Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    Ez felejtős, drága és közel semmi támogatás.

    Rpi vagy Odroid szerintem csak nagyon komoly kompromisszumokkal használható NAS-ként.
    Ellenben óriási hülyeséget írt(ak) páran, akik szerint média lejátszónak nem alkalmasak. A hivatalos LE buildek is nagyon korrektül működnek és akkor nem beszéltem még az LE community buildekről.
    Van Rpi2, Rpi3, Zero és Odroid C2 is. Mind kiváló média lejátszó (Zero azért kompromisszumos), ellenben Odroid C2 egy 8-16GB eMMC + egy wrxtasy-féle LE build = a tökéletes lejátszó. Kiváló képminőség, stabilitás, gyors, teljes CEC-támogatás, refresh rate switch, HW deinterlacing, egész korrekt SW upscaling, minden audio formátum támogatása, sorolhatnám. Soha nem vennék semmilyen dedikált média lejátszót zárt rendszerrel (csak akkor, ha rá lehet pakolni az LE-t, de akkor meg minek)?
    NAS + C2 és kész. A tökéletes kombó pedig egy Intel SoC (N/J integrált CPU) NAS-nak, amin linux fut (RAID, NFS, és a többit most nem is sorolom). Az Intel N/J sorozata emígy kiváló HTPC is, képminőségben csodára képes (VAAPI, EGL támogatás). Így akár lehet egy NAS/HTPC kombó is (bár szerintem jobb ezt külön). Kell egy Pulse8 CEC adapter, és már van teljes CEC támogatás is Intelnél. X86/64 esetén egy Debian/Ubuntu/Arch disztróval pedig csak a képességeink szabnak határt:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gabor.79 #29 üzenetére

    Múúúúúú:) Ez tetszik, köszönöm!

    Fejlesztőeszköz? Igen, az. Fejlessz rá, leld benne örömöd.

    Na már most: történetesen fejlesztettek rá szoftver-téren is, ahogy valamennyire hw-téren is. Ezt a Thinker Boardod most felejtsük el, maradjunk a jó bevált RPi-nél:

    1) több, igazán kiváló audio DAC is készült hozzá (lelkes, profi csapatok fejlesztették). Dedikált audiolejátszónak kiváló megoldás, nagyon spéci rendszerrel, ahol külön erre tunningolt kernel és OS dübörög. Olyan spéci tápegységeket kapni, amik már elérik az audiophile-kategóriár (és nem, nem USB-n kell csatlakoztatni). Persze, ehhez már illik megfelelő erőlködővel, hangsugárzókkal, forrással és hallással rendelkezni, hogy legyen értelme.

    2) egy dolog, hogy minek szánták, és egy dolog, hogy mire használják. Az Rpi2/3 és az Odroid C2 a két legkomolyabb médialejátszó, évek óta százezrek használják erre a célra (valamikor tavaly olvastam, hogy az RPi2 legnépszerűbb felhasználási területe a médialejátszó, de most nem nyűglődöm a forrással, így ez csak meg nem erősített infóként kezelendő). Az Odroid C2 pedig kimondottan ez miatt lett sikeres.

    Most szedhetném szét darabokra, amiket leírtál, de csak szemezgetek. Bőven felüllövés? Nem láttál te még komolyabb Media Library-t egy puccosabb skinnel, néhány fancy pluginnal. RPi3 és C2 esetében pattogós és korrekt a GUI (utóbbinál főleg, ha eMMC van és a gigabites LAN is segít).

    Mutass nekem egy olyan médialejátszót, amit 25-30 dollárért meg lehet venni és valóban működőképes? C2-re még custom Nougat kernel is van, amiben olyan szintre csiszolták a display sync és refresh kezelést, hogy szinte tökéletes video/audio sync érhető el, minden fps esetén. Na, de nem is megyek bele, felesleges. Ha a 25-30 dolláros noname, no support, jellemzően Android-alapú kütyükre gondolsz, és ezt neveznéd célhardvernek, akkor neked megfelel a Smart TV is, mint médialejátszó. Hogy fut rajra LE? Maradjunk annyiban, hogy elindul:)

    Nem értem a tápellátás miatt miért vagy így fennakadva? C2-re van nem USB tápellátás is (sőt, pl. a microUSB lekapcsolható egy jumperrel). Vannak ám minőségi tápok (FSP), de számtalanszor raktam össze olyan megoldást is, hogy a TV USB portjára van kötve az RPi/Odroid, és akkor az ON/OFF is megoldható. Ráadásul erre a hard OFF üzemmódra a custom LE buildek fel is vannak készítve, így nem okoz semmi gondot.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák