- Csendességre törekvő mechanikus klaviatúra jött MSI logóval
- Láncba köthető DeepCool ventilátor az ARGB fények kedvelőinek
- Hamarosan birtokba vehető az AYANEO legújabb handheld gépe
- Nyáron jön az Acer oktatási rendszerbe szánt, ChromeOS-t futtató tabletje
- Nagy képátlójú, 4K-s QD-OLED monitor jön az Acertől, ami Calman plecsnit kapott
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- SSD kibeszélő
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- A GDDR7 memóriák okozzák az új GeForce-ok magas árazását
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fred23
nagyúr
-
#16939776
törölt tag
-
Luskan
tag
Ez most az én szubjektív véleményem lesz, de szerintem nem a kisebb csíkszélességet kellene erőltetni hanem a szoftveres oldalt rendbe rakni. Nem spórolnak az erőforrásokkal a programozók manapság.
[ Szerkesztve ]
-
veterán
Lassan itt a vége. Kíváncsi vagyok mi fog következni utána.
duree54
-
ecaddsell
aktív tag
Azt, hogy bajok vannak legjobban az mutatja, hogyan próbálnak összelasszózni az iparágból szakikat.
Tegnapi hír:
https://www.tomshardware.com/news/amd-intel-jim-keller-hire,36963.htmlA Ryzen architektúrában versenyképes, ha kisebb node-on lehet gyártani mint az Intelt nagyon elviheti a vevőket.
Az Optane meg eddig totál fail. Még mindig nem fogták fel a marketingeseik, hogy amíg kapacitásban nem hozzák az aktuális sztenderdet, addig hiába gyors 1-2 paraméterben senkit sem érdekel.
2018-ban 32GB M2 SSD a vicc kategóriája, amikor annyiért nem Optane 512GB-ost lehet venni amin tényleg nagyon sok minden elfér. -
Cathulhu
addikt
Nem fel ev, hanem immar 4-5 teljes ev. Ami azt jelenti, hogy mig 2015-ben volt egy biztos tobb evnyi elonyuk a bergyartokhoz kepest, es ezzel egyutt leginkabb az AMD-hez, valamint mostmar szamukra is fontos lehet, hogy az nVidiahoz kepest, az mostanra teljesen eltunt. Lehet ugyan azzal jonni, hogy az intel 14 nanoja sokkal jobb mint a Samsung 14 nanoja, nem is kell ezzel vitatkozni, de a TSMC vagy Samsung 7 nanoja mar boven osszevetheto az intel 10-esevel. Es ugye ezek most inditjak be a tomeggyartast, a 7 nanos Vegakat pl mar tesztelik, es az egy igen nagy es komplex chip, mig az intel tovabbra sem tudja gazdasagosan beinditani. Mert nem az a baj, hogy nem tud mar jo ideje 10 nanon gyartani, hanem az, hogy meg mindig brutalis hibaarannyal, ami minel nagyobb a chip, annal valoszinubb, hogy elcseszodik benne valami. Es jon jovere a 7 nanos Ryzen, ami elvileg a fejlettlenebb 14 nanoval is eros ellenfelet allit, raadasul modularis, kisebb, konnyebben gyarthato, nem nagy es monolitikus mint egy intel. Szoval ez most nagyon rossz hir nekik, 2019 azt jelenti, hogy most eloszor talan hatranyba fognak kerulni vagy bevallaljak, hogy meregdragan gyartanak consumer procikat.
[ Szerkesztve ]
Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell
-
Fred23
nagyúr
Fél év csúszás nem tűnik nagy dolognak, maximum megingatja kicsit a bizalmat bennük. Viszont ami nagyon érdekes volt a cikkben, hogy kutatás-fejlesztésre csak 3%-ot fordítanak. Vagy az eddigiekhez adnak még 3%-ot? Nekem nem így jött le, de az említett 3% borzasztóan kevésnek tűnik, még akkor is, ha nagyon sok pénzről van szó.
-
Cathulhu
addikt
kapcsolodoan
Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell
-
#16939776
törölt tag
Mire gazdaságossá lesz az EUV, addig 32-64x kell levilágítani a mostani gépparkkal?
-
Felhőtakaró
tag
Örvendetes hír. Hol van már a jó öreg 130 nm , vagy a sokat nyűtt 40 nm !!! Viszont Mörfi törvénye kezd szétcsúszni, mint a tektonikus lemezek...
[ Szerkesztve ]
huhh
-
Reggie0
félisten
válasz ecaddsell #13 üzenetére
The electronic configuration of the silicon atom is: (Ne)(3s)2(3p)2, and the atomic radius is 0.132 nm.
Silicon has the diamond cubic crystal structure with a lattice parameter of 0.543 nm. The nearest neighbor distance is 0.235 nm. The diamond cubic crystal structure has an fcc lattice with a basis of two silicon atoms.
Azaz az Si atom sugara 0.132nm, azaz 0.264nm atmeroju. Gyemantracs strukturaju a kristalyaban a racsallando 0.543nm, mig a legkisebb tavolsag ket szomszedos atom kozott 0.235nm(azaz kb. egy atomnyi).
Tehat 1nm-en ket kristalycellat lehet letrehozni[ Szerkesztve ]
-
-
válasz Hieronymus #5 üzenetére
Nagyjából 1nm lehet a határ a jelenlegi technológiával, legalábbis 1nm-es tranzisztort már sikerült csinálni.
Elméleti szinten a graphene hozhat nagy változásokat, akár egyetlen atom vastagságig elmenve. Csak éppen a graphene nagy volumenű, kellő tűréshatáron belüli gyártása jelenleg nem megoldott. Lehet, hogy pár éven belül jön az áttörés, lehet, hogy 100 év múlva...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
lev258
veterán
válasz Dr. Romano #15 üzenetére
Azért van különbség az adott időben használt technológia határai és a fizikai korlátok között.
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
Dr. Romano
veterán
válasz Hieronymus #5 üzenetére
Korfüggő. 2011-ben még 14 volt a határ...
Remélem nem kapok ezért a kommentért szabadságvesztést. Ha igen, akkor találkozunk a böriben. Majd látogassatok meg légyszi.
-
zzola
titán
-
ecaddsell
aktív tag
Ami ebben tényleg durva, hogy az atomok mérete kb a tized nm-es tartományba esik és kristályban is kb. néhány tized (erre nem találtam hirtelen jó linket).
Szóval lehet számolgatni hány tucat atom szélességéről beszélünk...
Vsz. planárisban nem lehet technológiai váltás nélkül sokáig húzni. -
ncc1701
veterán
-Srácok, milyen a kihozatal?
-Jó
-Ok, de bővebben?
-Nem jó -
Segal
veterán
válasz Hieronymus #5 üzenetére
Jelenleg 4nm-t mondanak de mire odaérünk már tutira 3 lesz az Jön a 7 utána az 5 és majd valamikor a huszas években utána a 4 addig meg minden fejlődik és várhatóan lejjebb tudnak majd menni.
"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)
-
Fred23
nagyúr
-
-
aelod
veterán
válasz Hieronymus #5 üzenetére
Lásd Moore-törvény.
(#1) Cifu
Egy ilyen gyártósor felállítása és költsége nagyban megtérül. Nagyban. Ha csak a mobil piacot vesszük alapul akkor kell a fejlődés. Kár, hogy az akkuk terén gyakorlatilag évek óta stagnál a fejlődés.
[ Szerkesztve ]
"It's simple, if it jiggles, it's fat."
-
-
Fionn
tag
szép szép
-
Segal
veterán
Ha nem érné meg akkor nem csinálnák ez egyértelmű
Igény meg van rá mert mindig jönni kell valami újjal ami szebb, gyorsabb, többet tud stb. hogy vásárlásra ösztönözzék a vásárlókat mert különben majd a konkurencia jön az újdonsággal ők meg csődbe mennek.
Ettől függetlenül én sem bánnám ha kicsit lassulna a folyamat és több idő maradna kitesztelni a dolgokat és nem a vásárlók lennének a döntő többségben a béta teszterek. (most nem feltétlen prociknál hanem úgy nagy általánosságban)"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)
-
zzola
titán
-
Azért egyszer nagyon kíváncsi lennék a nem nyilvános adatokra:
Valójában mennyivel drágább a gyártás az ilyen fél node lépéseknél.
Valójában mekkora valódi igény van a nodeváltásra, és mennyire kifizetődő egyáltalán a nodeváltás.Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest