Hirdetés

2017. október 17., kedd

(#1) Yutani

Yutani
(PH! nagyúr)

Euró vagy dollár?

Na végre, jön egy ITX lap Ryzenhez, gondolom sokan várják már. Persze nem biztos, hogy pont a legdrágább verziót.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! *** Nem a véleménykülönbséggel van baj, hanem ahogy egyesek azt tálalják.

(#2) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

ITX lap, és az előlapon van az M.2 slot? A nyálam elcsöppen, de tényleg. :)

Intelnél is ilyet kerestem év elején, de nem volt, így mATX lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#3) sutszi

sutszi
(PH! addikt)

– és ide a rozsdás bökőt, hogy ez Aura Sync kompatibilis lesz.

Kicsit lehetne szofisztikáltabban fogalmazni? Ha már szakmai portál... Mégse kiskocsma a falu határában.

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4) Lacok

Lacok
(senior tag)

Ezt vártam. :C

Yutani: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5) zetor2000 válasza Yutani (#1) üzenetére

zetor2000
(tag)

SEK. Ha már a svédek szivárogtatnak :)

(#6) Zanik

Zanik
(PH! addikt)

Wow, ez a lap tényleg ütősre sikerült! Kéne!!!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#7) Gicz

Gicz
(őstag)

Csak a gaming teljesítmény tart vissza a ryzen vásárlástól, de ha tudnám, hogy a zen+ eléri majd a 4,5 ghz környékét, és passzolni fog ebbe a lapba, akkor lehet ráugranék a váltásra.

Protos Max v2 -- https://youtu.be/Fjte6F4F-G0

(#8) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Ez most nagyon tetszik, viszont azt leírhattátok volna, hogy 230-250 kiskacsáról vagy katicabogárról van szó!

transhumanism █h+█

(#9) olle válasza Yutani (#1) üzenetére

olle
(senior tag)

230-250 kisnyúl! :D :R

ASUS ROG B350-F Strix. AMD Ryzen 1600X. R9 390.

(#10) emvy válasza sutszi (#3) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Milyen szakma portálja?

while (!sleep) sheep++;

(#11) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

Nem vagyok oda az Asus lapokért, de ez bejövős, és B350-el nem lesz olyan eszement drága. Kár, hogy nincs videó kimenet, akkor jó lett volna APU-khoz is.

[ Szerkesztve ]

"Cable management is for the weak!"

(#12) hash99

hash99
(senior tag)

Szép meg jó meg ITX. De 250 dodo? Egy B-s lapért :D

A maximus Impactok vannak / voltak ilyen áron de Z-s chipsettel és minden jóval ezt a B-s megoldást nem értem ennyiért.

(#13) -=MrLF=-

-=MrLF=-
(senior tag)

a fenti linkről, "price of 1 899 kr, equivalent to about $233.49 USD"

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#14) pengwin válasza sutszi (#3) üzenetére

pengwin
(őstag)

szerintem meg ne játsszuk az agyunkat... :P
Ha az nem szúrja senki szemét, hogy rendszeresen tökürfordításban, magyartalanul jelennek meg cikkek, akkor ne egy szép magyaros kifejezés legyen a probléma!
Akkor se, ha egyébként az adott kifejezés túlságosan is köznyelvinek vagy szóbeli közlésbe valónak tűnik.
Sokszor az angol nyelvű "szakmai" oldalak is ugyanilyen kollokviális kifejezéseket használnak.

A cikkhez:
Szép is, jó is, hogy van végre AM4-es ITX lap, csak ennyiért a többségnek nem lesz opció.

Meg engem mondjuk fegyverrel kéne kényszeríteni egy ITX-alapú gép építésére... nekem már a mATX is határeset, és első ránézésre ez a lap rémálom lesz szerelési szempontból.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dani

(#15) kakuk.tamas válasza Balika911 (#2) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Hol vannak? :D
A shield alatt?

🐦 Twitter @ProtoColeX 🐦 🏠 Zalaegerszeg 🏠 📱Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI 8) 📱

(#16) Ed_007 válasza sutszi (#3) üzenetére

Ed_007
(tag)

Nekem tetszik, hogy nem annyira formális...
:DD
Szavazzunk? ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) daa-raa

daa-raa
(Jómunkásember)

Hülye kérdés, de ennyi kimenethez minek a B350?

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#18) olle válasza daa-raa (#17) üzenetére

olle
(senior tag)

Mert a A320-ban nem megy a tuning. :)

(#19) Zoch válasza pengwin (#14) üzenetére

Zoch
(lelkes újonc)

Az "ide a rozsdás bökőt" nem szleng, hanem egyszerű köznyelvi fordulat, ami irodalmi szövegben és a sajtóban éppúgy megállja a helyét, mint élőszóban. Hivatalos levélben viszont környezetidegen :DDD

Regisztráció dátuma: 2003-07-27 - lelkes újonc

(#20) Ribi válasza kakuk.tamas (#15) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Nyilván, nem eléggé melegszenek magukban, be is kell még dobozolni ;]

(#21) vaakuum válasza pengwin (#14) üzenetére

vaakuum
(őstag)

Nálam a jó szerelhetőség legnagyobb korlátja általában a féltégla méretű procihűtő szokott lenni, amitől vagy az alaplapot lehetetlen becsavarozni a helyére a felső peremnél, vagy a csatlakozókat nem lehet normálisan rádugni, miután a helyén van a lap és a hűtő is.
Viszont kis hűtővel, esetleg konkrétan vizes blokkal szerintem kifejezetten kellemes cucc lehet. Nekem nagyon tetszik :C , ha venni kell majd a kölöknek gépet, ennél nagyobb alaplapot nem szívesen választanék. Merthogy minek. Elég a 2 memória foglalat, az usb csatolók száma és csatlakoztatható háttértárak mennyisége is.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen . . . Szerintem is, csak nem pont úgy, waze!

(#22) daa-raa válasza olle (#18) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Csak annyi értelmét látom, hogy fel lehet vele tolni az egekbe az árat. Valódi mITX lapot meg nem ad ki senki.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#23) olle válasza daa-raa (#22) üzenetére

olle
(senior tag)

Ha a magas árakat keresed a chipset változásával akkor nem az AMD a te embered! :D

(#24) HookR válasza Yutani (#1) üzenetére

HookR
(őstag)

(#1) Yutani: "Na végre, jön egy ITX lap Ryzenhez"

(#14) pengwin: "A cikkhez: Szép is, jó is, hogy van végre AM4-es ITX lap"

Már van egy ideje: [link]

▌ ITX-Box - Project LittleBig: http://goo.gl/5b1ul  ▌ www.16personalities.com ▐

(#25) --ka válasza daa-raa (#22) üzenetére

--ka
(fanatikus tag)

"Valódi mITX lapot meg nem ad ki senki."
Ezt hogyan érted?

(#26) Balika911 válasza --ka (#25) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Mindenféle divatos extrától mentes ITX-et, ami annyit tud, hogy megy benne alapon a gép és kicsi, cserébe olcsó is, szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Kisgépkezelő válasza hash99 (#12) üzenetére

Kisgépkezelő
(tag)

Kicsit elnézted. Ez nem Intel, hanem AMD. Itt a b chipset tudása alig gyengébb mint a csúcs X-es lapoké. Talán csak a dual PCIe 3.0 x16 támogatás hiányzik a csúcshoz képest, az meg azért nem túl fontos szempont egy ITX lapnál.

(#28) k.kristof válasza sutszi (#3) üzenetére

k.kristof
(őstag)

Az csak egy Korongvilág utalás ;)

Amazon Paperwhite 3 | Xiaomi Mi3 | LineageOS 14.1

(#29) daa-raa válasza Balika911 (#26) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Pontosan. Erre meg bőséggel elég az, ami a prociban magában van. Nem kell semmiféle PCB-t feleslegesen bonyolító chipset hozzá.

(#30) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

hááát, örülünk, de drága játék lesz ez... Jöhetne egy nem RoG, nem wifis, 1 M.2 slotos verzió, a feléért... esetleg alatta. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) --ka válasza daa-raa (#29) üzenetére

--ka
(fanatikus tag)

OK, értem. :R

(#32) sutszi

sutszi
(PH! addikt)

(#10) emvy: IT? Vagy legyen szakportál? Azért mégsem tematikus folyóirat... De nem ez volt a lényeg tudod jól. ;)

(#14) pengwin: Én nem játszom az agyam. Tartsunk már egy színvonalat. Mint mondtam, nem a kocsmában vagyunk...

(#16) Ed_007: Kajáról meg a legyeket kérdezed? ;]

[ Szerkesztve ]

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) Avicularia

Avicularia
(PH! kedvence)

Apró javítás, a cikk lényegén nem változtat, nem csak online bolt az Inet, hanem jó pár fizikai boltjuk is van szerte az országban [link]. Viszont nem a legolcsóbbak.

(#34) SkS7891

SkS7891
(kvázi-tag)

Nincs túl közel a shield a pci csatihoz? Nem akad még benne egy backplate-es kártya? :/

(#35) olle válasza SkS7891 (#34) üzenetére

olle
(senior tag)

Ha feltételezzük hogy a Shield és a PCI-E csati egy magasak akkor nem! :)

(#36) Janus27

Janus27
(kvázi-tag)

A Raven Ridge-hez lesz Hdmi 2.0-ás Itx-es lap? Esetleg 10GB Lan?

(#37) 0P1 válasza Yutani (#1) üzenetére

0P1
(tag)

Most is vannak ITX-es lapok Ryzenhez. (Nekem is az van). Sőt, ennél sokkal olcsóbban sokkal jobb felszereltségű X370-es lap is van már a piacon. B350-esek meg ehhez képes fél árban vannak (én a GIGABYTE Gaming AB350N-WIFI-t 35k-ért vettem) . Szóval ez az ár vicc

(#38) SkS7891 válasza olle (#35) üzenetére

SkS7891
(kvázi-tag)

Ha megnézem a felülnézetes képet, akkor nem hiszem hogy ebbe belemegy egy backplates vga...
kép

(#39) olle válasza SkS7891 (#38) üzenetére

olle
(senior tag)

A másik képet nézd meg. :) Ott tisztán látszik hogy elfér ott minden!

(#40) Wyco válasza 0P1 (#37) üzenetére

Wyco
(tag)

Miert jobb az (leszamitva h olcsobb)? Ezen elvileg 2 db M2 lesz, szerintem az nem egy utolso dolog...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2017/10/09: Akinek több mint 9 élete van

(#41) 0P1 válasza Wyco (#40) üzenetére

0P1
(tag)

Igen, ez az egy előnye van, ezen fel is csillant a szemem, és már kezdtem szidni magam, de miután megláttam az árat, megnyugodtam, dupla árat csak ezért úgyse lettem volna hajlandó fizetni.

(#42) emvy válasza sutszi (#32) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Hat, annyiban IT szakportal a PH, amennyiben mondjuk a Totalcar gepeszmernok szakportal :)

while (!sleep) sheep++;

(#43) Wyco válasza 0P1 (#41) üzenetére

Wyco
(tag)

Kinek mi :) - marmint: ha azt nezem hogy m2 inkabb azert kell mert ne SATA legyen, akkor mondjuk egy 500GB-s M2 nvme ara (nincs ekezetem) az mondjuk £150-200, az 1TB-s meg mondjuk £400. Ezzel arra akarok kilukadni, hogy akinek fontos, hogy legyen rajta 2 M2 slot, annak az az extra szaz font/dollar/stb annyira nem nagy ervagas.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2017/10/09: Akinek több mint 9 élete van

(#44) Balika911 válasza Wyco (#43) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Én arra gondoltam, hogy adatok gyors átásolásánál/klónozásnál (ha lecseréli az ember az M.2 meghajtóját) is milyen jól jön. De belegondolva, azt inkább egy ilyennel, mert egyszerűbbnek látszik a szerelés. (Még ha itt a VGA-t ki is kéne venni arra a... hmm... néhány percre. :) )

#45: Közben szerkesztettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Wyco válasza Balika911 (#44) üzenetére

Wyco
(tag)

Jah, csak nem egy egyslotos ITX-be :) :/

(#46) Wyco válasza Balika911 (#44) üzenetére

Wyco
(tag)

A szerkesztettre valaszolok: szerintem meg akkor is nehezkes, marmint ha APU-d van akkor esetleg, vagy tudom teamviewer, de most oszinten, hanyszor szokas otthoni korulmenyek kozt m2 nvme ssd-ket klonozgatni? :D - marmint en HDD-t is csak akkor klonozok amikor ujat veszek.
Ha ennyire szeretjuk az ITX meretet akkor egy M2 a masik meg mehet USB3-n vagy 3.1-n kulsore, azt a fel terabajtot szerintem 400-500 mega per masodperc mellett is kibirjuk egyszer. Max kozben megnezunk egy filmet.

(#47) 0P1 válasza Balika911 (#44) üzenetére

0P1
(tag)

És kivett VGA-val vakon másolod át a fájlokat? Vagy addig beteszel a Ryzen helyére is egy Bristol Ridge-et ?

(#48) Wyco válasza 0P1 (#47) üzenetére

Wyco
(tag)

Ez a konkret alaplap nem VGA-kimenetes, szoval vegulis nincs jelentossege h APU vagy CPU van benne.
Ha bootol a gep VGA nelkul akkor teamviewer-rel lehet remote-olni bele, de szerintem ez kezd picit a valoszinuletnul strapas iranyba elmenni. Akinek ez a funcionalitas fontos, nagyobb alaplapot vesz.

[ Szerkesztve ]

(#49) AusWolf

AusWolf
(őstag)

Kicsit elkéstek. :( Kb. két hónapja van meg a gépem. Azért vettem Intelt (szintén ROG Strix alaplappal), mert ilyen deszka nem volt kapható. Mondjuk nem sajnálom, de ha lett volna választásom, akkor elgondolkoztam volna.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#50) Puma K válasza vaakuum (#21) üzenetére

Puma K
(PH! addikt)

"Nálam a jó szerelhetőség legnagyobb korlátja általában a féltégla méretű procihűtő szokott lenni, amitől vagy az alaplapot lehetetlen becsavarozni a helyére a felső peremnél, vagy a csatlakozókat nem lehet normálisan rádugni, miután a helyén van a lap és a hűtő is."

Ezért van már jó pár éve a legtöbb háznak az alaplaptálcája kivágva, hogy ha te abban a sorrendben szerelsz és/vagy úgy tudod megoldani az építést, hogy a legvégén rakod a helyére a CPU hűtőt, miután minden -általad is említett- alaplapot, csatlakozókat és egyebet a helyére lehessen rögzíteni-dugni:

[ Szerkesztve ]

"A csodadriver elnevezes az a konkurencia rajongoi taboranak teveszmelye." ... amely legalább 2008. óta létező fogalom AMD esetén itthoni és külföldi fórumokon egyaránt... nem alaptalanul :)

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.