Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BReal
    addikt

    Ha néznétek teszteket akkor rájönnétek hogy nem igaz. Csak szimplán jó a navi, de NV nagyobb felbontáson jobb. Viszont a kifogásolt 'sugárkövetés' alatt kiemelkedően jó az NV, ez fáj nekik. Ár érték arányban teszteknél szívhatnak ha nincs sugár követés :DDD De gyökerek, nem is kapni a szarjukat. (Nos AMD és mehet p. be ott sincs semmi) De nyílván találni ilyen olyan játékot, amiben valami kiemelkedő. Next gen címek döntenek majd szerintem.

    A stílus maga az ember. Ne zavarjon, hogy az RX 6800 XT kemény 5-6%-kal van lemaradva 4K-n a 3080-tól. Közben meg 6 GB VRAM-mal több van rajta, ami 4K-n hosszú távon (elvégre még csak most jöttek ki a kártyák) számíthat, hiszen már most is vannak játékok, amik 9 GB fölé mennek, a nextgen játékok meg még sehol sincsenek. Mindezt 50 dollárral olcsóbban, és jobb fogyasztással. :D A jelenlegi árakat teljesen fölösleges nézni (értem ezalatt az AIB modellek nevetséges árát), amint rendeződik a helyzet, nyilván meglesz a 15000-20000 Ft-os árelőny a 6800 XT javára.

    A hírhez pedig kicsit (nagyon) megkésve pedig csak annyit: 4 oldalt szoktam rendszeresen követni: a Techpowerupot és Guru3D-t az írott kritikák esetén, a YT oldalak közül pedig a HU-t és a Gamers Nexust (időnként megnézem mindkettőnél az írásos teszteket is, de a videóban általában mindent elmondanak). Ezen kívül időnként JayzTwoCents-et és Linust. Annyit tudok mondani, hogy a Techpowerupon kívül egyedül a Hardware Unboxed (Techspot) készít összefoglaló grafikont, és messze ők frissítik leggyakrabban a tesztelt játékok listáját, ami azért fontos, hogy látszódjon, hogy a legújabb enginek hogy teljesítenek a különböző kártyákkal. Például a HU a legújabb GPU tesztekbe már berakta az AC: Valhallát, a WD: Legiont, a Cyberpunkot, a Dirt 5-öt és a Godfallt is. Ezen kívül (szinte) minden tesztelt játéknál elmondják, hogy a tesztalany mennyivel gyorsabb a riválisoknál, az elődjénél, illetve pár előző generációs kártyához képest. Ezen kívül az NV abban is hazudott, hogy a HU (Techspot) nem foglalkozik a Ray Tracinggel. Direkt megnéztem: a legújabb RX 6800 (vagy 6900) tesztjükben például ha jól emlékszem, összesen 5 játékban tesztelték az RT-t. A korábban felsorolt oldalak közül emlékeim szerint mindegyikben kevesebb játékban tesztelik az RT-t. Egy szó mint száz: az NV szégyellje magát, de nagyon.

  • Frawly
    veterán

    Statisztika kell emberek többsége még a 1060-at se váltotta le :DD :C
    az rt az a réteg amit az 1% überpistik megengedhetnek maguknak

    Igen, pont ezt mondja a HW Unboxed is, és pont emiatt rágott be rájuk az NV is. Nem azt mondják, hogy az RT rossz dolog, hanem a vásárlók többségének, akik FullHD-ben játszanak pixelraszterben, azoknak marginális feature egyelőre, és nem lesz szempont. Még hardcore gamerek közül a legtöbb inkább választja a 1080p/1440p felbontást, de high refreshrate mellett, megint csak nem bekapcsolva inkább az RT-t. Kicsit olyasmi ez az RT, mint anno a több procimag, meg a 64 bit volt, hogy volt, de eleinte rohadt kevés szoftver használta ki konzumer szinten, sokáig csak Linux/unixlike rendszerek és speciálisan írt többszálas alkalmazások. Kellett egy jó évtized, mire tényleg mindenki átállt ezekre. A maguk korában csak néhány workstationt használó emberke meg überkocka használta ezeket, az átlag polgár meg még bőven 32 bites Windowszal tolta, meg olyan játékokkal, amiknek elég volt az 1 mag, esetleg 2, csak a freki/IPC legyen magas. Ezét nem volt sikeres annyira a C2Q vonal sem, meg a x4-es Phenomok is beelőzték a korukat szerintem. Az RT is pont ugyanez, egyértelműen a jövő, forradalmasítani fogja a 3D renderelést és játékokat, de egyelőre még csak a korai adoptereknek egyfajta mézesmadzag.

  • Pingüino
    senior tag

    Mindig ki lehet lőni kétszer annyi sugarat és lehet kétszer tovább követni, máris négyszer akkora kapacitás kell hozzá. Így értettem, hogy örökké kompromisszumos marad.

    Persze egy ponton túl már érdemben nem fog láthatóan javítani a képi eredményen, de ettől még nagyon messze vagyunk. Önmagában a full scene RT-től is, ha nem Minecraft szintű polygonokról van szó.

    Értettem, hogy értetted. :)
    "Persze egy ponton túl már érdemben nem fog láthatóan javítani a képi eredményen"
    Én pedig emiatt mondtam, amit mondtam.
    A világon bármiből lehet még erősebbet, még nagyobbat, még kisebbet, stb. csinálni, de egy ponton túl nincs értelme.

  • MeszesKPT
    őstag

    Hogy mindig kompromisszumos lesz-e, az attól függ, merre megyünk el. Játékfejlesztés szempontjából mindenképpen kellene a programozhatóság. A hatékonyság szempontjából viszont jobb lenne a célhardver. Utóbbiból elég sokat ki lehet hozni kompromisszum nélkül is, de szinte biztos, hogy előbbi felé fogunk mozdulni.

    Mindig ki lehet lőni kétszer annyi sugarat és lehet kétszer tovább követni, máris négyszer akkora kapacitás kell hozzá. Így értettem, hogy örökké kompromisszumos marad.

    Persze egy ponton túl már érdemben nem fog láthatóan javítani a képi eredményen, de ettől még nagyon messze vagyunk. Önmagában a full scene RT-től is, ha nem Minecraft szintű polygonokról van szó.

  • Pingüino
    senior tag

    A célhardverrel az a gond, hogy ugyan elméletben jobb teljesítményt nyújt, de beleragadsz egy konkrét implementációba, és ha az az igényeidnek nem felel meg akkor szopóág, módosítani csak hardvercserével lehet. Ez PC-n az 1-2 évente megjelenő friss hardverek mellett nem teljesen kivitelezhetetlen, de egy 5-7 évre tervezett konzol esetében nem véletlenül ragaszkodtak a programozhatósághoz...

    Tisztában vagyok vele. :K

  • BerserkGuts
    addikt

    AAA játékok töredék része támogat RT-t, nonszensz alapnak tekinteni.

    RT a jövő, aminek az oltárán korlátlan erőforrást lehet elégetni. Egy állóképet is tudok akár egy egész napon át rendereltetni vele, csak paraméterezés kérdése. NVidia is pontosan tudja, hogy milyen messze vagyunk még ettől, nem véletlen keresnek DLSS féle kerülőutakat. Ez örökké kompromisszumos feature lesz (RT).

    :K és abból is 1%-a a játékoknak ahol ott van az a kis szar effekt pusztán marketing fogás paraszt vakítás az egész még

  • Kansas
    addikt

    Hogy mindig kompromisszumos lesz-e, az attól függ, merre megyünk el. Játékfejlesztés szempontjából mindenképpen kellene a programozhatóság. A hatékonyság szempontjából viszont jobb lenne a célhardver. Utóbbiból elég sokat ki lehet hozni kompromisszum nélkül is, de szinte biztos, hogy előbbi felé fogunk mozdulni.

    A célhardverrel az a gond, hogy ugyan elméletben jobb teljesítményt nyújt, de beleragadsz egy konkrét implementációba, és ha az az igényeidnek nem felel meg akkor szopóág, módosítani csak hardvercserével lehet. Ez PC-n az 1-2 évente megjelenő friss hardverek mellett nem teljesen kivitelezhetetlen, de egy 5-7 évre tervezett konzol esetében nem véletlenül ragaszkodtak a programozhatósághoz...

  • Pingüino
    senior tag

    AAA játékok töredék része támogat RT-t, nonszensz alapnak tekinteni.

    RT a jövő, aminek az oltárán korlátlan erőforrást lehet elégetni. Egy állóképet is tudok akár egy egész napon át rendereltetni vele, csak paraméterezés kérdése. NVidia is pontosan tudja, hogy milyen messze vagyunk még ettől, nem véletlen keresnek DLSS féle kerülőutakat. Ez örökké kompromisszumos feature lesz (RT).

    Hogy mindig kompromisszumos lesz-e, az attól függ, merre megyünk el. Játékfejlesztés szempontjából mindenképpen kellene a programozhatóság. A hatékonyság szempontjából viszont jobb lenne a célhardver. Utóbbiból elég sokat ki lehet hozni kompromisszum nélkül is, de szinte biztos, hogy előbbi felé fogunk mozdulni.

  • MeszesKPT
    őstag

    AAA játékok töredék része támogat RT-t, nonszensz alapnak tekinteni.

    RT a jövő, aminek az oltárán korlátlan erőforrást lehet elégetni. Egy állóképet is tudok akár egy egész napon át rendereltetni vele, csak paraméterezés kérdése. NVidia is pontosan tudja, hogy milyen messze vagyunk még ettől, nem véletlen keresnek DLSS féle kerülőutakat. Ez örökké kompromisszumos feature lesz (RT).

  • Tehát mivel 3 kártya már képes értelmes teljesítmény mellett RT-vel futtatni a játékokat, akkor mindenkinek hozzájuk kell igazodni? Mert ez a jövő? Nem, a raszterizációt leváltó sugárkövetés lehet a jövő, de jelenleg a számítási teljesítmény a Minecraft és Q2 szintű játékokra elég.

    Jelenleg a minimális reflection és lighting RT effektért a lentebb felsorolt 4 játékban elég komoly framerate árat kell érte fizetni. Ha valakinek ez a szíve vágya, tegye, de ne kelljen már úgy beállítani (csak azért, mert a gyártó az ipari AI-hoz használt technológiát olcsón le tudja hozni a konzumer szférába...), hogy a 80+ helyett 40 fps az évszázad üzlete...

    #433 FLATRONW
    Definiáld, hogy mi az a Quality mód? Mert ez csak attól függ, hogy hány állóképet dolgoztattak fel az nVidia szerverparkjában, míg tanult az algoritmus. Ez minden játéknál más, meg alapvetően ez csak arra elég, hogy kevesebb hibás "jóslás" legyen a felskálázásnál.

    #438 FLATRONW
    A tömörített Youtube videókból?

    De látta hogy a dzsatubén van 4k videója!
    Sőt van itt olyan kolléga aki a controllban a felmosott padlón(ott az rtx azt csinálja, mintha most mostak volna fel) látta egyszer a mögötte álló fegyverének lézeres pointerjét megcsillanni, és ez akkora élmény hogycsak a!
    Ez aztán Kazahsztán!
    Igen van 2070en melós gépben, van 5700xt nitro+om, a 2 között nemsok különbség van, de ha benyomom az rtx et az 5700 nem 10 hanem 50%ot ver rá. Ja hogy csillog minden mint az a bizonyos ember nemiszerve!
    Ha bekapcsolod a dlss t meg a szellemképes meg 320pben számolja a távolabbi dolgokat amiket az 5700xt tökéletesen rajzol ki... Köszönöm szépen nvidia azt a csodálatos élményt..

  • Pingüino
    senior tag

    Te nem akarod felfogni azt, hogy az RT-t nem támogató kartyákra csinálni kell egy kiegészítő tesztet, ahol az RT-t támogató kártyákon is ki van kapcsolva az effekt.
    Lenne két összefoglaló táblázat, az egyikben csak az RT képes kártyák szerepelnének (ez kapná a nagyobb hangsúlyt), a másikban pedig az összes kártya. Vagy pedig lehetne egybe is vonni a két táblázatot, ahol az RT kártyák esetén két mérés szerepelne.
    A jelenlegi 18 játékos átlag csak azt mutatja be, bogy RDNA 2 és Ampere között nincs nagy különbség. Ez az ami félrevezető.

    "az egyikben csak az RT képes kártyák szerepelnének (ez kapná a nagyobb hangsúlyt)"
    Azt a tesztet majd megcsinálja az NV marketing osztálya, és akkor örülhetsz neki, hogy a hozzájuk optimalizált játékokban, a hozzájuk optimalizált technológia milyen jól megy.
    A többi embert meg csak ne akard meghülyíteni olyan dolgokkal, amire jelenleg semmi szükségük nincs.

  • bunfi
    őstag

    Te nem akarod felfogni azt, hogy az RT-t nem támogató kartyákra csinálni kell egy kiegészítő tesztet, ahol az RT-t támogató kártyákon is ki van kapcsolva az effekt.
    Lenne két összefoglaló táblázat, az egyikben csak az RT képes kártyák szerepelnének (ez kapná a nagyobb hangsúlyt), a másikban pedig az összes kártya. Vagy pedig lehetne egybe is vonni a két táblázatot, ahol az RT kártyák esetén két mérés szerepelne.
    A jelenlegi 18 játékos átlag csak azt mutatja be, bogy RDNA 2 és Ampere között nincs nagy különbség. Ez az ami félrevezető.

    Tehát mivel 3 kártya már képes értelmes teljesítmény mellett RT-vel futtatni a játékokat, akkor mindenkinek hozzájuk kell igazodni? Mert ez a jövő? Nem, a raszterizációt leváltó sugárkövetés lehet a jövő, de jelenleg a számítási teljesítmény a Minecraft és Q2 szintű játékokra elég.

    Jelenleg a minimális reflection és lighting RT effektért a lentebb felsorolt 4 játékban elég komoly framerate árat kell érte fizetni. Ha valakinek ez a szíve vágya, tegye, de ne kelljen már úgy beállítani (csak azért, mert a gyártó az ipari AI-hoz használt technológiát olcsón le tudja hozni a konzumer szférába...), hogy a 80+ helyett 40 fps az évszázad üzlete...

    #433 FLATRONW
    Definiáld, hogy mi az a Quality mód? Mert ez csak attól függ, hogy hány állóképet dolgoztattak fel az nVidia szerverparkjában, míg tanult az algoritmus. Ez minden játéknál más, meg alapvetően ez csak arra elég, hogy kevesebb hibás "jóslás" legyen a felskálázásnál.

    #438 FLATRONW
    A tömörített Youtube videókból?

  • FLATRONW
    őstag

    Ráérsz a pénzgyűjtéssel, nem mostanság lesz olyan a piacon... jelenleg a legjobb amit tehetsz az ügy érdekében, hogy veszel egy új generációs konzolt - bár azok se erősek RT-ben, azokra jobban lehet optimalizálni.

    Egy 3080 MSRP áron már kielégítené az igényeimet, de arra sajnos még jó ideig várni kell.

  • Kansas
    addikt

    A Metro Exodusban próbáltam ki, értelemszerűen szörnyen lassú volt, de nagyon meggyőzött. Teljesen más élményt ad a játék.
    Videókból a többi játék esetén is átjön ez a különbség, ez az érzés. A következő kártyám biztos olyan lesz, amelyik RT-ben is erős.

    Ráérsz a pénzgyűjtéssel, nem mostanság lesz olyan a piacon... jelenleg a legjobb amit tehetsz az ügy érdekében, hogy veszel egy új generációs konzolt - bár azok se erősek RT-ben, azokra jobban lehet optimalizálni.

  • FLATRONW
    őstag

    Ha az adatlapodon lévő konfigot használod (amivel nincs semmi baj), akkor nem lehet sok személyes tapasztalatod az RT-vel, ennek ellenére a véleményedet az egyetlen elfogadható véleménynek tekinted.

    A Metro Exodusban próbáltam ki, értelemszerűen szörnyen lassú volt, de nagyon meggyőzött. Teljesen más élményt ad a játék.
    Videókból a többi játék esetén is átjön ez a különbség, ez az érzés. A következő kártyám biztos olyan lesz, amelyik RT-ben is erős.

  • Kansas
    addikt

    Általában tényleg az elégedetlenkedők a hangosabbak, tipikus példája a hangos kisebbségnek.
    De most már tényleg befejeztem.

    Jelenleg te vagy az elégedetlenkedő kisebbség, aki toporzékol, hogy miért nem ért vele egyet senki...

  • Sundesz
    addikt

    Általában tényleg az elégedetlenkedők a hangosabbak, tipikus példája a hangos kisebbségnek.
    De most már tényleg befejeztem.

    Ha az adatlapodon lévő konfigot használod (amivel nincs semmi baj), akkor nem lehet sok személyes tapasztalatod az RT-vel, ennek ellenére a véleményedet az egyetlen elfogadható véleménynek tekinted.

  • Dragon3000
    nagyúr

    Leírtam korábban, hogy miért félrevezető. Ahogy azt is, hogy jónak tartom a DLSS quality módját, sőt a jatekok többségében még a DLSS nélküli teljesítményt is. Azzal, hogy százszor leírod, hogy ocsmány, nem lesz igazad.
    Úgy látom, hogy nem tudjuk meggyőzni egymást, én leírtam mindent, itt be is fejezem ezt a vitát.

    Engem nem is fogsz meggyőzni, ha valós a profilodban lévő géped, akkor nincs rt képes vga-d, nekem rtx-em van, így próbáltam, saját tapasztalat, hogy a dlss a legtöbb esetben szar, az rt-nek meg kell több generáció még és az, hogy ne legyen ekkora fps esés a használata.

    #434 FLATRONW
    Relatív, hogy milyen szemszögből nézzük, mert másképp nézve Te vagy az elégedetlenkedő, mivel nem alapértelmezett a tesztekben az rt on.

  • FLATRONW
    őstag

    Mindenki a véleményed ellen hoz fel érveket, akik meg veled értenek egyet ezek szerint nem kommentelnek. Az RT egy feature, ami egy extra dolog, egyáltalán nem az abban nyújtott teljesítményt kell alapértelmezettnek venni. Van 4 darab játek értelmes (ahol megéri a felárat) RT-vel: Control, BF V, Watch Dogs Legion és a Cyberpunk 2077. Érdemes elolvasni ezt a cikket: [link]

    Jó dolog lesz az RT, de még túl kevés cím támogatja és túl nagy az ára, ezért azt elvárni, hogy ez legyen az alap a teszteknél az nonszensz.

    Általában tényleg az elégedetlenkedők a hangosabbak, tipikus példája a hangos kisebbségnek.
    De most már tényleg befejeztem.

  • FLATRONW
    őstag

    Miért félrevezető? Amper is rt esetében főként dlss mellett ad értékelhető teljesítményt, de ha ez a fos dlss kell, akkor értelmetlen az rt. Most kell az általad vizionált jobb minőséget generáló rt, amit sok esetben egy fos dlss-sel rontanál le? Ezt meg ne egyetlen játékkal akarj megcáfolni cyberpunk, mert elég nagy volt felette a hype, közben nvidia supported, így eléggé gáz lenne, ha ennél is ocsmány lenne a végeredmény, de még ennél is észre lehet venni a különbséget.

    Leírtam korábban, hogy miért félrevezető. Ahogy azt is, hogy jónak tartom a DLSS quality módját, sőt a jatekok többségében még a DLSS nélküli teljesítményt is. Azzal, hogy százszor leírod, hogy ocsmány, nem lesz igazad.
    Úgy látom, hogy nem tudjuk meggyőzni egymást, én leírtam mindent, itt be is fejezem ezt a vitát.

  • Sundesz
    addikt

    Te nem akarod felfogni azt, hogy az RT-t nem támogató kartyákra csinálni kell egy kiegészítő tesztet, ahol az RT-t támogató kártyákon is ki van kapcsolva az effekt.
    Lenne két összefoglaló táblázat, az egyikben csak az RT képes kártyák szerepelnének (ez kapná a nagyobb hangsúlyt), a másikban pedig az összes kártya. Vagy pedig lehetne egybe is vonni a két táblázatot, ahol az RT kártyák esetén két mérés szerepelne.
    A jelenlegi 18 játékos átlag csak azt mutatja be, bogy RDNA 2 és Ampere között nincs nagy különbség. Ez az ami félrevezető.

    Mindenki a véleményed ellen hoz fel érveket, akik meg veled értenek egyet ezek szerint nem kommentelnek. Az RT egy feature, ami egy extra dolog, egyáltalán nem az abban nyújtott teljesítményt kell alapértelmezettnek venni. Van 4 darab játek értelmes (ahol megéri a felárat) RT-vel: Control, BF V, Watch Dogs Legion és a Cyberpunk 2077. Érdemes elolvasni ezt a cikket: [link]

    Jó dolog lesz az RT, de még túl kevés cím támogatja és túl nagy az ára, ezért azt elvárni, hogy ez legyen az alap a teszteknél az nonszensz.

  • Dragon3000
    nagyúr

    Te nem akarod felfogni azt, hogy az RT-t nem támogató kartyákra csinálni kell egy kiegészítő tesztet, ahol az RT-t támogató kártyákon is ki van kapcsolva az effekt.
    Lenne két összefoglaló táblázat, az egyikben csak az RT képes kártyák szerepelnének (ez kapná a nagyobb hangsúlyt), a másikban pedig az összes kártya. Vagy pedig lehetne egybe is vonni a két táblázatot, ahol az RT kártyák esetén két mérés szerepelne.
    A jelenlegi 18 játékos átlag csak azt mutatja be, bogy RDNA 2 és Ampere között nincs nagy különbség. Ez az ami félrevezető.

    Miért félrevezető? Amper is rt esetében főként dlss mellett ad értékelhető teljesítményt, de ha ez a fos dlss kell, akkor értelmetlen az rt. Most kell az általad vizionált jobb minőséget generáló rt, amit sok esetben egy fos dlss-sel rontanál le? Ezt meg ne egyetlen játékkal akarj megcáfolni cyberpunk, mert elég nagy volt felette a hype, közben nvidia supported, így eléggé gáz lenne, ha ennél is ocsmány lenne a végeredmény, de még ennél is észre lehet venni a különbséget.

  • FLATRONW
    őstag

    Mert nem akarod felfogni, hogy ott minden kártya esetében levitte az fps-t, ha bekapcsolták, így nem volt gond, az rt esetében meg torzítja a képet, hogy rt képes megoldásnál csökken az fps, míg az rt-t nem támogatónál nem és vannak bőven játékok, ahol semmit nem veszel észre a minőségen csak a sokkal kevesebb fps-t.

    Te nem akarod felfogni azt, hogy az RT-t nem támogató kartyákra csinálni kell egy kiegészítő tesztet, ahol az RT-t támogató kártyákon is ki van kapcsolva az effekt.
    Lenne két összefoglaló táblázat, az egyikben csak az RT képes kártyák szerepelnének (ez kapná a nagyobb hangsúlyt), a másikban pedig az összes kártya. Vagy pedig lehetne egybe is vonni a két táblázatot, ahol az RT kártyák esetén két mérés szerepelne.
    A jelenlegi 18 játékos átlag csak azt mutatja be, bogy RDNA 2 és Ampere között nincs nagy különbség. Ez az ami félrevezető.

  • Dragon3000
    nagyúr

    Továbbra sem értek egyet. Minden DX 11-es kártya támogatta, de még a csúcskártyák is alkalmatlanabbak voltak az effekt futtatására, mint a mostani csúcskártyák az RT esetén.

    Mert nem akarod felfogni, hogy ott minden kártya esetében levitte az fps-t, ha bekapcsolták, így nem volt gond, az rt esetében meg torzítja a képet, hogy rt képes megoldásnál csökken az fps, míg az rt-t nem támogatónál nem és vannak bőven játékok, ahol semmit nem veszel észre a minőségen csak a sokkal kevesebb fps-t.

  • FLATRONW
    őstag

    Majd akkor lesz értelme az rt on minden teszben, ha tesztben szereplő 2 generáció minden tagja támogatja, addig felesleges. A TressFX effektet minden dx11-es vga támogatta nem úgy, mint jelenleg az rt-t és ott is lehetett sok fikát olvasni az emberektől.

    A fő különbséget kiemeltem.

    Továbbra sem értek egyet. Minden DX 11-es kártya támogatta, de még a csúcskártyák is alkalmatlanabbak voltak az effekt futtatására, mint a mostani csúcskártyák az RT esetén.

  • Dragon3000
    nagyúr

    Ahogy a józan ésszel megjegyzés is degradáló azokra, akik máshogy látják a dolgokat.

    De térjünk vissza a tesztelésre. 2013-ban megjelent a Tomb Raider. Bemutatkozott benne a TreesFX. Semelyik oldalt nem érdekelte, hogy majdnem megfelezi az fps-t. Az akkori csúcskártyák (7970, 680) messze voltak a 60 fps-től. Mégis bekapcsolták, pedig még annyira sem terjedt el, mint az RT és látványban sem ért fel hozzá.

    Majd akkor lesz értelme az rt on minden teszben, ha tesztben szereplő 2 generáció minden tagja támogatja, addig felesleges. A TressFX effektet minden dx11-es vga támogatta nem úgy, mint jelenleg az rt-t és ott is lehetett sok fikát olvasni az emberektől.

    A fő különbséget kiemeltem.

  • FLATRONW
    őstag

    Idővel? Nagyszerű, akkor addig nyugodtan mindenki magasról tehet erre az úri huncutságra? De addig is reménykedem, hogy majd normális áron tudok venni esetleg a jelenlegiből, ha már külön megszólítottak a bejelentő videóban, hogy kedves 1080 tulajok, most eljött az idő a váltásra.

    Egy árva szóval nem minősítettelek, csak felhívtam a figyelmedet arra, hogy az "Elég érdekes, hogy egy PC-s fórumon ilyen a felhasználók hozzáállása." szügségtelen és degradáló kiszólás csak azért, mert többen érvekkel támasztottuk alá, hogy miért nem értünk veled egyet.

    Ahogy a józan ésszel megjegyzés is degradáló azokra, akik máshogy látják a dolgokat.

    De térjünk vissza a tesztelésre. 2013-ban megjelent a Tomb Raider. Bemutatkozott benne a TreesFX. Semelyik oldalt nem érdekelte, hogy majdnem megfelezi az fps-t. Az akkori csúcskártyák (7970, 680) messze voltak a 60 fps-től. Mégis bekapcsolták, pedig még annyira sem terjedt el, mint az RT és látványban sem ért fel hozzá.

  • bunfi
    őstag

    Idővel elérhető lesz az alacsonyabb szinteken is ez a teljesítmény. Talán már a következő generációra.
    Neked pedig nem kéne minősíteni a fórum azon felhasználóit, akik mashogy látják a dolgokat.

    Idővel? Nagyszerű, akkor addig nyugodtan mindenki magasról tehet erre az úri huncutságra? De addig is reménykedem, hogy majd normális áron tudok venni esetleg a jelenlegiből, ha már külön megszólítottak a bejelentő videóban, hogy kedves 1080 tulajok, most eljött az idő a váltásra.

    Egy árva szóval nem minősítettelek, csak felhívtam a figyelmedet arra, hogy az "Elég érdekes, hogy egy PC-s fórumon ilyen a felhasználók hozzáállása." szügségtelen és degradáló kiszólás csak azért, mert többen érvekkel támasztottuk alá, hogy miért nem értünk veled egyet.

  • FLATRONW
    őstag

    Tesztelni? Nem, de le kell hozni a technológiát arra az árszintre, hogy minél nagyobb vásárlóbázis számára elérhető legyen. Lásd. korai TFT monitorok vs. CRT esete. Amint eljutott arra szintre, hogy nem volt komoly képminőségromlás és az ára is megfizethető lett, kiszorította a CRT-t.

    De ahhoz hagy ne gratuláljak már, hogy egy ~300 ezres videókártya helyett vett, következő genrációs, ~500 ezres KEVESEBB FPS-t produkál! Ha elérhető lesz az általad említett 6 fps visszaesés egy xx60-n is, akkor beszélgethetünk arról, hogy mennyi létjogosultsága van ennek a technológiának, de addig ne én legyek már a hülye, hogy nem tervezem megfelezni az fps-t ezért a kvázi tesztfázisban lévő effektért...

    Mellesleg nem kéne az egész fórumot minősíteni, mert józan ésszel azt látja, hogy jelenleg ez az egész RT cirkusz az nVidián kívül senkinek sem jó.

    Idővel elérhető lesz az alacsonyabb szinteken is ez a teljesítmény. Talán már a következő generációra.
    Neked pedig nem kéne minősíteni a fórum azon felhasználóit, akik mashogy látják a dolgokat.

  • bunfi
    őstag

    Igen, ezek nagyon jó értékek. A 2080 Ti 6 fps-es visszaesése az 1080Ti-hez képest is elfogadható. Sokkal jobban néz ki a játék RT-vel és szinte ugyanaz a teljesítmény. Az új generáció pedig már teljesítményben is jobb.
    A statisztika érdekes dolog, de azt mutatja, hogy a játékosok nagy része 1080p-s monitort használ, csak elhanagolható részük nagyobb felbontásut. Ezek szerint felesleges magasabb felbontáson tesztelni.
    Szerintem nem. Azt kell figyelembe venni, hogy a technológia itt van, terjed és megkerülhetetlen. Elég érdekes, hogy egy PC-s fórumon ilyen a felhasználók hozzáállása.

    Tesztelni? Nem, de le kell hozni a technológiát arra az árszintre, hogy minél nagyobb vásárlóbázis számára elérhető legyen. Lásd. korai TFT monitorok vs. CRT esete. Amint eljutott arra szintre, hogy nem volt komoly képminőségromlás és az ára is megfizethető lett, kiszorította a CRT-t.

    De ahhoz hagy ne gratuláljak már, hogy egy ~300 ezres videókártya helyett vett, következő genrációs, ~500 ezres KEVESEBB FPS-t produkál! Ha elérhető lesz az általad említett 6 fps visszaesés egy xx60-n is, akkor beszélgethetünk arról, hogy mennyi létjogosultsága van ennek a technológiának, de addig ne én legyek már a hülye, hogy nem tervezem megfelezni az fps-t ezért a kvázi tesztfázisban lévő effektért...

    Mellesleg nem kéne az egész fórumot minősíteni, mert józan ésszel azt látja, hogy jelenleg ez az egész RT cirkusz az nVidián kívül senkinek sem jó.

  • FLATRONW
    őstag

    "Egy PC-s tesztet igenis a max beállítások mellett kell elvégezni, azt kell bemutatni, hogy mire képesek a legmodernebb hardvervek a legújabb játékokban. Kiegészítésként pedig le kell tesztelni RT nélkül is, hogy a régebbi kártyák teljesítményéről is képet kapjunk."
    És így(RT-képes hardvernél kötelezően RT-on tesztelve) a következő lista jönne ki, Shadow of the Tomb Raider-ben, az fps értékek egészrészeit használva:
    4K:
    RTX 3090 - 64 fps
    RTX 3080 - 56 fps
    RX 5700 XT - 51 fps
    GTX 1080Ti - 50 fps
    RX 6800XT - 47 fps
    RTX 2080Ti - 44 fps
    RTX 3070 - 40 fps
    GTX 1080 - 37 fps
    RTX 3060Ti - 36 fps
    RTX 2070 - 27 fps

    1440p:
    RTX 3090 - 109 fps
    RTX 3080 - 97 fps
    RX 5700 XT - 92 fps
    GTX 1080Ti - 90 fps
    RX 6800XT - 85 fps
    RTX 2080Ti - 77 fps
    RTX 3070 - 72 fps
    GTX 1080 - 68 fps
    RTX 3060Ti - 66 fps
    RTX 2070 - 49 fps

    Az új NV kártyák vastagon, az új AMD aláhúzva. GamersNexus teszt, nem HardwareUnboxed.

    Ez így mennyivel jobb? Ez csábítaná a népet az új kártyák vásárlására? Lehetne magyarázni, hogy "de hát annyival szebb", csak egy ilyen listát látva nem sokakat érdekelne, többen lennének azon kiakadva, hogy az újabb kártyák visszalépést jelentenek a régiekhez képest...

    Igen, ezek nagyon jó értékek. A 2080 Ti 6 fps-es visszaesése az 1080Ti-hez képest is elfogadható. Sokkal jobban néz ki a játék RT-vel és szinte ugyanaz a teljesítmény. Az új generáció pedig már teljesítményben is jobb.
    A statisztika érdekes dolog, de azt mutatja, hogy a játékosok nagy része 1080p-s monitort használ, csak elhanagolható részük nagyobb felbontásut. Ezek szerint felesleges magasabb felbontáson tesztelni.
    Szerintem nem. Azt kell figyelembe venni, hogy a technológia itt van, terjed és megkerülhetetlen. Elég érdekes, hogy egy PC-s fórumon ilyen a felhasználók hozzáállása.

  • bunfi
    őstag

    és wwenigma:
    Nem hagyom figyelmen kívül a későbbi külön tesztet. Nekem az a bajom, hogy a rákövetkező tesztekben háttérbe van szorítva az RT.
    Egy PC-s tesztet igenis a max beállítások mellett kell elvégezni, azt kell bemutatni, hogy mire képesek a legmodernebb hardvervek a legújabb játékokban. Kiegészítésként pedig le kell tesztelni RT nélkül is, hogy a régebbi kártyák teljesítményéről is képet kapjunk.
    Tény hogy DLSS nélkül pl. a CP-hoz már 4k-n kevés a 3090 is, de 1440p-n már a 2080 is elfogadható teljesítményre képes. A többi RT címben pedig már a 4k sem okoz gondot.
    Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy a DLSS Quality mód elég jó minőséget nyújt.

    A maximum beállítások egy általános ökölszabály lett, mert nem lehet kvantifikálni azt, hogy mitől mennyire lesz szebb a játék, így próbálják megelőzni az erről szóló vitákat.

    Azonban ennek az az ára, hogy az olyan pazarló effektek is bekapcsolásra kerülnek, amelyek olyan képet festenek, hogy egy játékhoz/fps számhoz sokkal erősebb kártya kell, mint amilyenre szükség lenne a minimális minőség mellett drasztikus fps csökkenést okozó effektek kikapcsolásával.

    Az RT jelenleg vastagon ez a kategória. Egyébként meg tök jó, hogy az utólagosan berakott RT miatt egy két éves játékot egy 250 ezres videókártyán 40 fps-sel tudnék játszani, mert ugye lassan már itt a 8K kora, hogy a szóban forgó cégtől idézzek. Még a 4K 60 sincs meg egy kétéves játékban, de persze most is tévedek, hiszen a DLSS Doom Eternal invalidálja...

    Ahelyett, hogy megpróbálnák utólérni a kétszeresére/négyszeresére nőtt felbontást, kitalálták, hogy felskálázunk. De azt is úgy, hogy nekik legyen jó! Az nVidia jelenleg az AI-hoz használt szerveridőt próbálja eladni a játékstúdióknak, amit majd a pénztárnál kell kifizetni a kedves vásárlónak a játék árában, az erre képes videkártya megvásárlása mellett. De mindezek után még semmi nem indikálja, hogy mennyire "jól" tanulta meg a DLSS a játékot, mert ez nem a DLSS beállításain múlik.

    Ennek fényében egyelőre köszönöm nem kérek az RT-ből, a DLSS-t meg legyenek kedvesek feldugni maguknak. Nem kérek olyasmiből ami még több kontrolt adna egy olyan cég kezébe, aki amúgy is a "jófejségéről" ismert.

  • Dragon3000
    nagyúr

    és wwenigma:
    Nem hagyom figyelmen kívül a későbbi külön tesztet. Nekem az a bajom, hogy a rákövetkező tesztekben háttérbe van szorítva az RT.
    Egy PC-s tesztet igenis a max beállítások mellett kell elvégezni, azt kell bemutatni, hogy mire képesek a legmodernebb hardvervek a legújabb játékokban. Kiegészítésként pedig le kell tesztelni RT nélkül is, hogy a régebbi kártyák teljesítményéről is képet kapjunk.
    Tény hogy DLSS nélkül pl. a CP-hoz már 4k-n kevés a 3090 is, de 1440p-n már a 2080 is elfogadható teljesítményre képes. A többi RT címben pedig már a 4k sem okoz gondot.
    Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy a DLSS Quality mód elég jó minőséget nyújt.

    Látszik mennyire nem értelmezed mások írását. Amíg elhanyagolható játék használja az rt-t illetve elhanyagolható az rt képes hardverrel rendelkező felhasználók bázisa, miért is kellene az rt-t bekapcsolni a tesztekben, főleg, hogy így torzítaná a képet, ezért jobb külön venni. Van olyan eset is amikor kb semmit nem veszel észre belőle, de mégis felezi az fps-t.

  • BerserkGuts
    addikt

    Statisztika kell emberek többsége még a 1060-at se váltotta le :DD :C
    az rt az a réteg amit az 1% überpistik megengedhetnek maguknak

  • Kansas
    addikt

    és wwenigma:
    Nem hagyom figyelmen kívül a későbbi külön tesztet. Nekem az a bajom, hogy a rákövetkező tesztekben háttérbe van szorítva az RT.
    Egy PC-s tesztet igenis a max beállítások mellett kell elvégezni, azt kell bemutatni, hogy mire képesek a legmodernebb hardvervek a legújabb játékokban. Kiegészítésként pedig le kell tesztelni RT nélkül is, hogy a régebbi kártyák teljesítményéről is képet kapjunk.
    Tény hogy DLSS nélkül pl. a CP-hoz már 4k-n kevés a 3090 is, de 1440p-n már a 2080 is elfogadható teljesítményre képes. A többi RT címben pedig már a 4k sem okoz gondot.
    Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy a DLSS Quality mód elég jó minőséget nyújt.

    "Egy PC-s tesztet igenis a max beállítások mellett kell elvégezni, azt kell bemutatni, hogy mire képesek a legmodernebb hardvervek a legújabb játékokban. Kiegészítésként pedig le kell tesztelni RT nélkül is, hogy a régebbi kártyák teljesítményéről is képet kapjunk."
    És így(RT-képes hardvernél kötelezően RT-on tesztelve) a következő lista jönne ki, Shadow of the Tomb Raider-ben, az fps értékek egészrészeit használva:
    4K:
    RTX 3090 - 64 fps
    RTX 3080 - 56 fps
    RX 5700 XT - 51 fps
    GTX 1080Ti - 50 fps
    RX 6800XT - 47 fps
    RTX 2080Ti - 44 fps
    RTX 3070 - 40 fps
    GTX 1080 - 37 fps
    RTX 3060Ti - 36 fps
    RTX 2070 - 27 fps

    1440p:
    RTX 3090 - 109 fps
    RTX 3080 - 97 fps
    RX 5700 XT - 92 fps
    GTX 1080Ti - 90 fps
    RX 6800XT - 85 fps
    RTX 2080Ti - 77 fps
    RTX 3070 - 72 fps
    GTX 1080 - 68 fps
    RTX 3060Ti - 66 fps
    RTX 2070 - 49 fps

    Az új NV kártyák vastagon, az új AMD aláhúzva. GamersNexus teszt, nem HardwareUnboxed.

    Ez így mennyivel jobb? Ez csábítaná a népet az új kártyák vásárlására? Lehetne magyarázni, hogy "de hát annyival szebb", csak egy ilyen listát látva nem sokakat érdekelne, többen lennének azon kiakadva, hogy az újabb kártyák visszalépést jelentenek a régiekhez képest...

  • FLATRONW
    őstag

    Steam statisztika, én is használom a klienst, de csak akkor fut, amikor onnan szeretnék játékot indítani, így az elmúlt 10 évben kb 3 statisztikában szerepeltem, mert ügye rá kérdez, hogy szeretném e. Ad képet a piac egy részéről, de nem pontosat, de ha azt nézem, hogy novemberben a legkisebb rt képes vga is csak 3,5%-os részesedéssel szerepel, ami már értékelhető képességű 2080/super, mind kettő 1% alatti. Ha az összeset nézem, akkor se éri el a 12%-ot, amiben ügye benne van a leggyengébb is, így jelenleg lényegtelen a piacot nézve.

    Azt teljesen figyelmen kívül hagyod, hogy írták, 2 nappal később jött az rt-s videó. Nem néztem, de ha több kártya és több játék is szerepelt benne, akkor ez a teszt nem az nvidia reagálása miatt készült, hanem eleve kiadták volna.

    #412 Kansas
    Nem tudom, hogy csinálták, nincs meg hozzá a kellő nyelvtudás és inkább az írott teszteket preferálom.

    és wwenigma:
    Nem hagyom figyelmen kívül a későbbi külön tesztet. Nekem az a bajom, hogy a rákövetkező tesztekben háttérbe van szorítva az RT.
    Egy PC-s tesztet igenis a max beállítások mellett kell elvégezni, azt kell bemutatni, hogy mire képesek a legmodernebb hardvervek a legújabb játékokban. Kiegészítésként pedig le kell tesztelni RT nélkül is, hogy a régebbi kártyák teljesítményéről is képet kapjunk.
    Tény hogy DLSS nélkül pl. a CP-hoz már 4k-n kevés a 3090 is, de 1440p-n már a 2080 is elfogadható teljesítményre képes. A többi RT címben pedig már a 4k sem okoz gondot.
    Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy a DLSS Quality mód elég jó minőséget nyújt.

  • wwenigma
    Jómunkásember

    A PH-t nem veszem kiindulási alapnak. Főleg úgy, hogy ha piaci részesedésről van szó, akkor a jóval nagyobb Steam statisztikát sem hajlandóak elfogadni az itteni fórumozók egy része. Ugyanazon része, amelyik most az RT ellen hadakozik.
    Pedig az viszonylag elég pontosan meghatározza az arányokat, a JPR piaci elemzés nem sokban szokott eltérni tőle.

    408. Kansas:
    Az NV-nek nics joga elvárni, hogy úgy teszteljenek ahogy ők akarják. Ezzel nem vitatkozom.
    Viszont igenis van joga büntetni őket, hogyha háttérbe szorítanak egy fontos képességet, ami most már egyértelműen a jelen. Én a helyükben nem írtam volna nekik levelet, egyszerűen nem küldtem volna kártyát a következő generációból.
    Olyanoknak küldenék, akiknek egyértelműen "pozitiv" a hozzáállásuk az NV-hez. Ahogy tette azt az AMD 5 évvel ezelőtt a Fury megjelenésekor.

    413. Bunfi:
    Ebben a kérdésben azért már figyelembe kell venni a konzolokat is. Ott már egy fontos tényező az RT. Nem hiszem, hogy a PS5 tulajok kikapcsolt RT mellett játszanak, mert úgy gyorsabb a játék. A Spidermanben is óriási látványbeli különbséget jelent. Ha pedig PC-n nem vesszük alapnak az RT-t, akkor kimondhatjuk, hogy elveszítette a harcot a konzolokkal szemben.

    "Viszont igenis van joga büntetni őket, hogyha háttérbe szorítanak egy fontos képességet, ami most már egyértelműen a jelen."

    Ne szorakozzunk mar, egy fontos képességet ami a jelen? Tudod mi a jelen? Hogy van egy képesség amitől szebb lesz a jatek de csak ugy mukodik normalisan, normalis kepkockasebességgel ha egy masik képességet használunk amitol csunyabb lesz a jatek. :DDD

    Ez a jelen. És mi az hogy hatterbe szoritjak amikor dedikalt teszteken mutatják be ezt a "fontos" képességet?

  • Dragon3000
    nagyúr

    A PH-t nem veszem kiindulási alapnak. Főleg úgy, hogy ha piaci részesedésről van szó, akkor a jóval nagyobb Steam statisztikát sem hajlandóak elfogadni az itteni fórumozók egy része. Ugyanazon része, amelyik most az RT ellen hadakozik.
    Pedig az viszonylag elég pontosan meghatározza az arányokat, a JPR piaci elemzés nem sokban szokott eltérni tőle.

    408. Kansas:
    Az NV-nek nics joga elvárni, hogy úgy teszteljenek ahogy ők akarják. Ezzel nem vitatkozom.
    Viszont igenis van joga büntetni őket, hogyha háttérbe szorítanak egy fontos képességet, ami most már egyértelműen a jelen. Én a helyükben nem írtam volna nekik levelet, egyszerűen nem küldtem volna kártyát a következő generációból.
    Olyanoknak küldenék, akiknek egyértelműen "pozitiv" a hozzáállásuk az NV-hez. Ahogy tette azt az AMD 5 évvel ezelőtt a Fury megjelenésekor.

    413. Bunfi:
    Ebben a kérdésben azért már figyelembe kell venni a konzolokat is. Ott már egy fontos tényező az RT. Nem hiszem, hogy a PS5 tulajok kikapcsolt RT mellett játszanak, mert úgy gyorsabb a játék. A Spidermanben is óriási látványbeli különbséget jelent. Ha pedig PC-n nem vesszük alapnak az RT-t, akkor kimondhatjuk, hogy elveszítette a harcot a konzolokkal szemben.

    Steam statisztika, én is használom a klienst, de csak akkor fut, amikor onnan szeretnék játékot indítani, így az elmúlt 10 évben kb 3 statisztikában szerepeltem, mert ügye rá kérdez, hogy szeretném e. Ad képet a piac egy részéről, de nem pontosat, de ha azt nézem, hogy novemberben a legkisebb rt képes vga is csak 3,5%-os részesedéssel szerepel, ami már értékelhető képességű 2080/super, mind kettő 1% alatti. Ha az összeset nézem, akkor se éri el a 12%-ot, amiben ügye benne van a leggyengébb is, így jelenleg lényegtelen a piacot nézve.

    Azt teljesen figyelmen kívül hagyod, hogy írták, 2 nappal később jött az rt-s videó. Nem néztem, de ha több kártya és több játék is szerepelt benne, akkor ez a teszt nem az nvidia reagálása miatt készült, hanem eleve kiadták volna.

    #412 Kansas
    Nem tudom, hogy csinálták, nincs meg hozzá a kellő nyelvtudás és inkább az írott teszteket preferálom.

  • FLATRONW
    őstag

    Valakinek elég a teljesítmény, és van, akinek nem. Ha pedig megszámolod, hogy adott számú emberből hánynak elég, és hánynak nem, abból lesz a statisztika. Márpedig statisztikailag nagyon nem áll jól az RT, hiába bizonygatod az ellenkezőjét. Ha csak ebben a topic-ban visszaolvasol, láthatod az arányokat. Persze, tudom, ilyenkor azzal szoktak jönni a write only-k, hogy a PH közössége nem reprezentatív minta, de ugyanúgy nem az a te állításod alátámasztására sem. Viszont kiinduló alapnak jó. Jól látható, hogy hányaknak felel meg az RT teljesítménye.

    A PH-t nem veszem kiindulási alapnak. Főleg úgy, hogy ha piaci részesedésről van szó, akkor a jóval nagyobb Steam statisztikát sem hajlandóak elfogadni az itteni fórumozók egy része. Ugyanazon része, amelyik most az RT ellen hadakozik.
    Pedig az viszonylag elég pontosan meghatározza az arányokat, a JPR piaci elemzés nem sokban szokott eltérni tőle.

    408. Kansas:
    Az NV-nek nics joga elvárni, hogy úgy teszteljenek ahogy ők akarják. Ezzel nem vitatkozom.
    Viszont igenis van joga büntetni őket, hogyha háttérbe szorítanak egy fontos képességet, ami most már egyértelműen a jelen. Én a helyükben nem írtam volna nekik levelet, egyszerűen nem küldtem volna kártyát a következő generációból.
    Olyanoknak küldenék, akiknek egyértelműen "pozitiv" a hozzáállásuk az NV-hez. Ahogy tette azt az AMD 5 évvel ezelőtt a Fury megjelenésekor.

    413. Bunfi:
    Ebben a kérdésben azért már figyelembe kell venni a konzolokat is. Ott már egy fontos tényező az RT. Nem hiszem, hogy a PS5 tulajok kikapcsolt RT mellett játszanak, mert úgy gyorsabb a játék. A Spidermanben is óriási látványbeli különbséget jelent. Ha pedig PC-n nem vesszük alapnak az RT-t, akkor kimondhatjuk, hogy elveszítette a harcot a konzolokkal szemben.

  • bunfi
    őstag

    Statisztikáról felesleges beszélni, mivel nem létezik. Valakinek elegendő a teljesítmény, valakinek nem. De mivel már a 2. generációját éli az RT, a konzolok is támogatják (sőt már ott is húzó képességnek számít), így igenis alapnak kéne lennie a tesztekben.

    Persze, hogy felesleges, hiszen ha hivatkozhatunk a Steam statisztikáira, akkor az emberek elenyésző többségének van olyan kártyája, ami RT mellett nem húzza le 30 alá az FPS-t. Persze erre megoldás lehet a DLSS, de remélem az világos, hogy az egy elég visszás helyzetet teremtene, mivel a minőség a szerveridő kérdése, az pedig nem áll végtelen mennyiségben rendelkezésre és nagyon nincs ingyen...

  • Kansas
    addikt

    Csak ha nagyon hosszú a videó, akkor sokan meg se nézik, azért a külön videóban el lehet magyarázni, hogy mi is azaz rt és az adott játékban milyen fokig használták fel....

    Ja, úgy érted, ahogy a HardwareUnboxed csinálta? :D

  • Dragon3000
    nagyúr

    Nem feltétlen muszáj külön videó, nem ad ki annyi tartalmat... :D hozzá lehet csapni a normál videó végéhez...

    Csak ha nagyon hosszú a videó, akkor sokan meg se nézik, azért a külön videóban el lehet magyarázni, hogy mi is azaz rt és az adott játékban milyen fokig használták fel....

  • Kansas
    addikt

    Miért kellene az rt-t alapjáraton tesztelni, míg a vga-k fele a tesztekben nem rt képes? Na meg játékból is elég kicsi a választék. Sokkal jobb megoldás videós teszt esetén külön videóban beszélni róla, írásos formában meg bőven elég egy 10 oldalas teszt esetében külön erre plusz 1-2 oldal és kész.

    Nem feltétlen muszáj külön videó, nem ad ki annyi tartalmat... :D hozzá lehet csapni a normál videó végéhez...

  • Dragon3000
    nagyúr

    Statisztikáról felesleges beszélni, mivel nem létezik. Valakinek elegendő a teljesítmény, valakinek nem. De mivel már a 2. generációját éli az RT, a konzolok is támogatják (sőt már ott is húzó képességnek számít), így igenis alapnak kéne lennie a tesztekben.

    Miért kellene az rt-t alapjáraton tesztelni, míg a vga-k fele a tesztekben nem rt képes? Na meg játékból is elég kicsi a választék. Sokkal jobb megoldás videós teszt esetén külön videóban beszélni róla, írásos formában meg bőven elég egy 10 oldalas teszt esetében külön erre plusz 1-2 oldal és kész.

  • Kansas
    addikt

    Statisztikáról felesleges beszélni, mivel nem létezik. Valakinek elegendő a teljesítmény, valakinek nem. De mivel már a 2. generációját éli az RT, a konzolok is támogatják (sőt már ott is húzó képességnek számít), így igenis alapnak kéne lennie a tesztekben.

    Az első generációs RT egy nagy nulla volt támogatott játékok tekintetében, azóta csak még nagyobb lett, a DLSS-t kijavították, de továbbra sem a minőség irányába hat.
    A mostani generáció meg még nem döntötte el, hogy az NV vagy az AMD irányába megy el, egyelőre az előbbit képviselik a PCs játékok, a másikat a konzolok.
    Sok tesztben alap is, speciel a HU-éknál nem. A lényeg az, hogy joguk van így dönteni, az NV-nek meg nincs joga ezt büntetni. Ennyi.
    Nem lehet előírni a sajtónak, hogy miről mit gondoljon, nem az egész világ Orbánisztán vagy Kína...

  • Busterftw
    nagyúr

    Valakinek elég a teljesítmény, és van, akinek nem. Ha pedig megszámolod, hogy adott számú emberből hánynak elég, és hánynak nem, abból lesz a statisztika. Márpedig statisztikailag nagyon nem áll jól az RT, hiába bizonygatod az ellenkezőjét. Ha csak ebben a topic-ban visszaolvasol, láthatod az arányokat. Persze, tudom, ilyenkor azzal szoktak jönni a write only-k, hogy a PH közössége nem reprezentatív minta, de ugyanúgy nem az a te állításod alátámasztására sem. Viszont kiinduló alapnak jó. Jól látható, hogy hányaknak felel meg az RT teljesítménye.

    Pontosan ezzel jövök.
    Akkor már csak az a statisztika kéne, mint forrás.
    Mert a ph magyar fórum fellapozása aztán minden csak nem alap, nem hogy statisztika.

  • Pingüino
    senior tag

    Statisztikáról felesleges beszélni, mivel nem létezik. Valakinek elegendő a teljesítmény, valakinek nem. De mivel már a 2. generációját éli az RT, a konzolok is támogatják (sőt már ott is húzó képességnek számít), így igenis alapnak kéne lennie a tesztekben.

    Valakinek elég a teljesítmény, és van, akinek nem. Ha pedig megszámolod, hogy adott számú emberből hánynak elég, és hánynak nem, abból lesz a statisztika. Márpedig statisztikailag nagyon nem áll jól az RT, hiába bizonygatod az ellenkezőjét. Ha csak ebben a topic-ban visszaolvasol, láthatod az arányokat. Persze, tudom, ilyenkor azzal szoktak jönni a write only-k, hogy a PH közössége nem reprezentatív minta, de ugyanúgy nem az a te állításod alátámasztására sem. Viszont kiinduló alapnak jó. Jól látható, hogy hányaknak felel meg az RT teljesítménye.

  • FLATRONW
    őstag

    "Az RT pedig már most elfogadható teljesítményt nyújt."
    Ez az, amiben többségünk nem ad neked igazat. Vagy nem azonos magasségban van a lécünk az "elfogadható teljesítményt" tekintve.
    De ha neked jó, hát élvezd. Statisztikailag a többségnek nem jó, még nem.

    Statisztikáról felesleges beszélni, mivel nem létezik. Valakinek elegendő a teljesítmény, valakinek nem. De mivel már a 2. generációját éli az RT, a konzolok is támogatják (sőt már ott is húzó képességnek számít), így igenis alapnak kéne lennie a tesztekben.

  • Kansas
    addikt

    Nem tudom, hogy miről beszélsz.
    A lényeg az, hogyha RTX kártyát veszek, akkor raszterben nem leszek hátrébb, mint AMD esetén. RT-ben pedig nem leszek annyira bekorlátozva, mint az AMD. Csak előnyöm származik az NV-ből és a gatyámat is csak annyira eszi le, mint a konkurencia. Az RT pedig már most elfogadható teljesítményt nyújt.

    "Az RT pedig már most elfogadható teljesítményt nyújt."
    Ez az, amiben többségünk nem ad neked igazat. Vagy nem azonos magasségban van a lécünk az "elfogadható teljesítményt" tekintve.
    De ha neked jó, hát élvezd. Statisztikailag a többségnek nem jó, még nem.

  • FLATRONW
    őstag

    Gondolom, autót is így veszel.
    Drága, a tankolás leeszi a gatyád is, az asszony meg a két gyerek már nem fér be, a sebességkorlátok ugyanúgy vonatkoznak rá, de lehet villogni, hogy Lambód, vagy Ferrarid van. Ez kb. ugyanaz. Annyi különbséggel, hogy az RT valamikor majd elfogadható lesz mindenki számára, de most még láthatóan nagyon nem.

    Nem tudom, hogy miről beszélsz.
    A lényeg az, hogyha RTX kártyát veszek, akkor raszterben nem leszek hátrébb, mint AMD esetén. RT-ben pedig nem leszek annyira bekorlátozva, mint az AMD. Csak előnyöm származik az NV-ből és a gatyámat is csak annyira eszi le, mint a konkurencia. Az RT pedig már most elfogadható teljesítményt nyújt.

  • Pingüino
    senior tag

    Ez nem is olyan rossz, ezt simán lehet ellensúlyozni driveres képélesítéssel. Nem beszélve arról, hogy más jelenetekben ettől jobb minőségre képes a DLSS. Ez egy legrosszabb eshetőségnek tűnik, ami még így is elfogadható minőséget nyújt.

    Gondolom, autót is így veszel.
    Drága, a tankolás leeszi a gatyád is, az asszony meg a két gyerek már nem fér be, a sebességkorlátok ugyanúgy vonatkoznak rá, de lehet villogni, hogy Lambód, vagy Ferrarid van. Ez kb. ugyanaz. Annyi különbséggel, hogy az RT valamikor majd elfogadható lesz mindenki számára, de most még láthatóan nagyon nem.

  • FLATRONW
    őstag

    Ez jó lenne dehogyis fúj :( megint ez az ocsmány homályosítás az mióta jó a motion blur is egy xar effekt


    Ez nem is olyan rossz, ezt simán lehet ellensúlyozni driveres képélesítéssel. Nem beszélve arról, hogy más jelenetekben ettől jobb minőségre képes a DLSS. Ez egy legrosszabb eshetőségnek tűnik, ami még így is elfogadható minőséget nyújt.

Új hozzászólás Aktív témák