Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Gh0sT #687 üzenetére

    A ma este tapasztalatai:

    Az asztali gépemet UTP kábellel csatlakoztattam a routerhez, a notimat vezeték nélkül. Feltettem az 1.4-es firmwaret, kikapcsoltam a router tűzfalát, engedélyeztem a WPA titkosítást, letiltottam a MAC filtert. A DHCP továbbra is engedélyezve van, az IP tartomány 192.168.2.100-255. A Lease Time forever-re van állítva.

    A DC-hez, Torrenthez és FTP szerverhez forwardoltam a portokat. Az elsődleges és másodlagos DNS-kiszolgálót beállítottam mindkét gépen manuálisan az XP-ben. Mivel így is szakadt, ezért a routerban is beállítottam manuálisan.

    A sebesség optimalizálása érdekében mindkét gépre feltettem a Cfosspeed legújabb verzióját.

    Eredmény:
    Az asztali gépen tökéletesen, szakadás nélkül megy a DC, aktív vagyok, megy a port forward. Közben winampon egy online rádiót hallgatok. Minden OK, nincs pufferelés.

    Rákapcsolódok notival a hálózatra, látják egymást a gépek, működik a file megosztás. Elkezdek az asztali gépről átmásolni kb. 2 GB-nyi adatot problémamentesen. Közben a notin elindítok egy MSN-t is, valamint ott is elkezdek online rádiót hallgatni.

    Asztali gépen még mindig megy a DC, fut a winamp, a Skype, a Google Talk, netezek, noti közben másol, szól ott is a zene, megy az MSN, Borgchat.

    Ha elindítok egy Torrentet a laptopon, akkor az asztali gépen megszakad a DC, akadozik a winamp (nem eszi meg a teljes sávszélt a torrent). Ha elkezdek Operából tölteni a laptopon, miközben az asztali gépen DC-zek, akkor kb 10 mp után a notin megszűnik létezni a wireless kapcsolat belső hálóval és mindennel együtt. Ha emellé még egy Torrentet is elindítok, akkor megszakad a DC, és még a hálózat is elszáll.

    Mit tudok még állítani, hogy tudjak egyszerre DC-zni, Torrentezni, zenét hallgatni MSN-ezni stb? A titkosításhoz ragaszkodom, a hálózatot nem fogom megnyitni még csak MAC szűrésre sem. A DHCP-t szintén szeretném megtartani. Ötletek, mielőtt holnap visszaviszem és veszek helyette mást?!

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák