Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Reggie0 #7 üzenetére

    Te is készíthetsz egy tanulmányt, hogy márpedig ez nem igaz. Ez a szép az EU-ban, hogy nincs betiltva (még) a vélemény, legalábbis nem egy Oroszország/Kína vagy Új-USA szintjén vagyunk ebben.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Reggie0 #7 üzenetére

    Ez egy tipikus környezetvédői álláspont, amelynek bizonyos esetekben van is értelme. Akkor, amikor teljesen felesleges teljesítményeket használunk ki rossz hatásfokkal van éppen parlagon hagyjuk őket. Akár gyártási, akár felhasználási szinten.

    Ugyanakkor van egy elég jellemző jelenség, hogy nem látják át az összefüggéseket, és lényegében a fára történő visszamászás irányát látják üdvösnek. Sokáig voltam szakmai kapcsolatban propagandista és hozzáértő környezetvédőkkel is, úgyhogy volt alkalmam látni pár érdekes dolgot.

    Ha nem is hi-tech, de egy elég jellemző példa volt erre az, amikor valami pályázat keretében jól meg akartak reformálni egy nagyobb családi gazdaságot. Papíron csodálatos környezetvédelmi előnyökkel járó tervet készítettek, amire az agráregyetemet végzett, húsz éves tapasztalattal rendelkező gazda csak annyit kérdezett, hogy ha ez megvalósul, akkor miből fognak élni, mert az rendben, hogy kevesebbet fognak termelni gyengébb minőségben, de két év után a költségeik meg fognak ugrani, és nettó veszteséges lesz az egész -- miután az első évben már el fogják veszíteni a nehezen kiérdemelt presztízsüket.

    A zöld szakik szerint a tervük jó, és a piac működik fenntarthatatlan módon. Úgyhogy tessék csak elviselni egy kis csődöt és forradalmat csinálni...

    MaCS

  • Pikari

    addikt

    válasz Reggie0 #7 üzenetére

    Nem is önmagában attól lesz informatikai hatalom valaki/valami, hogy 2 vagy 28nm-en gyárt egy chipet, hanem ez kultrális és gazdaságis kérdés is. Ha nincs meg a kultúra és gazdaság, ami képes a szoftveres és hardveres vívmányokat hatékonyan kibontakoztatni, akkor a különféle csúcstalálmányok sosem jutnak túl az érdekesség és furcsaság kategóriáján túl, nem lesz belőlük tömegtermék, nem lesz képes a társadalom hasznot húzni ezekből, és az alkotóik sem lesznek képesek profitot termelni belőlük, a teljesítményük csak egy elszigetelt egyéni csúcsteljesítmény lesz, amely nem képes arra, hogy bármit is előremozdítson.

Új hozzászólás Aktív témák