Hirdetés

2019. július 18., csütörtök

(#1) M.A.X.

M.A.X.
(tag)

nv fogyasztási adatot könnyű átszámolni AMD-re, csak szorozni kell 2-vel. ;]

(#2) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Azt érdemes tudni, hogy ezek a programok adnak hozzá a frame késéshez az overlay miatt, és a kártya folyamatos riportoltatása negatívan hat a frame-time konzisztenciára.

Tök jó, hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tyrel válasza Duracellm... (#2) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Nem gamereknek készülnek az ilyenek, hanem fejlesztőknek...

(#4) Isobutane válasza Tyrel (#3) üzenetére

Isobutane
(kvázi-tag)

Inkább a benchmarkereknek és a gamereknek. Fejlesztőknek vannak erre eszközeik.

Why did the integer drown? - Because it couldn't float.

(#5) [CsuCsu] válasza Isobutane (#4) üzenetére

[CsuCsu]
(őstag)

Nincsenek eszkozeik, nem irnak teljesitmeny profilozot. Az OCAT-ot hasznalja jelenleg mindenki.

(#6) Predatorr

Predatorr
(tag)

Miért (lenne) jobb ez, mint a hwinfo v az afterburner?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) schawo válasza Predatorr (#6) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

He??

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#8) Abu85 válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Igazból a fejlesztőknek az OCAT nem elég. Nekünk igen, de nekik profilozó+debug kell. Például az RGP+Renderdoc.

(#2) Duracellm...: Kb. -0,2%

(#6) Predatorr: Mert ez úgy működik, mint az OCAT, így pontos eredményt ad.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#9) Raysen623

Raysen623
(PH! addikt)

Jó értem ez egy külön mérőszoftver és nem kell hozzá felraknom az experience micsodát?

(#10) Bale_E válasza Abu85 (#8) üzenetére

Bale_E
(őstag)

Afterburner, hwinfo más elven működik?

https://www.twitch.tv/m0h0senator // Cyberpunk 2077 - 2020/04/16

(#11) [CsuCsu] válasza Abu85 (#8) üzenetére

[CsuCsu]
(őstag)

Igazad van, osszekevertem az RGP-vel. :R

[ Szerkesztve ]

(#12) Runo válasza M.A.X. (#1) üzenetére

Runo
(PH! kedvence)

Szerinted hol érdekel a fogyasztás? Majd 3 fával többet vágnak ki! :P

Őrült, ki halni vágy, még a rút élet is szebb, mint a szép halál. / Euripidész /

(#13) [CsuCsu] válasza Runo (#12) üzenetére

[CsuCsu]
(őstag)

A jobb energiahatekonysagu hardvert jobban lehet tuningolni. Ami igaz is - az AMD kartyak azert fogyasztanak ennyit, mert gyakorlatilag gyari tuning van rajtuk, hogy tartani tudjak a lepest. Nem is nagyon lehet tovabb tornaszni oket, mikozben az NV-t igen.

(#14) Runo válasza [CsuCsu] (#13) üzenetére

Runo
(PH! kedvence)

Nem szoktam tuningolni, esetleg kicsit visszafelé...
(Talán pont ezért pl. még az újonnan megvett 4830-am is kifogástalanul működik!)

[ Szerkesztve ]

Őrült, ki halni vágy, még a rút élet is szebb, mint a szép halál. / Euripidész /

(#15) tibaimp válasza Predatorr (#6) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Én szeretem, ha látom a monitor sarkában az aktuális FPS-t, és screeshot-okat is szoktam lőni egy-egy szép grafikus résznél, ezért használtam a progit, de nálam az Afterburner esetében, volt, hogy kifagyott vagy fekete képernyőt dobott a játék, igazából nem derítettem ki, hogy miért, simán kikapcsoltam, és megszűnt a hibajelenség.
Ez hátha jobb lesz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) [CsuCsu] válasza Runo (#14) üzenetére

[CsuCsu]
(őstag)

Egyeni preferencia kerdese. En szeretem kisajtolni a maximumot a draga penzen megvett hardverbol. Most mar ott tartunk, hogy nem kell a BIOS-ban es driverben turkalni, a gyartok automatizaltak az egeszet.

(#17) warrior93 válasza Runo (#14) üzenetére

warrior93
(lelkes újonc)

Nekem is van 10 éves cuccom, ami napi 10 órában 100% terhelésen 30% OC futott, köszöni szépen jól van.
Reméltem, hogy pont ez nem fogja megosztani a fanboiokat, de hát tévedni emberi dolog.
Én kifejezetten örülök, hogy megy a fejlesztési verseny.

Üdv. Woules

(#18) andy19770128 válasza M.A.X. (#1) üzenetére

andy19770128
(fanatikus tag)

Remélem túlzásnak szántad mert iróniának szar volt. Ráadásul az irónia a gyenge elme menedéke. (Cicero)

(#19) Bale_E válasza andy19770128 (#18) üzenetére

Bale_E
(őstag)

Annyira pedig nem áll messze a valósgától a kijelentés.

https://www.twitch.tv/m0h0senator // Cyberpunk 2077 - 2020/04/16

(#20) dabadab válasza andy19770128 (#18) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Konkrétan ami engem érint, ott az 1650 elvan a 75 wattos PCI-E tápellátással, az 570 meg 120 wattos tápellátást kapott és azt ki is használja.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) pandras83 válasza andy19770128 (#18) üzenetére

pandras83
(kvázi-tag)

"Richard Rorty amerikai filozófus szerint az ironikus gondolkodás használata segít megőrizni a képességünket a szabadságra, a megújulásra." Légyszi ne bántsd az ironizálókat.

" Zárlatot csak úgy érdemes okozni, hogy a látvány kárpótoljon a következményekért."

(#22) aginor válasza Bale_E (#19) üzenetére

aginor
(PH! addikt)

Ööö, pedig de.. Ennyire hál' Istennek nem szar a helyzet. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#23) Predatorr válasza tibaimp (#15) üzenetére

Predatorr
(tag)

RTSS beállítások.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#24) Puma K válasza tibaimp (#15) üzenetére

Puma K
(PH! kedvence)

Az RTSS-el volt a baja, nem az MSI AB-vel.

Az RTSS-nél vannak beállítások, amiket át kell állítani adott játékoknál, mert különben azt tapasztalja az ember amit te is.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) Tetsuo válasza [CsuCsu] (#13) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

A fogyasztók elenyésző száma tuningol.

(#26) Tetsuo válasza andy19770128 (#18) üzenetére

Tetsuo
(fanatikus tag)

Nos, valószínűleg ezt Cicero iróniának szánta csakúgy, mint Oscar Wild "az irónia, a szellemesség legalacsonyabb formája" kijelentést. ;)

(#27) tibaimp válasza Puma K (#24) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Predatorr, Puma K: köszi!

Bocs, csak egy kérdés, mi az az RTSS?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) Puma K válasza tibaimp (#27) üzenetére

Puma K
(PH! kedvence)

Amikor felrakod az MSI AB-t, akkor az RTSS is települ. Ez az ami megjeleníti neked a képernyő adott sarkában az adott információkat terhelés közben a gépedről. Plusz ezzel lehet még rögzíteni felvételt, képernyőmentést készíteni, játék közben mérni az FPS-t stb.

(#29) tibaimp válasza Puma K (#28) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Köszi! Ja igen, a Riva tuner, OK. Ez itt a képen akkor egy "jó" beállítás, mert ezt én default-on használtam, csak az Afterburner-t állítgattam.

(#30) Puma K válasza tibaimp (#29) üzenetére

Puma K
(PH! kedvence)

Nem.
A Riva Tuner anno a tuning program volt, amire az MSI AB épül.

Az Riva Tuner Statics Server az a monitorozó, videó rögzítő, képernyő mentést készítő, FPS mérő stb-stb része.

A listába hozzá lehet adni újabb .exe-ket így játékonként be tudod állítani, hogy hol legyenek a kijelzett értékek, milyen színűek legyenek, mekkorák stb-stb.

Adott címeknél ezzel a résszel kell játszani, hogy ne fekete képernyőt kapj, vagy lépjen ki a játék:

[ Szerkesztve ]

(#31) tibaimp válasza Puma K (#30) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Köszönöm szépen, megint okosabb lettem :)
Ki is próbálom.

(#32) MeszesKPT válasza tibaimp (#31) üzenetére

MeszesKPT
(fanatikus tag)

Ha valamelyik játék még így sem indul, akkor lődd ki az RTSS-t, indítsd el a játékot, majd vissza az RTSS-t. Nekem ez eddig mindig működött.

(#33) tibaimp válasza MeszesKPT (#32) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Köszi! :R

(#34) Melorin

Melorin
(PH! addikt)

Vajon mikor és honnan lehet majd letölteni?

(#35) gV válasza Melorin (#34) üzenetére

gV
(őstag)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.