- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: a Keychron és a GIZMART ergo klaviatúrája kiváltja az egeret is
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hobby elektronika
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Google Chromecast topic
- TCL LCD és LED TV-k
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Timer
veterán
TÁRGYTALAN!
-
Woodward
csendes tag
Jo reg nem irt de senki sem.
Tud valaki ajanlani nyomtatot, amin A4-es szines fenykepeket tudnek nyomtatni, nagyobb mennyisegben? A lenyeg, hogy jo minosegu fenykepeket szeretnek.
-
Jarod1
veterán
sziasztok nem régen tértünk át 1 canon multifunkciós tintasugarasra,
A kérdés az lenne hogy utángyártott és eredeti egymás mellett megfér a nyomtatóban vagy itt se ajánlott mint az epsonba, valamiint ha kifogy akkor még működik pl a szkenner? -
konyi79
addikt
Nem tudom mit nem értesz ezen.
Persze, anyagi értéke kicsi eséllyel lenne ilyen visszafejtésnek. Ellenben erkölcsi kárt könnyen tuna vele okozni egy lelkes hülyegyerek. Akik kárt okoznak másoknak, mikor keresik benne az értelmet? -
CB
senior tag
Én is erről beszéltem. Mi értelme lenne ennek?
Akkor érné meg a befektetett munkát egy kívülállónak ha legalább Merilyn Monroe elfeledett, kidobott fotóját lehetne visszanyerni, amit még senki nem látott. Egyébként ezt a módszert mindenki kerülné. Főleg ha más fotói vannak a hengeren. -
uniko92
csendes tag
Mióta meg van a nyomtató ki akartam próbálni, hogy lehet-e...

Az a baj, hogy tekerés és újra nyomtatás közben a szalag kicsit elmozdul jobbra-balra, ezért az újranyomtatásnál nem lesznek ugyanúgy, pontosan egymáson a színek, mint az első nyomatnál. Ettől függetlenül működik a módszer... Ha valaki nagy fotosopp mágus, akkor a képet egész jól rendbe lehet hozni.
-
konyi79
addikt
Kb. fél perc alatt visszaszedtem a már kinyomtatott képet egy használt szalagról...

Az RP szalagon egyik kézzel a féket kell nyomni (két kis pöcök a kazetta egyik végé), másik kézzel lehet tekerni. KP szalagon be kell nyomni kicsit a "fogaskereket" tekerés közben, hogy kioldódjon a fék.
Kézzel visszatekertem a szalagot 1 képnyit. A színek között egy fekete sáv van, a képek között pedig 2 fekete sáv van. Először jön a színtelen, aztán a 3 alapszín sorban.
Kinyomtattam egy paint-ben készített sötétszürke lapot (3000x200 pixeles) és megkaptam a kép negatívját. Szkenneltem és invertáltam a színeket.
Kicsit mosott lett a kép, de tökéletesen felismerhető, hogy mi van rajta...
Na erről beszéltem.
-
uniko92
csendes tag
Kis munkával?
Azt hogyan? Minden szín másik kockán van, ráadásul olyan vékony a fólia, mint a pókháló.
Nem egyenként kellene beszkennelni, és egymásra rakni a színeket?
Vajon ki állna ennek neki csak azért, hogy valaki fotóit visszanyerje? Na meg kíváncsi lennék a minőségre is.
Szoktam látni kukában turkáló szegényeket, de kétlem, hogy ilyen munkába belevágnának.Kb. fél perc alatt visszaszedtem a már kinyomtatott képet egy használt szalagról...

Az RP szalagon egyik kézzel a féket kell nyomni (két kis pöcök a kazetta egyik végé), másik kézzel lehet tekerni. KP szalagon be kell nyomni kicsit a "fogaskereket" tekerés közben, hogy kioldódjon a fék.
Kézzel visszatekertem a szalagot 1 képnyit. A színek között egy fekete sáv van, a képek között pedig 2 fekete sáv van. Először jön a színtelen, aztán a 3 alapszín sorban.
Kinyomtattam egy paint-ben készített sötétszürke lapot (3000x200 pixeles) és megkaptam a kép negatívját. Szkenneltem és invertáltam a színeket.
Kicsit mosott lett a kép, de tökéletesen felismerhető, hogy mi van rajta...
-
konyi79
addikt
Kis munkával?
Azt hogyan? Minden szín másik kockán van, ráadásul olyan vékony a fólia, mint a pókháló.
Nem egyenként kellene beszkennelni, és egymásra rakni a színeket?
Vajon ki állna ennek neki csak azért, hogy valaki fotóit visszanyerje? Na meg kíváncsi lennék a minőségre is.
Szoktam látni kukában turkáló szegényeket, de kétlem, hogy ilyen munkába belevágnának.Nem azt mondtam mindet visszaolvassák, de a lehetőség sajnos adott. 3 beolvasott lapot meg nem nagy cucc már egymásra húzni, erre céloztam R-G-B negatívokkal.
-
qnadam
veterán
-
stol
addikt
Van egy Epson L310-em. 1,5éves. Most kellesz színes festéket tölteni rá.

Feketéből kijött 8700 oldal számla. Kérdés? -
CB
senior tag
Képminőségre tényleg nagyon jók ezek a Selphy-k, de nálam amikor próbáltam még a CP1000-et két apróság miatt csúszott el. Bár a nyomatot egy otthoni 6 patronos Canon MG7550-nel hasonlítva nagyító alatt észrevehetően ugyan, de technológiából adódóan szebb átmeneteket hozott, a használt papírméret miatt minimálisan ugyan de hosszirányban torzíja a nyomatot a standard 150x100-as fotópapírhoz képest. A másik, a perforáció eléggé gusztustalan egy családi albumban a két rövid oldalon.
Ami esetleg zavarhat még egyeseket negatívumként, a biztonsági kockázat. Minden használt kazettában ott van a kinyomtatott képek RGB negatívja. Kipróbáltuk, kis munkával egész jól ki lehet nyerni belőle az eredeti képet, simán beolvasva és feldolgozva. Bár kicsi az esély, de azért no...Ezekről eshetett volna szó, még ha csak bemutató is.
Kis munkával?
Azt hogyan? Minden szín másik kockán van, ráadásul olyan vékony a fólia, mint a pókháló.
Nem egyenként kellene beszkennelni, és egymásra rakni a színeket?
Vajon ki állna ennek neki csak azért, hogy valaki fotóit visszanyerje? Na meg kíváncsi lennék a minőségre is.
Szoktam látni kukában turkáló szegényeket, de kétlem, hogy ilyen munkába belevágnának. -
konyi79
addikt
Képminőségre tényleg nagyon jók ezek a Selphy-k, de nálam amikor próbáltam még a CP1000-et két apróság miatt csúszott el. Bár a nyomatot egy otthoni 6 patronos Canon MG7550-nel hasonlítva nagyító alatt észrevehetően ugyan, de technológiából adódóan szebb átmeneteket hozott, a használt papírméret miatt minimálisan ugyan de hosszirányban torzíja a nyomatot a standard 150x100-as fotópapírhoz képest. A másik, a perforáció eléggé gusztustalan egy családi albumban a két rövid oldalon.
Ami esetleg zavarhat még egyeseket negatívumként, a biztonsági kockázat. Minden használt kazettában ott van a kinyomtatott képek RGB negatívja. Kipróbáltuk, kis munkával egész jól ki lehet nyerni belőle az eredeti képet, simán beolvasva és feldolgozva. Bár kicsi az esély, de azért no...Ezekről eshetett volna szó, még ha csak bemutató is.
-
Parci
HÁZIGAZDA
lehet, hogy túl erősen/sarkosan fogalmaztam, de amit első körben ki akartál hozni belőle (miszerint lenézem az olvasóinkat), az nincs benne. amúgy meg én éppenséggel tényleg látom az olvasói statisztikáinkat

-
uniko92
csendes tag
igen, persze

(arra az agyhalálra gondoltam, amit közéleti, bulvár, mittomén, random "hírek" alatt látsz. kommentek százai, az értelem minimális szikrája nélkül. ha a prohardver is egy ilyen hely lenne, azaz ilyenek lennének az olvasóink, már rég abbahagytuk volna. és hát ugye ott van a kommentemben az is, ha már tök fölöslegesen elemzed, hogy a "ph rétegtermékké szűkül", épp azért, mert az átlagjózsihoz nem szól.)
Szerintem te magad is meglepődnél ha százalékosan látnád, hogy mennyi átlagjózsi van itt...
-
Parci
HÁZIGAZDA
igen, persze

(arra az agyhalálra gondoltam, amit közéleti, bulvár, mittomén, random "hírek" alatt látsz. kommentek százai, az értelem minimális szikrája nélkül. ha a prohardver is egy ilyen hely lenne, azaz ilyenek lennének az olvasóink, már rég abbahagytuk volna. és hát ugye ott van a kommentemben az is, ha már tök fölöslegesen elemzed, hogy a "ph rétegtermékké szűkül", épp azért, mert az átlagjózsihoz nem szól.)
-
uniko92
csendes tag
-
Parci
HÁZIGAZDA
Ezt ti magatok is gerjesztitek... minek jöjjön valaki ide, ha csak azt az anyagot toljátok a képébe ami a hivatalos weboldalon is ott van 2016 januárja óta...
inkább a YT-on a valódi használatról szóló videó, még ha köpköditek is, hogy milyen állati gyökér az aki valamit meg akar tudni ami itt nincs...jó, azért ne hergeld bele nagyon magad légyszi...
-
uniko92
csendes tag
hát én ezzel tök egyetértek.
állati gyökér az "átlag netező" ma már, pont olyan hülye, mint az átlagjózsi. amíg még fel kellett konfigolni a modemet, hogy fellépj a bbs-re és csak hix.guru meg ilyesmik voltak, egész mások neteztek. a ph is egész más volt. viszont ma már az egész net annyira tömegcucc, hogy egy ph egyre inkább rétegtermékké szűkül -- amivel viszont az a baj, hogy a hirdetők leszarják, nekik a megfelelő méretű vásárlóbázis kell. az meg a fáccsén nagyobb, mint itt 
Ezt ti magatok is gerjesztitek... minek jöjjön valaki ide, ha csak azt az anyagot toljátok a képébe ami a hivatalos weboldalon is ott van 2016 januárja óta...
inkább a YT-on a valódi használatról szóló videó, még ha köpköditek is, hogy milyen állati gyökér az aki valamit meg akar tudni ami itt nincs... -
Parci
HÁZIGAZDA
Előre leszögezem, no offense, sajnos erre tart a mai viág, de:
Egyem a drága (lusta, hülye, agyatlan...stb) 2017-es internetező szívét, hogy mindent tálcán raknak le elé... Hogy még egy nyamvadt cikket sem kell (vagy nem is tud) elolvasni, mert minden ott van YT-on.
Annyira rossz ez az irány, hogy egyszerűen nem értem hogy haladhat erre a világ.
Én sokkal jobban szeretek elolvasni egy cikket, pont azért, mert az ott leírtakon könnyen "átugorhatok" ha olyan infót olvasok, ami épp nem érdekel, esetleg már hallottam róla. De videónál ugye ezt nehezebb kivitelezni. Beletekerek, ja hopp túlmentem, ez érdekelt volna... stb.Na, most ezt kiadtam... :Ö
Hogy ON is legyek. Tetszik ez a gép, most van egy "legolcsóbbHP" multi gépünk itthon, de gondolkozom, hogy le kéne cserélni. Igazából az a baj vele, hogy a patron úgyis beszárad, annyira keveset nyomtatunk vele, szóval kb felesleges a léte, viszont aszonyra rá szokott jönni a fotónyomtatás, akkor meg jó lenne valami - pl egy ilyen.
A dokumentum nyomtatást meg megoldánánk melóhelyen. Csak kicsit sokallom az árát...hát én ezzel tök egyetértek.
állati gyökér az "átlag netező" ma már, pont olyan hülye, mint az átlagjózsi. amíg még fel kellett konfigolni a modemet, hogy fellépj a bbs-re és csak hix.guru meg ilyesmik voltak, egész mások neteztek. a ph is egész más volt. viszont ma már az egész net annyira tömegcucc, hogy egy ph egyre inkább rétegtermékké szűkül -- amivel viszont az a baj, hogy a hirdetők leszarják, nekik a megfelelő méretű vásárlóbázis kell. az meg a fáccsén nagyobb, mint itt 
-
Parci
HÁZIGAZDA
Értjük, értjük, és ezért szeretjük a ProHardvert a youtube huszárokkal ellentétben, mert képesek műszakilag mért paraméterek és egészséges kritikai szemlélet alapján véleményt írni. Elefant számtalan monitortesztben bizonyította, hogy nem színvak, hallott a deltaE-ről, mérni is tudja. Majd egy hónapja Daywalker tollából értesülhettünk a CP1300 bevezetéséről immáron rózsaszínben is. Erre jön ez a cikk a kötelező sajtófotó belinkelésével, folyamatos pozitív lelkendezésével, és kb. nulla olyan információval, ami a cég honlapján ne szerepelne. Hiányzik belőle nekem az install élménye, funkciók leírása tapasztalat alapján, ne adj isten mérések, tesztnyomatok pl cicavízióval, vagy más szivatós tesztképpel. Alaplapra, processzorra, monitorra van kidolgozott protokollotok.
Bocs, ha a magatok által állított mércéhez mérten ez a "nem sikerült" kategóriába teszem, és ezt meg is írom a fórumban. Továbbra is azért szurkolok, hogy sok jó cikket tudjak olvasni.de hát nem gond ez, kell a feedback, a következőn ezek fényében picit tekerünk. nyilván elég erős megszorítás, hogy "gyors" anyagnak kell lennie (tehát valóban nem arról van szó, hogy elefant ne tudna mérni), szóval semmiképp sem lesz úgy teljes értékű cikk, mint amire háromszor ennyi idő van. de azért optimalizálni lehet.
-
Xaels
félisten
Bőven, igaz nem itthon. Neten elküldjük és házhoz jön ha kész vagy személyesen veszem át ha úgy van. A HDD-n is meg vannak, meg felhőben is el vannak mentve, de a legjobbakat kirakjuk falra/polcra.
-
Slack
tag
Kicsit off topic: Szokás még fényképeket kinyomtatni? Most nyilván nem az esküvői képekre gondoltam, mert persze, abból érdemes egy szép albumot készíteni.
De a karácsonykor, szülinapon, nyaraláskor készült fényképeket ki szoktátok nyomtatni? -
Pete55555
addikt
Előre leszögezem, no offense, sajnos erre tart a mai viág, de:
Egyem a drága (lusta, hülye, agyatlan...stb) 2017-es internetező szívét, hogy mindent tálcán raknak le elé... Hogy még egy nyamvadt cikket sem kell (vagy nem is tud) elolvasni, mert minden ott van YT-on.
Annyira rossz ez az irány, hogy egyszerűen nem értem hogy haladhat erre a világ.
Én sokkal jobban szeretek elolvasni egy cikket, pont azért, mert az ott leírtakon könnyen "átugorhatok" ha olyan infót olvasok, ami épp nem érdekel, esetleg már hallottam róla. De videónál ugye ezt nehezebb kivitelezni. Beletekerek, ja hopp túlmentem, ez érdekelt volna... stb.Na, most ezt kiadtam... :Ö
Hogy ON is legyek. Tetszik ez a gép, most van egy "legolcsóbbHP" multi gépünk itthon, de gondolkozom, hogy le kéne cserélni. Igazából az a baj vele, hogy a patron úgyis beszárad, annyira keveset nyomtatunk vele, szóval kb felesleges a léte, viszont aszonyra rá szokott jönni a fotónyomtatás, akkor meg jó lenne valami - pl egy ilyen.
A dokumentum nyomtatást meg megoldánánk melóhelyen. Csak kicsit sokallom az árát... -
copass
veterán
nyomtatóvevésben vagyok, megőrültem attól, hogy sehol nincsenek szkennelt mintaképek a viszonyítás kedvéért, de leírva sincs, hogy szemre az egyik ilyenebb, a másik olyanabb.
copass #8: szoktam balettvizsgákat videózni, nekem úgy tűnik, hogy a szülők megveszik akkor is a képet, ha nem helyben nyomtatják ki, ha cserébe jók

persze. én is azért voltam ott, mert volt megbízás és lehet jobban jöttem ki mint a muki!

-
BatchMan
senior tag
nem zárkózunk el semmitől, most csak gyorsan csináltunk egy ilyen bemutatót. igazából keressük a lehetőségét, hogy hogyan tudunk kicsit gyorsabban rövidebb cikkeket csinálni egy-egy érdekességről, mert ha minden tesztet egy hétig szülünk, hamar csődbe megyünk a youtube-huszárok nulla költséggel működő "szerkesztőségeihez" képest.
Értjük, értjük, és ezért szeretjük a ProHardvert a youtube huszárokkal ellentétben, mert képesek műszakilag mért paraméterek és egészséges kritikai szemlélet alapján véleményt írni. Elefant számtalan monitortesztben bizonyította, hogy nem színvak, hallott a deltaE-ről, mérni is tudja. Majd egy hónapja Daywalker tollából értesülhettünk a CP1300 bevezetéséről immáron rózsaszínben is. Erre jön ez a cikk a kötelező sajtófotó belinkelésével, folyamatos pozitív lelkendezésével, és kb. nulla olyan információval, ami a cég honlapján ne szerepelne. Hiányzik belőle nekem az install élménye, funkciók leírása tapasztalat alapján, ne adj isten mérések, tesztnyomatok pl cicavízióval, vagy más szivatós tesztképpel. Alaplapra, processzorra, monitorra van kidolgozott protokollotok.
Bocs, ha a magatok által állított mércéhez mérten ez a "nem sikerült" kategóriába teszem, és ezt meg is írom a fórumban. Továbbra is azért szurkolok, hogy sok jó cikket tudjak olvasni. -
qnadam
veterán
nem zárkózunk el semmitől, most csak gyorsan csináltunk egy ilyen bemutatót. igazából keressük a lehetőségét, hogy hogyan tudunk kicsit gyorsabban rövidebb cikkeket csinálni egy-egy érdekességről, mert ha minden tesztet egy hétig szülünk, hamar csődbe megyünk a youtube-huszárok nulla költséggel működő "szerkesztőségeihez" képest.
nyomtatóvevésben vagyok, megőrültem attól, hogy sehol nincsenek szkennelt mintaképek a viszonyítás kedvéért, de leírva sincs, hogy szemre az egyik ilyenebb, a másik olyanabb.
copass #8: szoktam balettvizsgákat videózni, nekem úgy tűnik, hogy a szülők megveszik akkor is a képet, ha nem helyben nyomtatják ki, ha cserébe jók

-
Parci
HÁZIGAZDA
-
Parci
HÁZIGAZDA
számomra sokkoló volt, hogy milyen későn kaptátok meg a ryzen-es asus gépet úgy, hogy elvileg ő a főtámogató. a youtube-huszárok másfél hónappal előbb rakták fel videót.
rémisztő, hogy merre tart a világ. szó se róla, azért a cikknek álcázott reklám se piskóta, de a változó világban sajna ezt el kell fogadni.na, azért ez nem fizetett tartalom volt ám... megnéztük, írtunk róla egy rövidet. vagy aszondod, hogy ezért már pénzt kellett volna kérni?

-
#57527808
törölt tag
nem zárkózunk el semmitől, most csak gyorsan csináltunk egy ilyen bemutatót. igazából keressük a lehetőségét, hogy hogyan tudunk kicsit gyorsabban rövidebb cikkeket csinálni egy-egy érdekességről, mert ha minden tesztet egy hétig szülünk, hamar csődbe megyünk a youtube-huszárok nulla költséggel működő "szerkesztőségeihez" képest.
számomra sokkoló volt, hogy milyen későn kaptátok meg a ryzen-es asus gépet úgy, hogy elvileg ő a főtámogató. a youtube-huszárok másfél hónappal előbb rakták fel videót.
rémisztő, hogy merre tart a világ. szó se róla, azért a cikknek álcázott reklám se piskóta, de a változó világban sajna ezt el kell fogadni. -
Parci
HÁZIGAZDA
Hát azért lehetett volna ez teszt is, például ha kinyomtatja ugyanazt a fotót mindenféle beállítással és leírja, hogy melyiknél milyen változást lehet látni. Azért van elég sok dolog ami nem egyértelmű és tesztelésre érdemes: print finish, smooth skin, my colors, stb. Amit ez a "bemutató" leír az a hivatalos weboldalon is elolvasható, ráadásul egy generációval ezelőtti a készülék...
nem zárkózunk el semmitől, most csak gyorsan csináltunk egy ilyen bemutatót. igazából keressük a lehetőségét, hogy hogyan tudunk kicsit gyorsabban rövidebb cikkeket csinálni egy-egy érdekességről, mert ha minden tesztet egy hétig szülünk, hamar csődbe megyünk a youtube-huszárok nulla költséggel működő "szerkesztőségeihez" képest.
-
MeszesKPT
őstag
Én biztos rossz házibulikba jártam, mert oda senki se jött nyomtatóval a hóna alatt.

-
uniko92
csendes tag
Hát azért lehetett volna ez teszt is, például ha kinyomtatja ugyanazt a fotót mindenféle beállítással és leírja, hogy melyiknél milyen változást lehet látni. Azért van elég sok dolog ami nem egyértelmű és tesztelésre érdemes: print finish, smooth skin, my colors, stb. Amit ez a "bemutató" leír az a hivatalos weboldalon is elolvasható, ráadásul egy generációval ezelőtti a készülék...
-
Parci
HÁZIGAZDA
sehol, ez egy bemutató, át is raktam abba a kategóriába

(sajnos nem lehet mindenről 9 grafikont és 4 excelt mérni, hogy aztán ne olvassa el a 2017-es internetező, mert hosszú és amúgy sem videó... szóval ez bemutató, lesz még sok) -
CB
senior tag
Nekem Samsung hőszublimációs nyomtatóm van, és még most is használnám ha a Samsung nem szüntette volna be a nyomtatópapír gyártását. Sajnos már nem kapok hozzá papírt. Egyébként szeretem a technológiát. Én is gondolkodom egy ilyen nyomtató vásárlásán.
Nagyon szerettem, hogy bármikor, bárhol tudtam fotót nyomtatni. Sok családi összejövetel végződött nyomtatással. A szülők, nagyszülők nagyon tudtak neki örülni, számukra a hdd-n tárolt fotók nem mondanak semmit, csak ha a nyomtatottat kitűzhetik a kredencre. -
role_of_72
tag
Eszem ágában sincs védeni az Instaxot (szerintem is bőven drága arra, amit képminőségben nyújt) viszont akkor látod meg az értelmét, amikor használod (legalábbis az én esetemben így volt).
A tipikus esküvői felhasználásra gondolok, amire zseniális termék: jól eljátszotok vele ott és akkor, hogy "jéé, jön ki belőle a kép, de király!" (igen, hétköznapi embereknek ez fun!
). Az elkészült képből van egy darabod, így jobban vigyázol rá.Két nagy fícsört emelnék még ki:
- nem véletlenül bankkártya méretű: old school módra hordhatod a tárcádban és alkalmasint megmutogatod ismerősöknek, vagy akár csak kiteszed a hűtőre, hogy milyen cukik vagytok. Ez ennyit tud.
- van "beépített" képkerete, valamint kellően kis méretű a kép, hogy a bulikban magunkra szedett alkoholos befolyásoltságot mintegy jótékonyan palástolja
Részemről szívesebben beneveznék egy Polaroid Snap Touch-ra és nyomtatnék vele képeket, de az 50e, ez meg 20e + 1 csomag papír árából megvan (mert igen, megvehetjük az esküvőn egyszer használt példányokat).
Egyébként ha már esküvő után eladás: megveszed használtan 20-ért, eladod 19-ért. Ne mondja nekem senki, hogy egy esküvő költségvetését majd pont ez fogja megnyomni.

-
hemaka
nagyúr
Nem szokasom kinyomtatni fotokat, ha esetleg megis kellene, elviszem valahova aztan jolvan.
-
BatchMan
senior tag
Valaki világoljon már fel, hogy ebben a reklámszagú cikkben hol van elrejtve a teszt!
-
s8109csa
tag
Sziasztok!
Én még 2005-2006 környékén vettem egy Hiti 631PS nyomtatót. Két 30-as csomagot használtam el hozzá, ugyanez a technológia, 100Ft / kép, stb.
A nyomtató még megvan, dobozában, mert kidobni sajnálom, de amúgy a Webes beküldésű Photo akármiben átvehető 19Ft-os képek idejében szerintem idejétmúlt. Bár utoljára kb 6 éve "hívattam elő" képeket.Van még egy probléma amiről a cikk nem ír, ez pedig a porosodás. Persze nem mindenki él nagyvárosban, de az én esetemben az első kép mehetett mindig a kukába, mert a por bejutott a mechanikába pedig zárva és letakarva tartottam.
Ha esetleg valakit érdekel ez a Hiti készülék, jelképes akármiért el is viheti tőlem egyébként!
-
Lacok
őstag
Nem rossz kis masina de én maradok a hdd-nél.

-
copass
veterán
balett vizsgán láttam hogy olyat hogy a fotós beállt a színpad sarkába, gyártotta a képeket vakuval. segéd ment vitte az sd kártyát, előtérben 3db fotónyomtatók olyasmik mint a rossmannban és dara. két nagy asztalra kipakolva vmi 500Ft/db. de nem nagyon vitték úgy láttam. mondjuk olyan barlangrajzokat lőtt hogy fúúúú
nekem szerencsére van aki megcsinálja hétvégén is ha kell gyorsba nyomni valamit sokat. -
Muerte68
addikt
persze, otthonra én is az 100darabosakciósat nyomom!
de ahol erre igény van és megfizetik ott tényleg jól jöhet. rendezvényeken ugye van ilyen hogy a végén kinyomsz képet és viszik haza.
osztálytalálkozón volt ilyen igény hogy az elején csopikép, amíg ők nosztalgiáznak,vacsiznak addig kinyomtatni.
az instax meg hogy néz már ki?!
Erre gondoltam én is+mostanában divat esküvőkön is megveszik az instax-ot-utána meg megy eladásra ráadásul még 300-500ft egy kép az is amit elrontanak

Van benne lehetőség. -
copass
veterán
ahoz képest néztem hogy egy instax kamera min 24000+1 kép kb 300-a rossz is.
Nem a bolti előhívást kiváltani de mobil megoldásnak nem rossz lehet szelektálni a képet ráadásul több eszközről is.
esküvőre-eseményekre-jó lehet minden másra ott az online film előhívás
Nem csodaszer de van létjogosutsága(szerintem
)persze, otthonra én is az 100darabosakciósat nyomom!
de ahol erre igény van és megfizetik ott tényleg jól jöhet. rendezvényeken ugye van ilyen hogy a végén kinyomsz képet és viszik haza.
osztálytalálkozón volt ilyen igény hogy az elején csopikép, amíg ők nosztalgiáznak,vacsiznak addig kinyomtatni.
az instax meg hogy néz már ki?!
-
Muerte68
addikt
ahoz képest néztem hogy egy instax kamera min 24000+1 kép kb 300-a rossz is.
Nem a bolti előhívást kiváltani de mobil megoldásnak nem rossz lehet szelektálni a képet ráadásul több eszközről is.
esküvőre-eseményekre-jó lehet minden másra ott az online film előhívás
Nem csodaszer de van létjogosutsága(szerintem
) -
copass
veterán
jepp. ahhoz képes nem egy ökör ára. ha azt nézzük hogy hétvégén egy laboros nyomjon neked képet, majdnem ugyanott vagy.
-
Xaels
félisten
Bocs, az első mondatoknál leragadtam:
"A mai rohanó világban az embernek pont arra van a legkevesebb ideje, hogy elvigye valami erre szakosodott céghez"
A mucsaröcsögei fényképnyomtató Kft-hez is weben lehet feltölteni a fotókat. És ha kéred, kipostázzák.
A saját nyomtatásnak nyilván vannak saját előnyei, de ez nem az, hogy nem kell bevinned a fotókat, mert jó ideje nem kell kimozdulni hozzá.
Én is ezt néztem.
Otthon hülyéskedni drága, és ha elfogy a speckó papír akkor ugyanúgy kutyagolhat az ember boltba vagy várhatja a postást. Viszont egy profinak adódhat olyan helyzet amikor jól jöhet a mobilitása.
-
Muerte68
addikt
jó kiss cucc jobb mint egy instax camerát venni-a most divatos esküvői felhasználásra is teljesen megfelel

Otthonra meg hogy az aktuális képeinkből csináljunk esetlegesen papír verziót tökéletesen megfelel. -
ROBOTER
addikt
Bocs, az első mondatoknál leragadtam:
"A mai rohanó világban az embernek pont arra van a legkevesebb ideje, hogy elvigye valami erre szakosodott céghez"
A mucsaröcsögei fényképnyomtató Kft-hez is weben lehet feltölteni a fotókat. És ha kéred, kipostázzák.
A saját nyomtatásnak nyilván vannak saját előnyei, de ez nem az, hogy nem kell bevinned a fotókat, mert jó ideje nem kell kimozdulni hozzá.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Minden, ami hőszivattyú
- Computex 2026: a Keychron és a GIZMART ergo klaviatúrája kiváltja az egeret is
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Hardcore café
- Milyen légkondit a lakásba?
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- További aktív témák...
- 337 Eladó keveset használt Xerox Versalink B7030 a képek szerinti állapotban 2db új tonerrel+ami 70%
- Nyomtatók A-Z-ig,Mini lézer,MFP,nagy teljesítményű és hordozható nyomtatók,számla,garancia,WI-FI,stb
- Canon IR Advance C350 + tonerek
- HP LaserJet Pro MFP M426fdn nyomtató
- Nyomtatók, Tonerek HP, Epson, Canon
- Apple iPhone 16e 128GB & 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
- 179 - 180 - 189 - 190 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i7-13650HX, RTX 4060 (ELKELT)
- AKCIÓ! Apple Mac Mini 2020 M1 8GB 256GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 1TB Natural Titanium -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5048, 97% AKKSI
- Apple iPhone 17e 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest




állati gyökér az "átlag netező" ma már, pont olyan hülye, mint az átlagjózsi. amíg még fel kellett konfigolni a modemet, hogy fellépj a bbs-re és csak hix.guru meg ilyesmik voltak, egész mások neteztek. a ph is egész más volt. viszont ma már az egész net annyira tömegcucc, hogy egy ph egyre inkább rétegtermékké szűkül -- amivel viszont az a baj, hogy a hirdetők leszarják, nekik a megfelelő méretű vásárlóbázis kell. az meg a fáccsén nagyobb, mint itt







