Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
- Milyen videókártyát?
- Milyen monitort vegyek?
- Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" és "Haswell Refresh / Devil's Canyon" (LGA1150)
- E-book olvasók
- LG LCD és LED TV-k
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD FX
- Házimozi belépő szinten
-
PROHARDVER!
A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.
Új hozzászólás Aktív témák
-
konyi79
addikt
válasz mikrofon #17074 üzenetére
Ez tök jó, látszik a Sony nagyon hajt már a pro közösség felé, bekerült végre a csúcsfényekre fénymérés is végre a menübe. Eddig a tükrösök kiváltsága volt. Bár akinek volt némi gyakorlata, a hisztogramra/zebrára támaszkodva eddig is simán megoldotta, arról nem is beszélve, a Sony szenzorok eddig is mennyire lesz@*ták a helyes expót, ha RAW-ban nyomtad a sok tartalék miatt.
Meg ez a dolog nem a dinamikáról, inkább a helyes expóról szól. Ha a magas dinamika a szempont, érdemes a kettős erősítés miatt a két natív ISO környékén maradni, arra figyelni.Meg arra is kellene ügyelni, az ilyen flamekeltő kiegészítések ne szúrják senki szemét, inkább tartsd magadban legyél szíves.
-
p_adam
addikt
válasz mikrofon #17074 üzenetére
Egyetlenegy hiba van az egészben, a gyakorlat...amikor ugyanis az ember durván feltolja az árnyékokat, akkor tartalomtól és világítástól függően eléggé el tudnak csúszni a színek ahhoz képest, ha nem kell durván állítgatni, szóval ETTR nem mindig a helyes megoldás, legtöbbször többet ér, ha egyszerűen 'korrekt' az expo a kép tárgyára vonatkozóan.
A Canon esetében sokkal inkább lehet erre szükség, ott viszont ez a színeltolódás sem akkora probléma (de a zaj igen, ha nem a legújabb 5D IV-ről beszélünk, ami gyakorlatban szinte ugyanazt tudja, mint az A7RII/III)
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest