Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urandom0
    őstag

    Szerintem ez a "Red Hat kemény munkáját ellopják" dolog olyan, hogy a RH is nagyon sok upstream projektnek haszonélvezője... nyilván van, amibe ők is adnak fejlesztési erőforrást, de azért közel sem mindenbe.

    Elvileg a RHEL utánzatok olyan forrásokat használtak eddig is, amik ezután is elérhetőek lesznek, ezek ha jól tudom a CentOS befagyasztott ágai, amik a RHEL egy adott verziójának az alapját adják. De a RH oldaláról valószinüleg elég elbizonytalanítani ezeknek a rendszereknek a felhasználóit, hogy azok más megoldások után nézzenek. A SUSE-nak ez azért jó lehetőség, mert egy viszonylag nagy, ismert cég, akikben jobban meg fog bízni ez a piac, mint egy AlmaLinuxban, akik csak a CentOS lelövése miatt futottak be úgy igazából.

    Én örülök neki, a SUSE eddig nem nagyon adott okot kételkedésre, míg mondjuk a legnagyobb RHEL-koppintó cég (az Oracle) igen... szóval ne a jósda csinálja az ingyen RHEL pótlékot, ha lehet.

    Elvileg a RHEL utánzatok olyan forrásokat használtak eddig is, amik ezután is elérhetőek lesznek

    Eddig a Red Hat feltolta a kódokat git.centos.org-ra, és onnan leszedhette és tovább is terjeszthette, aki akarta. Ezentúl nem így lesz, hanem az ügyfélportálra fogja feltölteni a kódokat, és bár elméletileg akár ingyenes licenccel is el lehet majd érni, viszont továbbterjeszteni már nem lehet.
    A Rockynál azt tervezik, hogy innen-onnan szedik majd össze a forrásokat, pl. docker hubos konténerekből, illetve a felhőből, ami ugye fizetős. Almáék valami olyasmit fognak csinálni, amit a korábbi hozzászólásomban írtam, hogy CentOS Stream és Oracle Linux forrásokból szedik össze a frissítéseket. Igen, ez többé-kevésbé a CentOS befagyasztott ágait jelenti majd.

    Annak én is örülök, hogy a SUSE meglovagolja ezt a lehetőséget, de abban is biztos vagyok, hogy az Oracle is meg fogja.

Új hozzászólás Aktív témák