Hirdetés
- Szénszál és réz találkozik az Inno3D egyslotos RTX VGA-in
- Vezetékmentes és kompakt gaming klaviatúra a Cherry Xtrfy védjegyével
- Cserélhető filtereket biztosít az Elgato legfrissebb, 4K-s webkamerája
- A YouTube-ot is betiltják a gyereknél az ausztrálok
- Gyilkosságban és öncsonkításban akart segíteni a ChatGPT
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tristis
őstag
Erről jut eszembe, ma volt a kecskeméti Alföldi áruházban 30-40%-os társasjáték leértékelés (jó drága bolt). Egy-két dolog volt tényleg jó áron, Great Western Trail 9,3e Ft, Pandemic 7e Ft, Fedőnevek négyszemközt 4e Ft-ért stb.
De örülök annak, hogy nem vettem egy játékot sem. Hogy miért? Mert nem az a játék volt ott a polcon, hanem csak valami hasonló, mint amit igazából szeretnék! És nem vettem Puerto Rico-t sem 8e Ft-ért. Pedig nagyon jó játék. Csakhogy! Másra van szükségem!
Persze ezt úgy is lehet néznik, hogy majd eladod kb. majdnem ugyanannyiért használtam, mint amennyiért vetted. És ez a legtöbbet vásárolt tásasoknál igaz. A gond ezzel, hogy a legtöbbet forgó társasok általában nem olyan jók.
Szóval békésen hazajöttem és várom a Concordia-t, az Istanbul Big Box-ot és játszogatok a Flamme Rouge+Peleton kiegészítőmmel. És nem lesz több játék mostanában.... (ameddig az Aon's Endet vagy a Clank: Space-t ki nem adják
.)
Ugye milyen Önuralmam volt?!
-
Azie
őstag
learning curve, tudod, learning curve. ez olyan, mint a parfümök
amúgy mi valószínüleg a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy 3 óra melóval tényleg jobbat tudunk venni.nem mindenki
a doboz tömege alapján nem biztos, hogy teljesen rossz, de fogok róla videót nézni, mielőtt kibontom -
maross
nagyúr
osszesitve drágább dolog am egy szar jatekkal 3 orat szenvedni, mint 3 orat melozni es venni a plusz penzbol egy normalisat
just sayin. nezzetek utana mielott raugrotok csak az ára miatt. semmi kozom a jatekhoz, csak kibicelek, sokat vettem igy en is, de legalabb errol mar leszoktam.
-
Milán13
tag
Budakalásziban is volt kb 10 darab ma 14:30-kor.
-
Azie
őstag
válasz
Mr.Csizmás #991 üzenetére
Megvettem macskanak. Soroksariban kb 10 maradt.
-
Bugarov
aktív tag
válasz
tomee007007 #986 üzenetére
Savoya parkban voltam múlt héten, nyoma se volt ilyesminek
már nem a leárazásnak, hanem normális társasnak.
-
Azie
őstag
válasz
Mr.Csizmás #991 üzenetére
HA tényleg kimegyek és lesz, akkor persze
-
Mr.Csizmás
titán
valaki tud nekem segíteni egy Armageddon beszerzéssel?
-
Azie
őstag
válasz
tomee007007 #988 üzenetére
akkor lehet kibuszozok a soroksáriba ^^ köszi
-
Azie
őstag
válasz
tomee007007 #986 üzenetére
melyikben?
-
tomee007007
addikt
Sziasztok!
Auchan-ban jó pár társas le van árazva, én pl. az Armgeddon-t (magyar) vettem meg 4990-ért....
-
citkar
addikt
Ez is hasznos, köszi. A másik az a tapadása, ami érdekel, úgy tűnt ismerősömnek, hogy a Maydayesnél a standardes védők könnyebben összetapadnak, ami zavarja a játékmenetet (a játék végén a számolást/rendezést meg pláne). Erről van infód?
Bár ahogy nézem a dán oldalon standard Blackfire lehet (legalábbis a prémium jelzőt nem láttam), jó árban van így is, de lehet mégis csak a prémium jobb lenne. -
Frod
addikt
Bgg-n van lista erre (Sleeve thickness), ahogy nézem a Blackfire 100 micron, míg a Mayday 90. Mármint a prémium szint. A normál viszont mindkettőnél 40.
-
citkar
addikt
-
maross
nagyúr
btw, gemklub pandemic roma bukasa -20%-kal rendelheto, jo ar. ha esetleg valakinek pandemic iberia kellene jo aron, szoljon ra.
-
maross
nagyúr
ismet szervezek egy vengefulgames.dk rendelest, akit erdekel csatlakozhat. amint megvan az 550 euro, zarunk, most jarunk kb 450-néll. Van egy transport damage resz is amibol kiindult az egesz, ezekre -20% az oldalon levo arakbol (bal felso sarokba lehet dkk->eurora attenni). transport damages jatekok "listaja": [link]
szerk: keretik figyelembe venni, hogy atadas valoszinu csak bp 18 kerben oldhato meg (ulloi ut 600 kornyeke)., mostanaban cefet ritkan jarok belvarosban
-
Bugarov
aktív tag
válasz
tomee007007 #974 üzenetére
Baromira tetszik, ráadásul ennyiért ingyen van, kár hogy az enyéim már kinőttek belőle
-
tomee007007
addikt
Ha már gyermekeknek való társasoknál tartunk, most pont akciós a Stratego Kalózok, ha esetleg valakit érdekel...
-
Tristis
őstag
8 évesnek én már simán venném a Kingdomino-t.
Mostani nagy kedvencem a Flamme Rouge. És nem csak a gyerekeknek lesz jó szórakozás, hanem a felnőtteknek is. Peleton kiegészítő nagyon ajánlott!
Vagy egyetek bambuszt, mert az cuki, Takenoko.Hosszú távon a Kingdomino és a Flamme Rouge a jobb választás.
-
st6969
őstag
+maross
Ahha, értem
Hát ez úgy lett, hogy egy ismerős kiköltözött külföldre, és mivel a gyerek is megnőtt, nekünk adta a megmaradt játékait, köztük ezt. Elő szokta venni (8 éves), de a szabályt nem ismerem, így nem igazán tudunk vele játszani. Valószínűleg én vagyok az egyetlen ember a Földön, akinek az életéből teljesen kimaradt mindenféle Monopoly, mert soha nem játszottam még olyat. Nem úgy, mint a Gazdálkodj okosan-t, azt százezerszer, még a régi verziót. Azt imádtam.
Stona Age megvan, jópofa, de nagyon egyszerű, így hamar unalmassá válik. Azt hiszem, itteni ajánlásra lett a Camel up, az bejött, abban van még olyan taktikázási lehetőség, amit a lányom később fog felfedezni.
A Ticket ride nagy álmom (nem a juniort venném), de húzós az ára, a dobble szintén sanszos, hogy meg lesz idén.
A Magic maze is megvan, az még bontatlan, szülinapra vagy karácsonyra vár.(#970) DJGABI
-
maross
nagyúr
hozzaadnam a listahoz az aprosagok kozul a dobblet (kb 3+), a "rendes" tarsasok kozul az outfoxed-ot (kb4-5+)(nemsokara jon magyarul, vagy mar meg is jelent - egyebkent nyelvfuggetlen), es a ticket ride juniort (kb 5-6+).
Ha csak siman elveszett a szabaly, es emiatt nem tudtok jatszani, akkor vedd egi jelnek, es tedd vissza a polcra ujabb tiz evre
.
-
Tristis
őstag
Arra gondolt a fórumtárs, hogy nem szabad a gyerekeket ilyennel mérgezni, inkább ezekkel:
- Stone Age Junior
- Leo
- Rhino HeroA társasosok között a Monopoly szitokszó. Gyakorlatilag semmiben sem felel meg egy normális társasjáték kritériumainak:
- hosszú
- vontatott
- emberek kiesnek belőle
- semmi közöd a játékhoz, a döntéseket nem te hozod kb. hanem a játék
- aki előnyben van az valószínűleg nyerni is fog
- nem családi játék, semmi interakció vagy öröm nincs benne....
- jah és utolsósorban rohadtul unalmas.... semmi fantázia nincs benne...
stb.
Szóval add el, ajándékozd el, égesd el. Tényleg ne....A Monopoly-nál még a régi Abit alaplapok is jobbak voltak (nekem 3 hónap alatt ment tönkre 3
).
-
Azie
őstag
Reflexshop válasza a Clank! vs Klank! hátlapokra:
A magyar nyelvű kiadáson azért látható Klank felirat, mivel ezt választottuk a játék magyar címének. Így minden komponensen egységesen ez szerepel.
Vannak olyan kártyavédők, amelyeknek színezett a hátlapjuk, esetleg azokkal védőzve bele tudod keverni a magyar alapjátékba az angol kiegészítőket feltűnésmentesen.A magyar nyelvű társasjáték kiadások nagy részére igaz, hogy amennyiben a kártyákon is szerepel a játék címe, úgy nem lesznek kompatibilisek az angol nyelvű kiegészítőkkel 😕 Megértem, hogy bizonyos esetekben ez okozhat kellemetlenséget, de minden kiadó törekszik arra, hogy a szabályokhoz, elnevezésekhez hasonlóan ahol csak lehet, a címet is lefordítsák/ magyarosítsák, ezzel is mutatva, hogy teljesen magyar kiadásról van szó.
-
maross
nagyúr
Nem tul biztatoak a jatekok, arak nem rosszak.
Napi csabitas: OrcQuest Warpath, be lehet szallni postat joarasitani
.
-
maross
nagyúr
Teljesen jo beleponek, szinte mindegyik doboz ugyanazt tudja, apro valtoztatasokkal. Alapdobozokat altalaban nem javasolják a profik, de green hordenal a jatek meg van fejelve a hordával, es egyszeruen ANNYIAN jonnek, hogy nincs ido a valtozatossag hianyan melazni
. Eszben kell tartani, ha nagyon frusztralo a jatek, nyugodt lelkiismerettel lehet haziszabalyozni, a cmon soha nem a balancerol volt hires. Van par bevalt szabalymodositas, ami a kiegek miatt is szukseges, anytalanul nehezitik a jatekot, es valahol ellensulyozni kell.
sprawlopolis: KS PNP-t vettem 3 dollarert, egyik ismerosom kinyomtatta (egyszeri alkalom volt, ne kerjetek se filet, es lehetosegem sincs barkinek nyomtatni).
-
Milán13
tag
Igen, jogos az észrevétel. Hidd el nem érzékelsz belőle semmit, mivel a játék kiegyensúlyozott. Nem jutsz előnyhöz azzal, ha memorizálod a kieg összes lapját. Tapasztalatom szerint olyan sok lap van benne, hogy 4-en sem húzzátok fel az összeset.
Sztem jól döntöttél és, ha véletlenül kiadják magyarul a kiegeket, akkor eldöntheted, hogy lecseréled-e az újra. -
maross
nagyúr
kinek mi, szerintem a fantasy temaval tok korrekt lett. Nem egy machina arcana, de azert elmegy
.
Apropo, kiprobaltam a nagyon szimpatikus kinezetu es tematikaju Age of Towers-t, meh, a solo modeot csak beleeroltették az latszik, remelem multiban jobb lesz, vegulis kompetitiv jatek. Valamint befutott a Folklore: The Affliction, gondolom hamarosan boltokba is, ez mar 2nd edition, mar bizonyitott
. Alapjatekot kulfoldrol helyenkent barati aron be lehet rendelni a kampany hosszahoz kepes (itthon sajna 28 penzÖ. Cserebe erosen sztoriorientalt, dontesek vannak benne, karakterfejlodes, javasolt ugyanazzal a csapattal jatszani.
Valamint sorra kerult még a Sprawlopolis, alapbol 18 kartyas jatek, koop, tenyleg 15-20 perc, soloban is jo. Egy Parfum is bontva lett, szokasos csaladi kategorias jatek, mint egy Fuszerut, a 6.6-os ertekelest nem tudom hova tenni, ez is tud annyit mit a tobbi hasonszoru jatek. 7500 penz, neha kicsit olcsobb, eleg sok cucc van benne,tobbek kozt csomo custom die es meeple.
-
maross
nagyúr
Van aki szerint jobb, van aki szerint rosszabb. Altalaban pozitivak a velemenyek, elvileg finomitottak az alapjatekon. Nekem a kinezete nem jott be annyira, ha neked tetszik, lehet az a te jatekod (kieg is jon hozza nemsokara). Reflexshopban most emberi aron van a tobbi bolthoz kepest (egy folos bontatlan peldany nalam is van elfekvoben)
.
zombicidebol en hasznalt black plague-et vagy uj green horde-ot vennék, ha nem fontos a maximalista mindenkiegség, akkor akár magyarul is, a forditas jol sikerult. Nagyon maximalista mely penztarca nelkul amugy se tud lenni az ember, mert van par ks exkluziv kieg ami dragacskan megy.
-
Bugarov
aktív tag
Akkor tuti, hogy az angolt venném, hogy a kiegészítőkkel még véletlenül se legyen gond (olyasmikre gondolok, pl, hogy esetleg más árnyalatú a lapok háta a magyar alapjájátékban meg az angol kiegészítőben - valakinek erről tapasztalat esetleg? Nekem a magyar van meg, és elég népszerű itthon, ideje lenne egy kiegnek lassan.)
-
Bugarov
aktív tag
Csak érdekességképpen, a világon kívül a fő eltérés a sima és BP között tudtommal annyi, hogy simában van egy nagy port kavart, népszerűtlen szabály (ha távolsági fegyverrel lősz bele a zombikba, és van egy csapattársad is a célmezőn, akkor ő fog elsőnek sérülni) ezt javították a BP-ban (annyival, hogy a sérülés már nem biztos, csak esélyes (ki kell dobni)).
-
Azie
őstag
a klank in space-ről tapasztalat?
-
Milán13
tag
Zombicide kezdett érdekelni, bár a Holtak Tele nem jött be, eléggé lehangoló volt.
Melyiket érdemes nézegetni (GH, BP, Sima)? -
Azie
őstag
Clank!ból angolt vagy magyart vegyek? Mivel később lehet kieget is fogok, az angolra gondoltam. Vélemények?
-
Tristis
őstag
válasz
tomee007007 #928 üzenetére
-
Tristis
őstag
Nem reklámozni akarom, csak akinek megérheti:
- Concorida 10.400 Ft használva a pre-concordia kódot ingyen postával
- Terra Mystica 13.600 Ft. (ezzel akar kiszúrni ez a cég azzal, aki a Gaia Projektet hozza ki, ezért adja ennyire olcsón. Hehe....)
-
tomee007007
addikt
Hero Realms kampány kiegészítőjét próbálta már esetleg valaki?
-
becenevem
aktív tag
Kicsit késve, de itt a kép.
Nem találom azt, ahol készen is lefotóztam. Kölcsön adtam a táblát. Majd lefotózom újból.A PSD fájl 500MB méretű. Pdf-ben adtam át nyomtatásra.Úgy 340MB volt.
Úgy lett méretezve, hogy pontosan akkora egy terület, mint egy szabvány Catan hatszög. Pont le lehet fedni.Bal oldalon a Catan elleni támadás jelzését léptettük.
Ahol vegyesen rajzoltam meg tengeri és födutat, pl Olaszo. és Horváto. között, ott lehetett menni 2 hajóval vagy 2 úttal. Voltak ilyen kisebb szabályok. Van egy plusz aranyfolyó Franciao.-tól balra. -
Bugarov
aktív tag
válasz
Mr.Csizmás #918 üzenetére
Nem, nem 3D-re gondoltam, csak játéktáblára, kártyákra stb.
-
maross
nagyúr
kb ket bejaratott helyen szokott nyomtatni a tarsastomeg, az egyik a savix, a masikra nem emlekszem
szerk: ha a fb tarsasjatek csoportban rakeresel a nyomtat szora, kb mindent tudni fogsz amit tudni erdemes
-
becenevem
aktív tag
Én saját magunknak terveztem egy CATAN térképet, amin európa látható.
Úgy oldottam meg, hogy öntapadóra nyomtattattam ki, majd azt felragasztottam egy fehér műanyag lapra.Majdnem A0 a mérete.Elég részletes lett. Jó nagy felbontás. Drive-ból szedte le a cég, akivel csináltattam, nem volt nekik gond.
(Ha gondolod, teszek majd fel róla fotót este.)
-
Bugarov
aktív tag
Játékok Print and Play verziójának nyomtatásához van valakinek bejáratott helye? Figyelembe véve azt is, hogy a játéktábla elég nagy méretű + jó lenne valami vastagabb papírra nyomtattatni (játékostáblákat dettó)? (Konkrétan pl a Root-ra gondolok vagy a My little Scythe-re.)
-
Bullitz
aktív tag
válasz
tomee007007 #912 üzenetére
Hát az új társasok nagy részét lehet egyedül játszani, én még egyet sem próbáltam, és valószínűleg nem is fogom, de azt olvastam hogy nagyon jól működik solo-ba is. És az összes kiegben van a solohoz is kieg.
-
Bullitz
aktív tag
válasz
tomee007007 #910 üzenetére
Én is így voltam vele, aztán idén februárba megleptem magam szülinapra.. féltem nagyon, mert nagyon nagy volt a hype, de abszolút meglovagolta. Az új kieggel meg igazán változatossá és testreszabhatóvá lehet majd tenni a partyt a társaság igényei szerint.. szerintem ha maga a téma, és a sok fajta mechanika ötvözete megfogott, akkor tetszeni fog, tuti..
-
Bullitz
aktív tag
válasz
tomee007007 #908 üzenetére
MÉG nincs meg?
Azonnal pótold a hiányosságot, és egyben pre-order a Rise of Fenris-re, akciós Deltánál. -
Azie
őstag
válasz
tomee007007 #905 üzenetére
a társas kereső oldalon listáztam az akciókat, 17re volt listázva (~35% a listaárhoz képest), megnéztem még amazon +kinti keresők és több helyen volt akciózva 25-30€/gbp+shipre, gondoltam a várásmentesség megér 2k-t, ezért is kérdeztem h. milyen
amikor ránéztem, akkor a meta oldalán is 17re volt listázva
na mindegy, ne offoljunk erre tovább. ígyjárás.
-
Azie
őstag
válasz
tomee007007 #901 üzenetére
Király, mert 17k-ra volt kiírva... 7-ért megvettem volna én is instant. Akkor szívesen a tippet...
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen processzort vegyek?
- Túra és kirándulás topic
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- leslieke: leslieke farmerzsebe
- Építő/felújító topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen széket vegyek?
- Kompakt vízhűtés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad L15 Gen 2 - 15.6" FullHD IPS - i5-1135G7 - 8GB - 256GB SSD - Win11 - MAGYAR
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9AT, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi 10 2022
- HATALMAS AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- ÚJ Asus TUF Gaming F17 FX707 - 17.3"FHD IPS 144Hz - i7-13620H - 16GB - 1TB - RTX 4060 -3 év garancia
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !