- Az új Radeonok is a hagyományos tápcsatlakozóra szavaznak
- Szó szerint táptitán az FSP legfrissebb üdvöskéje
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen széket vegyek?
- 4K-s okosmonitort dobott piacra az ASUS
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen videókártyát?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Azonnali alaplapos kérdések órája
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
Sőt, ha nem rakunk rá vram-ot egyáltalán (meg a gépbe system ramot) akkor ssd-ről még szarabb lesz etetni. Vagy ha van vram de hirtelen készítünk egy 2.4TB-os textúracsomagot akkor is hirtelen minden konfig szar lesz alá mert szűk keresztmetszet lesz az adatbetöltés.
Szűk keresztmetszet az ami van szvsz, nem az amit előidéznek mesterségesen.
Ha már ár kérdést is feldobtál korábban: mennyibe került volna +4GB vram az 5500XT-re és mennyibe kerül a PCIe 4.0 alaplap? Ill: megoldja-e a teljes problémakört önmagában a PCIe 4.0? Nem.Ez ugyanaz mint a 10Gb LAN vitatémánk... azon is átmegy gyorsabban az adat, nem vitás. Ccsak kérdés, hogy 100-ból 99 esetben minek/hova/milyen áron?
szerk: Nem arról van szó, hogy nincs értelme elméletben. A gyakorlati haszna kérdéses és, hogy ez-e a legjobb megoldás. Pl. arra méginkább jó lenne gpgpu felhasználásról van szó és a gpu-cpu között kell adatátvitel. De a gyakorlatban az is elhalt máson... hiába volt ez abban is szűk keresztmetszet. Ha meg nem halt volna el akkor az integrált megoldások ennél is sokkal jobbak erre a célra.
Mindig érdemes kontextusba tenni az egészet mielőtt levonjuk a következtetést, hogy valóban szükség van-e rá, ill. lesz-e. Vagy ha van az nem rossz, de esetleg más problémák/megoldások is léteznek.[ Szerkesztve ]
-
Aram
tag
A generációváltás miatti energiahatékonyság emelkedése természetesen vitathataltan. A sok mag viszont igazából most kezd terjedni. A Zen megjelenése kényszerítette a piacot, hogy reagáljon. Ugye mar egy i3 is 4/8-as CPU az uj generációból. A megfelelő piaci verseny idézte elő azt az állapotot, hogy az Intelnek consumer vonalon nem kellett csinálnia kvázi semmit, csak fingot reszelnie (erős túlzás, de ha megnézzük a mostani generáció váltásokat, ezek mar hasonlítanak egy gyorsan fejlődő tech-ágazatra). Ne feledjük, hogy anno egy Core 2 Quad lényegesen kitolta a számítógép szavatosságát egy Core 2 Duo-hoz képest csak a 2x annyi végrehajtó egység miatt. Pedig akkor is nagyon sokan voltak akik kifejezetten butaságnak tartották a 4 magot (akkor is több érv volt mellete, vagy ellene nem csak az ára). Nem gondolom, hogy a modern OS-ek ne tudnának majd ebből profitálni, azonban ez mar megint olyan terület, ami inkább pro felhasználásnál, vagy speckó igényéknél lép fel inkabb mint teljesítmény növekmény. De persze, ezt is az idő fogja megválaszolni.
Az, hogy az NVME SSD egy kvázi-cache funkciót töltsön be, az olyen esetekben lehet előny, mint a kis-Radonnál, ahol kévés a memória mennyisége.
De akkor visszakérdem én, hogy ez lesz az irány, hogy visszamegyünk annyi VRAM-ra, hogy megjelenjen a kép, a többi mindent meg a háttértároló fogja tárolni? Erre már csak a piac öngerjesztő, önbeteljesítő működése miatt is kisebb esélyt látok. Egy alap telefonban is gyakorlatilag 3-4 GB RAM van, csúcs készüléknek 12GB és még több az operatív tarhelye, a Vega II mar 16GB-vel jött ki.
Én szuper-boldog lennék, hogyha nem ebbe az irányba menne a PC fejlődése, azonban ha jol emlékszem az AGP is mar azert lett kitalálva, hogy nagyon-nagy sebességgel lehessen használni a rendszermemóriát, ha elfogyna a VRAM es igazan nem ebbe az iranyba folytak a fejlesztések. Pedig nem volt olyan régen, hogy ezred ekkora volt a VRAM mérete, mint ma. Vagy csak most 2020-ra érte el a busz azt a sebességet, hogy ez működhet? Nekem inkabb amolyan véletlennek tűnik, hogy egy ilyen, egyelőre speciális helyzetben (kévés VRAM, nagy textúra) előnyt hoz az új csatoló. Merthát a gyártok szemszögéből nem nyerő, ha a középkategória is tökéletesen futtatja a nagy gépigényű címeket.Természetesen nem teszem tűzbe a kezem, hogy mi hogyan fog alakulni a jövőben, de jelenleg még tartom az álláspontom. Az általad vázolt jövőre lenyegesen kisebb esélyt látok, de ez már majdnem-szubjektív, intuitív vélemény alkotás a részemről.
Amíg teljesítményt tudnak növelni, addig nem hiszem, hogy lesz szemléletváltás a gyártok részéről. Hacsak az AMD nem dob valami nagyot, mondjuk hogy összehozza teljesen a konzol és PC játékok felépítését, azonban ehhez valószínűleg kévés a súlya. Ne feledjük az nVidia is itt van es nem komplett rendszereket gyárt (bár megnéznek ujra egy nForce chipsetet, AMD proci alá, nekem az volt az egyik kedvenc konfigom ).Ez a felirat 20byte!
-
sb
veterán
SSD-nél nem igazán érzem szűk keresztmetszetnek.
4GB/s-ig jó vagy 3.0-án.
- Szekvenciálisban hiába hozzák most az új modellek a 6-7GB/s-et, a load tesztekben nem azt látod, hogy bármivel is gyorsabb lenne egy 3.0-ás egy SATA-nál (2-3GB/s vs 0.5GB/s). Akkor hova megyünk előre 6-7GB/s-ig?
- Fogyasztásban mobilba mind overkill kb jelenleg is. Read/Write alatt 4-7W-ok a 15W-os cpu-k mellett... Akksiról nem véletlen, hogy szinte mindnek van vmi drasztikus APm módja és töredékére lassulnak.
- Ha sok adatot mozgatsz akkor lenne értelme. 7GB/s az 10mp alatt 70GB adat. Az SLC cache-ek meddig bírják ill. mi a standard mozgatási adatméret otthon?A vga-s példád. PCIe 3.0 x16: 16GB/s. Tehát 1mp alatt teletoltad a vramot. Textúra streamingre közvetlenül SSD-ről nyilván nem elég, de azért ott a rendszermemória is a kettő között. Ezt kivehetjük a képletből. Ram-vram között még mindig lehetne gyorsabb de a mai memóriamenedzsment-problémák (szeméttel van tele a fél vram) esetében kevésbé ezt érzem égetőnek.
Szvsz mindkettőnél (load time és streaming) inkább sw/szervezés jellegűek a problémák.
Persze ettől még lehet brute-force megoldása, mint mindennek. -
Nartaas
tag
Ilyen lapot ma venni tiszta pénzkidobás. Jelenleg a PCIe 4.0 hozománya kb. 0, a navi kártyáknál sem jelent semmit. Hogy 2-3 év múlva előnyt jelenthet navinál? Lehet, de egy "lehet"-re nem vennék ilyen drága és gagyi pörgettyűs lapot. Inkább majd 2-3 év múlva is nvidia kártyát veszek ami bármilyen pcie slotban elkeni az amd-t
-
siposz
aktív tag
" és a pletykák szerint belátható időn belül jönnek az RX5800 és RX5900, sőt RX5950-es Navi-k"
És ezek a pletykák milyen hónapról (és évről) szólnak? Mert ha azt nézem, hogy az 5600 az 5700 után 6 hónappal érkezett, akkor nem úgy néz ki hogy belátható időn belül itt lesznek. Februárban vennék gépet, nem látszik, hogy addigra ideér bármi ezek közül.
-
Aram
tag
Hát ezzel mondasz valamit.
A bajom az, hogy egyelőre nem látok olyan szcenáriót, ahol a PCI-E teljesítményét ne kellene baromi erősen megtámogatni CPU oldalról. Értelemszerűen a 8 magos CPU-k nagyon erősek, viszonylag kis rétegnek van szüksége ennél nagyobb számítási kapacitásra, azonban ha arra gondolok, hogy milyen terhet rónak a procira a masszív IO műveletek, nem beszélve arról, ha több PCI-E háttértároló van használatban, akkor biztosan nem árt a 12/16 magos upgrade lehetősége.
A PCI-E 4.0 SSD-k teljesítményelőnye nem akkora, hogy az megérné a felárat egy olyan usernek, aki nem munkára használja a gépet. Hamarabb tölt be a játék? Szerintem ha valaki erre használja, vegyen dupla akkora SATA drive-ot inkább, ha már az új COD is 164GB-ot húz le a netről... Lassan 1TB sem elegendő pár játék tárolására.Ha a VGA oldalról nézem akkor szintén jól jön a minél magasabb játékbeli teljesítmény, amit alapbeállítások mellett sajnos a magasabb számozású procik kínálnak, vagy oc-zik az ember, ilyenkor pedig szintén előny a méretesebb tápellátási megoldás. De ez a legkevésbé CPU igényes, ha azt nézem, hogy egy 3700X mire képes 65W TDP-vel, szóval itt lehet jó egy a tesztelt lapok kategóriájából.
Szóval, igen ez lehet az, a szerintem szűk réteg, aki profitálhat belőle és akiket nem vettem figyelembe, ahogy fogalmaztál. Új Radeon tulajdonosok (egyelőre), maximum játékra használt számítógéppel (értsd nem jobban hajtva a CPU-t teljesítmény szempontjából).
Amúgy tényleg érdekel a téma, ezért is szóltam hozzá. Ha tudsz valamilyen területet, ahol jobban kihasználhatóak ezek a lapok, mint egy klassz B450-es, kíváncsi vagyok. Természetesen azzal, hogy mire lehet költeni ezt a különbözetet sokan tisztában vagyunk, de a kisebb koltséget fel lehet hozni a regebbi chipset-ek mellett is. Azt gondolom, hogyha komolyabb számítógép építésébe kezdünk, akkor az nagyon nagyon drága lesz, főleg ha csak szórakozunk az eszköz segítségével. Ha ennyit költenék gépre, akkor en mindenképp rááldoznám ezt a különbözetet.A választ telefonról írtam, ha van elütés/hiba, elnézést miatta.
Ez a felirat 20byte!
-
Male
nagyúr
Pl a VGA órajele és fogyasztása... [link] , Pl az új RX5500, nem mindegy, hogy 4W vagy 18W a desktopot nézve... (sajnos a PH ilyet soha nem mér, többször javasoltam)
Igen, tudom, én is úgy használom játékokhoz, pedig optikán is be van kötve az erősítőm, és a DTS Connectet is tudja a hangkártyám
-
Zanik
addikt
Abban egyetértek, hogy a felhasználók nagy többsége megelégszik az alaplapi hangkeltővel. Aki egy kicsit igényesebb már rá, az tesz a gépbe egy PCIE hangkártyát, esetleg egy USB-s külső hangkártyát. Szóval azoknak a száma, aki már eleve az optikai kimenet használatában gondolkodnak mikor gépet raknak össze, valószínűleg marginális. Nekik talán kicsit nehezebb lesz idővel új alaplapot választani.
Jómagam is nemrég raktam össze egy új konfigot, és sajnos én is kénytelen voltam lemondani az optikai kimenetről. Bár azt kell mondjam hogy az Asus B450-i alaplapi megoldása is egész jó minőségű, pláne hogy egy külön kis PCB-n van. Illetve mostanában látom hogy a jobb lapokon igyekeznek szeparálni a hangkeltő részt az alaplap többi részétől (isolate shielding).
De én azért maradok a Creative X-Fi HD-nál, igaz csak USB-ről hajtva. Bár néha már gondolkodom a feljebb lépésen egy minőségibb USB-s kártyára (pl. Tascam US-2x2).Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82
-
Zanik
addikt
Nem mindneki akar feltétlenül házimozi erősítőt kötni a PC-re.
Ha vannak USB és optikai bementes külső hangkártyák, amikre lehet PC hangszórót, stúdió monitort vagy épp fejhallgatót kötni, akkor miért nincs HDMI bemenettel rendelkező hasonló hangkártya/DAC?Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82
-
Zanik
addikt
Oké, csak akkor hol vannak a HDMI-s külső hangkártyák / DAC-ok?
Asztali UHD BD-lejátszóknál már megoldott, hogy külön HDMI-n viheted a képet a TV-be, és külön HDMI-n a hangot az AVR-be (erre ugye akkor lehet szükség ha az AVR nem UHD képes).
Szóval tök jó lenne ha lenne 2db HDMI a lapon, vagy a dedikált videókártyán, és lehetne kapni HDMI inputtal DAC-okat.[ Szerkesztve ]
Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Most nézzétek meg; Operával, Chrome-mal már jónak kell lennie.
Edge valamiért nem akarja az igazságot.
SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3 x Q8 | HTX Ace | Icemat 2.0▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Új hozzászólás Aktív témák
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- World of Tanks - MMO
- Redmi Watch 4 - olcsó hús, sűrű a leve
- Szólánc.
- Sorozatok
- Az új Radeonok is a hagyományos tápcsatlakozóra szavaznak
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Akciófigyelő - Epic Store ajándékozás 13. nap: SIFU
- Szó szerint táptitán az FSP legfrissebb üdvöskéje
- Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- ASUS MAXIMUS VIII GENE Z170 Alaplap!
- G.SKILL Trident Z DDR4-4400 CL19-19-19-39 1.40V 32GB (4x8GB)
- 32GB 3600MHz hűtőbordás DDR4 kit (2x16GB)! Számlával, garanciával! ÁRON ALUL! BONTATLAN!
- Gigabyte GA-Q77M-D2H rev:1.0 LGA 1155 alaplap
- AKCIÓ! ASUS ROG MAXIMUS Z690 HERO alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest