Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AlienSub

    csendes tag

    válasz v_angelus #655 üzenetére

    Tudtommal csak a saját WIFI stickjét fogadja el, mint ahogyan webkamerát is.

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

  • AlienSub

    csendes tag

    Néha az az érzésem mintha nem is ugyan arról a tévéről beszélgetnénk. Már korábban is olvastam itt róla és nem vonom kétségbe, amit írtok, de nem értem ezt a ciripelést.

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

  • AlienSub

    csendes tag

    válasz Celeborn #692 üzenetére

    Én meg egy P42G20ES-ről, ami valójában ugyan az csak szürke kávával. Nekem sajnos nincs összehasonlítási alapom más gyártók termékeivel, mivel ez az első un. lapos tévém. Sokat vacilláltam és a sok pro és kontra ellenére, amit a plazmákról, de ugyan akkor az LCD-ről is olvastam a plazma mellett döntöttem. Erre a készülékre konkrétan az eladó beszélt rá. Én egy TX-P42V20-ast néztem ki, de meggyőzött arról, hogy nem tud annyival többet, hogy megérje a több mint 100 e forintos árkülönbséget. Alaphelyzetben nem használom ki a tudását, mivel analóg jelet kap (kábel Tv) és csak egy egyszerű LG DVD lejátszó van hozzá csatlakoztatva SCART-on keresztül. Ennek ellenére azt kell, hogy mondjam nekem nagyon tetszik a kép minősége mindkét esetben. Tv nézésre a prof. 1 opciót használom a saját igényeimhez beállítva, de THX-el is nagyon szép, a DVD-hez pedig a mozi opciót használom. Az internetet kábelen kapja eddig már kétszer frissítette önmagát. A Viera Cast jópofa funkció, bár nem használom túl sűrűn, de lehet vele villogni a vendégek előtt. :D Mellesleg arra is jó, hogy teszteld a HD és Full HD tudását. A Skype-ot viszont már szívesebben használnám, de mivel túl irreálisnak tartom a közel 40 ezret a kameráért inkább kivárok. Tudtommal az EU-ban ezt a készüléket több helyen is gyártják, talán érdemes lenne összevetni, hogy kinek hol gyártották. Nem mintha ez túl sok magyarázattal szolgálna, elvégre a gyártási technológia az ugyan az kell hogy legyen, de hátha segít rájönni a rejtélyekre. Az enyémet Lengyelországban rakták össze. Mielőtt megvettem, több internetes áruház kínálatában is megnéztem már csak az árak miatt is és a legkedvezőbb ajánlattal csak azért voltam bajban mert a típus számban szerepelt egy plusz betű - PF42G20E. Felhívtam a Pana márkaszervizét, hogy utánaérdeklődjek és ott azt mondták, hogy vélhetően szürke import és bár ettől még ugyan az a készülék csak a garanciás javíttatása nem velük történik. Mindent összevetve én ezt a készüléket nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, aki most készül vásárolni és most még jobban megéri a pénzét, mivel a P42GT20E piacra kerülése óta jócskán csökkent az ára! (bár nem biztos, hogy ez generálta)

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

  • AlienSub

    csendes tag

    Ja, azt még hozzátenném, hogy végül nem az olcsóbbat vettem meg. Addig szüttyögtem a vásárlással, hogy időközben a meglévő tévénk feladta és jobb létre szenderült, ezért elmentem a legközelebb eső MM-ba és hazahoztam egyet ebből a készülékből.
    Megjegyzem a képen látható kályhaezüst szín nagyon megtévesztő, az életben, a talpat (állványt) leszámítva ez egyáltalán nem így néz ki. Sokkal szebb. Már ha ez szempont valakinek. ;)

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

  • AlienSub

    csendes tag

    válasz Kiamy #769 üzenetére

    A zúgást sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom és ezzel azt hiszem mindannyian így vagyunk. Az én készülékem például nem zúg legalább is úgy nem, ahogyan itt már többen is leírták. Ha megszüntetek minden zajforrást a szobában és kikapcsolom a hangot a tévén, a fülemet a hátoldalán a jobb felső sarokra tapasztom, akkor hallani vélek valami nagyon enyhe ciripelést, de ez nem több, sőt még talán annyi sem, mint egy hagyományos CRT zúgása. Hangsúlyozom semmi baja a hallásomnak és kizárólag ilyen körülmények között hallani. De tény, hogy ebből a típusból vannak olyan készülékek, amiknél ez a jelenség egy alkatrész vagy összeszerelési hibából kifolyólag (még sajnos nem jöttünk rá miért) felerősödik és zavaróan hallatszik. Én még nem találkoztam ilyennel, de elhiszem azoknak, akik ettől szenvednek.
    Minden elfogultság nélkül állítom, hogy ez egy remek Tv, de sajnos nem tudok neked olyan tippet adni, amivel biztosan kiszűrhetnéd a "ciripelős" darabokat.

    Megjegyzem, nekem is egy hasonló korú Grundigot váltott ki, amivel én korán sem voltam megelégedve, de azért kivártam, hogy elvigye a végleges adásszünet. :K

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

  • AlienSub

    csendes tag

    válasz freinds #788 üzenetére

    Nekem is T-home analóg a kábeltévém és ugyan nem tudom, hogy a tévének a szolgáltatásnak vagy mindkettőnek köszönhetően, de nem látom ennyire rossznak. Sőt egyáltalán nem. Persze tudom, hogy a Tv ennél többre képes ezért összehasonlításképpen vettem egy beltéri antennát csak, hogy kipróbálhassam a földi sugárzású antenna jelet. Igaz erre a tesztre talán nem a legjobb megoldás a beltéri antenna, de úgy gondoltam egy próbát megér. Megvallom őszintén elmaradt a nagy üdvrivalgás annak ellenére, hogy szemmel láthatóan a digitális jel jóvoltából két adó (M1, M2) képe élesebb lett, de a többi RTL, TV2, AXN, maradt az analóg szintjén. Persze ez lehet, hogy inkább a szoba antenna hibája. Szóval, szerintem nincs mitől tartanod.

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

  • AlienSub

    csendes tag

    válasz Celeborn #791 üzenetére

    Helló Celebron!
    Azt hiszem a korábbi kommentem kicsit félreérthető volt, ezért megpróbálom újrafogalmazni.
    Szóval, az alap kérdés -freinds- részéről az volt, hogy a t-home kábelszolgáltatásán milyen az analóg adások minősége. Amire nekem továbbra is az a válaszom, hogy bár nem tökéletes, de egyáltalán nem rossz. Én ezt egy kicsit megbonyolítottam a földi sugárzású digitális műsorszórás minőségével csak, hogy legyen mivel összehasonlítani. De azt nem állt szándékomban leszólni, már csak azért sem, mert nekem is az a véleményem, hogy a digitális műsorok kínálta jobb képminőséget nem a legjobb ötlet egy szobaantennával lemérni. Mégpedig pont azért, amit te is leírtál, vagy is a gyenge jelerősség okozta minőségi romlás miatt. ( kikockázódás, szétesés, fehér árnyék) De erről szándékosan nem írtam, inkább a legjobb jelerősség mellett tapasztalt képminőséget vettem alapul és arra írtam azt, hogy bár láthatóan szebb, élesebb képet kaptam még is elmaradt a nagy áll leesés. Én ezt nem negatívumként értettem, csak azt szerettem volna demonstrálni, hogy véleményem szerint nem kell tartania az analógtól ezen az alapon.

    Lassan olyan leszek mint VV Alekosz, mindent túlbonyolítok. :D
    Amúgy mi a helyzet ciripelés frontján?

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

  • AlienSub

    csendes tag

    válasz Celeborn #794 üzenetére

    Ugyan már ne szabadkozz, teljesen igazad volt.
    Más. Még jó, hogy nem mondták azt, hogy kapcsold ki akkor majd nem zúg. :D Ha a szerviznek az normális, hogy egy tücsök van beépítve a több mint 200 e forintos tévédbe, akkor vélhetően az a nemnormális, hogy van akinek meg nem ciripel. De akkor vajon miért nem rohannak minden olyan tulajhoz, akinek nem ciripel, hogy beépítsék, mondván: bocsánat ez kimaradt! :D Véleményem szerint az lenne a legtisztességesebb a részükről, hogy elismerik, nem tudják mi okozhatja ezt a jelenséget, de jelezni fogják a gyártónak és mihelyt megoldást találnak rá, garanciában kijavítják a hibát.
    Amúgy meg, ha a zavarszűrős elosztó nem segít az alkohol még talán bejöhet csak süketre kell igyad magad. :D

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

  • AlienSub

    csendes tag

    válasz Monya78 #1022 üzenetére

    Ezt sajnos neked kell eldöntened. Az 5 év garit a Panasonic hivatalos magyarországi disztribútora adja, tehát ennek megfelelően a garanciális javíttatásokat is a magyarországi szakszervizekben végzik. A webshopok nagy része viszont nem rajtuk keresztül szerzi be a készülékeket ezért nem jár az 5 év gari így a garanciális javításokat sem a magyarországi szakszervizek végzik.
    Mérlegelned kell, hogy neked mi éri meg jobban + 23 ezerért van + 3 év garid és helyben van a segítség, vagy 23 ezerrel olcsóbb és "csak" 2 év a gari, amit külföldön érvényesít a kereskedő. (budapesti MM, Panasonic szaküzlet és Auchan árakat vettem alapul vagy is 230 e HUF)
    Nincs nagy tapasztalatom a webáruházakkal kapcsolatosan, de ha úgy döntesz, hogy lemondasz az 5 év gariról, illetve vállalod az egyéb "kellemetlenségeit" akkor én őket ajánlom: Digital-ko

    Az idegenek köztünk vannak, az igazság meg a borban.

Új hozzászólás Aktív témák