Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petkow

    tag

    válasz antikomcsi #28 üzenetére

    Én olyan unorthodox dolgot fogok neked mondani, hogy elájulsz menten.

    Én meg azt tervezem, hogy január/februárban komplett új gépet veszek a legnagyobb kaverivel és egy r9 280 vagy 270x vidkártyával. Egyébként performance használom a gépet, játszok is és néha renderelek is, grafikai szerkesztés, CAD-ezés stb.

    A döntés meg abból fakad, hogy ha veszek egy Haswellt meg egy dVGA-t és mondjuk fél év / egy év múlva mondjuk bejön a HSA-s dolog és minden szoftver követelőzni fog utána, akár a rendereléshez, videótömörítéshez, akár a játékhoz, akkor majd ősszel dobhatom ki az intelt, mert nem tudja kezelni a HSA featureoket, illetve emiatt meg tized olyan gyorsan fog egy csomó dolog menni. Meg a játék is a hardveres HSA támogatás hiánya miatt fog belassulni. Ez inkább lenne szívás, mintha most veszek egy olcsóbb AMD APU-t HSA támogatással, ami összességében valamelyest lassabb a hagyományos szoftverek számára és a HSA váltás meg kicsit késik ezért nem tudom kihasználni. De legalább legyek rá felkészülve és ne az legyen, hogy ezt meg azt elindítom és csak azért lassul be, vagy nem is fut egyáltalán mert a gépem nem támogatja ezt vagy azt a technológiát.

    [ Szerkesztve ]

  • petkow

    tag

    válasz deja vu #48 üzenetére

    Hát hallod lehet. Összességében nem lehet a műszaki részével vitatkozni amit mond. Ami kritikus az az üzleti oldala, az már nem Abu szakterülete.
    De most amit a szaksajtó sugall, abból simán kijöhet az is, hogy tényleg lavinaszerű átállás lesz a heterogén programozás fele. De persze az is megeshet, hogy semmi ilyen nem történik, és még jó sok évig vajúdni fog az AMD a HSA-val, az Intel meg az ellenérdekeltek ott tesznek be ahol lehet.
    Szóval aki tudja mi lesz hazudik. Én viszont inkább az óvatosabb típus vagyok, pont ezért, ha mégis technológiai váltás következne be, akkor arra is fel legyek készülve, akár a jelenbeli teljesítmény rovására is. Ennek az ellentétes cselekvésváltozata, hogy olyan technológiába belekölteni most egy csomó pénzt (ráadásul az intel igencsak túlárazott) ami hirtelen elavulttá válhat, számomra kockázatosabbnak tűnik. De ez csak az én személyes kockázatvállalási preferenciám.(Meg a személyes szubjektív érzetem, hogy mennyi a valószínűsége ennek az eseménynek a bekövetkezésének. Szerintem megvan vagy 50%)

  • petkow

    tag

    válasz Zoli0726 #113 üzenetére

    Annyit tegyünk hozzá, hogy a játékokra is érvényes lehet az előny csak azt kéne már elfelejteni, hogy az APU GPU részét - bár tudom GPU graphics processing unit - a játék grafikai megjelenítéséhez kötik.
    A játékoknál eleve nem a CPU + dVGA-s összetétet kéne az APU only konfiggal összevetni, hanem APU + dVGA, ahol a dVGA felelős a grafikai megjelenítésért, az APU un. GPU-s része pedig a párhuzamosítható feladatokat számítják a játékban, ami nem grafika. (fizika, ai stb.).
    Lehet hogy az lenne a helyes, ha a rohadt "G"-betűt letörölnénk, és mondjuk PPU-nak (Paraller Processing Unit)-nak neveznénk el. Akkor lehet egy csomó ember megvilágosodna, és megértené, hogy az APU-nak nem (csak) egy integrált "videókártya" a lényege, és nem is igazán arra való hogy a játékokba versenyezzen a dVGA-kkal grafikus megjelenítésben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák