Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Oliverda #14 üzenetére

    Tegyük hozzá, hogy ha Kína nekiáll kötözködni, attól még átmehet a deal, legrosszabb esetben Kína embargó alá vonja őket, nem tudnak üzletelni kínai cégekkel, így kiesik némi bevétel... valahogy a TSMC is kibírja, akkor az NV is ki fogja...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Oliverda #16 üzenetére

    A lényeg az, hogy bármely ország versenyügyi hatóságának nem globális vétójoga van, csak az adott országra kiterjedő... hogy ez dealbreaker-e az attól függ, mennyire kell a cégnek az a konkrét piac...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #06658560 #21 üzenetére

    Tehát megspórol némi licenszdíjat, amiből persze egyből árat csökkent... és abból a 40 milliárdból amit az ARM-ra költ, mennyi árat csökkenthetne?
    A GeForce-okon mennyi árat csökkenthetne úgy hogy még mindig nyereséges marad? Miért nem teszi, tuti többen vennének $500-ért RTX3080-at mint $800-ért...
    Vedd ki a kezed a biliből, nem árcsökkentés miatt veszik meg az ARM-ot... abban sem vagyok biztos, hogy bármekkora összeget, amit megspórolnak, a vásárlóknak osztanák vissza, és nem a részvényeseknek... vagy a hitelezőiknek...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #06658560 #29 üzenetére

    "megspórolhatja a licenszdíjat, amivel a konkurenseknél azonnal olcsóbb lehet." itt mondtad.

    Ott van köze, hogy a GeForce már egy ideje az NVidia terméke, és ha annál nem viselkedtek úgy, esélyes, hogy az új termékeknél sem fognak...

    Vagy ilyen hülyének nézed a versenyhivatalokat, hogy ne tudnának kontextusban gondolkodni és ők követnék szerinted azt a gondolatmenetet?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Vartanus #34 üzenetére

    Te se sokat élhettél kommunizmus alatt... szerencsére én se sokat, és azt is a puhább fajta alatt, de az elég is volt...
    Egyébként én speciel nem szeretem az USA-t sem, most sem örülök hogy az egyik vezető európai tech céget bekebelezi egy amerikai, de ha választani kell köztük meg Kína közt, akkor már maradnék az európai kultúrkörnél...
    Jobban örülnék, ha kinőne egy nagyjából független európai tech-szektor, ami az amerikaival versenyez, nem csak a leányvállalatait tömöríti zömmel, mint jelenleg - nem is tudok hirtelen nagy európai IT tech céget említeni(Bosch, Siemens az old tech, nem arra gondoltam) csak kutató központokat, mint a CERN...
    Anno egy holland IT multinál kezdtem a pályafutásom, de az is csak szolgáltató volt, semmi K/F vagy úgy általában termék-előállítás, a többi meg pici, NNG, Tresorit, stb...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #52931072 #51 üzenetére

    Szerintem a kínaihoz hasonlót te se láttál, ha csak nem jártál ott, de Kínán belül se a keleti parti ál-kapitalista részen, hanem a belterületen... én se láttam, az utolsó pillanatban sikerült kihúznom magam a kínai üzleti útból, pedig már benne volt a vízum az útlevelemben.
    Nem is akarok ezután se.
    Nem vágyok diktatúrákba, örülök, hogy Rákosi idején még nem éltem...

    Egyébként mitől látnánk jobban a függöny mögé, mióta kijöttünk elé? Tárgyilagos történetírás teljesen kizárt, míg él bárki akinek személyes élményei vannak, akár a szülein keresztül is...és a téma átpolitizáltsága se segít.

    (#53) Tin: LOL ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák