 1 van, VC-1 + H.264 sima dekódolásán kívül mindent a proci fog csinálni, mai játékok pedig inkább diafilm-vetítésre fognak hasonlítani. Nem tudom mire kell a onboard video, de ez szvsz csakis webezésre lesz jó, semmi másra.

Én további spórolást javaslok

-
ETOM
addikt
válasz
BRIKLY
#27326
üzenetére
De nem is annyira nagy szám a hűtőm jobb lenne más, de 7750-nek elég ez is. Bár nem szidom mert nem rosszak a hőmérsékletek.

Hát nem tom nekem most jött egy kis lové amiből RAM-ot akartam, de az elhalasztva kicsit.. így lett a VGA.
Integráltnak régen sose értettem mi értelme, de most örülök h van mert akk szivás lenne. Söt még játszani is lehet vele csak nem highen.
-
eight
senior tag
válasz
BRIKLY
#27326
üzenetére
400W-os Deer-el nem fog menni az erősebb VGA, hidd el nekem, tételezzük fel hogy én is elhiszem neked, hogy nincs semmi baj a Codegen meg a Deer tápoddal és soha nem fogják leégetni a gépet, de viszont akkor te is hidd el nekem hogy nem fogják bírni a komolyabb VGA-t.
Tudom hogy pénzkidobásnak tűnik, mert semmi látható jele nem lesz a változásnak, de fektess bele egy normális tápba mielőtt tovább fejlesztesz, az később is jó lesz majd, és ha VGA-t veszel először, akkor még az sem biztos hogy nem kapcsol majd ki a géped egyből mikor megterheled a VGA-t egy játékkal. -
yolan
őstag
válasz
BRIKLY
#27282
üzenetére
5v-on és 12v-on nincs terhelésre fesz változás, akkor az egy igen komoly táp lehet, amit a codegentől tátott szájjal bámulnék. külön vezérelt 3.3, 5 és 12v, külön-külön tekercseléssel a kimeneti oldalon pld, vagy annyira jó az együttes vezérlése valamelyik két fesznek, valszeg nem a 3 és a 12 van együtt vezérelve, hogy az együttes vezérlés és kettős tekercselés hatására sem lesz kapcsolat a két fesz között, egyik mikor csökken, másik nő, stb., ezt kétlem minden codegen táptól.
biztos van 5 és 12v-on is ingadozás, meg 3.3-on is. a 12v lényeges ugyebár a procinaka kellő feszre pedig nincs képlet, amin stabil, azon stabil, lehet következtetni, de az lesz a tuti amit kiteszteltél
szerk.: látom közbe igazam lett
, hogy mennyit adhatsz neki 24/7-ben, attól is függ mivel hűtöd és most mi a max maghő. -
eight
senior tag
-
eight
senior tag
válasz
BRIKLY
#27270
üzenetére
Én is tudom hogy már sokkal jobbak mint régen, sőt szvsz egyszer pont itt posztoltam egyet ez ügyben, de képzeld el, hogy szegénynek leég az egész gépe, mert az Ö monjuk egy ganaj cuccot fogott ki?
Akkor majd ha egy internet kávézóból jön be mérgesen és szomorúan hogy nincs gépe, mit fogsz mondani neki? -
BRIKLY
veterán
válasz
BRIKLY
#27235
üzenetére
megvan a probléma... itt a megoldás.
"RAM visszaoszt" én hülye,azt hittem hogy ha 800Mhz-es RAM van benne,akkor húzhatom is addig..
de persze NEM! mert a lap 667Mhz ig kezeli...
most 1.3500V----3,5GHZ. megyek és kihajtom belőle a maxot.
utána jövök és mesélek! 
-
eight
senior tag
válasz
BRIKLY
#27219
üzenetére
Nem segített darálow már egyszer neked? vagy az egy másik gép volt?
Miért nem segít?, pedig Ő aztán nem az a "nemsegítek" fajta?milyen feszeket? milyen gépről van szó pontosan?
Szerk.: küld el privibe configod, most szunya mert gyerek kifárasztott mára rendesen, majd holnap este megnézem
-
PH-User
addikt
válasz
BRIKLY
#26697
üzenetére
Én szinte biztosra venném, hogy a tápoddal van probléma, azért csinálja a hülyeségeket.
Most tesztelem a procim, kicsit jobba belemásztam a DFI BIOS-ba, 1,088V-tal nézem most a 3400MHz-et, mert a 1,040V kevésnek bizonyult. Remélem ennyivel már elviszi.
lipi67 - Próbálok még egy-két dolgot, aztán ha csak nem megy, akkor szerdán küldöm a procit!
-
ETOM
addikt
válasz
BRIKLY
#26676
üzenetére
Nvidiába tudnék mondjuk nem 10 alatt.. használtat én nem vennék még1x semmi gari stb.., de mondjuk 10e alatt nem kapsz teljesítmény növekedést.
5570 GDDR5 ez alatt én nem vennék már, de ezt meg használtan kétlem h lehet szerezni.
kicsit offos ez a téma, de rem belefér..
Új hozzászólás Aktív témák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen RAM-ot vegyek?
- BestBuy topik
- alza vélemények - tapasztalatok
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Fele annyit ér az iPhone Air, mint amennyibe pár hete került
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- További aktív témák...
- Intel Core Ultra 5 235 14-Core (24M Cache, up to 5.00 GHz) LGA1851 OEM PROCESSZOR!
- i7-840QM processzor (4 mag, 8 szál, 1,87-3,2 GHz, 8 MB cache) - csomagküldés 1070 Ft-tól
- AMD Ryzen 5 5600G eladó!
- Intel Xeon E5-2600v4 processzorok készleten 2680v4,2683v4,2697v4,2697Av4(áfás számla, 2 év garancia)
- Intel Core i7-13700K Processor 30M Cache, up to 5.40 GHz
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3747, 100% Akkumulátor
- Bontatlan iPhone Air (256 GB) (rendelhető)
- Apple iPhone XR 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 64GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3565, 100% Akkumulátor
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest









![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
ezt jólmegaszondtam


, hogy mennyit adhatsz neki 24/7-ben, attól is függ mivel hűtöd és most mi a max maghő.
3GHz se volt annyira rossz tőle sztem, de mind1 is.


