Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
#72042496
törölt tag
Azért túlzás, mert a 7.1 (7.2) akár 30-35 nm-től is ajánlható (ez nyilván az alsó határ), ezzel szemben te azt állítottad, hogy csak 100 fölött van létjogosultsága.
vö:
Azért túlzás, mert a 7.1 (7.2) akár 30-35 nm-től is ajánlható (ez nyilván az alsó határ), ezzel szemben te azt állítottad, hogy 100 nm-en és alatta a "7.2 parasztvakítás, nem feature".
Mutasd meg légy szíves, hogy:
1.) a két állítás logikailag miben más, azaz hol torzítottam,
2.) az elsőben hol van az idézet. -
Vidala
senior tag
válasz
szilagyiv #35 üzenetére
A többiek - úgy látom akadnak még hozzáértők, nem csak szkeptikusok - nagyjából mindent megválaszoltak, így csak az utolsóra reagálok:
Ne csak az itthoni viszonyokat vedd figyelembe (bár már akad azért szép számmal, akinek ekkora nappalija van), nem mi vagyunk az elsődleges lokáció.
Nem egy-két fórumot olvastam már, és engem is "meglepett", hogy bizony 56-60 nm még igencsak közepes helyiségnek felel meg, és egy 80 nm-es nappali sem nagy feltétlenül. Ez a cucc messze nem lenne elég 100 nm-re, ahol ráadásul már olyan hangosítási-akusztikai feladatok adódnak, amit 20-30 nm-en el sem gondolna az ember.
Sajna ez van, lehet irígykedni, de ez nem egy különösebben extra cucc, "csak" egy mai átlagos darab. Persze hangzásban azért már igen messze járunk a Videoton korszaktól, meg azegybeházimoziszettektől. -
robi0604
őstag
Ilyen részben nem bonthatóak a subok, tudomásom szerint, mármint, hogy az egyiket erre, a másikat arra használja egyazon készülékre kötve, bár ki-be kapcsolással megoldható, de zenére nem ajánlott.
Zenék esetében max. koncertfelvételeknél használunk subot, mert ott van külön kevert csatornája, mint a filmeknél.
Egyéb esetben az összképet rontja és néha zilálja a részleteket. -
Patice
nagyúr
Ez így van. Kisebb membrán átmérő magasabb alsó határfrekvencia. Minél nagyobb a membrán annál jobban le tud menni Hz-ben is és akár teljesítményben is. Egyszerű fizika.
Két mélynyomót már csak tényleg ott tudnék Én is elképzelni, ahová akkora kellene 1-ből a megfelelő hangnyomásért, hogy jobban megéri kettő "kisebbet" betenni.
Vagy elképzelhetőnek tartok olyan esetet is, amikor a házimozi szetten kívül, a sztereó hangdobozokat valaki egy második mélynyomóval egészíti ki, ami inkább zenéhez ajánlott.
Így megint csak hasznos a második mély kimenet. -
robi0604
őstag
Azért ezt annyival had egészítsem ki, hogy két kisebb membrán átmérőjű sub sose fog olyan mélyre lemenni, mint egy darab nagy membrán átmérőjű.
A .2-es megoldás így csak (durván leegyszerűsítve) a hangerőre lesz jó hatással.
Ezek persze nem kérdőjelezik meg a létjogosultságát egy megfelelő térben.Más:
A 7.1-hez visszatérve...
Pár hozzászólással feljebb lett írva, hogy az csak nagy helységben alkalmazható.
Ez így nem teljesen igaz.Amennyiben optimális távolságokra elhelyezett hangdobozokat veszünk alapul, minden olyan térben kiépíthető a 7.1, amiben a hallgató pozíció mögé legalább 1,5 méterrel tudjuk helyezni a sorrun back csatornáknak fenntartott hangkeltőket.
-
Patice
nagyúr
válasz
szilagyiv #35 üzenetére
A mélyhangokról egy kis leírás:
Házimozi helyiség méretére:
"Amennyiben két azonos mélysugárzót használunk a házi-mozi helyiségben, azok együttesen kétszer nagyobb hangnyomás (+6 dB) előállítására képesek. Vagyis a nagyobb, 115 köbméter feletti helyiségekben az egy nagyobb mélysugárzó kiváltható két kisebb teljesítményű és membránátmérőjű mélysugárzóval. Persze a megszólalás dinamikájának mindig jót tesz és a torzítás szempontjából is hasznos, ha a választott mélysugárzó többre képes, mint ami az adott szobában minimálisan szükséges."
(Forrás: [link])
115 köbméter ~ 6 x 6,5 x 3 méteres helyiség, ami (6 x 6,5) egy 39 négyzetméteres helyiség.
-
Patice
nagyúr
válasz
szilagyiv #35 üzenetére
Nem állunk azért messze a 9.2-től.
7.1-es DTS és Dolby TrueHD hangsávok is egyre gyakrabban tűnnek fel.Ezekbe a hangsávokba szerintem már nem olyan nehéz belemátrixolni a két magassági csatornát, ahogy az a DTS-ES vagy a Dolby-EX esetén volt (6.1)
Ez is már csak marketing.
Szerintem a régi filmeket, amiket felújítanak a film-kópiák alapján már simán 4k-s felbontásban készítik és "visszabutítják" FullHD felbontásra, hogy ráférjen egy 50 GB-os Blu-ray-re.
Ugyan ez a helyzet a hanggal is. Szerintem sok esetben az eredeti hang is 7.1-ben (vagy akár 9.1-ben) készül csak egy kisebb, kevesebb csatornájú változatot raknak a korongokra, szintén marketing szempontok miatt.
A zónázás lényege pont az, hogy több forrásból többféle anyag, egy erősítőn keresztül. És ez már nem mostani dolog. Évek óta létezik.
Azt meg írtam, hogy nem kell ekkora teljesítményhez 100 nm-nél nagyobb szoba. Elég akár egy 50-60-as is. Az erősítők teljesítményének megadása meg megint csak egy dolog. Aki ért hozzá tudja, hogy ezt hogy kell érteni és akkor az igényeihez tudja igazítani a kívánt teljesítményt.
Egy kis adalék: az előd erősítő (TX-NR808-as) teljesítményfelvétele 710 watt, oszd el mondjuk 5-tel (5.1-es felállás), 7-tel, 9-cel, 11-el. Egy kicsit levonsz a kapott értékekből és máris megkapod, hogy natívan mennyit képes leadni ez az erősítő. 710/11 = 64,54
Tehát ha az összes kimenetére van kötve hangfal, akkor is 60 W körüli teljesítményt tud leadni csatornánként! Ez már szerintem bőségesen elegendő a nagy dinamikájú filmekhez is, pláne, hogy nem mindig csúcson járnak.
Mindemellett az előd torzítása (adatlap szerint) 0,08%. Az utód legalább ugyanezt fogja tudni, ha nem jobbat. Szóval ez egy nagyon jó kis erősítő, rengeteg extra szolgáltatással.
-
szilagyiv
senior tag
Az a csatornánkénti 135W az egy olyan érték, amit akkor ad le az erősítő, ha csak egyetlen egy hangszórót akarna megszólaltatni az ember. Minél több hangszórót szólaltatsz meg vele annál jobban esik az egy dobozra eső teljesítmény.
Akkor ezt nyugodtan mondhatjuk átverésnek, mivel 7.2-ben (vagyis normál működtetés esetén) soha nem valósul meg ez az érték.
A Dolby ProLogic és a hozzá hasonló utólagos feldolgozó eljárások elég fejlettek ugyan, de mégsem ugyanaz, mintha eleve úgy készítik el az anyagot. Vagyis ez is csak vakítás.
A zónázáshoz nem értek, de van egy olyan sejtelmem, hogy egyszerre nem tud menni többféle forrásból anyag, tehát egyszerre csak egy helyiségben lehet használni (ez szigorúan magánvélemény, nem tudom ez esetben hogyan működik).
A felkonvertálás is kicsit átverés, nade a 4K tudású házimozi cuccok megjelenéséig még olyan nagyon sok évet kell várni (valószínűleg), hogy teljesen fölösleges volt beletenni.
Azt meg végképp nem tudom elképzelni, hogy valakinek saját célra 100+m2 alapterületű moziszobája lenne - mert minek. Akinek futja rá, annak is a felénél kb. megáll. Előadóteremben meg nincs értelme mozizásról beszélni.
-
Patice
nagyúr
válasz
szilagyiv #18 üzenetére
Az a csatornánkénti 135W az egy olyan érték, amit akkor ad le az erősítő, ha csak egyetlen egy hangszórót akarna megszólaltatni az ember. Minél több hangszórót szólaltatsz meg vele annál jobban esik az egy dobozra eső teljesítmény.
Két előerősített mélnyomó kimenet azért kell, mert 20 nm-től nagyobb helyiségekben is lehet hogy használni fogják és ott a nagy légköbméterek miatt szükséges lehet két mélynyomó használata. (THX ajánlás, 105 dB-es hangnyomás elérése képes rendszer, akár 30 Hz-en! - Ehhez már nem kis teljesítmény és membránfelület szükségeltetik!)
Minek annyi kimeneti csatorna?
Dolby ProLogic IIz szabvány esetleg ismerősen hangzik? Ez a technika mátrixolva a csatornák jelét 5.1-es hangból csinál 9.2-őt (akár) egy 7.1-es felálláshoz hozzáadták a front hangszórók fölé helyezendő plusz két hangszórót, amivel a magassági hangokat is megpróbálják visszaadni. Plusz ahogy írtam, nagyobb helyiségbe 2 mélynyomó, meg is vagyunk. A fennmaradó két kimenet meg egy külön sztereó hangfalpárhoz van fenntartva, amikor a házimozi erősítőt sztereó módban akarják használni és nem akarják, hogy az ember a kábelezéssel meg mindennel bajlódjon. Vagy éppen 2. zónának egy másik helyiségben, mert ezek az erősítők már hálózati működésre is képesek.
Az egyik szobában apa mozizik 5.1-ben, másik szobában a gyirik hallgatja a gépéről hálózaton keresztül az erősítőre küldött anyagot, a harmadik szobában meg a másik gyerek a saját zenéjét.
Így elég akár egy ilyen komoly erősítő is egy egész ház kiszolgálására.
A videó felkonvertálás meg azért kell, mert ilyen erősítőket (általában) nem egy-két évre vesz az ember. A 4K-s felbontás ötlete meg már akkor megvolt, amikor elkezdődött ez az egész HD-s korszak. Csak hát ugye a marketing. A mobilozás kezdetén is kezdhették volna egyből olyan hálózat kiépítését, ami alkalmas a videótelefonálásra, de abból nem tudtak volna hosszú éveken keresztül profitálni. Szép lassan csöpögtetnek mindent az embereknek. Ezzel is így van. Most a FullHD a csúcs, de pár év és jönnek majd a nagyobb felbontású TV-k, amikor meglesz a következő generációs adathordozó, amire ráfér az ilyen felbontású kép.
Mondjuk már megjelent a BD-XL 100 Giga fölötti kapacitással.
Még egy kis megjegyzés: a videó felkonvertálás tudtommal nem a TV-kben van, hanem a legtöbb HDMI-s DVD lejátszóban és a Blu-ray lejátszókban. Ezzel az erősítővel régebbi típusú DVD lejátszó képét is fel tudja az ember fia konvertálni. Hogy erre is mi szükség?
Ha mondjuk egy régebbi, de nagyon jó minőségű DVD lejátszót vett valaki, amin nincs HDMI, se komponens kimenet, csak mondjuk SCART vagy sima RCA a képnek, akkor nem biztos, hogy egy ilyen erősítő vásárlással egy időben azt is le szeretné cserélni. Beküldi a képet is az erősítőbe és az felkonvertálja nagy felbontásúvá, hogy nagy képernyőkön is elfogadható képet nyújtson a DVD felbontása és minősége.Ha van rengeteg DVD-je és azokat is szeretné megnézni az új rendszerén, akkor nehogy má' a lejátszón múljon.
-
válasz
#72042496 #31 üzenetére
Kifejtenéd mi a túlzás a 100nm-en?
Itt a hangszórók számát tekintve nem a "több -> jobb" az irányadó elv.
Azért kell több bizonyos esetekben, mert 5.1-es rendszerrel próbálkozva már nem 100%-ig lefedhető a hangtér, maradnak lyukak ahol nem jó hangzás. Ilyen egy 30nm-nél kisebb szobában nehezen elképzelhető, márpedig nem az a magyar valóság hogy 30nm+ legyen egy átlag nappali kis hazánkban.A zónázás meg már egy elég régi történet, nem újkeletű.
Az megint egy másik téma, amit Dorian is írt: a hangminőség egyre szarabb lesz azonos árszinten...sajnos.
Itt van pl. a szinte új, alig használt felső-kategóriás házimozi erősítőm, ami a 7-8 évvel ezelőtti csúcsot képviselte (hangminőségben és szolgáltatásokban talán mai napig), csak egyetlen egy dolog miatt eladhatatlan (vagy szaré-hugyé vennék meg): nincs rajta hdmi. Nem mintha komponens nem lenne ugyanolyan jó, vagy nem lehetne esetleg direktbe kötni...nem. Innentől hiába hangban nem tudja semmi felülmúlni, olyan funkciói vannak amiket nem kapni 200-300k alatt, csak a távja többet ér mint sok belépő szintű av erősítő...és ezek után eredeti ár harmadáért kínálom úgy, hogy gyakorlatilag új (végül nem került kiépítésre a házimozi rendszer, így dobozában áll)...és senkit nem érdekel.Szóval sajnos a 100nm-t nem tartom túlzásnak, azt ahogy az igényt belepumpálják a gyártók a felesleges fícsörök iránt a potenciális vásárlókba, a tényleg lényeges paraméterek rovására az már erősen túlzás szerintem is.
-
ez a 4k tehát a gyártók végső kétségbeesésének eredménye: mással már nem lehet eladni az évente jelentkező ujabb modelleket... a fogyasztói tásadalom műremeke, szükségtelen vacak funkciók garmadájával
4k idén, jövőre jöhetne 16k-val és 9.3-as hangzással, a 2013as modelltől pedig már 128k és 22.7 az elvárásom!
-
#72042496
törölt tag
válasz
szilagyiv #23 üzenetére
Ez a kategória már iszonyú nagyot tud szólni és van rá esély, hogy leadja a 70 W-ot. De gondolom ott már eléggé torzít is. Amúgy szerintem felesleges a teljesítményt nézegetni, mert hangoskodni a legalapabb erősítővel is lehet, minőségi hangot produkálni viszont nem igazán.
-
Dorian
félisten
-
szilagyiv
senior tag
válasz
#09634560 #22 üzenetére
amúgy köszi, de felismerem ám a sub kimenetét - inkább arra gondoltam, hogy eleve több csatorna van, mint 7 és MÉG ott van a mélynyomó is...
Még a 70W is iszonyatosnak tűnik 5 csatornán. Mindig eszembe jut az Unitra Diora 2x20W-os szeretett erősítőm, ami akkorát szólt mint állat (Orion 70/110-es falakkal).
Van egy Logitech Z5500 cuccom, ami a gyári adatok szerint ~500W-ot tudna, vagyis valami 60W-ot szatelitenként, meg majd' 200-at a mélynyomó... háthogynepersze. Már halláskárosult lennék régen. -
#09634560
törölt tag
válasz
szilagyiv #18 üzenetére
A mélynyomó az RCA kimenet minden X.1,X.2 erősítőn subwofer (vagy a szó a rövidítését tartalmazó) felirattal Ezen a tiopuson 2 van. A 135 watt csalóka,mert azt IEC szerint mérték és valójában akkor adja le ha nincs másik hangsugárzón kimenő teljesitmény.. De zaért 5.1-en 70-90 Wattot biztosan lead.
-
zsola32
őstag
izmos darab
-
Uga
csendes tag
Ez a videófelskálázás ahogy látom nem csak nekem enm tetszik
nem tudom elképzelni, hogy egy 480i-->1080p szép lenne. De ennek ellenére az audioerősítő adatai tetszetősek, + szerintem pofás a kicsike
.
-
macilaci78
nagyúr
-
szilagyiv
senior tag
Kissé parasztvakítás szaga van ennek a műszaki leírásnak. A THX Select2 rendszereket (a Wikipedia szerint nagyjából 20 m2 alapterületű szobákba ajánlják - akkor meg minek a csatornánkénti 135W ?!? IGAZI csatornánkénti 135W-tól kb. agyvérzést, üvegkitörést, meg plafonleszakadást lehetne kapni.
Ezek a hülye rövidítések is, amivel mindenféle divatos technológiát takarnak... na mindegy. A videó felskálázás 4K-ra elég nagyképű, de főleg fölösleges dolog.
Azt meg végképp nem tudom elképzelni, hogyan jön ki 7.2 csatorna, mikor az erőlködő hátlapján van 9 csatorna, plusz két zóna-szélessávú és a mélynyomó még sehol sincs...Biztosan szükség van ennyi csatornára? Biztosan kihasználják ezt a filmek? Vagy csak konvertálja az 5.1-et, mert akkor akár 2.1 SRS is lehetne.
-
Devid_81
félisten
A felkonvertálás lag-al jár ha jól sejtem, akkor még ott a TV-kben az egyéb képjavítók lag-ja.
Hmm fene tudja, azért kipróbálnám mit tud.
De ehhez egy komoly hangfalrendszer nem ártana...simán milla felett lehet az ember ha kicsit odafigyel a minőségre. -
Ez bármikor jöhetne,igazán lenyügözö készülék.
-
#72042496
törölt tag
Az előbb elfelejtettem abbéli örömömet kifejezni, hogy az idén végre olyan erősítőket gyárt az Onkyo is, hogy ezeket már beengedném a házba. Mi több, az új széria kifejezetten tetszik.
-
#72042496
törölt tag
Jelenleg tényleg egy hanyagolható technika ez, de mire igény lehet rá, legalább az összes erősítőbe belekerül. Olyasmi a történet, mint VGA fronton az SM 3.0, vagy a DX 11.
"...mi köze van egyáltalán egy (hang)erősítőnek a video felskálázásához?"
Ezt a fajta készüléket angolul AVR-nak hívják, ami annyit tesz, hogy Audio/Video Receiver. Tehát a videóhoz is van köze.
-
#09634560
törölt tag
válasz
macilaci78 #10 üzenetére
Akkkor miért irtad amit irtál azaz "tettem volna.. belefért volna..".
-
Mappa
addikt
7.2
le vagyok maradva
2 sub annak már tér is kell
-
mzso
veterán
A 4k az 4096 × 2304 és nem 3840 x 2160. Jobb is lenne, amúgy ha a következő ugrásnál szinkronizálnák a mozi felbontással az tv-ket. akkor legalább egyáltalán nem kéne manipulálni a filmet ha ugyanúgy 4k-s (vagy triviálisan ha 8k). A fullHD-t meg többszöröseit egy vékonyka kerettel hibátlanul meg tudnák jeleníteni.
Bár alighanem ez csak az én álmom marad, mivel inkább csak a széthúzás felé szoktak menni a dolgok.
-
#09634560
törölt tag
válasz
macilaci78 #4 üzenetére
Mindkettő (hátoldali USB és LAN/Ethernet) bemenet megtalálható rajta.
Gyors de hasznos is a kalibrálás főleg kezdőknek. De arra is alkalmas hogy EQ-val a rossz szobaakusztikát javithatja vele (ez szükség szerint be-ki kapcsolható). -
h-yle
addikt
válasz
macilaci78 #4 üzenetére
Manapság már nemigen kapni olyan TV-t ami ne skálázna fel értelmesen. Nem hiszem, hogy ez alól a 4K-s Tv lenne a kivétel.
Egyébként jó cuccnak tűnik, bár a legutóbbi Onkyo erősítőnk is az volt, egészen a garideő lejártáig...
-
macilaci78
nagyúr
Hogy gyengébb felbontású mondjuk TV-adás ne mutasson olyan szarul a 80"-os plazmán.
Én egy USB portot tettem volna hátra. Mi van, ha két USB-eszközt akarnék csatlakoztatni rá? Illetve ebbe a méretbe belefért volna egy LAN-port is a hálózati tartalmak miatt.
7.2, 135Watt. Csúnya véget ér majd az a házibuli, ahol ezt kihasználják.Határozottan szimpatikus a mikrofonos kalibrálás. Biztosan gyorsabb, mint a manuális, ha nem is olyan pontos a vájtfülűeknek. Max finomhangolják.
-
Nem sokat értettem a cikkből, de azért elfogadnám. Azt például én sem értem, hogy minek egy erősítőnek felturbózni a videó jelet?!
-
bteebi
veterán
4k felskálázás... de minek? Persze nem baj, ha előretekint, de szerintem még egy darabig nem lesz 4k-s TV, sőt "kommersz" projektor se. Vagy lemaradtam valamiről?
Az ára legalább nagyjából rendben lesz.
Meg amit szintén nem értek: mi köze van egyáltalán egy (hang)erősítőnek a video felskálázásához?
-
kpal
nagyúr
Szép de nekem csal álom
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Csatornánként 135 watt, Audyssey' Multi EQ XT támogatás és fejlett képjavító eljárások jellemzik az új modellt.
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- VoLTE/VoWiFi
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Vicces videók
- Kingdom Come: Deliverance II teszt
- AliExpress tapasztalatok
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- sziku69: Szólánc.
- SSD kibeszélő
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 1700 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700 XT Rampage SHIVA Zalman 500W
- Üzleti Fujitsu Lifebook u7510 15,6" FHD IPS 2021/08. havi gyártás
- Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest