Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    Továbbra is a tré 0,6 mm-es papírból gyárt mindent a Fractal? Számomra masszív csalódás emiatt a Define S. Nyeklik minden létező irányba, kisebb terheléstől is széthajlanak a lemezek. Ráadásul a mai napig nem sikerült megtanulniuk menetet vágni. Meg a műanyagok minősége is elég bazári.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    Amikor egy kézicsavar ki és betekeréséhez is csavarhúzó kell, akkor ott igen komoly gondok vannak. Nem is egy Fractal háznál tapasztaltam már ezt.

    A lemez meg vékony. Mikor szereltem, csak úgy hajladozott minden irányba. És akkor elméletileg el kellene bírnia a tetőnek akár egy 420-as radiátort is, ami ventilátorokkal együtt testvérek között is legalább 2 kg. A frontlemez így is láthatóan meghajlik a 360-as vékony radiátortól. Pedig az alig több 1,5 kg-nál. Mi lenne ha egy 60 mm vastag radiátort szerelnék oda? És akkor oldalra még megy majd a pumpa és a tartály, szintén vagy 1,5 kg.

    A vékony lemez nem lenne éppen baj, de semmiféle merevítése nincs, mégcsak bordák formájában sem.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz joysefke #18 üzenetére

    A merevség ott kezdődne, hogy van egy merevített vázszerkezet, és azon a lemezek. Lásd pl a Chieftec Scorpio/Dragon-t (a régit). 1,5 mm vastag váz és merevítők, 1 mm-es lemezek. Na az valóban tank volt, még a nagytorony sem csavarodott, hajlott semerre sem, pedig az oldalarányai nem erre engedtek következtetni. Az alkalmazott műanyagok is messze jobb minőségűek voltak. A közepes változat volt 12,5 kg üresen. Ránézésre nem több, mint az R6, csak nem mindegy hogyan van az anyag elrendezve benne. (Egyébként meg mai értelemben már az is kétkamrás volt, ahogy az összes Dragon, plusz moduláris felépítésű.) Ismerősömnél volt szerencsém R5-höz. Üresen csavarodik, kb az alaplap merevíti ki valamennyire. A Dragon-t üresen sem tudod megcsavarni. A két kamrát elválasztó C-profilok megteszik a hatásukat merevség szempontjából. Volt/van valódi funkciójuk, nem csak esztétikai, mint a mostani lemezburkolatoknak. Plusz az olyan okos megoldások, mint a rezgéscsillapított, csavarmentes ventilátorkeretek.

    Akinek volt Dragon-ja vagy Scorpio-ja, az csak röhög a mai házak szilárdságán. Azokban semmi nem hajlott el a beépített dolgok súlya miatt. A Define S-ben viszont igen, kb minden deformálódik ha rögzítesz rá valamit. A tálca mögötti meghajtótálcák egyébként megintcsak feszítik, deformálják a tálcát. Az SSD-t úgy kellett izomból a helyére feszíteni pl, de a vinyótálcák sem éppen könnyedén mentek a helyükre. A csavarok meg mint írtam nem egy háznál voltak ilyenek. Ha valaki nagyon akarja, akkor megkeresheti egy régebbi hsz-om, ahol egy Core 1000-rel kapcsolatban írtam le ugyanezt. Akkor elfogadtam valamennyire, hogy azért, mert az alsókategória, de mint kiderült mindegyikben az. A Define széria a Fractal-nál a csúcs (mind), de még itt sem sikerült rendesen megcsinálni. Legalább már valamennyire lesorjázzák a lemezek széleit.

    Ventilátort viszont még mindig nem képesek egy legalább épkézláb darabot rakni a házaikba.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Dragon3000 #22 üzenetére

    Nem felejtek el semmit.

    -A kivágás önmagában nem jelent semmit. Már csak azzal duplájára lehetne növelni az alaplaptálca merevségét, hogy az ablak szélét 1,5-2 mm szélességben visszaperemeznék! Ezzel még a tömör síklemez verziónál is merevebb lenne, miközben összességében kevesebb anyag lenne benne. Ésszel elhelyezett bordákkal ez tovább növelhető. Szerencsétlem AKM tokja 1 mm-es lemezből van préselve, megfelelő bordázattal. Mégis elviseli mindenféle gond nélkül akár a sorozatlövés dinamikus terhelését is, miközben ~1 kg-mal könnyebb, mint az AK tömör fémből mart tokja. És még merevebb is. Az anyag mennyisége önmagában nem jelent semmit, a kialakítás sokkal fontosabb tényező.

    -Nem nagyobbak az említett Chieftec házak. A DX-01 203x522x473 méretekkel van megáldva, azaz a térfogata 50,12 l. A Define S 233x451x520 méretekkel bír, ebből a térfogata 54,64 l. Ergo a nevezett Chieftec ház 9%-kal kisebb! Ehhez tartozik azonos tömeg. A Chieftec mérnökei jobb munkát végeztek a ház merevítése során. Ha azt is figyelembe vesszük, hogy van két kivehető vinyókeret, három kivehető ventilátorkeret, egy kivehető bővítőkártyavezető, és egy 4 férőhelyes 5,25"-es meghajtókeret, akkor a különbség még drámaibb. Ha ezeket mind kiszeded (a nagymeghajtók keretét mondjuk le kell fúrni), a ház merevsége még mindig megmarad, ugyanis egyik sem része a teherviselő váznak. Viszont így a ház tömege 8 kg-ra csökken. És még mindig messze merevebb lesz, mint a Define S, vagy bármelyik R. Az R6 egyébként 58,83 l térfogatú, tehát 17%-kal nagyobb, mint a DX-01. Ehhez tartozik hasonló tömeg, de ha a vázat nézzük, akkor meg eleve jóval nagyobb tömeg. A DA-01, ami a nagytorony, 64,55 l-es, ez már valóban nagyobb térfogató, a tömege viszont 15 kg a két vinyókerettel, a ventilátorkeretekkel, a kártyavezetővel és a 7 helyes nagymeghajtókerettel. Ezek nélkül 10,5 kg a tömege, és továbbra is messze stabilabb, mint bármelyik Fractal ház. Pedig az oldalarányai ennek egyáltalán nem kedveznek. A többlet tömeg pedig a felsorolt plusz belső alkatrészekből adódik. Maguknak a házaknak a váza fajlagosan kisebb tömegű, mint a Fractaloké.

    A Fractal házak esetén az alapvető probléma, hogy nincs egy teherviselő váz, a merevséget a beszerelt alkatrészek adják. A probléma csak az, hogy ezért a ház átadja a feszültséget a beszerelt alkatrészeknek, amelyeket viszont nem úgy terveztek, hogy a házat merevítsék. Főleg igaz ez az alaplapra. Sajnálatos módon az alaplaptálca merevségét döntő részben maga az alaplap adja, ami a fordítva ülünk a lovon tipikus esete.

    Csak ránehezedtem a Define S tetejére (65 kg vagyok), már attól meghajlott. Szerencsére csak rugalmasan, szóval visszanyerte az eredeti alakját. Meg meg is ijedtem kicsit, szóval nem tehénkedtem tovább rajta.

    De összefoglalva a lényeget: ugyanebből a tömegből ésszerűbb kialakítással sokkal merevebb, strapabíróbb konstrukció is készíthető. És mégcsak a felhasználási rugalmasságot sem kell feláldozni.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz joysefke #27 üzenetére

    "Mint említettem a számomra ez a ház kielégítette mind a funkció mind az esztétikum mind a minőségérzet iránt támasztott követelményeimet."

    Alapvetően ez a lényeg. Az esztétikummal és a funkcionalitással nekem sincs az égvilágon semmi bajom. Sajnos sok ház már ezen is elvérzik. Abban igazat adok nektek, hogy sallangmentes, alapvetően minimál dizájn házban nem igazán van más választási lehetőség.

    De a szilárdság valóban nem világverő. A mai mezőnyben lehet OK, de a mai mezőny csúcsa ebből a szempontból nem ér fel a régi középmezényhöz. Sőt, egy 20 éves Codegen (igen, azok bizony tankok voltak) ház is merevebb volt, mint pl a Fractal bármely háza, amihez szerencsém volt (többféle Core, pár Define R, egy Arc és most a Define S). És a többi problémám is fennált mindegyik szériánál.

    A csavarok pár ki/betekerés után mondhatni bejáródtak, de nem értem miért nem lehetnek jók egyből. (20 éve az alsó kategória tetején már belefért az M3-as szegecsanya használata, pl a Codegen-nél.) A Core-ok mindegyike sorjásabb, mint a 20 éves alja Acorp házak. Eddig minden Core szerelésekor többször is megvágtam magam. Ezek olyan dolgok, amelyeken minimális odafigyeléssel lehetne javítani.

    A műanyagok minősége megint érthetetlen számomra. Ennyire kopogós, rideg műanyagot, mint ami a Define S előlapja nem láttam még házon. Az érzésen, kopogósságon sokat segítene, ha a belső oldalán lenne pár borda, amelyek ráadásul a zajelnyelésben is segítenének. Itt a minimál dizájn üt vissza némileg.

    "hivatkozol egy öreg felső tápos, HDD-ket hátrafele ki-/ beszerelős házra"

    Erre azt tudom mondani, hogy semmi technikai bravúr nincs benne, hogy fejreállítsunk egy házat. A tervező részéről csak egy 180°-os forgatás, illetve a hát- és előlap fejjel felszegecselése. Ez továbbra is nagyon gyenge indok. A vinyókeretek meg megint egy könnyed probléma. Ez pl annak a hozadéka, hogy a háznak van egy valódi váza, a kiegészítők azon belül szabadon pakolászhatóak, forgathatóak, variálhatóak. Erre nagyon jó példa a Chieftec Bravo: a vázszerkezete alapvetően megegyezik a Dragon-éval, a vinyókeretek mégis ki vannak fordítva benne. Szintén minden komolyabb beavatkozás nélkül tudták módosítani a nagyhelyeken a rögzítést. A fő eltérés vázszerkezetileg a Dragonhoz képest az, hogy a midikből kikerült a két keresztmerevítő, a nagyból pedig a két kamrát elválasztó tálca (ami egyébként mindig is felesleges volt). Minimális tervezőmunka kellett hozzá. Ahogy könnyedén a mai igényekhez lehetne alakítani teljes egészében. Szóval lehet első ránézésre nincs hozzá köze, de csak első ránézésre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák