Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petkow

    tag

    válasz antikomcsi #28 üzenetére

    Én olyan unorthodox dolgot fogok neked mondani, hogy elájulsz menten.

    Én meg azt tervezem, hogy január/februárban komplett új gépet veszek a legnagyobb kaverivel és egy r9 280 vagy 270x vidkártyával. Egyébként performance használom a gépet, játszok is és néha renderelek is, grafikai szerkesztés, CAD-ezés stb.

    A döntés meg abból fakad, hogy ha veszek egy Haswellt meg egy dVGA-t és mondjuk fél év / egy év múlva mondjuk bejön a HSA-s dolog és minden szoftver követelőzni fog utána, akár a rendereléshez, videótömörítéshez, akár a játékhoz, akkor majd ősszel dobhatom ki az intelt, mert nem tudja kezelni a HSA featureoket, illetve emiatt meg tized olyan gyorsan fog egy csomó dolog menni. Meg a játék is a hardveres HSA támogatás hiánya miatt fog belassulni. Ez inkább lenne szívás, mintha most veszek egy olcsóbb AMD APU-t HSA támogatással, ami összességében valamelyest lassabb a hagyományos szoftverek számára és a HSA váltás meg kicsit késik ezért nem tudom kihasználni. De legalább legyek rá felkészülve és ne az legyen, hogy ezt meg azt elindítom és csak azért lassul be, vagy nem is fut egyáltalán mert a gépem nem támogatja ezt vagy azt a technológiát.

    [ Szerkesztve ]

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz antikomcsi #28 üzenetére

    Mert reménykedem, hogy előbb utóbb lesz olyan játék, ami dVGA mellett is kihasználja a igp számítási teljesítményét.... és nem lesz az 60k, rosszabb esetben is ha eladom a cuccaim kb 20-25k lesz a csere. Proci 40k körül indít,lapok vannak hozzá 15-ért. 30ért csak el lehet passzolni már az 5800k plusz lap kombót :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák