Hirdetés
- VR topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen egeret válasszak?
- TCL LCD és LED TV-k
- Játékra vagy munkára? Az új AOC monitorokkal nem kell választani.
- Nem lesz extrém magas ára a Ryzen 7 9850X3D-nek
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Új hozzászólás Aktív témák
-
Habugi
addikt
Pár napja beköszönt hozzám az első Endgame eseménysor.., az Unbidden volt szíves portált nyitni a galaxisba. Zéró dipló vagy bármi, megszólítja az ember és közli hogy, te nem dumálsz, te vagy a kaja ("you are food"..
).Hibát vétett, avagy a random generátor kedves volt hozzám, ugyanis a főrendszerem közvetlen szomszédságában nyílt meg a portál..
..ráadásul épp "otthon voltam" a nagyfleettel mert készültem beköszönni az egyik északi birodalomhoz és fejlesztettem, felhízlaltam kicsit.
Mivel olvastam már az Unbiddenről tudtam hogy rettenetesen durván terjeszkedik, szóval egyből rusholtam is rá a portálra mindennel amim volt.
Előzetes szenzoradatok alapján egy ~50K-s fleetet valószínűsítettem/láttam a rendszerben ahol a portál megnyílt, mire odaértem ebből kettő lett. A mákfaktor megint nekem kedvezett.., ugyanis a beugrási/érkezési ponthoz marha közel volt a portál (a maga, ha jól emlékszem ~80K-s hitpointjával..
), az azt őrző két fleet pedig a rendszer átellenes oldalán.Nem ragoznám a végtelenségig, a portált sikerült viszonylag kis veszteségek mellett bezárni, közben egy harmadik, ~75K-s fleetje is volt szíves átjönni rajta, így a nyers damage vs damage mutató kb úgy nézett ki, hogy 180K vs ~100K, az ő javára..
Ironman mode s egyszer élünk életérzés bent tartott kicsit tovább mint kellett volna.. (
), ennek eredményeképpen FTL lett belőle, elég sokat buktam, durván 25db BS-em maradt, azok is csúnyán megcincálva, neki gyak. 2db fullos ~50K-s fleetje. 
A vészugrásból még nem tért vissza a fleetem maradványa, mikor is szemöldök rengető kisablak/üzenet pattant elém a képernyőre, mely nyersen közölte velem, hogy a szintén gyakorlatilag velem szomszédos Fallen Empire felébredt.., egy nap múlva megszólított, közölte hogy agresszívan terjeszkedem, stbstb és vagy hagyom hogy magába olvasszon vagy...

Elküldtem a francba nyilván, ugyan semmim nem maradt egy még eltűnésben lévő BS fleeten kívül, viszont a pár gyűrűsrendszert magában foglaló területét szépen körbefogták addigra a különböző vazallusaim (2-3db), továbbá két másik birodalom melyekkel kölcsönös defenzív paktumom volt.., haha.

Na szóval amint visszautasítottam pár napra rá hadat is üzent nekem, ennek eredményeképpen a kvadráns hadba lépett ellene (
), ez jól jött, nem tudott lerohanni, nem tudtam volna védekezni.. 
Szerencse x+1.., fogtam a fejem hogyan tovább, nagyjából tudtam h cirka 15-20év helyreállítani a flottám, mikor is az Unbidden egyik építő hajója megajándékozott két rendszernyire egy erődítménnyel..
Féltem mit fog odadobni ha megtámadom de menni akartam, mert nem tudtam Tech-et salvagelni a portál bezárós fightból, erősen védve maradt a rendszer ugye.
Szóval erődítmény.., a még mindig sérült, ezer sebből vérző fleetmaradványommal nekimentem, a GigaCannonok kb instapopolták, Science Ship be, flotta qrva gyorsan ki, ujjak csuriba és vadul néztem a növekvő százalékokat..

Ugye eléggé hiányzott egy kisebbfajta csoda.., a galaxisban maradt Unbidden fleetek fel-le cirkuláltak mellettem, cirka féltucat Construction Shippel agyament módon épített be minden rendszert amit ért erődökkel a portál pusztulásától függetlenül és hadban álltam a felébredt Fallen Empirel, melynek innen-onnan szerzett szenzoradatok alapján már a kezdet kezdetén cirka 250K-nyi haderőt számoltam..
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Az erőd salvage-e véget ért.., a csoda megtörtént, úgy mutatkozott be mint..:
Matter Distentigrator

S/M/L ... +50% Shield dmg & 50% Armor Ignore, egészen jó range/accuracy!!!
A pontos statok a későbbiekben linkelt második videó elején láthatóak azthiszem..Köszi Unbidden..

Minden hajóosztály mellé volt vagy 4-5 mentett setupom.., az 1.3.2 óta ahol a ShieldAmpok "laza" buffot kaptak, 15%-ról 50%-ra..., szóval dupla ampos/shieldes setupok nagyrészt.
A fegyverzet főleg kinetic, sok-sok disruptorral, ugye 200% shield dmg és némi Plasma, a 80% Armor ignore okán.
Nos _mindenre_ került az idegen betolakodók által használt új fegyverzetből, nem is kevés, amint ismét dingeltem a 100K-t vissza is mentem a megmaradt Unbidden fleetekhez hogy adjak nekik egy kicsit a saját orvosságukból..
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Durva na.., voltak veszteségek de radír lett a vége, Unbidden kiesett a játékból.
Eddigre már eltelt ~20év a felébredt FallenEmpire konfliktus kirobbanása óta, szerencsémre a mellettem hadba lépő durván féltucat vazallus/protektorátos/"defenzíves" birodalom bőven elszórakoztatták a majmot, kárt ugyan nem tudtak neki okozni, konkrétan agyonvágott mindent és mindenkit aki és ami eléállt, viszont annyian és annyi irányból repültek be hozzá/csipkedték hogy százfelé rohangált folyamatosan és nem maradt arra ideje hogy velem foglalkozzon..
Puszta flottakapacitási okokból nem tudtam olyan haderőt összehozni amivel rendelkezett csak durván a felét de ez elég volt ahhoz hogy elhatározásra jussak, s az új technológia megszerzése általi morális/önbizalom boost eredményeként gondoltam nekimegyek..

2-3 nagyobb flottája volt, próbáltam kivárni a megfelelő pillanatot és helyzetet amikor kellően el vannak szeparálva egymástól és egyesével megnyomorintani őket, majd cél a fő gyűrűrendszere és rombolni amit lehet, hogy az egyébként elképesztő háttér nyersanyag ellátása kicsit berogyjon..Mivel ez volt az a pont hogy vagy gameover vagy win, gondoltam megörökítem a harcokat, szóval azoknak akik még a játék elején járnak és nem láttak nagyobb ütközeteket illetve akik szeretik nézni az ilyesmit, a három ütközet, ami azalatt történt/odáig vezetett, hogy ostrom alá vehettem a "főgyűrűt"..
Mindhárom minimálisra lassítva, hogy élvezhető/követhető legyen..Éppen az egyik "defenzíves" szomszédom bolygóját molesztálta azzal a fleettel, amibe szerényen elhelyezett egy Titánt is, érthető okokból egyébként is ezt volt számomra a primary.., sajnos későn érkeztem és dolga végeztével távozni készült mikor is a hátamba ugrott egy másik ~100K-s fleettel, szóval úgy alakult hogy annak mentem inkább neki. Amikor a hajói 90%-ának 10ujjából 9et már eltörtem akkor FTL-ezett..

Az egyik legnagyobb science outputos bolygómat támadta meg (felbosszanthattam..?
), ~3év telt el az első összecsapás óta.., én renováltam/kicsit átalakítottam a fleetet, ő pedig gondolom felkereste a galaxis összes psichológusát hogy elpanaszkodhassa mi történt vele.. 
Már majdnem bukta a titánját amikor kiugrott a mocsok de megtéptem mint Floki a lábtörlőt..
3) Az ostrom..
Ismét eltelt ~2év.., a veszteségeket pótoltam, őkelme pedig gyakorlatilag beült a főrendszerébe, érezte hogy vihar közeleg, melynek neve Emberiség..

Nos itt tartok most.., a post kicsit hosszú lett, utólag is elnézést.

Új hozzászólás Aktív témák
- VR topik
- EAFC 26
- Autós topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- OTP Bank topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Robotporszívók
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- További aktív témák...
- iPad Air M1 64GB WiFi - kék 1 év garancia
- Új, modolt billentyűzet eladó knobbal, kijelzővel + választható Magyar(PBT) kupakkal és kapcsolókkal
- Victus 16-d1033ns 16.1" FHD IPS i7-12700H RTX 3060 16GB 512GB NVMe gar
- Komplett hűtőrendszer minőségi alkatrészekből
- Seasonic G12 GC-850W 80 PLUS Gold (G12-GC-850) új
- Astro A50 4th Gen wireless + base station fejhallgató
- Új Asus Zenbook 14 WUXGA OLED 10bit HDR Ryzen AI 7 350 16GB 512GB SSD Radeon 860M Win11 2év Garancia
- Bomba ár! HP ProBook 430 G6 - i5-8265U I 8GB I 128SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W10 I Gari!
- Samsung Galaxy A53 5G / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12 Hó Garancia
- 191 - Lenovo Legion 5 (15AKP10) - AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
).
), az azt őrző két fleet pedig a rendszer átellenes oldalán.
), ennek eredményeképpen FTL lett belőle, elég sokat buktam, durván 25db BS-em maradt, azok is csúnyán megcincálva, neki gyak. 2db fullos ~50K-s fleetje. 







