Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    Ez felejtős, drága és közel semmi támogatás.

    Rpi vagy Odroid szerintem csak nagyon komoly kompromisszumokkal használható NAS-ként.
    Ellenben óriási hülyeséget írt(ak) páran, akik szerint média lejátszónak nem alkalmasak. A hivatalos LE buildek is nagyon korrektül működnek és akkor nem beszéltem még az LE community buildekről.
    Van Rpi2, Rpi3, Zero és Odroid C2 is. Mind kiváló média lejátszó (Zero azért kompromisszumos), ellenben Odroid C2 egy 8-16GB eMMC + egy wrxtasy-féle LE build = a tökéletes lejátszó. Kiváló képminőség, stabilitás, gyors, teljes CEC-támogatás, refresh rate switch, HW deinterlacing, egész korrekt SW upscaling, minden audio formátum támogatása, sorolhatnám. Soha nem vennék semmilyen dedikált média lejátszót zárt rendszerrel (csak akkor, ha rá lehet pakolni az LE-t, de akkor meg minek)?
    NAS + C2 és kész. A tökéletes kombó pedig egy Intel SoC (N/J integrált CPU) NAS-nak, amin linux fut (RAID, NFS, és a többit most nem is sorolom). Az Intel N/J sorozata emígy kiváló HTPC is, képminőségben csodára képes (VAAPI, EGL támogatás). Így akár lehet egy NAS/HTPC kombó is (bár szerintem jobb ezt külön). Kell egy Pulse8 CEC adapter, és már van teljes CEC támogatás is Intelnél. X86/64 esetén egy Debian/Ubuntu/Arch disztróval pedig csak a képességeink szabnak határt:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák