Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz llax #38 üzenetére

    "Tunerkártyánál lassan lehetlesz váltani DVB-T-re képes (inkább hibrid) változatokra[...]"

    Ez a lassan már legalább egy éve a jelen. A régi PCI-os meg nem megy dísznek, mert a legjobb minőséget (kép, de főképp hang vonatkozásában) produkáló tuner a mai napig PCI-os. És még csak hír sincs, hogy valami utólérné. Megközelíteni már sikerült, de csak képminőségben.

  • tibor60

    csendes tag

    válasz llax #38 üzenetére

    En is csak nézelödök,de van Leadtek tv tuner,Skystar sat kártyám ,ezeket dobjam ki?
    Szerbiában a PCIe DVB-T tuner kártyát meg mire használjam.Tehát nekem nem jó a felsö-
    középkategóriás kártya (sicc)?Akinek meg csak VGA kártyája van a compjában,annak nem lenne jobb egy játékkonzolban gondolkozni?

  • waterman_

    aktív tag

    válasz llax #38 üzenetére

    az a gond, hogy nem mindenki dobja ki a gép teljes belét (lehet a gyártóknak ez lenne a jó), ha újítja a gépét. szimplán azért, mert a régi is megfelel az igényeinek, vagy valami oka van. nem nagy pénz, vehetnék PCIe-s hálókártyát, de amíg még megy a mercury, addig azt használom és sima PCI-os. (azért nem használom az alaplapit, mert vannak nálunk áram ingadozások néha és inkább a hálókártya szálljon, mint az alaplap). de ugyanígy van nekem egy bt878chipes pinacle tv tunerem. vehetnék újat, szépet csillivillit, PCIe-set. de lehetséges, hogy akkor a linux nem kezelné. pénzt kéne rá költeni. meg csak arra használom a kártyát, hogyha van valami hírműsor vagy valami ami érdekel, akkor elindítom aztán kész, nem kell egy tévé is ami csak foglalná a helyet. vagy van egy videologic sonic furry hangkártyám. annak idején drága volt, PCI-os. eddig az összes alaplapi integrált szutyadéknál jobb hangminőséget produkált, amihez volt szerencsém, plusz nagyon kezes vezérlő programja van win alá. ezt sem szeretném lecserélni egy darabig.
    szerintem sokan vannak így. ha már az OS-ek a 16bites korszakig visszamenőleg kompatibilisek a hardware-vel, akkor amiatt cseréljek, mert lespórolta a gyártó az új alaplapomról a PCI-t? tévé tunert hibridet meg még azért nem vennék, mert amíg csak kísérleti adásként megy itt-ott pár csatorna, addig kétszer újragondolhatják a rendszert, aztán lehet valami olyan mellett döntenek, amit nem támogat még a kártya.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák