Hirdetés
- Korszakok keverednek a HYTE legfrissebb, lekerekített külsejű házában
- Egy éven belül háromszor csinálta ki saját CPU-ját a Corsair méregdrága PC-je
- Miért fárad gyorsabban az iPhone akku, mint az androidos?
- Most állítólag törölték a korábban pletykált GeForce RTX 50 Super sorozatot
- Eleinte nem kíméli majd a pénztárcákat a Panther Lake
- Milyen TV-t vegyek?
- Apple MacBook
- Házimozi haladó szinten
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- TCL LCD és LED TV-k
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Gaming notebook topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Egon
nagyúr
Rendkívül egyszerű pedig, hogy mi az értelme egy ilyen masinának. Az embernek időnként kell egy laptop, máskor meg egy tablet. Mivel nem olyan lehetetlen a kettőt házasítani, mint mondjuk egy fűnyírót egy kenyérpirítóval (amiknél ha mindkettőre szükséged van, akkor kell mindegyik), így teljesen érthetőek az ezirányú próbálkozások.
A mobilok kiszorították a karórákat a piacról (szinte már csak érszerként hordott, márkás darabokat látok a környezetemben). Pedig mennyivel egyszerűbb ránézni a csuklódra a pontos időért, mint előbányászni a mobilt a zsebedből/kebátodból/táskádból stb. Ergo a mobil ilyen szempontból kompromisszumokkal használható hibrid eszköz, mégis kiváltott két másik tárgyat (a régi, még órát nem tartalmazó butatelefont, és a karórát).
A számítástechnika gyorsan fejlődő terület. A piac folyamatosan hullámzik: hol bővül, hol szűkül. Látható, hogy ugyanazon feladatra, különböző hardverek használhatók, jelenleg nagy az átfedés (okostelefon, phablet, tablet, netbook (ha még akad), notebook (abból is legalább 3 kategória: subnoti, normál, desktop replacement), asztali gép). Ebből átlag harcosnak maximum három van. Én pl. asztali gép párti vagyok, ami esetemben sok szempontból ki tud váltani egy notit (nyilván kivéve a hordozhatóságot). A sógoromnak viszont több okból csak notija van, így neki ezek a hibridek nem alternatívák, pl. azért, mert kell neki a terabájtos lokál tárhely, meg esetleg a nagyobb kraft, vga-fronton is. Nekem ezekre ott az asztali gép, így én valszeg veszek majd egy Asus T100-at (vagy valami hasonlót). Neki 7 colos tabletje van, mert a telefonja kijelzője kicsi. Nekem inkább 10 colos tablet kellene. És lehetne folytatni a sort.
Ahogy anno a nyolcvanas években, a mikroszámítógépek fejlődése következtében eltűntek előbb az ún. középgépek, majd a kisgépek is, úgy simán lehet, hogy az általam felsorolt kategóriákból is el fog tűnni néhány termék középtávon.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen autót vegyek?
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Docker konténerizálás
- Formula-1
- CADA, Polymobil, és más építőkockák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- OTP Bank topic
- Feketelista, avagy a rossz boltok topicja
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S22 128GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3913, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3781, 100% Akkumulátor
- ÁRCSÖKKENTÉS Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730
- 152 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-12450H, RTX 4060
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


