Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kameraman77

    aktív tag

    Wayteq xPad 70w kívülálló teszt.

    Kicsit rendhagyó lesz ez a teszt, mivel magát az operációs rendszert életemben most használom először, és táblagép is eddig 1x volt a kezemben 3 percre. Az is fontos, hogy - legalábbis egy tesztnél mindenképpen - a számítástechnikábal először 1985-ben találkoztam, akkor szereztünk otthonra egy C16-ost, valamint 1995-óta internetezek, tehát nálam a gyorsaság relatív, hiszen éltem abban a korban amikor betárcsáztunk, életkorom pedig 35 év, felhasználói szintnél kicsit magasabban használok néhány programot, valamint alapszinten értek a PC-khez.

    Na de ennyit a kiindulásról, szerintem nem mindegy, hogy milyen "alappal" ír valaki tesztet, hiszen másak a szempontok, elvárások.

    A wayteq xpda 70w néhány napja van nálam. Alaphelyzetben egy kisméretű és vizuális megjelenítésre, valamint dokumentumok kezelésére alkalmas eszközt kerestem elfogadható áron.

    A tablet első kézbevétele pozitív csalódással töltött el. Egyértelműen látszik rajta, hogy össze van rakva, nem recseg, stabil és van súlya. Nálam ez elsődleges, hogy érezzem, hogy van valami a kezemben. A hátlap négy gumirozott felültete jó ötlet, ugyanakkor én már meghekkeltem, egy kicsit megdörzsöltem nagyon finom csiszolópapírral, mert alapból nálam egészen kicsit csúszott, nem tapadt be.

    A gépet kis dobozban, minimál felszereléssel szállították, az USB kábel a PC csatlakozáshoz szerintem nincs egy méter, vagy akkörül van, így nekem, akinek a földön van a PC-je hosszabbítót kell hozzá használnom egyelőre, amíg nem veszek hosszabbat. Van még egy töltő, és egy OTG kábel. A leírás igen karcsú, gyakorlatilag 2 oldalas, nem értem, hogy miért nem tudnak rendes leírást adni az eszközökhöz manapság. A neten a hivatalos oldalon van egy bővebb pdf állomány, de az operációs rendszer és a gép egyes finomságait az sem taglalja. Emlékszem régebben egy WinXP-hez, vagy DOS-hoz 4-500 oldalas kézikönyvek jártak. Így az ember - mint én - aki először lát ilyen eszközt jó egy órát csak azzal tölt, hogy kitapasztalja és a neten bogarássza a kérdéseit az operációs rendszerrel kapcsolatban.

    Bekapcsolás után kb 20-30 másodperc mire elindul a gép, egy Wayteq felirat és forgó töltőjel kiséretében. A feloldás után néhány alap ikon fogad, egyből hergeltem is a netet, jelszavas wifit azonnal felismerte, és csatlakozott is, a gyári böngésző eddig számomra megfelelő. Belenagyításnál 1-4 másodpercbe is telik néha, hogy betöltse újra az oldalt, de a fent említett sebességi elvárásaim alapján ez nálam simán elfogadható. Flash is rendben van, youtube is simán megy a böngésző alól (Nálam valamiért a PLAY-en letöltött youtube kliens nem akart elindulni)

    És akkor egy nap a géppel.

    A második napon reggel egyből fel a netre, hírek, időjárás (a radarvideókat is viszi rendesen, sőt a webkamerákat is megnézhetjük az alap böngészővel is), majd a PC-mel összekötve feltettem néhány file-t az utazáshoz (munkába és haza). Egy kis zenehallgatás még indulás előtt, hangszórókra kötve egész jól szól.

    Fel a buszra, gondoltam kis net, olimpia, de hiába itt vidéken a buszok nagy részére csak kiírva van hogy WIFI, de nem működteti a sofőr.. így maradt a képregényolvasás. A Play-ról letöltött alkalmazás simán és gördülékenyen futtatja a lapokat, belenagyítás is szépen megy, a fél óra el is repül a tömörített képregény olvasásával.

    Munkahelyre be, kalandvágyból hagyom az ASUS 700 Surf 2-emet és ezzel indulok neki a napnak. Ki terepre. A munkahelyemen rátöltött dokumentumokat simán megnyitja, a nagyméretű fényképek (6-10 megapixel) meg sem kottyan az alap képnézegetőnek, így az első helyszínen egy mini HDMI kábellel rá is tesszük egy 82 cm tv-re. Pillanatok alatt átváltom és máris a full képernyőn nézzük meg a látványterveket és helyszínfényképeket, nincs akadás, simán nagyít a 8 megapixeles képekbe is, nem akad húzogatás közben sem. kb 25 perc képnézegetés, valamint állásidő után tovább.

    Ha más a táskámban van, rádobtam egy fülest és zenét hallgattam róla, amíg visszatértem az irodába kb 22 perc. Simán szólt, nincs akadás továbbra sem.

    Bent szabadidőben vettem már csak elő, random PLAY nézegetés wifi-n, néhány program letöltése, kipróbálása. újabb fél óra, fagyást, vagy lassulást nem tapasztaltam, igaz mindig figyeltem arra, hogy nem legyen sokminden megnyitva.

    Munka letelt haza, buszon Wifi-zés, olimpiai eredmények stb.. simán jön a jel, a nagyításnál a néhány másodperces akadás továbbra is fennáll, de nem vészes. 20 perc wifi

    Otthon nekiállok kicsit jobban megismerni. Videólejátszásban nagyon erős. Az alap lejátszó viszi a 720 illetve 1080p mp4-et, a youtuberól letöltött mp4 illetve flv állományokat, mpg1-2 is simán megy, MKV-val is elboldogult. Sőt legnagyobb meglepetésemre a mini Kodak Playsport Zx3 videokamerámmal készített 1080p 12mbit/s MOV állományokat is akadás nélkül viszi. Xvid-divx is simán ment. Nyilván biztosan van olyan konstelláció amit nem játszik le, de eddig nagyon meggyőző a teljesítménye, főleg itthon is egyből rákötve a 82 cm-es tv-re. Ami persze ennél is nagyobb élmény az a full képernyőn internetezés, simán megy a HDMI-n keresztül (hogyne menne, hiszen csak képet visz át meg hangot) Annyi, hogy ilyenkor érdemes a "normál" fektetett pozícióban tartani, mert egy "kört" mozgathatunk a kiválasztásra, és úgy vettem észre, hogy az iránya csak ebben a pozícióban helyes. Innen már csak egy kis lépés volt az,hogy beröffentsem a SKYPE-ot és full tv-n nyomjam :) Szóval tv-re téve HDMI-vel nagyon szép képe van és teljesen kihasználható (az mondjuk már kicsit perverz volt amikor 82centis tv-n szerkesztettem dokumentumot :D csak kipróbálás végett)

    A hátlapi kameráról ezt már nem mondhatnám el, mármint hogy jó. Csapnivaló képeket csinál, fotósként letörném mind a két kezét annak aki ezt beletette. Túlszaturált, beégett képek, még nagyfényben is bemozdul, szerintem fix zársebessége van és az elég alacsony. Nem is érdemes rá időt vesztegetni, vészhelyzetben azért jól jöhet.

    A videófelvétel még ennél is silányabb. Azzal nem is lenne baj, hogy 640x480-as 3GP videót csinál, de azt 10-12 FPS-el!! :Y Szóval diavetítés a javából. Lehet, hogy van erre valami beállítás, de én még nem jöttem rá.

    Az oldalsó vezérlő gombok amúgy nagyon kézreállnak, legalábbis nekem, aki úgy alapból hozzá van szokva a gombokhoz, PDA-t nagyon régóta használok pl, amin szintén vannak funkciógombok.

    A kijelző szerintem szép, bár nincs megfelelő viszonyítási alapom. Kicsit mintha tényleg nem lenne olyan elsimult, mint amilyeneket a reklámokban látni, de abszolut vállalható, a betekintési szöggel sincs baj szerintem, két ember egymás mellett simán nézheti a kijelzőt. Eléggé fényes, sőt én vissza is vettem belőle, főleg estére. Nappal már más a helyzet, full napfényben nem az igazi, sajnos ez már a PDA-knál megszoktam, így számomra annyira nem zavaró, de mindenképpen említésre érdemes a tükröződés.

    Akkumulátor üzemidő. Az egész napos nyúzás után, amit fent is leírtam, valamint este még wifi net és PLAY áruház, így lefekvés előtt még 30% akkum maradt, ami szerintem nagyon jó teljesítmény, hiszen egész nap használtam. Nyilván ha többet prezentálok, vagy több film, akkor más, de ez bőven elfogadható.

    Ami még kimaradt de próbáltam már. Mobil netet OTG kábelen keresztül simán felismeri, ugyanúgy, mint a pendrive-okat. A fényképezőgépemből egyből beledugtam a kártyát és azt is felismerte, a 6 mpx-es képeket gyorsan megnyitotta, nagyította, görgette stb... Ugyanez igaz a Kodak Playsport ZX3-ból a videofileokra. Time-lapse-hoz 2 gigás MOV kiterjesztésű 10 Mbit/s körüli videót 720P-es 60 fps-el simán lejátszotta kártyáról. Így ha videózás közben betelik a kártya egyszerűen a Tabletre másoltam és már folytattam is. Sőt a visszanézés is sokkal jobb, mint a fényképezőgép és videokamera kis kijelzőjén, tehát nagyban segíti a helyes beállításokat. Ha lenne hozzá megfelelő program Canon a85 time-lapse meghajtásához az lenne az igazi király, mert így ez még mindig az ASUS 700 SURF 2-re marad.
    A gépre kötött billentyűzettel sem volt semmi baj, 10 újjal gépelek 200 leütés körül és simán vitte a karaktereket. A virtuális billentyűzetet pont ezért kicsit szokni kell, mármint az ékezetek elővarázsolását, de azt kell mondjam viszonylag kézreáll. Viszont a megfelelő érintési erősség miatt kicsit lassabbnak éreztem a bevitelt, mint billentyűzettel. zavaró volt még, hogy a számokra váltani kellett, szerintem elfértek volna a felső sorban, de alapjában semmi bajom a virtuális billentyűzettel, nem ezen fogok regényt írni, de alap skype-ra, illetve böngészésre megteszi, ha meg bloggolok, akkor marad a billentyűzet.

    Olvastam pár helyen, hogy a MicroSD kártyának nincs takarólemeze... Nem tudom, hogy ez miért probléma, gondolom akik írták viszonylag fiatalabbak és nem használtak anno PDA-kat, ahol szabadon állt szintén a memóriakártya, valamint a legtöbb laptopban, netbook-ban sincs fedőlemez. Én az ASUS-omat terepre hordom és még soha nem hullott ki belőle az SD, van egy olyan érzésem, hogy a Wayteq-ből sem fog.

    Az egyetlen rossz helyre elhelyezett foglalat szerintem az USB-é. Pont ott van, ahol tartja az ember a kezével, így kicsit lejjebb kell megfogni a gépet, ami nem annyira kényelmes a súlyelosztás miatt, plusz nem éri el az ember a gombokat.

    Ha már gombok. Nálam még egyszer sem fagyott, tehát reset-re nem volt szükségem, programból lépett már ki, de szerintem azért mert nem támogatott-- talán? Térkép és társai programok csinálták ezt. Ha már programok. Play-re egyből csatlakozik, Wifi-n, vagy mobilneten, jön is szépen a program és telepíti is. Jónéhányat kipróbáltam már, kb 2x kilépett a PLAY-ből de nem tudom, hogy miért. Annyira nem zavaró.

    Azt kell mondanom számomra eddig bőven megérte, funkcionalitásában megfelel azon elvárásoknak amelyeket támasztottam egy ilyen gép elé. Lehet, hogy van gyorsabb, vagy szebb kijelzőjű, de mivel én eddig csak PDA, illetve régebbi Netbook-kal dolgoztam, számomra bővel elfogadható. A Windows XP-t azt hiszem nem váltja ki, hiszen komolyabb alkalmazásokat pl Photoshop nem hiszem, hogy ezen futtatok majd, sőt a time lapse videók szerkesztése is marad a desktopra, de hordozhatósága és hosszú munkaideje révén ideális második gép lehet. (Én játékokat még nem próbáltam rajta, nem elsődleges számomra, nyilván kipróbálok majd, de engem a munkámhoz és hobbimhoz kötődő funkciók érdekeltek beszerzéskor elsődlegesen és azokkal maximálisan elégedett vagyok.)

    Hát ennyi lenne így elsőre, remélem nem volt unalmas és tartalmazott olyan dolgokat amelyek érdekesek lehetnek azoknak akik gondolkoznak a vásárláson. Az eddigiek alapján azt mondhatom (nyilván a fentebb említett paramétereim alapján), hogy nagyon jó vétel lehet. (Kompromisszumokról igazából nem tudok beszélni, mert nincs viszonyítási alapom)

  • kameraman77

    aktív tag

    Köszönöm a kiegészítéseket!

    A ROM frissítésen gondolkozom, de inkább várok még pár napot, hogy lássam, hátha előjönnek rejtett hibák. (Persze nem gondolom, hogy lenne ilyen, de inkább óvatos duhaj vagyok :) )

    Azt szeretném megkérdezni,hogy 4GB-s microSD-m van, még soha nem használtam, ehhez a géphez vettem, de még nem tettem bele. Formáznom kell előtte Windows alatt, hogy csak simán rámásolni a filet és mehet a Wayteq-be? A "belső SD" gyakorlatilag az operációs rendszer feletti adattárolási helyet jelenti igaz? Vagy törlődnek az eddig telepített programok is?

    Operát ismerem, sőt használom is PDA-n és a netbook-omon.

    Igazából a mai használat során jutott eszembe, hogy jó lett volna még az előlapra valamilyen kis fényjelzés, mondjuk 3 apró led, a töltésnek, wifi aktív állapotának és "készenléti állapotnak". Én szeretem az ilyesfajta fizikális visszaigazolást.

    Próbáltam ma hozzá tokot venni, de ahogy látom túrnom kell még az internetet, mert 5000 forint és a felett találtam csak a boltokban.

  • kameraman77

    aktív tag

    Igen én is erre gondoltam, hogy kikapcsolt állapot mellett töltés visszaigazolás, meg egyéb értesítések. Szerintem elfért volna.

    Amúgy még mindig tart a felfedezés és meglepetésként ért, hogy Skype közben a hátsó kamerát is tudom használni, ezzel valamivel jobb képet sikerül csiholni - persze ez sem az a tűéles dolog, de jobb, mint az előlapi. (Egyszer kilépett, de aztán majd 20 percet folyamatosan ment, közben többször próbálgattam, le-feljelentkeztem, videót indítottam és fogadtam, többször nem volt vele gond)

    Épp most tettem töltőre, 4 óra 12 perc wifi és mellette egy halom nyomkodás, HDMI, fotózás, képregényolvasás mellett összesen 6:17 percet futott egy feltöltéssel, úgy, hogy volt még benne 7% amikor rátettem. Maximálisan elégedett vagyok ezzel az eredménnyel, igazából azt reméltem, ha 3 órát elmegy már nagyon jó :)

    Próbálgattam a fotókészítést, hogy mit lehet belőle kihozni. Ha az expozíciós értéket visszaveszem a maximális -4-re, akkor ebben a full napfényes időben a világos részek nem égnek be annyira, de a sötét részek majdnem kékes elszíneződést kapnak. Kizártnak tartom, hogy hardveresen ilyen gyenge lenne, még ha csak interpolált is a 2megapixel. Lehetséges, hogy későbbi javítás erősíti a kamerát, vagy ez csak álom? (Nem igazán értek a rendszerhez, szóval bocsánat ha hülyeséget kérdezek)

    Tovább teszteltem a HDMI-t is. A Play-ből leszedtem az Angry Birds-t (nyilván játékkal lehet a legjobban lemérni mit tud :) ) és kitettem teljes képernyőre a 82 centis tv-n. Az irányítás annyiban változik (és ez igaz mindegyik HDMI-s dologra), hogy a kék kört ráírányítva a madárra duplát kell kattintani és a másodikkal megfogni (nyomva tartani). Tehát tv-re kirakva dupla katt a jellemző. Elvileg megy a nagyítás-kicsinyítés is, de a netet - legalábbis a beépített böngészővel - hol sikerül lefele pörgetni, hol nem. Hosszabb Mini HDMI-t kellene szereznem, mert a videokamerámét használom, az meg kicsi. De úgy néz ki, hogy játékra alkalmas a dolog, legalábbis Angry alatt működött a kicsinyítés-nagyítás (kicsit pixelesedni kezdett amikor kicsinyítettem - lehet, hogy a tv-m a ludas, nem tudom... ) Képnézegetés és egyéb dolgok simán jók, A kép nálam kicsit túlerősített és élénkek a színek (Mondjuk ezt a tv beállítása is befolyásolja) Amikor HDMI-n van a gép, akkor a kijelző fekete, tehát nem fut párhuzamosan a dolog, így a feketeséget sikáljuk a kezünkkel, miközben a tv-t nézzük.

    Most egyelőre ennyi, pihen a gép, töltődik :) Holnapra kiviszem magammal terepre és segít majd fényképezni, legalábbis visszanézni a képeket. Láttam PLAY-en, hogy van Canon tükörreflexesekhez meghajtó, automatizáló program :( Bepróbálom majd a gépemet hozzá, de az én régi A85-ösömhöz nem sok reményt fűzök, kicsi kompakt gép, bár jó lenne egy automatizáló time-lapse-hoz.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    Én is azt gondolom, hogy ár/érték arány rendben van eddig.

    Amit ma elfelejtettem, de holnap bepótolom, hogy írtam ugye, hogy a netet nem mindig tudtam pörgetni rendesen lefele a TV-re kirakva. No de ha mondjuk rádugok egy egeret, vagy billentyűzetet? Annak elég hosszú a kábele, hogy a kanapén ülve is tudjam irányítani a dolgokat (net, esetleg játék egérrel??? ) Egy próbát megér.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    Köszönöm az infókat, holnap kipróbálom mindenképpen, most töltőn van a gép, nem akarom megszakítani :)

  • kameraman77

    aktív tag

    Operát ma bepróbálom.

    Amúgy pont én is tegnap nézegettem végig tabokat és szintén két Maxellt meg egy Navon-t (a hülye azért nem vagyok áruházban) mert tokot nézegettem a gépnek. :) Így első benyomásra megerősítem amit írtál, főleg, hogy Maxelleken régebbi Android volt rajta. (bár ez nem tudom, hogy mennyire számít, nem tudom nagyon a különbségeket a verziók között)

  • kameraman77

    aktív tag

    Igen! Még délelőtt nézegettem a tokokat tegnap, de nem találtam, viszont a linkedre már rácsaptam tegnap este :D és be is rendeltem. Köszönöm az infot.

    Más: Ha már merülés és akku. Tegnap este töltöttem fel kb 3,5-4 óra lehetett a töltési idő teljes feltöltődésig (7%-on állt amikor rádugtam), ma reggelre 99%-on állt. A kérdésem az lenne, hogy kikapcsolt állapotban is dolgozik valami a gépben, mint anno a PDA-kban, vagy itt azért lényegesen kevesebb a kikapcsolt állapotban a lemerülés sebessége?

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    Köszönöm az információkat! Ha jól értem kikapcsolt (tehát nem lezárt) állapotban is feléledhet egyes programok hatására? Úgy is, ha a wifi-t mindig lekapcsolom, ha kikapcsolom a gépet?

    morpheuss12 - operát ma kipróbáltam tényleg gyorsabb mint az alap böngésző (kompromisszumokkal pl youtube) de köszi, megpróbálom a crome-t is.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    Köszönöm újra a kimerítő magyarázatot! :R hiába no tanulni kell még az oprendszert :)

  • kameraman77

    aktív tag

    Köszönöm a linkeket, megmondom őszintén olvastam már őket - mielőtt ide írtam volna első bejegyzésemet természetesen az egész fórumot végigolvastam - de sajnos az információk tömkelegében akkor csak átfutottam :B Ezt bevallom férfiasan.

    De most újra átolvastam - köszönöm én is a leírást így utólag.

    Az adattárolásos blogbejegyzés pedig nagyon részletes és rávilágít jónéhány dologra, magamfajta laikusnak is érthető. :C

  • kameraman77

    aktív tag

    én a témaindító bejegyzésben látható leírás alapján érdeklődnék a szenzorokról.

    A forgatási oké, viszont a többit hogyan tudom használatba venni (egyáltalán használhatóak-e)? valamilyen APP-ra van szükségem? gyorsulásmérő, gravitációs, lineáris gyorsulás, mágneses mező, tájoló...

  • kameraman77

    aktív tag

    tesztelgettem kicsit a gépet... Megint fényképeztem és jobban megnézegettem a képeket.
    Olyan a hatás, mintha 2x-es digitális zoom futna a hátsó fényképezőgépen alapból néhány képemnél.

    Meg kicsit megnyúztam a masinát, hogy mit bír :D beadtam neki egy 15 mb méretű scann-t , jpg formátumban - Bakony északi rész turistatérkép - , 9200x6500-as felbontásban. Kicsit küzdött, egyszer kilépett az alap képmegjelenítő, de aztán megnyitotta, nagyítani, görgetni simán tudtam. Persze nagyobb görgetéseknél néhány másodpercbe tellett mire megjelenítette az egyes képelemeket.

  • kameraman77

    aktív tag

    ;]

    Amúgy nagyon szép képe van, a térkép kifejezetten jól nézett ki a kijelzőn, én maximálisan meg vagyok vele elégedve, általában 6 megapixeles képeket nézegetek rajta.

  • kameraman77

    aktív tag

    Inkább jól képzett amatőrnek mondanám magam. Hobbi és munka is a fotózás. De profi nem vagyok :) Munkában épületeket, tereket, hobbiból meg rendezvények, természet, felhők. De ahogy látom a profi Te vagy, hiszen itt az újabb frissítés :R

    Anglergab köszönöm az újabb részletes leírást. :)

  • kameraman77

    aktív tag

    Csatlakozom, még az első napok egyikén tapasztaltam egy ilyet a wifi-vel, de nem foglalkoztam vele komolyabban, azóta nem jött elő (kop-kop), gyakorlatilag napi 3-4 órát wifizek vele éppen ahol felcsatlakozok - busz, pláza, étterem, mekdonaldsz, otthon, munkahely - és stabilan fogja a jelet.

    (én még nem frissítettem semmit, tehát az alap gyári szoftvert futtatom, gyakorlatilag egyszer a legelején volt egy fagyás-szerűségem, de komolyabb hibával még nem találkoztam, mondjuk olyan sok dolgot nem telepítettem még, csak ami a munkához fontos, valamint mindig használat után amit lehet bezárok és egyszerre nem fut sok program.)

    Ma a Play dobott le párszor, nem tudom, hogy miért, nem futott mellette semmi.. de nem vészes, ilyenen nem akadok fent, elindítottam harmadszorra is és utána stabilan futott.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    Lenne egy olyan kérdésem - bár lehet, hogy butaság - hogy a tárhelyet, belső tárhelyet, amelyre az adatokat mentem, tehát fájlokat pakolok (6 giga) azt ugyanúgy töredezettség mentesíteni kell időnként, mint Windows alatt, vagy itt máshogy működik?

  • kameraman77

    aktív tag

    Nagyon köszönöm a mindenre kiterjedő leírást! :)

    Ezek szerint az idő múlásával a tárhely csökkenni fog (ha minimálisan is) az elhasználódástól? Akkor érdemesebb nagyobb fájlokat, mint pl médiafájlok microSD-ről futtatni, mert az úgyis pótolható ha bármi éri, mármint az adathordozót? Vagy annyira azért ezt nem kell komolyan venni?

  • kameraman77

    aktív tag

    Ma a 70w érdekes dolgot produkált. Eddig amikor használtam a töltöttségi időt, vagyis a használatot töltéstől-töltésig mérte. Általában mindig olyan 1-3 százalék köré merült amikor töltőre tettem, és amikor feltöltöttem, akkor a 100%-ról újra mérni kezdte a használatot, de kikapcsolásoktól függetlenül folyamatosan, tehát ha 5x kapcsoltam ki nap közben a gépet, akkor a 6-nál is azt mérte, ahol tartok, tehát több órás használatot. A hétvégén nem vettem elő, pénteken feltöltöttem, és csak ma hétfőn kapcsoltam be újra... és azt vettem észre, hogy minden kikapcsolásnál újra kezdi számolni az időt az akkunál nulláról - a kijelző és a wifi és ehhez igazodik. de sem akkuidőben, sem egyéb működésben hibát nem veszek észre.

    Én nyomtam el valamit, vagy ez bug az eredeti szoftverben? (Én még mindig nem frissítettem, mert nem fagyok soha és nincs semmilyen olyan hátráltató tényező, ami indokolná számomra)

    Valamint azt szeretném megkérdezni, hogy a tokja mágneses. Ez nem árt a gépnek? Mármint a mágnesesség? Kicsit félve tenném bele, mindig kerültem eddig, hogy mágnes kerüljön az elektromos eszközeim közelébe.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz anglergab #1003 üzenetére

    Köszönöm a választ. Igazából ha semmi nem indokolja én soha semmit nem frissítek, amíg megfelelően működik inkább nem piszkálok bele - lehet, hogy hülyeség, de ilyen vagyok :) És félreértés ne essék, hatalmas tiszteletem azoknak akik azzal foglalkoznak, hogy újabb és újabb frissítéseket csinálnak a felmerülő hibák alapján és teljesen megbízhatónak is tartom ezeket az új romokat, csak nekem nem fagy, nem csinál furcsa dolgokat, napi szinten azt tökéletesen csinálja az alapszoftverrel, amire vettem (prezentációk, szövegszerkesztés, internet, kapcsolattartás, képek kezelése és néha multimédiás felhasználás ) Természetesen, ha valami komoly bugot kezdene produkálni nálam is a gép, egyből frissíteném.

    Érdekes módon amúgy a ma reggeli bekapcsolásra megjavult az "időmérő" és a tegnapi utolsó etappal kezdte a számlálást :)

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz anglergab #1007 üzenetére

    20120620-as build szám van megadva... igazából lehet,hogy nem terhelem olyan szinten pl játékokkal, hogy előjöjjenek hibák - bár ez lehet, hogy hülyeség - mert napi szinten használom HDMI-vel, wifi, stb.. általában estére töltőre is kerül, tehát megy amióta meglett.

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz thetan #1033 üzenetére

    Távirgányoló tapasztalatokat várom :) Ha jól megy, már rendelem is :)

    Mennyi volt a pót töltő, ha szabad érdeklődni?

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz thetan #1035 üzenetére

    Köszi, én is úgy hallottam, hogy 1000 a távirányító. Eddig egereztem ha tv-re volt dugva, de ha a menüben is navigál, akkor tényleg jónak tűnik.

    Amúgy ma munkahelyen felvetődött, hogy régebbi tv készülékekre hogyan lehetne feltenni, rákötni a gépet. Utánanéztünk... HDMI - Scart átalakító 25 ezer-től kezdődik :Y A határ pedig a csillagos ég....és még ez sem biztos, hogy működne, mert ezek általában scarttól HDMI-re alakítanak és nem fordítva. Azt nem tudom, hogy van-e rajtuk áltváltó.. aztán találtunk egyet 8000 körül, de az is brutális ár szerintem.. viszont az HDMI bemenettel és scart kimenettel rendelkezik, szóval elvileg analóg tv-kre is jó lehet.

    http://www.argep.hu/popup.asp?pid=188851487&pnr=10001&foto=1

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz anglergab #1037 üzenetére

    Nekem sajnos nincs ilyenem, szóval erről nem tudok nyilatkozni... Skype-ra a beépített mikrofont használtam eddig.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz thetan #1053 üzenetére

    Konzolos játékot nem próbáltam még, gondolom emulátorral csinálnád. a több érintést amúgy érzi simán a tv-n, pl Google earth-öt öt újjal forgattam épp a minap. Az tény, hogy kicsit nehézkes a tv-n kezelés egér nélkül.

    Viszont kipróbáltam,hogy rádugom a noname (manta) USB-s konzolomat, amellyel pc-n szoktam játszani. Az eredmény inkább érdekes, mint bizakodásra okot adó :DDD

    Szóval a gombok nagy részével képes vagyok elindítani a bal felső sarokban levő google keresőt :D Kb ennyi. Tehát érzékeli, csak ha lenne valami hozzárendelő, egész pofásan lehetne vezérelni egy ilyen cuccal a tabletet akár tv-n is. Szóval az első kattintásra aktiválja - kékre színezi a google feliratot, utána viszont nem tudok navigálni máshova, így második gombnyomásra pedig elindítja. És eddig egyszer véletlenül valamilyen kombinációval sikerült balra elmennem a következő ablakba..

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz kelzsoca #1077 üzenetére

    :DD

    Kipróbáltam :)

    Jercsi: a Playről letöltött Youtube kliens nem működik megfelelően, az alap beépített böngésző viszont viszi a videokat...

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Tomi155 #1095 üzenetére

    Ezt így egyértelműen szerintem senki nem tudja megválaszolni Neked.

    Én személy szerint nem bántam meg, a munkámhoz vettem második gépnek, olyannak amely hordozható, bírja a rázkódást (módjával) tehát nincs benne winchester, valamint hosszú akkuidővel rendelkezik. Keveset játszok vele, inkább szövegszerkesztésre, és dokumentumok kezelésére használom elsődlegesen, aztán internet és multimédiás felhasználások. A nagyobb felbontású kijelző miatt kiemelkedik a mezőnyből, az OTG kábellel egyszerre több eszközt is ráköthetsz,mint billentyűzet, egér, adattároló. Így az irodai alkalmazásokat könnyen futtathatod róla. Multimédiában miniHDMI-vel a tv képernyőn szerintem szép a képe, rengeteg fileformátumot lejátszik, így ideális utazásokhoz, nyaraláshoz, vagy a hétköznapokban is. (a tv-n internetezhetsz is, szóval smart-tv hatás ezerrel :D ) Az akkuidő jó, átlagosan nálam 5 óra körül van, de full terhelem wifi-vel és OTG-vel, de könyvolvasáskor nálam már sikerült 7 óra körüli időt is elérni. Szintén kiemeli a kategóriájából az összeszerelés és a kinézet, a fém hátlap nagyon sokat dob rajta. Ha fényképezni akarsz vele, azt csak módjával, de Skype-ra pl tökéletes, ha nem is a legjobb színeket és felbontást produkálja, és napi szinten használom terepen, így tartva kapcsolatot a munkatársaimmal. Nekem megfelel a gyorsasága is, nem utolsó szempont a garancia, valamint az itt fellelhető frissítések, melyek 100%-ig megbízhatóak.

    Játékok is mennek rajta, de arról én nagyon nyilatkozni nem tudok, mert Angry Birds-ön kívül nem nagyon próbáltam rajta semmit.

    Igazából magadnak kell feltenned a kérdést, hogy ennyi pénzért szükséged van-e erre a gépre. Mire használnád?

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Tomi155 #1097 üzenetére

    A Playstore-ban vannak autoCAD, illetve egyéb alkalmazások, az az igazság,hogy próba nélkül nem tudom,hogy mennyire van létjogosultságuk...

    Unalmas délutánokra pedig ott a multimédia :D arra tökéletes. wifi jól megy, játék van egy csomó, igaz néhány nem fut, de erről nem tudok érdemileg nyilatkozni.

    Én tokot még nem vettem hozzá, egy burhált Herlitz mappában hordom jelenleg - kiműtöttem belőle a fém laptartókat és egyik oldalára közepesen kemény szivacsot ragasztottam, abba kivágtam a tablet formáját, a másik oldalra bolyhosodásmentes filmcet ragasztottam, így védi a kijelzőt is. az egész pedig zippzárral zárható..., mellette elfér még a modem, pendrive, meg egy mini egér. :D

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Tomi155 #1107 üzenetére

    Hidd el nagyon jól néz ki, pont, hogy nem a "kommersz" fekete, fehér színek. A szálcsiszolt hátlap, meg az barnás-ezüstös szín miatt nagyon sokan megnézték már az enyémet, a kialakítása miatt azt gondolják,hogy "drágább" típus.

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz jercsi #1113 üzenetére

    Nem biztos, hogy bármi történt. Azóta is csökken a töltés? Nem volt túlmelegedve nagyon?

    Amúgy garis nem? Szóval legfeljebb cserélik garanciában.

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Tomi155 #1132 üzenetére

    Neten találsz boltokat ahol rendelhetsz, vagy személyesen átvehetsz, de érdemes körbenézni boltokban is, vezeték nélküli router-ek már 3 és félezer forinttól kaphatóak, átlagosan olyan 4-5 ezerbe kerülnek, ha csak alap felhasználást akarsz.

    Viszont a tab felismer jónéhány modemet, így mobilinternettel is használhatod, bár ez hétköznapi felhasználásra még kicsit drága szerintem (pontosabban aránytalanul drága a nyújtott szolgáltatáshoz képest)...(tehát arra, hogy csak azért legyen, hogy emailozz, meg megnézz néhány oldalt.)

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz jercsi #1131 üzenetére

    Szerintem nem lesz gond, hiszen ahogy írtad még 3 napon belül vagy, meg amúgy is garis. Egy hibás készülék bármikor bejöhet, a legnagyobb cégeknél is... (Én is jártam már így tv-vel, megvettem, másnapra full "halál" :D , csere aztán azóta is jól szolgál)

  • kameraman77

    aktív tag

    Az enyém valószínüleg megpusztult. Holnap viszem is vissza gariba...

    Tegnap kezdődött, amikor bekapcsolás közben, amikor a Wayteq felirat látszik a képernyőn, és azt befejezi nem a kezdőképernyőre ugrott, hanem egy vékony fehér csíkot produkát a képernyőn, és kikapcsolt. A bekapcsológomb nyomására bejött az indító-képernyő, belépés is ment. Ma feltöltés után már azt sem csinálja. Ha hajlandó elindulni, akkor eljut a kezdő képernyőig, ahol a kódomat (amit megadtam) írhatom be a feloldáshoz, de ott belefagy... tehát hiába nyomom nem érzékel semmit.

    Azonkívül kb 3-5 újraindításonként azt csinálja, mintha csökkenne a felbontás, homályosabb lesz a kép, valamint alul-felül elkezd fekete csík megjelenni, összenyomja a képet, majd fehér csík és kilép...

    Ez kuka ahogy látom, vagyis garis csere. Nem rootoltam, nem tettem fel semmilyen frissítést...

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz barnade95 #1302 üzenetére

    Csináltam egy factory resetet, de az sem segített. Valamint amikor megnyomom a kijelzőt felette néhány centivel kicsit elszíneződik.. Ez kuka szerintem.. Holnap beviszem cserére, nem szenvedek vele.

    betöltéskor fehér csíkok a képernyőn vibrálnak..

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz DriftD1GP #1312 üzenetére

    Tehát nálad is bekapcsolás után bejött a fő képernyő, majd onnan sehova tovább, és szép lassan két oldalról összenyomódott a kép, miközben romlott a képminőség - egy fehér csíkká?

    Mert nálam ezt csinálja... és nem nagyon piszkálnék bele,mert akkor elveszthetem a garanciát, inkább ők szenvedjenek vele.

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz kameraman77 #1314 üzenetére

    Wipe-oltam mindent egy végső próbára és utána factory reset... úgy néz kimegjavult... Nem tudom, hogy mi lehetett.

  • kameraman77

    aktív tag

    bocs a sok újrázásért, de közben kisült mi a probléma... a mikro SD kavarja a kakit. Betettem, telepítettem róla apk-t, majd leválasztottam, ennek ellenére ott maradt alul egy SD jel, hogy kellene neki a kártya.. kikapcsoltam a gépet, és mikor újra bekapcsoltam fagy...

    Ebből így lehet,hogy frissítés lesz. Előtte kell rootolni, mikor fel szeretném tenni a legújabb itteni 0807 romot?

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz kelzsoca #1319 üzenetére

    Akkor, ha nem gond vegyük át mégegyszer a frissítést... :)

    Mivel én próbáltam reggel, de nem sikerült. Vadonatúj microSHDC kártyám van, 4 gb-os, ehhez a géphez vettem. Sandisk (Class 4-es) - nem tudom számít-e.

    Formáztam Windows XP alatt, FAT32-re, majd rámásoltam az innen letöltött 0807-es, legfrissebb romot ZIP-ként, gyökérre, tehát semmilyen módosítás, vagy kicsomagolás.Mindezt Total Commander alatt. Majd szabályosan leválasztottam a kártyaolvasóba helyezett microSD-t, és betettem a kikapcsolt tabletbe. Utána hangerő fel + bekapcsoló gomb, wayteq felirat, majd zöld feliratnál elengedtem. bejött a menü, kiválasztottam, hogy frissítés kártyáról és megkerestem a zip-et és elindítottam. Aztán jött egy hibaüzenet, hogy megszakadt a frissítés.... ezért is kérdeztem, hogy mit kell még ezen kívül csinálni?

    Amúgy ugyanolyan stabil mint volt, ma egész nap nyúztam... Nem értem mi lehetett vele, miért rágott be a kártyára, mondjuk most telepítettem először rá nem a playstore-ból származó programot. NEM warezt, hanem ingyenes programot, melynek van fileja az interneten.

    SPIRITEX: Én összefoglalom, mivel ma reggel tapasztaltam meg :DDD Fullra letöröl mindent ez a három dolog és úgy indul a géped, mint amikor megvetted - legalábbis nálam, mivel nekem még az eredeti 0720-as rom van rajta. Tehát jönnek a "hint"-ek az elején, meg újra be kell állítani jelszókat, szóval minden visszaáll a dobozból kivett állapotra.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz spiritex #1349 üzenetére

    Kipróbálom! :) Csak előtte töltés, mert ma délelőtt annyit nyúztam, hogy már most csak 4%-on állt az akku :DDD

    Kelzsoca - na akkor itt buktam el :) Látszik milyen láma vagyok. :DD Valamivel keverhettem ezt a kibontom-nem bontom ki dolgot, de a ZIP az stimmelt :D amint teli az akku, meg is csinálom.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Tomi155 #1356 üzenetére

    Grat! :)) Kíváncsi vagyok milyen szoftver-verzióval kaptad.

    Engem eddig nagyon meggyőzőtt, remélem Te is jól jársz vele :)

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    Az lenne a kérdésem - bár lehet, hogy valahol megvan a fórumban - hogy a Wayteq honlapján fent levő 0720-as 1.1-es frissítés azonos az itt megtalálható 0807-essel, vagy ez már újabb? Nekem ugye 0620-as build-em van, egyből tehetem rá a 0807-eset?

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Tomi155 #1371 üzenetére

    Hidd el megéri átolvasni, az a kb 1 óra ami alatt átfutod segíteni fog. Én full nulla voltam tabletből és androidból is amikor idekerültem - mondjuk most sem vagyok egy Einstein :DDD - de itt a fórumban - egyrészt kérdeztem - másrészt nagyon sok hasznos infóhoz jutottam mások hozzászólásaiból, melyekre magamtól nem jöttem volna rá.

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz thetan #1414 üzenetére

    Én még nem, de éppen a minap olvastam újra ezt és az xtab-80-as topic-ját és ott valaki járt hasonló módon, bár megmondom őszintén nem emlékszem tisztán a kontextusra, talán frissített, vagy hasonló... VAgyis azt hiszem, hogy játékot akart feltenni és közben fagyott a gép, letöltés közben.. de nem 100%

    Itt is van:

    http://mobilarena.hu/tema/re_wayteq_xtab-80_uj_meret_alacsony_ar/hsz_231-231.html

    Bár ez nem ugyanaz a szituáció, de a végeredmény hasonló

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz jercsi #1417 üzenetére

    Hát a letöltésnél írja a file nevét, azaz 08-07, ami ezek szerint az itteni rom.

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz thetan #1414 üzenetére

    http://mobilarena.hu/tema/re_wayteq_xtab-80_uj_meret_alacsony_ar/hsz_575-575.html

    Itt frissebben és hasonló problémával, bár ahogy látom ugyanaz a kollega.

    Mit másoltál róla? Vagy próbáltál APK-t telepíteni?

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz Tomi155 #1423 üzenetére

    ingyenes alkalmazásokat simán találsz a neten. playstore szintén teli teljes és ingyenes játékokal. meg igazából 2-3 gombóc fagyi árából már nagyon jókat kapni. ingyenes és. nagyon szép diablo klón pl az eternity warriors 2... csak próbából leszedtem, de azóta is elõveszem néha. rengeteg teljes játék van fenn ingyenesen, mondjuk én munkára használom a tabot. igazából párszáz forintosak a fizetősek is, nem éri meg kockáztatni a gépet mindenféle ki tudja honnan származó programmal, szerintem.

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz spiritex #1432 üzenetére

    Sőt érdemes az ilyen vásárlásokhoz egy teljesen új bankszámlát csinálni, ahol csak ezek a tranzakciók zajlanak, mert így a kockázat is kevesebb, ha bármi beüt - nem szokott, de inkább érdemes előrelátónak lenni - akkor azt a 2000, vagy xezer forintot bukod csak, ami rajta van, amennyit éppen rajta tartasz.

    Nyilván hátulütője, hogy ennek is van kezelési költsége és fenntartási díja (tehát pluszban mégegy számla után fizeted), de még mindig biztonságosabb, mintha a "fő" bankszámládat használnád, ahol minden folyik...

    [ Szerkesztve ]

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz albinolynx #1466 üzenetére

    Gondolom nem először álltál neki ilyennek :)

    Más: Gamepad és Joystick, nekem a sajátommal még csak annyit sikerült elérni,hogy elindítom a google keresőt (de ezt az összes (!) gombbal tudja és csak ezt :DDD ), szóval itt kompatibilitási dolgok vannak, ki kell fogni...

    Amúgy visszatértem a dolgos hétköznapok, mondhatnám úgy is, hogy fagyás nélküli napok száma ismét növekszik. Végülis nem frissítettem, mert úgy voltam vele, hogy akkor már most mindent kipróbálok rajta, aztán ha megint behal akkor, de furcsamód ugyanolyan stabilan bírja a napi munkát, mint eddig. (Nálam volt a memóriakártyás befagyás...) Hogy miért csinálta nem tudom, de újra atomstabil, napi 3-4 óra wifi, OTG-s gépelés billentyűzettel, dokumentum szerkesztés, Skype, most már napi kb fél óra játék (rákaptam na.. hiszen androidra is van Scummvm - és még legálisan vannak dos-os játékaim lemezen, hiába, a kor :D) Mondjuk az is igaz, hogy nincs rajta ötvenezer alkalmazás, meg mindenféle widget...Tehát napi kb 6-8 óra használatban van a gép (Ezért tölteni is kell nap közben néha :D )

Új hozzászólás Aktív témák