Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tlac #11 üzenetére

    Valószínű, hogy a Windows 8 tartalmazni fog egy alapértelmezett WDDM 1.1-es drivert hozzá. De azt az Intel már mondta, hogy a Windows 8-ra az Ivy-nek lesz teljes támogatása. A többinél csak korlátozottan lesz support (Sandy), vagy esetleg nem lesz driver, utóbbi esetben az MS dobhat a rendszerbe egy alapértelmezett drivert, vagy marad a VGA-kompatibilis meghajtó.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tlac #8 üzenetére

    Igen. Ennek a terméknek a támogatása véget ért. A márciusi az utolsó driver hozzá. Ez amúgy nem meglepő. Az Intel frissítése két generációs léptékű. A Sandy támogatása az eddigi gyakorlatot követve a Haswell megjelenésével szűnik meg. Az Ivy megjelenésével került legacy fázisba, ami azt jelenti, hogy csak hibajavítások jönnek hozzá.

    Az Intelnél ez a norma már több éve. Jön az új, akkor az előző generáció legacy fázisba kerül, és a két generációval korábbi termék támogatása megszűnik.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    Azért tisztázzuk, hogy az OEM gyártók számára a gyári drivers támogatást nem kötelező kérni. Az Intelnek az OEM gépeknél nem ti vagytok az ügyfelek, hanem a gép gyártója. Ha azt mondja a gyártó, hogy ő nem szeretné, ha az Intel gyári driverei települnének, akkor azt az Intelnek jelzi, és az Intel a driverbe szépen beleírja a kivételeket. Ezért nem települ a driver az egyes OEM-es gépekre. Sajnos itt nincs kiskapu, mert a driver ellenőrzi a telepítés során, hogy engedélyezett-e a telepítés. Ha nem, akkor vágja le magát.

    Ugyanez igaz az NV-re és az AMD-re is. Őket is megkéri pár gyártó, hogy számukra mellőzzék a gyári támogatást. Ezt természetesen elfogadják, hiszen a fizető ügyfél akarata fontos. A GeForce driver ugyanúgy működik mint az Intel, ha ellenőrzés utána gép feketelistán van, akkor a driver nem települ. Az AMD-nél van egy kiskapu. A cég egy előzetes programot töltet le, ami konkrétan az ellenőrzést hajtja végre. Ez lefut és kiírja, hogy a géphez telepíthető-e, vagy nem telepíthető driver. Ha nem, akkor így jártál, de ha telepíthető, akkor felkínálja a letöltési linket. Na most ezt böngészőbe az is be tudja írni, akinél a notebook eredetileg feketelistás, és a driver már nem ellenőriz, hanem csak úgy települ. Ez egyébként a Toshiba, Panasonic, Sony triónak nem tetszik, de egyelőre erre a trükkre nagyon kevés felhasználó jön rá, és jellemzően azok, akik értenek hozzá, tehát a supportnak nem jelent terhelést. Ezért nem változtatták még meg ezt a metódust.

    A dologgal egyébként nincs gond, mert a notebook gyártója nyilván nem akar egy csomó pénzt költeni supportra. Ami viszont gond, hogy csak az AMD jelzi, hogy mely notebookgyártók (Toshiba, Panasonic, Sony) nem kérték a driver telepítését. Az Intel és az NVIDIA ezt nem teszi meg. Az NV-nél ez annyira még nem probléma, mert kevesen nem kérték, a fenti hármas tudtommal itt is különc, de az Intelnél nagyon sokan nem kérték a gyári támogatást. Ez a dolog akkor lenne korrekt, ha a gyártók az AMD-hez hasonlóan jeleznék, hogy mihez nem várható támogatás. Amit tudok, hogy a Cedar Trail platform esetében senki sem kérte a gyári drivertámogatást.

Új hozzászólás Aktív témák