Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth Sith

    tag

    válasz floatr #66 üzenetére

    Nekem is ez a problémám. Chrome-ból ugye nyugdíjazták az NPAPI-t, így minden külső plugin ugrott. Az Edge már nem támogat szintén semmit. Az IE és FF ami jelenleg még támogatja a Java plugin-okat, a Mozilla is bejelentette az Oracle mellett, hogy lassan nyugdíjazza, így marad az IE11.. Az FF-el legalább platformfüggetlen működést el lehetett érni Java/Java Applet kombinációval, de ha csak IE marad, akkor ennek lőttek. De ha még szűkítenénk is csak Windows-ra a platformokat, akkor sem tartható az, hogy a megrendelő mindenhez pl. Chrome-t vagy FF-et használ, csak egy alkalmazás miatt meg nyitogasson IE-t. (Java mellett az IE active-x tudott még ilyet régen, de az végképp kuka és pláne nem böngésző vagy platformfüggetlen..)
    Elég sokat olvastam a témában, és ha jól nézem, a mai napig nincs semmilyen alternatívája a Java Applet-nek pl. smart kártyákhoz, digitális aláíráshoz, vagy bármilyen más lokális rendszer eléréshez böngészőből.
    (Tudom, javascript-ből pl. webkamera képe elérhető, de javascript-ből kliensoladalról egy böngészőből soha nem fogok tudni egy lokális hardveres digitális aláírókártyát elérni..)

Új hozzászólás Aktív témák